Kayınpeder ne demek istedi?

Konu sahibinin ''Birinin sizi bakışlarıyla taciz etmesi sizi rahatsız etmeyebilir ama beni etti. '' cümlesine cevaben yapılmış bir yorumdur o. Aranmak kelimesi ne kadar kiriciysa birinin tacizinden rahatsız olmamakla itham edilmekte o kadar kırıcı. Ben aranmak kelimesiyle ''bakmazsaniz gormezsiniz''i kastetmistim aslında. ''Birileri bana bakiyor mu diye aranmak'' anlaminda.Tanimadigim birini kuyruk sallamakla itham edecek kadar kotu bir insan degilim. Bana yapılan ağır bir yoruma aynı şekilde karşılık verdim. Yanlış anlaşılmış olabilirim ama bunun için özür dileyecek degilim. Bana yakistirilan şeyde çok çirkin çünkü.

Ama demek istediğimi tam anlamamışsınız ki. Bir insana direk bakmasanız da size sürekli bakıldığını hissedersiniz. Konu sahibi bakıldığına bir an denk gelmiştir ve tuhaflığı sezmiştir ondan sonra da devamı gelmiştir.

Ben de kimseye gözümü dikip bakmam hatta göz göze konuşmama problemim bile vardır. Ama biri size öküz gibi gözünü dikip bakıyorsa farkeder ve sinir olursunuz bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bazı kişiler umursamaz geçer gider, bazıları direk tepki verir, bazı kişiler de pasiftir bir şey diyemez..

Merhaba hanımlar. Eşimin ailesi ile ilgili daha önce bir paylaşımda bulunmuştum. Kendileri kumpasçı, sinsi, bencil ve son derece rahat yalan söyleyebilen insanlar. Tabii onlarla olan ilişkim kopmadan önce yaşadığım ve kafama takılan bir olayı paylaşmak istiyorum. Acaba benim anlayışımda mı bir problem var yoksa bu insanlarda mı? Eşimin işi dolayısıyla başka küçük bir şehire taşınmıştık. Kızım bir buçuk yaşında falandı. Site gibi bir yerde oturuyorduk. Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi. Zaten ilk gittiğimden itibaren çok zorlanmıştım. Herneyse eşim çok yoğun çalışıyor ben yalnızım. Aynı apartmanda evli barklı çoluklu çocuklu mafya kılıklı bir herif var. Her rastlaştğımızda tuhaf tuhaf bakıyor. İlk önceler anlam veremedim hani apartmana yeni birileri gelmiş gibisinden mi bakıyor diye. Sonra bu hep böyle devam edip bir de ısrarcı bakışlara dönünce birşeylerin ters gittiğini fark ettim. Bildiğiniz öküz gibi bakıyor. Üstelik yanımda çocuğum var. Birkaç kez eşimle gördü. Birgün marketten dönmüş otobüs beklerken arabayla önümde durdu. Kafayı yemek üzereyim. Hayır yani adam öyle çakal ki birşey demiyor, dese ben ağzının payını vericem. Şimdi ben direk bişey söylesem belki beni suçlu duruma düşürecek. Bilmediğim memlekette saçma sapan bir olay. Neyse karşı komşu iyi bir teyze var ben bu herifi karısını kullanarak sordum. Kadın seni rahatsız mı ediyor kızım? dedi. O çok sağlam biadam değil senden önce bir hemşireye musallat olmuştu, kızın yuvasını dağıttı, bu kadın bile satıyor, uyuşturucu kullanıyor neler neler.. Ben de söyledim. Kızım bulaşma kocana da söyleme zaten sayılı zaman burdasınız dedi kadıncağız. Neyse ben sinir oluyorum, çocuğu parka çıkarmak bile gelmiyor içimden. Birgün eski yaşadığımız şehire aynı zamanda eşimin ailesin yaşadığı şehire ziyarete geldik. Eşim yokken ben bunu kaynanaya söyledim. O da aa olur mu öyle falan dedi. O sırada içeri kocasıda gelmişti. Ona da söyledi. Ben anlattım. Adam bana oralarda olur öyle dedi??????????? Nassıyani dedim yanlış mı anlıyorum acaba diye. O da; oralar kapalı yerler, oranın insanı öyledir. Olur oralarda dedi. Bende adam bakıyor ama dedim. Bakabilir dedi. Ben de bakmak var bakmak var bunun ikisinin ayrımını yapabilirim ben dedim. Bu adamın bu tavrı beni acayip irite etti. Kalbim çok kırıldı. İnanılmaz soğudum. Adam içeri gidince kadına bak oralarda oluyormuş öyle ! Dedim. Boşver sen onu ben gelirim falan dedi. Yani durum bu.. Bende mi var bir fesatlık? Siz bu durumu nasıl anlardınız, nasıl anlamlandırırdınız?
canım eşinle bu durumu acilen paylaş sende bir gariplik yok gariplik o adamda ve eşinin ailesinde.Sayılı günler oradaysan ger evden dışarı fazla çıkma ya da çok rahatsız olursan durumu polise bildir.

Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi.
sizin eğitim seviyeniz ne merak ettim ? ordinaryus musunuz acaba?
tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır diye bir laf vardır.
yaklaşımınızı çok itici buldum.
adama gelince, illa sözle beyana gerek yok. adam arabayla önünüzde durduğunda tersleyebilirdiniz.
kp ye gelince olur öyle orda demiş. olur yani öküz çok. art niyet aramayın ki zaten görüşmüyorsunuz. napsın yaşı başlı adam, adam dövmeye mi gelsin ?

Yarın sizde kızınızı oglunuzu evlendirmeyecekmis gibi saydirmissiniz resmen... Madem bu insanlar böyle neden elin adamının yan gözle bakmasini anlatiyorsunuz ? Guven sorunu yasamaniz gerekirken olani biteni anlatmaniz cok garip geldi bana. Adam her baktığında farketmissiniz. Demekki ister istemez sizde bakıyorsunuz. Eğin kafanızı geçin gidin yanından. Bu kadar büyütülecek bir olay değil. Her gun neler neler yaşıyoruz..Anlatasiniz varmış herkese yaymissiniz. Insallah esınızin kulagina gitmez. Bu arada soylemeden gecemiycem, kusura bakmayın ama genel havanizdan pek haz etmedim.

Bu yoruma Kesinlikle katılıyorum. Hem eşinizin ailesinden tiksiniyorsunuz hem de onlarla daha önce yaşadığınız bir olayı hatırlayıp, düşünüp, kurup ne kadar betbat insanlar oldukları konusunda kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca eğitim seviyesi düşük yer demişsiniz ya , bunun kriterleri nelerdir bunları siz mi belirliyorsunuz ? Herkesi tek tek sınav mı yaptınız?

Lütfen biraz hataları kendimizde arayalım. O insanlar yanlış yapmış da olabilirler. Ama sevdiğiniz adamın ailesine bu hakaretler korkunç resmen.

Konu sahibinin ''Birinin sizi bakışlarıyla taciz etmesi sizi rahatsız etmeyebilir ama beni etti. '' cümlesine cevaben yapılmış bir yorumdur o. Aranmak kelimesi ne kadar kiriciysa birinin tacizinden rahatsız olmamakla itham edilmekte o kadar kırıcı. Ben aranmak kelimesiyle ''bakmazsaniz gormezsiniz''i kastetmistim aslında. ''Birileri bana bakiyor mu diye aranmak'' anlaminda.Tanimadigim birini kuyruk sallamakla itham edecek kadar kotu bir insan degilim. Bana yapılan ağır bir yoruma aynı şekilde karşılık verdim. Yanlış anlaşılmış olabilirim ama bunun için özür dileyecek degilim. Bana yakistirilan şeyde çok çirkin çünkü.
Evet bir önceki saldırgan tutumunuza istinaden yazdım ben de. Lütfen kıvırmayalım. Bana yazdığınız ilk yorumdan itibaren herkes okuyabilir bunu. Tarzınız çok rahatsız edici.

Bu yoruma Kesinlikle katılıyorum. Hem eşinizin ailesinden tiksiniyorsunuz hem de onlarla daha önce yaşadığınız bir olayı hatırlayıp, düşünüp, kurup ne kadar betbat insanlar oldukları konusunda kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca eğitim seviyesi düşük yer demişsiniz ya , bunun kriterleri nelerdir bunları siz mi belirliyorsunuz ? Herkesi tek tek sınav mı yaptınız?

