Gelinbaşı ve Gelin Tacı Kayseri Sude Bayan Kuaförü Şikayet

limonludoondurma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2017
219
223
Sırf en güzel günüm zehir oldu, benden başkası da rezil olmasın diye konu açmak için üye oldum. Ben istanbulda yaşıyorum ama düğin kayseri de olacak diye öneri üzerine sude bayan kuaförüyle görüşmeye gittim. Görüşmede sahibi olan Rukiye hanım çok deneyimli ve eğitimli olduğunu, bu işe çok emek verdiğini hatta kayseri de en iyi olduğu söyledi. Burası isim yapmış bir yer, sahibi de bu kadar iddialı konuşuyor diye randevu aldık döndük. 2 gün önce foto çekimi için türban tasarımı ve makyaj yaptirmak için kuaföre gittim. 9 da gel demelerine rağmen çalışanlar kahvaltı ediyor diye saat 10 da aldılar. Neyse olur dedim. Makyajı yapan bayana istediğim ve istemediğim her seyi açık bir sekilde ifade etmeme rağmen tam tersini yaptı. Doğal makyaj isterken kedi gözü makyajıyla kalakaldım. Itiraz edince biraz sildi azaltti falan ama renklerinde istediğimle alakası yoktu. Ben mürdüm demiştim o kafasına göre kahve makyaj yapmıştı. Makyöz falanda değildi bana kalırsa.Daha sonra türban tasarımı için aldılar. Asıl şamata ozaman başladı. Kesinlikle kocaman bir kafa istemiyorum dedim ve modeli açtım. Sahibi zaten ortalıklarda yoktu. Elemanlarına bırakmış gitmiş. Kız modele baktı ben bunu yapamam,2 sene önce yaptık en son falan demeye başladı. Ki modelde şuan çok populer olan bir türban modeliydi. Görüşmede ne isterseni zyaparız dediniz ön görüşmede de modeli gosterdim yapamayız falan demediniz ne demek bu diye tartışmaya başladım. Ama zaten 1 saat kalmış, fotoğrafçı beni bekliyor çıkıp gitme lüksüm de yok mecburen bende yapabileceği bir modele razı oldum. Ama onu da yapamadı. Başka bir kızdan yardım aldı. O kız önlerini yaptı arkasını artık sen bağlarsın dedi gitti ama arkayıda bağlayamadı. Resmen arkamdan sarkan koca bir kumaşı gelinliğin içine sıkıştırıp onuda gelinliğin üstüne dikmiş. Akşam çıkarırken görüp şok oldum. Kapalılar bilir eşarp bağlanınca arkası yuvarlak hafif bombeli durur. Benim kafamın arkası dümdüz sımsıkı dikilmiş bir haldeydi. O kötü görüntüyü anlatamam sizlere. Ve okadar sabitlemiş ki kafam 1 milim yana dönmüyo. Ben tekrar kavga etmeye başlayınca ben hergün yapıyorum bunu ilk defa böyle bi şikayet alıyorum diye ukalalık etti. Neyse duvak takacaklar benden 70 liralık duvak malzemesi 50 lira terziye diktiricez masrafı alan kuaför duvağımı yanlış diktirmiş. Tam 3 kere teğit ettirmeme rağmen. Kan beynime sıçradı işte orda. Ayrıca 50 tl dikim masrafı diye yaptırdıklarö parçalarıda bağlayamadı bile kız. Ben orda koptum bas bas bağırmaya başladım artık. Tam sahibi geldi o an. Noluyo falan dedi. Anlattım durumu. Ben sizle görüştüm yaparız ederiz derken benim bu halim nedir dedim. Herşeyi geçtim de uzun duvak isterken bu kısacık duvağı diktirmeyi nasıl başardınız dedim. Tek kat kısa duvakla arkan kapanmaz kötü görünür dedi. Arkasının böyle kötü olmamasi gerekiyodu zaten dedim. Dönüp elemana iyi şurdan tek kat uzun duvak takın kötü olursa da kendi problemi deyip çıktı gitti kadın. 12 de çıkmam gerekirken saat olmuş 1 her şeyim rezil olmuş halde. O sinirle ağzıma geleni saydım duvağı alıp çıktım. Eğer başka yere gitme imkanım olsaydı kesinlikle bunlara müsade etmezdim. Ama o saatten sonra boş kuaför bulmak imkansızdı. Haftaya düğünüm var yeni kuaför de bulamıyorum. Randevular hep dolmuş. En güzel günüm zehir oldu ve şuan kuaför bulamamanın stresini yaşıyorum. Cok mutsuzum. Aylardır emek emek her ayrıntıyı düşündüğüm günüm, iş ahlakına sahip olmayan bir kadın yüzünden mahvodu. Sizleri de uyarmak isterim. Parasını da geçtim ama bu günler birkere yaşanıyor. Ve o an onlara mecbur olmanızı çok güzel kullanıyorlar. Hayatta hiç böyle içten ah etedim ama Allah o parayı yedirmesin. Fotoğrafçım şopla ben düzeltirim üzülme dedi de biraz rahatladım. Ama ben şimdi bu saatten sonra yeni kuaförü nasıl bulucam ?

benide rezil ettiler geçen sene düğün makyajım rezil oldu sildirdim 2. kez rukiyeye yaptırdım sahibi o daha iyi yapar diye düşünürken benide rezil etti. Bende 2 düğünn yaptığım için kayseride o sudeye güvenerek gittim ama haram zıkkım olsun bide utanmadan kapıda zorla bahşiş aldılar saça makyaja verdiğim o kadar para yetmemiş gibi bahşiş vermek istemediğim çekilin ne yaptınız ne vericem dediğim halde bide pişkin pişkin bahşiş aldılar haram olsun emekleri bile olmadı hayatım da görmedim böyle makyaj yapan yer rezillikti kayseri de ki düğün makyajım ağlayacaktım sinirden sana o kadar hak veriyorum ki umarım başkaları da gidip rezil olmaz. Cidden 1 sene oldu ama hala nefret ediyorum oradan insanların en güzel gününü rezil etmeye hakları yok

X