Kayınvalidem sinir krizi geçirdi çok korktum ne yapmalıyım?

İnternet üzerinden bir iş kurmaya çalışıyor. Bende ona yardımcı oluyordum.
Peki bunun için neden evlenmeyi bekledi? Veya hiç konuşmadınız mı öncesinde bu konuyu. Evlenmeden öne bu işi kurup, işleri oturtup evlenseydiniz? Bunun bir garantisi yok ki. Belki de başarısız olacak bu işte eşiniz. O zaman ne olacak?

Size katılıyorum. 30 yaşında bir erkek olarak beni ve kendini bu duruma düşürdüğün için kendini biraz kötü hissetmen gerekiyor dedim. Ben umursamazım dedi. Peki dedim sen umursamaz olmaya devam et ben başımın çaresine bakacağım dedim. Sen burda durmaya devam ettiğin sürece hayatında hiçbir istediğin noktaya varamayacaksın çünkü sen işin kolayına kaçıyorsun dedim. Senin rahatlık sandığın şey ilerde sana çok ağır patlayacak dedim. Ben senin gibi değilim dedim ve bu tarz şeyleri kaldıramam dedim.
Dediniz dediniz ve orda kalmaya devam mı ediyorsunuz ?

Kayınvalideniz çirkeflik yapmış ama tekrarlayadabilir eğer evden çıkmazsanız.Ve inandırıcı olmak için kendini dahi yaralayabilir.Konunuzdan anladığım şu;eşiniz belki annesinin bu hallerine alışkındır ama yarın birgün adli vakalık olmamak adına acilen o evden çıkmanız gerekli
Yorumunuza katılıyorum. Eşim ve annesi sürekli birbiri ile sözlü tartışmalar yaşıyordu. Bu olaydan sonra ben şok oldum. Eşime bunu söyledim. Kafası algılayamıyor tehlikeyi. Annesi bazen kendime zarar veririm suç senin üzerine kalır diyordu önceden. Ben nereye geldim böyle!

Eşimle birlikte bir süreliğine maddi imkanlarımız düzelene kadar kayınvalidem ve kayınpederim ile yaşıyoruz. Dün gece eşim ve kayınvalidem tartıştı. Haklı olan taraf eşimdi. Ben eşimi tuttuğum için söylemiyorum. Kayınvalidem önce eşime laf dokundurdu eşimde gidip neden durup dururken bana böyle laf dokunduruyorsun dedi. Annesi bak şu eşyayı kafana atarım dedi eşimde hadi at anne öyleyse dedi. Sonra kayınvalidem bir anda çıldırmaya başladı ben kendimi öldüreceğim dedi mutfağa gitti bıçaklayacağım kendimi dedi eşim ben birde kayınpederim onu durdurmaya çalıştık. Ben hemen bıçakları sakladım. Kayınvalidem çığlık atmaya başladı kendimi öldüreceğim dedi. Ben korktum ağlamaya başladım panikledim ambulans arayım mı dediğimde kayınvalidem hayır dedi çığlık attı eşimi yumrukladı, eşime vurdu eşim onu tuttu sürekli. Ben o esnada kendine zarar vermemesi için mutfaktaki bıçakları sakladım. Kayınpederim fenalaştı durun yapmayın dedi sürekli durun dedi ben bir yandan onu sakinleştirmeye çalışıyorum onu oturma odasına getirdim su verdim pencereleri açtım hava alması için. Eşim kayınvalidemi mutfaktan zorla çıkardı. Kayınvalidem kayınpederimin yanına gitti. Ben ve eşim mutfakta kaldık. Kayınvalidem oturma odasından seslenerek bu evden gidin dedi. Bir sürü hakaret etti. Arkadaşlar bugüne kadar ilk defa böyle bir olay yaşadım neye uğradığımı şaşırdım. Çok korktum içimde öfke ve üzüntü ile karışık hisler var. Bu yaşananlar neydi? Ben ve eşim ne yapmalıyız? Eşime bu evden gidelim dediğimde birkaç gün sonra sakinleşirler dedi. Annen açık açık bizi evden kovdu burada nasıl durabiliriz dedim. Eşim ekonomiyi görüyorsun dedi. Bende dedimki ben bir işe girip çalışırım sen ister gel ister kal ben bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum benim yapıma ters ben seni sevdiğim için burdayım ama bu şekilde yapamam üzgünüm dedim eşim sustu. Bu olay dün gece yarısı meydana geldi. Arkadaşlar bana tavsiye verin ben ne yapmalıyım nasıl hareket etmeliyim?
Çok acil iş arayıp bulup eve bütçe olarak destek olup lütfen kiraya çıkın🌺🙏

Kayınvalideniz gerçekten sinir krizi geçirmiş olamaz mı neden illa oyun yada show olsun, belli ki bütün evi yükü kayın ailede belkide kadın bunaldı zira eşiniz de calismiyormus .

