Kayınvalide ve görümce arızası

hoderi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
28
13
31
Herkese merhaba uzatmadan direkt konuya geçeceğim evliyim ve ailem istanbulda yaşıyor ben ise farklı bir şehirdeyim kayınvalideminde istanbulda evi var bayram dolayısıyla ailemi ziyarete gittik eşimle ve üç dört gün orda kaldık daha sonra da kayınvalideme geçtik fakat tam o sırada ben çok kötü hasta oldum ve yatağa düştüm bildiğiniz. istanbula gezmeye diye geldim ama ne yazıkli hiçbirşey yapamadık eşim le ardından biraz iyileşecek gibi olduğumda eşim ‘ nasıl olsa gideceğiz annenlere ayıp olmasın gel bir gün daha sizde kalalım ‘ dedi ve tekrar bize gittik geri kayınvalideme döndüğümüzde kayınvalidemin surat bir karış asık bana laf sokuyor haldeydi benden iki üç yaş küçük bekar görümcem evde yoktu kocam ve bana trip attığı için evden gitmiş neymiş efendim ben hastayken eşim hava alalım kendini hastalığa mahkum etme diye beni bir iki saatliğine dışarı çıkardığında niye onuda yanımızda götürmemişiz .en iyi çift sizsiniz hep haklısınız falan yazdığını gördüm kocama . Ben ailemin evinde kalmaya gittiğimde niye omuda çağırmamışız . Bir baktıkki kayınvalidenin surat beş karış bana kurban bayramında arabayı almadan gidersiniz otobüsle bundan sonra böyle falan diyor . Ben onlarla çok konuşmamışım kaldığımız sürece çok ayıp etmişim eşime arkamdan böyle söylemiş . Hasta olduğumu ayağa bile kalkamayacağımı kendi gözüyle görmesine rağmen bu şekilde davrandı . Eşyalarımızı onun evinde bırakıp gitmiştik eşyalarımızı da toplayıp evden çıkacağımız zamanda vedalaşırken ona sarılmayayım diye şöyle omuzumdan bir ittirdi bana iyiliği oldu evlilik sürecimde ama bir öyle bir böyle davranıyor kendisinin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum artık . Birine iyilik yapmak ona kötü davranma hakkını tanımaz diye düşünüyorum siz ne düşüniyorsunuz ? Kendisiyle müsait bir vakitte konuşacağım

Herkese merhaba uzatmadan direkt konuya geçeceğim evliyim ve ailem istanbulda yaşıyor ben ise farklı bir şehirdeyim kayınvalideminde istanbulda evi var bayram dolayısıyla ailemi ziyarete gittik eşimle ve üç dört gün orda kaldık daha sonra da kayınvalideme geçtik fakat tam o sırada ben çok kötü hasta oldum ve yatağa düştüm bildiğiniz. istanbula gezmeye diye geldim ama ne yazıkli hiçbirşey yapamadık eşim le ardından biraz iyileşecek gibi olduğumda eşim ‘ nasıl olsa gideceğiz annenlere ayıp olmasın gel bir gün daha sizde kalalım ‘ dedi ve tekrar bize gittik geri kayınvalideme döndüğümüzde kayınvalidemin surat bir karış asık bana laf sokuyor haldeydi benden iki üç yaş küçük bekar görümcem evde yoktu kocam ve bana trip attığı için evden gitmiş neymiş efendim ben hastayken eşim hava alalım kendini hastalığa mahkum etme diye beni bir iki saatliğine dışarı çıkardığında niye onuda yanımızda götürmemişiz .en iyi çift sizsiniz hep haklısınız falan yazdığını gördüm kocama . Ben ailemin evinde kalmaya gittiğimde niye omuda çağırmamışız . Bir baktıkki kayınvalidenin surat beş karış bana kurban bayramında arabayı almadan gidersiniz otobüsle bundan sonra böyle falan diyor . Ben onlarla çok konuşmamışım kaldığımız sürece çok ayıp etmişim eşime arkamdan böyle söylemiş . Hasta olduğumu ayağa bile kalkamayacağımı kendi gözüyle görmesine rağmen bu şekilde davrandı . Eşyalarımızı onun evinde bırakıp gitmiştik eşyalarımızı da toplayıp evden çıkacağımız zamanda vedalaşırken ona sarılmayayım diye şöyle omuzumdan bir ittirdi bana iyiliği oldu evlilik sürecimde ama bir öyle bir böyle davranıyor kendisinin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum artık . Birine iyilik yapmak ona kötü davranma hakkını tanımaz diye düşünüyorum siz ne düşüniyorsunuz ? Kendisiyle müsait bir vakitte konuşacağım

