kedi sahiplenmek

Kusma olayını sormuşsunuz. Benim kedim anesteziden sonra kustu yalnızca. Kusmasının sebebi midede tüy yumağı oluşması. Kusmaması için kedi maltı veriyorum. Kakasında çıkıyor tüyler.

Benim gözümde kedi bakımında zor olan tek şey her şeyin çok pahali olmasi.

İyi mamayla beslenmeli, düzenli veteriner kontrolleri yapılmalı, vakti geldiginde kısırlaştırmalı.

Tozutmayan, kokusuyla boğmayan iyi bir kum, malt, 1 2 oyuncak, kedi tuvaleti, temizleme küreği, tırmalama tahtası, kedi taşıma çantası, mama kapları şimdilik aklima gelen ilk ihtiyaçlar. Sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Kedim evimin neşesidir. Hayata tutunduran, sevgisiyle kalbimi ısıtan biri. Evde yalnızsam onun yanımda nefes alıyor olması bile beni rahatlatıyor. Allah ömrünü uzun etsin her bir yavrumuzun. Bir kere evinize alınca artik evinizin bir ferdi olacağını, vazgeçtim geri veriyorum diyemeyeceğinizi bilerek sahiplenin.

Evinize neşe gelmesi için yapacağınız en iyi şey bir kedi sahiplenmek 😻
IMG_20230129_160949.jpg

buda benim oğlan yeni evlendirdik 🙉🙉

Her ay veteriner ihtiyacı yok. 2-3 ayda bir iç dış parazit aşıları senelik de birkaç farklı aşısı var. Bizimki tırnak kestirmiyor çok, veterinerde birkaç kişinin tutması gerekiyor o yüzden çok sık kestiremiyoruz, koltuk sanki 25 senelik gibi oldu o yüzden :))

Biz 3 kg mama alıyoruz 1.5 ay yetiyor. 10 kg kum da yine 1 ay yetiyor. Aylık sabit ayırdığım bir bütçe yok yani.

Bizimkinin tüyleri uzun o yüzden bir yerden bir yere atlarken bir topak tüy bırakıyor. Tararsanız azalır tabii ama genel olarak tüyleri dökülüyor yani :) özellikle mevsim geçişlerinde.

Şu deprem döneminde sadece bana çok ağır geldi kedi sahibi olmak. Korkunca kaçıyor bir yere ve ben onu bırakıp bir yere gidemiyorum. Bir canın sizin elinize baktığını bilince çok zor geliyor o sorumluluk.

Ama yine de iyi ki sahiplenmişim diyorum ben. Bebiş için de iyi olur bence.
ya ne kadar detayli anlatmissiniz harikasiniz cok tesekkur ederim. baya bi sekillendi kafamda siz boyle anlatinca bence ustesinden gelebilirim hem kizim icinde iyi olur arkadas gibi buyurler. beni korkutan duygusal bag kurmak aslinda kaybedersem bisey olursa nasıl yaparim bilmiyorum ama imkanim varken muhtac bi hayvana bakmakta manevi olarak besler hem beni hem ailemi diye dusunuyorum...

ya ne kadar detayli anlatmissiniz harikasiniz cok tesekkur ederim. baya bi sekillendi kafamda siz boyle anlatinca bence ustesinden gelebilirim hem kizim icinde iyi olur arkadas gibi buyurler. beni korkutan duygusal bag kurmak aslinda kaybedersem bisey olursa nasıl yaparim bilmiyorum ama imkanim varken muhtac bi hayvana bakmakta manevi olarak besler hem beni hem ailemi diye dusunuyorum...
Benim kedim ağır bir hastalık geçirdi. Zaten bir gözü daha o 1 aylıkken alınmıştı ben o şekilde sahiplendim. Ekstra da bağlıyım o sebeple. Bir de o hastalığı geçirince kliniğin önünde bağıra bağıra ağladığımı biliyorum. O yüzden bebişinizle neredeyse eş olacağına eminim duygusal olarak. Ama insanda sinir stres bırakmıyorlar, bebişlere de çok düşkün oluyorlar. Eltimin kedisi yeni doğum yaptı, hala eltimin bebeği ağladığında 3 günlük yavrularını bırakıp bebeğe koşuyor :))

Bu kara kardeş de bizimki 🥰

IMG_20221018_155611.jpg

Arkadaslar her seyi yazmıslar. Bende sunu diyeyim sahiplenmeden önce hem yavrunuz hemde aile bireyleri ilk önce alerji testi yapmalısınız. Sonra burada alerjimiz çıktı vermek istiyorum diye konu görürsem fırçalayabilirim.