Her sinir krizi geçiren show mu yapıyor ben de geçirdim ömrüm de bir kere hatırlamıyorum bile ama show değil di.

Dediniz dediniz ve orda kalmaya devam mı ediyorsunuz ?
Olay dün gece meydana geldi. Bu esnada eşimle yeni kuracağımız iş üzerinde çalışıyorduk. Bu saatten sonra eşime bu evde durursak yapacağımız işi yapamayız dedim. Ben acilen bir iş bulup gideceğim dedim. Üzerinde emek verdiğim işi dondurdum kısacası.

Kayınvalideniz gerçekten sinir krizi geçirmiş olamaz mı neden illa oyun yada show olsun, belli ki bütün evi yükü kayın ailede belkide kadın bunaldı zira eşiniz de calismiyormus .

Her sinir krizi geçiren show mu yapıyor ben de geçirdim ömrüm de bir kere hatırlamıyorum bile ama show değil di.
Ben show yaptığını iddia etmedim gerçekte olabilir showda olabilir ama böyle bir olay yaşandı bende görüş almak tavsiye almak için paylaştım show yazanlar diğer kullanıcılar

Ben show yaptığını iddia etmedim gerçekte olabilir showda olabilir ama böyle bir olay yaşandı bende görüş almak tavsiye almak için paylaştım show yazanlar diğer kullanıcılar
Eşiniz de o istediği işi kurana kadar gecici bir işte çalışabilir bence

Eşiniz şu tartışmadan sonra market mağaza bile olur en kısa sürede bir iş bulsun yeni işi olana kadar.
Tabi ki siz de.

Böyle anlatınca kayınvalide dolmuş,taşıyamamış gibi görünüyor.Kocaman insanlarsınız kendi yolunuza bakın,aileye hem yük olup hem de saydırmak çok ayıp. İnsan mahçup olur biraz,eşin de hadsiz anlaşılan.
Sen tavır al bir an önce,ayrılın hemen Durum soğursa kalır gidemezsiniz bir yere.
Teşekkür ederim yorumun için size katılıyorum. En kritik nokta eşim sanki olayların soğumasını bekliyor gibi. Ben dedimki burdan sonrası yok artık dedim bitti hala neyin peşindesin dedim. Biraz kendine gel bu ne ya dedim. Sen şuan bir an önce bir işe girip benide kendinide bu durumdan çıkarman gerek sen hala hiçbirşey olmamış gibi davranmak istiyorsun dedim sustu.

Olay dün gece meydana geldi. Bu esnada eşimle yeni kuracağımız iş üzerinde çalışıyorduk. Bu saatten sonra eşime bu evde durursak yapacağımız işi yapamayız dedim. Ben acilen bir iş bulup gideceğim dedim. Üzerinde emek verdiğim işi dondurdum kısacası.
Bunun olmicanı hepimiz biliyoruz o olay olduğunda kalkip annenin evine gitseydin belki kocan seni ciddiye alabilirdi

Eşim patavatsız ve saygısız biri. Öfkelendiği zaman anne baba tanımaz ağzına geleni söyler fakat sonra pişman olur bir şekilde kendini sevdirmeye çalışır ailesi önce kızar sonra barışırlar. Sürekli aynı şey olur. Kayınvalidem eşimin önceki saygısızlıklarını bu kavgada yüzüne vurdu. Eşim bu kavgada hiç saygısızlık yapmamıştı.
Tahmin ettiğim için sormuştum zaten. Ben umursamazım diyen adam tehlikelidir yalnız. Bir noktada sizi de umursamaz. Belki de annesi sizin önünüzde laf işitmekten bıkmıştır. İnternetten iş kurmaya çalışmak için geç değil mi? İşinden istifa etmeden de akşamları yeni işi için çalışabilirdi. Çoluk çocuk yok dikkat dağıtacak.
Kızmayın ama böyle adam evlat olsa sevilmez denen cins. Sizin de başınızı yakmak üzere. Yol yakınken çocuğunuz da yokken oturun iyi düşünün.

Bu rahat adamın planı belli internetten iş kuracak hiç para gitmeden anasınin evinde yaşayacak sen o evden ayrılabilceğini mi düsünüyorsun cidden 🤦🏼‍♀️
Ben bu evden ayrılmak istiyorum. Bu yaşam tarzı bana göre değil. Eşimin biraz aklı varsa bana uyar. Ben elimden gelen yardımı yaptım buraya kadarmış.

X