Kedi köpek sahiplenme Hakkında

Teşekkürler değerli yorumlarınız için ancak küçük bir can alıp onu sahiplenmek ve yuva olmak arkadaş olmak istemiştim güzel linçlemişsiniz eve fazla bileğim yok ama hangi biriniz sahiplenirken çok tecrübeliydiniz kaçınız daha önce çok kedi bakmıştınız öyleyse kimse almasın bunlaro daha önce bakmamış. Almak ve sahiplenmek olarak yanlış kullandığım tabirlere ne çok takılır olmuşsunuz. Ben bileğim olmadığı için araştırdım ve bu cinsleri çok tatlı buldum. Yoksa da yoktur yani çöküp petshoptan 25 bine alacak durumum da var en pahalı mamayla besleyecek durumumda var ama küçük bir fikir alma isteğiyle beni çok güzel yargılamışsınız sahiplenmeyeceğim öyleyse merak etmeyin iyi günlet
Isabet olmuş

sahiplenmeyeceğim öyleyse merak etmeyin iyi günlet
Bunu duyduğuma gerçekten çok sevindim kahvecekirdegi, çünkü iyice detaylı düşünmeden,bir anlık duygusal boşluktan alınan evcil hayvanların sonu malesef başkasına sahiplenilmek oluyor. Bunu azıcık hayvanlarla içiçe olan herkes çok iyi bilir, bizlerin takip ettiği sayfalar bu tarz sahiplendirme ilanlariyla dolu.
O yüzden bu tepkimiz.
Ben hayvan sahiplenmek isteyen kendi akrabalarima da şiddetle karşı çıkıyorum çünkü bakamayacaklarini biliyorum.

Bunu duyduğuma gerçekten çok sevindim kahvecekirdegi, çünkü iyice detaylı düşünmeden,bir anlık duygusal boşluktan alınan evcil hayvanların sonu malesef başkasına sahiplenilmek oluyor. Bunu azıcık hayvanlarla içiçe olan herkes çok iyi bilir, bizlerin takip ettiği sayfalar bu tarz sahiplendirme ilanlariyla dolu.
O yüzden bu tepkimiz.
Ben hayvan sahiplenmek isteyen kendi akrabalarima da şiddetle karşı çıkıyorum çünkü bakamayacaklarini biliyorum.
Bu şekilde belirtilseydi haklısınız ama direk yargılama linçleme ve direk karakterime saygısızlık gibi algıladım keşke yorumlar sadece detaylı düşünmeden karar vermeyin iyice araştırın şeklinde olsaydı

Bahsedilen kedi cinsi hasta. Ömrü boyunca eklem ağrısı çekiyor.. Bende bunu yazacaktım şimdi.. Hiç araştırılmadan sessiz sakin diye alınan(!) scottishlere o kadar üzülüyorum ki.. Ağrısı olduğu için hayvan hareket etmiyor oysa ki.. Keşke hiç üretilmese zavallılar..
Hastalığını bilmiyordum araştıracağım bunu

Hastalığını bilmiyordum araştıracağım bunu
Bugün hayvan sahiplenmeye karar verdim diyorsunuz. Spesifik olarak şu iki cinsi istiyorum diyorsunuz. O cinsleri istiyorum ama pahalıymış yok mu bedava veren? diyorsunuz. Şimdi de aaa bu ırklarla ilgili bilinmesi gereken ilk şeyi bile bilmiyorum diyorsunuz. İnsanlar size bilinçsiz dedi diye de vay linçlendim diyorsunuz. Pişman değilim yine olsa yine yaparım.