Ben bir kedi kaybettim, şu an Allah uzun ömür versin diğer tosunum bizimle. Günlerce ağladım Pati öldüğünde, annem (ki eve ilk kedi geldiğinde at bu pireliyi burda yoksa ben atarım kapıyaaaa diye ortalığı yıkan kadındı, öyle bir bağlandı ki ağla ağla mahvoldu. Manevi olarak bağlanma kısmı gerçekten çok yoğun, evdeki tosunum vakti gelip vefat edince yeni bir tane sahiplenmeyeceğim diyorum şu an.

Aşırı titiz biriyseniz belki zorlanırsınız ama onun dışında zorlanacağınızı düşünmüyorum çocuğunuza arkadaşta olur bence 😇
titizimdir ama takinti derecesinde degil:) zaten evdeyim butun gun cocuk/ev isi haricinde bi isim yok buraya konu acinca daha da heveslendim valla aksami beklemek durumundayim esim gelsinde sahipleneyim

Benim 3 kedim var daha bi zorluğunu görmedim temizlik zaten yapıyoruz kedi olmasa açmayacak mıyız süpürge sanki.. bence hiç düşünme sahiplen. Hayvan korkun yok di mi?
3 kedi mii🥹🥹 valla bravo ben 1 tane icin gelip baslik actim 😄 hic korkum huylanmam yoktur sadece hic cevremde besleyen arkadasimda yok nasil olur diye sormak istedim sonucta evin 4.bireyi olacak

kizlar merhaba kedi besleyen varmi evinde cocuklu olupta biz kedi sahiplenmeyi dusunuyoruz tuvalet egitimi varmis asilarida var yavru daha.. kizim kedileri cok seviyor ayni sekilde bende cok seviyorum bir ara evimde sokak kedisine baktim ama uzun sureli bakmamistim ilk kez bakicam bakan alma cok zor diyen varmi cok istiyorum ama kafamda karisik tüyleri falan zor olur mu temizlemek?
Hayvanlar candır dosttur yoldastir ... Bir söz vardir ; çok nankör gördüm ama hiçbiri kedi değildi ... Tavsiye ederim tüy evet dökülme var ama ben öyle seviorum ki onu gözüme batmıyor . Ama lütfen eğer alacaksınız kızınız daha küçük yanında göz kulak olun . Küçük cocuklar bilmez anlamazlar istemeden zarar verebilirler. Onun dışında tabii aşıları bakımı vs yapilmasu da şart.

Ben bir kedi kaybettim, şu an Allah uzun ömür versin diğer tosunum bizimle. Günlerce ağladım Pati öldüğünde, annem (ki eve ilk kedi geldiğinde at bu pireliyi burda yoksa ben atarım kapıyaaaa diye ortalığı yıkan kadındı, öyle bir bağlandı ki ağla ağla mahvoldu. Manevi olarak bağlanma kısmı gerçekten çok yoğun, evdeki tosunum vakti gelip vefat edince yeni bir tane sahiplenmeyeceğim diyorum şu an.
Benim kedo hastayken annem sabah uyanınca şey dedi, kedi sanki gece yanıma geldi kuyruğunu yüzüme sürttü... Bir kayıp halinde atlatmak çok çok zor olurdu :KK43: çok üzüldüm pati için

Kusma olayını sormuşsunuz. Benim kedim anesteziden sonra kustu yalnızca. Kusmasının sebebi midede tüy yumağı oluşması. Kusmaması için kedi maltı veriyorum. Kakasında çıkıyor tüyler.

Benim gözümde kedi bakımında zor olan tek şey her şeyin çok pahali olmasi.

İyi mamayla beslenmeli, düzenli veteriner kontrolleri yapılmalı, vakti geldiginde kısırlaştırmalı.

Tozutmayan, kokusuyla boğmayan iyi bir kum, malt, 1 2 oyuncak, kedi tuvaleti, temizleme küreği, tırmalama tahtası, kedi taşıma çantası, mama kapları şimdilik aklima gelen ilk ihtiyaçlar. Sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Kedim evimin neşesidir. Hayata tutunduran, sevgisiyle kalbimi ısıtan biri. Evde yalnızsam onun yanımda nefes alıyor olması bile beni rahatlatıyor. Allah ömrünü uzun etsin her bir yavrumuzun. Bir kere evinize alınca artik evinizin bir ferdi olacağını, vazgeçtim geri veriyorum diyemeyeceğinizi bilerek sahiplenin.
cok cok sagolun ya dikkat edicem bunlarin tümüne. kum, tirmalama tahtasi vs bu tarz seyleride alırım. mama konusunda vet yonlendirir sanirim iyisi hangisiyse ben hic anlamam cunku. sahiplenincede geri verecegimi hic dusunmuyorum cok uzun suredir istiyorum ama evlilik hamilelik girdi hep araya ilgilenemem yazik olur diye ertelemistim

X