Lütfen biraz hataları kendimizde arayalım. O insanlar yanlış yapmış da olabilirler. Ama sevdiğiniz adamın ailesine bu hakaretler korkunç resmen.
Onlar hakaret değil ağır eleştiri. Kafamda eskileri düşünüp sinirleniyorum evet. Önceki konu yani yani en son onlarla kopma noktasına geldiğim olayda; kaynanam söylediği bir şeyi sırf özür dilememek adına inkar etti. Yetmedi anneme bana iftira attı. Kabak gibi söylediği yalan ortadayken ölmüş babamla zina edeyim ki gibi korkunç bir cümle kurup yalan söyledi. Tüm bunları yaparken k.p e ben siz de oradaymışsınız. Eşinizin yalan söylediğini biliyorsunuz dedim. Allah korkusu olan biri olduğununuzu düşünüyorum dedim. Karısının yalanlarına çanak tuttu. Bu insanlardan nasıl bahsetmeliyim?

Onlar hakaret değil ağır eleştiri. Kafamda eskileri düşünüp sinirleniyorum evet. Önceki konu yani yani en son onlarla kopma noktasına geldiğim olayda; kaynanam söylediği bir şeyi sırf özür dilememek adına inkar etti. Yetmedi anneme bana iftira attı. Kabak gibi söylediği yalan ortadayken ölmüş babamla zina edeyim ki gibi korkunç bir cümle kurup yalan söyledi. Tüm bunları yaparken k.p e ben siz de oradaymışsınız. Eşinizin yalan söylediğini biliyorsunuz dedim. Allah korkusu olan biri olduğununuzu düşünüyorum dedim. Karısının yalanlarına çanak tuttu. Kadında adamda yüzüme gülüp arkamdan başka işler çevirmesi, Bu insanlardan nasıl bahsetmeliyim?
Eğitim seviyesi düşük derken, mesela insan ilişkikerinin saygı çerçevesinde yürümediği, kavga gürültünün eksik olmadığı, gece biz uyurken sahurda tepemizdeki insanların evine misafir çağırıp tepemizde hoplaması ve bunu çok normal görmeleri, üç beş kadının hep bir araya bahçede oturup dedikodu yapması, bu liste uzar gider..

sizin eğitim seviyeniz ne merak ettim ? ordinaryus musunuz acaba?
tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır diye bir laf vardır.
yaklaşımınızı çok itici buldum.
adama gelince, illa sözle beyana gerek yok. adam arabayla önünüzde durduğunda tersleyebilirdiniz.
kp ye gelince olur öyle orda demiş. olur yani öküz çok. art niyet aramayın ki zaten görüşmüyorsunuz. napsın yaşı başlı adam, adam dövmeye mi gelsin ?
Siz belli ki okuyamıyorsunuz. elli kere yazdığım şeyi okumayıp hala aynı yorumu yazmışsınız. Adam yaşlı değil bu bir ikincisi orda bir çevresi var. İstese bu olayı çözebilirdi. Ben adamın umursamazlığına kırılmıştım o an. Sen canını sıkma, korkma biz yanındayız demek oralarda olur cümlesinden daha anlamlı olurdu.

Ama demek istediğimi tam anlamamışsınız ki. Bir insana direk bakmasanız da size sürekli bakıldığını hissedersiniz. Konu sahibi bakıldığına bir an denk gelmiştir ve tuhaflığı sezmiştir ondan sonra da devamı gelmiştir.

Ben de kimseye gözümü dikip bakmam hatta göz göze konuşmama problemim bile vardır. Ama biri size öküz gibi gözünü dikip bakıyorsa farkeder ve sinir olursunuz bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bazı kişiler umursamaz geçer gider, bazıları direk tepki verir, bazı kişiler de pasiftir bir şey diyemez..
Ve aynı yerde yaşandığım için bu durum çok rahatsız ediciydi. İnsanın çocuğunun yanında böylesi bir tacize uğraması inanın insanın daha fazla canını acıtıyor.

Ben sizi anladım, o umursamazlığı karşısında sizi aileden görmediğini, gelini gibi hissetmeyip dışardan biri gibi muamele ettiğini düşünmüşsünüz ve doğal olarak kırılmışsınız, o çevrede tanıdıkları da olduğu için, tehlikesiz bir şekilde işe el atabilmesini beklemiş, hiç değilse manevi destek beklemişsiniz.Ben olsam ben de kırılırdım. Sanırım sizde benim gibi geçmişe çok fazla takılıyor ve kendinizi harap ediyorsunuz, ara ara benimde aklıma yaşattıkları geliyor ve onca zaman geçmesine rağmen sinirleniyor ve yıpratıyorum kendimi. Demek ki sizi gelini olarak görmemiş kp.Ya da kişilik yapısı itibariyle umursamaz biri. İki durumda da boşverin. Zaten görüşmüyormuşsunuz, kafanıza takıp daha fazla yıpranmayın.

X