Satılık istediğimi kim söyledi ben zaten yüksek fiyatlara almak istemiyorum öyle olda gidip petshoptab alırım ben yuva edindirmek isteyen hayvanı olan arkadaşlara ulaşmak istedim

Siz para vermeden cins kedi almak istiyorsunuz. Benim kedim british, pandemi sürecinde birisi belli ki sokağa atmış dişleri çürümüş bacağı sakatlanmış bir halde bulduk. Cins kedilerin çoğu genetiği bozulmuş hayvanlar ve bizim tekir kediler gibi sağlıklı değiller sokakta yaşayamıyorlar. İnsanlar talep ettikçe üretiyorlar sonra da atıyorlar.
O dönem kedi sahiplenmek gibi bir şey istemiyorduk çok kişiye sorduk yavru değil diye istemediler. O günden beri bizimle. Yavruyken şirin büyüyünce zor geliyor insanlara tabi tuvaleti, mama miktarının artması vs..

Bu şekilde belirtilseydi haklısınız ama direk yargılama linçleme ve direk karakterime saygısızlık gibi algıladım keşke yorumlar sadece detaylı düşünmeden karar vermeyin iyice araştırın şeklinde olsaydı
Ama hak ver lütfen, öyle bir mesaj yazmissin ki, ileride kedi/köpek anası olup eski mesajlarına baksan sen bile kendini linç etmek istersin:)
Ben bugün kedi veya köpek sahiplenmeye karar verdim.
"Bugün sahiplenmeye karar verdim," bir anlık bi karar. Ve "kedi ya da köpek" demissin. Bambaşka iki şey yani,bu konuda opsiyonu açık tutmak bile ilginc. Resmen yaşadığın duygusal boşluğu doldurmak için , evde ses olsun diye bir anlık gazla hiç hazır olmadan hayvan sahibi olacaksın demek - ki bunun sonu malesef sahiplendirme ilanları
Aslında scotish field istiyorum
Kedi ama normal kedi de değil:) cins kedi.
Buna gıcık olmayan hayvansever cins kedi besliyordur. Hepsi birbirinden ozelken neden cins kedi, hem de markasıyla beraber. Diğer kediler kedi değil mi? Eger amaç duygusal boşluğu dolduracak bir cansa bu sekilcilik neden?
Ha bir de ismi bile yanlış, fold olacak. Baktım benim bilmediğim kedi cinsi mi var, bahsettiğin şey bir dergi ismiymis.
ama bakımı zor mu bilmiyorum.
Bu bahsettiğin kediler kulakları kıvrık ,bacakları küçük olsun şöyle böyle olsun da şekilci insanlar para verip alsınlar diye akrabalarıyla ciftlesip duruyorlar. Ve hastaliklarla doguyorlar. Yaşadıkları her an ağrı cekiyorlar. Bunu bile bilmeden sırf şirin diye (ki her kedi şirindir) bu cinsi istemek çok kötü bir şey. Ve siz aldiginiz sürece üretmeye de devam ediyorlar.
Ne hastalığı olur diyorsan basitçe şuraya tiklayabilirsin. Cins kedi istemek bu sömürüye ortak olmaktir
birde bunları uyguna nereden alabilirim çok yüksek fiyatlara veriyorlar
"Kedi alacağım ama çok pahalı"
Kedi satın almak hem hukuki olarak yasak, hem alana suç hem de de iğrenç bir şey.
hayvanını sahiplendirnek isteyen var mı içinizde.
Bir de hayvan sahiplendirilsin ama bebek olsun istiyorsun. Bu mantıklı mı? Kim daha kedi ile köpek arasındaki zorluğu bilmeyen, cins kedinin hastalıklarından bihaber birine hayvanını sahiplendirmek ister ki?
Zaten kim niye bebek kedisini sahiplendirsin? İnsanlar bebekken cins diye alıp büyüyüp artık evde ayak bağı olunca,eski sirinligi kalmayınca sahiplendiriyor. Bunu da istemiyorsun,o şekilci insanlar gibi bebek kedi istiyorsun. Sen olsan 'ille de bebek,ille de cins' diyene kendi kedini emanet eder misin?
Köpek konusunda gelirsek aslında toy podle cinsi köpekleri çok beğeniyorum
Yani bu ne alaka😅 bir köpeğin tuvalet eğitimi almasının zorlugunu,günde en az iki kere çıkması gerektiğini,ev eşyalarını yediğini, eğitime gitmesi gerektiğini vs bilmeden sırf tatlı diye oyuncak köpek cinsini istiyorsunuz.
Son olarak mesajların birinde durumunuzun çok iyi olduğunu, isteseniz gidip 25 bin verip petshotan alabileceğinizi söylemişsiniz. Ben gerçekten çok üzülüyorum bu tarz yazılara. benim kedim gibi pek çok sokak kedisi yardımsever insanlar tarafından kurtarılıp ameliyat ettiriliyor,deli gibi paraya ihtiyaç duyuyorlar. Resmen oradan buradan para dileniyorlar, çoğu zaman cebinden ödüyorlar. Madem 25 bin sizin için para bile değil böyle hesaplardan birinin ameliyat ettirdiği birkaç kediye sponsor olun, ellerine geçen minik tatlı bir kedi oldugunda size haber vermelerini isteyin. Hem onların işi görülür hem sizin dünya tatlısı bir kediniz olur