Oy oy eşinizin tutumu ne?
Görümce ile niye bayram gezmesine gideyim 5 yaşında bebe mi?
Araba sizin değil ise bir daha almayın laf etmeye hak görüyorlar demek ki?
Standart tartışma orada 3 gün kalındı bizde 1 onda da dışarı çıktı lafı
Hasta olduğuna ikna edemezsin dışarı çıkmışsın gezmeye
Kocan konuşacak sen laf söylesen uzun dilli oğluşumun beynini yıkayan gelin olursun..
Diğer seçenek iletişimsizlik var çok tartışma çıkacak bir konu değil aslında bilemedim

Eski iyiliklerin hesabına bi arayıp kendinizi anlatabilirsiniz ama çok üsteliyorsa bırakın keyfine göre takılsın

Görümce müşkül durumda mı, arkadaşları yok mu? Çanta gibi yanınızda mı gezdireceksiniz ne saçma tripler.
Hadi o ergen (sanıyorum ergen) kv’nin bundan sonra otobüsle gidersiniz arabayı almayın lafı çok saygısızca.
Onların arabasını kullanıyorsunuz sanırım.
Ben böyle bir durumda konuşma gereği dahi duymam araya mesafemi koyarım.
Hadsiz tehditleri karşılık bulamaz.

Görümcenin sebebini anladım da kayınvalide neden trip attı size anlamadım hastasınız diye iş mi yapamadınız böyle bir beklentisi mi vardı yoksa annenizde kaldınız diye mi?

Bayramdan bayrama görüyorsa çocuğunu oğluyla vakit geçirmek istemesi kadar doğal ne olabilir? 🤔

Görümce kişisi şuan yalnız olduğu için böyle tepkiler veriyor,yarın bi koca bulduğunda abisi filan gelmez aklına :)
bence sizin içinde böylesi iyi olmuş eşinizin de yaptıklarına şahit olması güzel,mesafe koymak için bulunmayacak fırsat bence hiç konuşmayın iletişime geçmeyin çok sorunları varsa eşinizle konuşsunlar.

Nekadar hasta olursanız olun kaynana gelinin hasta olduğunu kabullenmez. Valla bildiğim boyledir aksi olan kaynanalardan Allah razı olsun 😁 mesafe koyun nedemek ittirmek

Ben bu sinsi ikiliyi nerde görsem tanırım bacım seninde vucudun reaksiyon göstermiş bağısıklığın düşmüş yataklara düşmüşsün işte. Sal ikisininde ipini merhaba merhaba. Ha kocan olacak kişide pasifleşir ise sal üçününde ipini bu sefer

Kayınvalidenin sizi ittirmesi kadar, eşinizin buna karşı tavrı da önemli. Tavana duvara mı baktı bu olurken yoksa annesine laf söyledi mi? Görümceyi kayınvalideyi taşlayalım ama kocanız ses çıkarmadıysa ona da iki çift laf edelim.

Kayınvalidenin sizi ittirmesi kadar, eşinizin buna karşı tavrı da önemli. Tavana duvara mı baktı bu olurken yoksa annesine laf söyledi mi? Görümceyi kayınvalideyi taşlayalım ama kocanız ses çıkarmadıysa ona da iki çift laf edelim.
Fark etmedi ben sonradan söyledim annen böyle yaptı çok kırıldım onunla konuşacağım diye çıtı çıkmadı eşim ne derse desin ailesinin gözünde haksız konuma geliyor ama artık iş başa düştü kimse böyle arsızca davranamaz sırf kızını eğlendirmedik dalkavukluk yapmadık diye anadolu kadını hangi ara bukadar kötüleşti anlamıyorum

Nekadar hasta olursanız olun kaynana gelinin hasta olduğunu kabullenmez. Valla bildiğim boyledir aksi olan kaynanalardan Allah razı olsun 😁 mesafe koyun nedemek ittirmek
Hahah aynen omzumdan tutup geri çekti şöyle elbet bi gün karşı karşıya geleceğiz ve söyleyeceğim bunu ve diğer tüm yaptıklarını

X