Kedi sahiplenmek hakkında

yoyoeffectli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2019
142
359
Merhaba herkese. Benim iki küçük çocuğum var biri 6 diğeri 3,5 yaşında. Kedi sahiplenmeyi çocukların kediyi bir oyuncak değil de yaşayan bir canlı olarak görmeyi öğrendikleri ve ona saygılı olacakları ana kadar ertelemiştim. Şimdi biliyorum ikisinin de hayvanlara karşı kibar çocuklar olduğunu. Sosyal bir kedi sahiplenmek istiyorum, maddi açıdan sorun yok fakat kediler hakkında da hiçbir fikrim yok. Başkasının kedisini sevmek gibi bir şey hiç değil. Evimiz bahçeli ve müsait en fazla bahçeye çıkıp geri gelmesini tercih ederim yoksa evde de kalabilir. Bana yardımcı olur musunuz özellikle Kedi besleyenler neye dikkat etmem gerekiyor? çocuklara ve diğer hayvanlara karşı nazik olması içten gelen bir şey mi yoksa sonradan mı öğretilir? Bir ırk tercih etmem şart mı ? Bana kalırsa barınaklardan sahiplenmeyi yeğlerim, yurt dışında yaşıyorum. Burada birkaç farklı ülkedeki hayvanlara baktim, açık söylemem gerekirse ilk defa olacağı için aceleye getirmek istemiyorum. Kimyamiz da uyuşmalı neticede bize saldıran ısırıp tislayan Kedi değil yumuşak huylu bir Kedi arıyorum. Deneyimsiz biri olduğum ortada. Çok karışık oldu farkındayım. Lütfen bana fikir verin, deneyimlerinizi de dinleyeceğim. Bir sorunuz olursa cevaplamaya hazırım. Çok teşekkür ederim şimdiden. 🥰

Mune Mune Abla ceza yemek istemiyorum ama konum bir derdim var a uygun ise oraya taşır mısınız? 😅 Çoğu kızlar orada, Bana daha çok yardım ederler belki?

X