Ama hak ver lütfen, öyle bir mesaj yazmissin ki, ileride kedi/köpek anası olup eski mesajlarına baksan sen bile kendini linç etmek istersin:)

"Bugün sahiplenmeye karar verdim," bir anlık bi karar. Ve "kedi ya da köpek" demissin. Bambaşka iki şey yani,bu konuda opsiyonu açık tutmak bile ilginc. Resmen yaşadığın duygusal boşluğu doldurmak için , evde ses olsun diye bir anlık gazla hiç hazır olmadan hayvan sahibi olacaksın demek - ki bunun sonu malesef sahiplendirme ilanları

Kedi ama normal kedi de değil:) cins kedi.
Buna gıcık olmayan hayvansever cins kedi besliyordur. Hepsi birbirinden ozelken neden cins kedi, hem de markasıyla beraber. Diğer kediler kedi değil mi? Eger amaç duygusal boşluğu dolduracak bir cansa bu sekilcilik neden?
Ha bir de ismi bile yanlış, fold olacak. Baktım benim bilmediğim kedi cinsi mi var, bahsettiğin şey bir dergi ismiymis.

Bu bahsettiğin kediler kulakları kıvrık ,bacakları küçük olsun şöyle böyle olsun da şekilci insanlar para verip alsınlar diye akrabalarıyla ciftlesip duruyorlar. Ve hastaliklarla doguyorlar. Yaşadıkları her an ağrı cekiyorlar. Bunu bile bilmeden sırf şirin diye (ki her kedi şirindir) bu cinsi istemek çok kötü bir şey. Ve siz aldiginiz sürece üretmeye de devam ediyorlar.
Ne hastalığı olur diyorsan basitçe şuraya tiklayabilirsin. Cins kedi istemek bu sömürüye ortak olmaktir

"Kedi alacağım ama çok pahalı"
Kedi satın almak hem hukuki olarak yasak, hem alana suç hem de de iğrenç bir şey.

Bir de hayvan sahiplendirilsin ama bebek olsun istiyorsun. Bu mantıklı mı? Kim daha kedi ile köpek arasındaki zorluğu bilmeyen, cins kedinin hastalıklarından bihaber birine hayvanını sahiplendirmek ister ki?
Zaten kim niye bebek kedisini sahiplendirsin? İnsanlar bebekken cins diye alıp büyüyüp artık evde ayak bağı olunca,eski sirinligi kalmayınca sahiplendiriyor. Bunu da istemiyorsun,o şekilci insanlar gibi bebek kedi istiyorsun. Sen olsan 'ille de bebek,ille de cins' diyene kendi kedini emanet eder misin?

Yani bu ne alaka😅 bir köpeğin tuvalet eğitimi almasının zorlugunu,günde en az iki kere çıkması gerektiğini,ev eşyalarını yediğini, eğitime gitmesi gerektiğini vs bilmeden sırf tatlı diye oyuncak köpek cinsini istiyorsunuz.
Son olarak mesajların birinde durumunuzun çok iyi olduğunu, isteseniz gidip 25 bin verip petshotan alabileceğinizi söylemişsiniz. Ben gerçekten çok üzülüyorum bu tarz yazılara. benim kedim gibi pek çok sokak kedisi yardımsever insanlar tarafından kurtarılıp ameliyat ettiriliyor,deli gibi paraya ihtiyaç duyuyorlar. Resmen oradan buradan para dileniyorlar, çoğu zaman cebinden ödüyorlar. Madem 25 bin sizin için para bile değil böyle hesaplardan birinin ameliyat ettirdiği birkaç kediye sponsor olun, ellerine geçen minik tatlı bir kedi oldugunda size haber vermelerini isteyin. Hem onların işi görülür hem sizin dünya tatlısı bir kediniz olur

Konu sahibine daha önce evcil hayvanın olup olmadığını.çalışıp çalışmadığını.çalışıyorsa günde kaç saat evde olmayacağını.diğer aile üyelerinin evcil hayvan konusundaki fikirlerini kendisi yokken evcil hayvanını kimin bakacağını teker teker sordum maalesef bir yanıt alamadım. Bunlar çok önemsiz gibi gözükse de aslında ilk etapta sorulması gereken ilk sorular.

Kediler hakkında çok fazla bilgim yok lakin köpekler için kendisine yardımcı olmak isterdim. Yaşım daha küçükken ben de maalesef bir köpeğimi sorumluluklarımı layıkıyla yerine getiremediğim için sahiplendirmek zorunda kalmıştım. Tecrübe ha denilince kazanılmıyor. İyi kötü bir şekilde deneyimliyoruz.Şuan iki yaşında bir cocker anasıyım. O geçmiş yıllarda erken sahiplenme hatam ile şu an var olan köpeğimin psikolojik ve fiziksel bakımını pozitif anlamda hat safhaya çıkarttım. Bilgilendim neler neler öğrendim.
Burada yazan çoğu şeyi linç olarak algılamış. Hepimiz bir gün hayvansaver olarak uyanmadik.Anlik verilen kararlar ile sahiplenilen hayvanlar bir anlık duygu ile geri bırakılıyor. Cins algısına karşıyım köpekler konusunda.Buyuk,orta ve küçük ırk olarak tercih edilmesine asla karşı değilim. 50 kilo insanım ben gidip Cane Corsa sahiplemem çünkü dışarıdaki anlık refleks gösterdiği anda onun gücünü kontrol altında tutacak bir gücüm yok. Bu tarz ihtimaller hep gözünde bulundurularak sahiplenilmeli.
Konu sahibinin yanlış kelimeler ile kendini izah etmeye çalışırken dahada yanlış kelimeler ile yorum yaparak linç yemeye devam edeceğini düşünüyorum.
Bir hayvanı alabilecek bir maddi gücünüz var ise alirsiniz. (Bunu yazarken bile utanıyorum.)
Sempatik göze güzel gelen türler bunlar katılıyorum o konuda da ama bu kadar pahalı olan bir canı bedava bulabilme zihniyeti nedir? Popüleritesinin zaten farkinda olup ucretsiz aranması nereden bakılırsa bakılsın bir hayvansevere yakışmayacak bir davranış. Dese ki toy poddle tüy dökmuyor onun için istiyorum alerjim var vs ona bile razıydım konu girişinde. Yada sunlardan dolayı bu cinsleri istiyorum vs yazsa okaydim yine ama tamamen dış görünüş odaklı tercih edilis nereden bakarsak fiyasko bir bakış açısı.

Selamlar

Ben bugün kedi veya köpek sahiplenmeye karar verdim. Aslında scotish field istiyorum ama bakımı zor mu bilmiyorum birde bunları uyguna nereden alabilirim çok yüksek fiyatlara veriyorlar hayvanını sahiplendirnek isteyen var mı içinizde. Köpek konusunda gelirsek aslında toy podle cinsi köpekleri çok beğeniyorum ama köpeğin bakımı zor dediler o yüzden kedi daha mantıklı geldi. Bana yardımcı olabilir misiniz bu konularda
Öncelikle bir evcile gerçekten yuva olacağınıza emin misiniz diye sorun kendinize?
Ben hiç cins, tür ayırt etmeden size yaşayacaklarınızı yazayım, evciller ister kedi olsun ister köpek, sevgi ve şefkat isteyen canlılardır ve kesinlikle sabır gerektirir.
Örneğin kediniz karakteri gereği her yeri tırmalayan, tül perdenize tırmık darbeleriyle paçavraya çeviren, koltukları yoluk yoluk yapan bir afacan çıkabilir, hasta olunca çişini kakasını kaçırabilir, yediği bir şey dokununca halının ortasına kusabilir, bunları tiksinmeden ve kedinize sinirlenmeden temizleyebilir misiniz?

Köpeğiniz yavruysa 4-5. ayından sonra süt dişleri döküleceğinden aynı bebeklerdeki gibi diş yerleri kaşınacağından ahşap mobilya türü ne bulursa kemirebilir, kediler gibi kuma tuvalet yapmadığından ilk aylar tuvalet eğitimi zordur, yatak, koltuk, halı, parke ayırt etmeden her yere tuvaletini kaçırır, kedilere göre daha çok sevgi beklentileri olduğundan evde yalnız kalmakta zorlanırlar ve genelde aile üyeleriyle birlikte uyumak isterler, tuvaletini dışarı yapsın istiyorsanız da her gün 3 defa en az yarım saatlik yürüyüşler yaptırmanız gerekir.

Yani eğer gerçekten sabırla, büyük bir sevgi ve şefkatle bakacaksanız, zorluklarından gözünüz korkup başkasına vermeye çalışmayacaksanız, ortalama 15 yıl siz nereye o oraya şeklinde ilgilenecekseniz, bir gün evlenmeye niyetlendiğiniz adam ben istemem kedini/köpeğini dediğinde terk etmeyecekseniz, midesi bozulup çıkarttığında, bağırsakları bozulup altına kaçırdığında ıyyy bu ne demeyecekseniz bir evcile yuva olabilirsiniz.

Şayet ben sizin yazdığınız her şeyi düşünüp taşındım zaten ve ona göre bir karar verdim diyorsanız, deprem bölgesinde enkazlardan çıkarılan ve maalesef sahipsiz kalan birçok kuzucuk var, bu kuzucuklar bazı şehirlerin barınaklarına getirildi, bazısının tedavileri yapıldı kimisi de hala tedavi görüyor, sağlıklarına kavuştuklarında evsiz ailesiz kalanlara yuva olacak insanlar aranıyor, yaşadığınız şehirin barınağını arayın depremzede ve sahiplendirilme yapılacak evcil olup olmadığını sorun.

Benim köpeğim Rottweiler kırması, sahipsiz gezerken kendi geldi bizi buldu ... valal en şeker benim köpeğim cins mins dinlemem:KK37:
Benim yerime ağzını burnunu yer misin Miss😍 valla ister kırma ister cins fark etmiyor hepsi birbirinden güzel, canın cins ayrımı olmaz, bana göre hepsi yeryüzüne gönderilmiş melekler, onlar olmasa dünya çok sıkıcı olurdu.

Benim yerime ağzını burnunu yer misin Miss😍 valla ister kırma ister cins fark etmiyor hepsi birbirinden güzel, canın cins ayrımı olmaz, bana göre hepsi yeryüzüne gönderilmiş melekler, onlar olmasa dünya çok sıkıcı olurdu.

Paylasmayacaktım ifşalanmamak için amaaaaaaaa benim köpeğim gerçekten çok şeker hem de çok akıllı bir hayvan gerçekten cin gibi kerata. Biz yazlıktayken geldi, her gün gelip bizimkilere de kendini sevdirdi böylece aramıza katıldı :KK200:

Eklentiler

• yumosssss.jpg
    yumosssss.jpg
    174,1 KB · Görüntüleme: 55
Paylasmayacaktım ifşalanmamak için amaaaaaaaa benim köpeğim gerçekten çok şeker hem de çok akıllı bir hayvan gerçekten cin gibi kerata. Biz yazlıktayken geldi, her gün gelip bizimkilere de kendini sevdirdi böylece aramıza katıldı :KK200:
Ben bunu yerim ben bunun ağzını burnunu koparırım🤣 hayvanları çok seviyorum lakin köpeklerin yeri bende çok başka, içlerine doğduğum için mi nedir sokakta her gördüğüm köpeğe seni yerim diye yapışıyorum, sevgiden gözün dönerek sevmek vardır ya öyle severim, popolarına vura vura:)) ağızlarını yüzlerini öpe öpe :))

Hayvanlar çok başka alem, onlarsız yaşam düşünemiyorum ama gerçekten çok sevmek lazım, ben titizim tüye kıla gelemem, tuvaletini temizleyemem, mobilyalarıma acırım, çok sesi olursa yaramazlık yaparsa veririm diyen varsa asla bir evcil sahiplenmesin, bu vesileyle 2 defa cins köpek sahiplenip eve bile almaya tiksinen, ses yapıyor diye veren komşumuzu da Allah bildiği gibi yapsın, kendileri çok temizmiş gibi hayvanı eve almıyorlar, 2 sefer farklı cins köpek sahiplendiler ikisini de vermişler, son köpeklerinin sesini duymuyordum birkaç gündür bugün eşime sordum nerede hayvancık diye, vermişler dedi😡

Lütfen heves ettiği için veya süs eşyası yerine koymak için evcil isteyenler evcil sahiplenmesin, hayvanların psikolojisine yazık, onlar birer can, duyguları var.

Selamlar

Ben bugün kedi veya köpek sahiplenmeye karar verdim. Aslında scotish field istiyorum ama bakımı zor mu bilmiyorum birde bunları uyguna nereden alabilirim çok yüksek fiyatlara veriyorlar hayvanını sahiplendirnek isteyen var mı içinizde. Köpek konusunda gelirsek aslında toy podle cinsi köpekleri çok beğeniyorum ama köpeğin bakımı zor dediler o yüzden kedi daha mantıklı geldi. Bana yardımcı olabilir misiniz bu konularda
İçimden bir ses gerçekten heveslik olarak sahipleneceğinizi söylüyor. Ayrıca satın alma sahiplen sözünü de eklemek istiyorum.

10 12 yaşında falan heralde,😒😒 daha kendi ne istedigini bilmiyo linç gelince de hemen kendiyle çelişmeye başladı. Madem o kdr oaran var niye ucuza cins kedi soruyon tatlım 🤣 sizofrenmisin? Aman sen hiçbişey sahiplenme yazık o hayvana. Sokakta en azından yaşıyo 2günlük hevesle alıp geri sokağa atıp hayvanında psikolojisini bozma 😒😒😒

nedir bu scotish mcotish hastalığı. yaşadığım apartta da herkeste bundan var. benle birinde sadece tekir var. herkes bundan alıyor. bende onları beğenmiyorum. bana kedi gibi gelmiyor. zaten genetiği değiştirilmiş !!! geçen en son birine laf çarptım. tabi scotish olmazsa kedi olmuyor diye.
sokakta bir sürü sahipsiz kedi var. yaşadığınız ili yazın ınstaya kedi sahiplendirme diye ben öyle sahiplendim oğluşumu. hemen aradım bi anda içim ısındı.çok çirkin bişeydi. hastaymış zaten. hemen vet kontrolü ilaç kullandık. hatta hasta hayvanı niye aldın diyende oldu!! sonra iyileşti. kilo aldı. sahiplendiren aile bile tanıyamaz o derece. şuan dünyanın en güzel kedisi. o scotishin yanında oğluşum dünya yakışıklısı. lütfen satın almayın!!

X