Göz Makyajı Kaş ve kirpik serumu kullananlar

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Umberlee

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
7.428
11.066
Mune abla konunun yeri burası değil ama birazcık kalsın ki cevap alayım.

Hanımlar son 1 ayda kirpilerimde kısalma ve dökülme oldu. Tahlil yaptırdım bir sıkıntı yok.
Ya stresten ya havalardan etkilendi bilemiyorum.
Aranızda bu serumlardan kullanıp fayda gören var mı?
(Özellikle lacinia diye bir marka için soruyorum bunu)

Marka ismi vermeyi doğru bulmuyorum. Ancak sorum hedef kitleye ulaşsın diye vermek zorundayım.
Yorumları okudum internetten ama insan güvenemiyor. Belki firmanın çalışanları yorum yapıyordur diye buradan yazayım.

Etkisini gördüğünüz diğer ürünler açısından da tavsiyelerinize açığım.

Teşekkürler şimdiden.

eeose kirpik serumu kullanıyorum ben kirpiklerim için. aşırı memnunum. lacinia da kullanmıştım ama çok verim alamadım. açıkçası bunların kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum çünkü arkadaşıma da eeose hiç etki etmiyor.

Bende çok araştırdım ve yine kadınlar kulubünden ocean blue marka sadece aktarlarda satılan ve fiyatı uygun olan bi yağ buldum. Kullananlar çok memnun. 1 ayda kirpiklerinin uzadığını kaşlarının çıktığını yazmış hanımlar. Bende sipariş verdim hadi hayırlısı..

Serum hiç kullanmadım ama epey bir süredir kirpiklerime ve kaşlarıma hint yağı sürüyorum, tabi gözlerime kaçırmamak şartıyla. Kaşlarımın boş yerleri doldu, kirpiklerimde eskisine göre çok çok daha iyi. Tabi hint yağı bazılarına alerji yapabilir yada göze kaçtığı taktirde göz sorunlarına yol açabilir dikkat etmek lazım..

Serum hiç kullanmadım ama epey bir süredir kirpiklerime ve kaşlarıma hint yağı sürüyorum, tabi gözlerime kaçırmamak şartıyla. Kaşlarımın boş yerleri doldu, kirpiklerimde eskisine göre çok çok daha iyi. Tabi hint yağı bazılarına alerji yapabilir yada göze kaçtığı taktirde göz sorunlarına yol açabilir dikkat etmek lazım..
Kirpik diplerine değil de uçlarına mı sürüyosunuz? Ben bir de vazelini duymuştum. Saf vazelin. O da çok iyi geliyomuş kirpiklere.

rimelin içine hani bir krem varya b.. ile baslayan yanik ve pisi için... ondan icine biraz koyup karistirin etkilidir

Kirpik diplerine değil de uçlarına mı sürüyosunuz? Ben bir de vazelini duymuştum. Saf vazelin. O da çok iyi geliyomuş kirpiklere.

Bitirdiğim bir rimelin fırçasını iyice yıkayıp temizledim,yağı rimel fırçasıyla bildiğimiz rimel sürer gibi dipten uca olacak şekilde sürüyorum. Tabi göze damlamaması kaçmaması için çok dikkatli olmak lazım. Abimin kirpikleri nerdeyse hiç yoktu, şimdi siyah siyah gözüküyorlar bile. Vazelini bende çok araştırmıştım ama çok zararı olduğunu okudum, ama kesinlikle etkiliymiş...

Eczanede satılanlar bünyeden bünyeye değişiyor mu acaba.Boşanma döneminde kaşlarımın yarısından çoğunu döküldü.Alıp kullandım hiç fark etmedi.Çare bulamayınca farla boyuyorum mecbur.Takip edeyim bari konuyu belki bana da vesile olur iyi bişey bulurum.

Çok alerjik bir bünyem yok.
Ne kadar zamanda etkisini gösterdi hint yağı?

Vazelini ben de duydum ama sıcaklıkla eriyor ve gözlerim yanıyor. Kaş için uygun olabilir.

rimelin içine hani bir krem varya b.. ile baslayan yanik ve pisi için... ondan icine biraz koyup karistirin etkilidir

Şu bebişlerin poposuna sürdüğümüz krem mi?
Bir de oranı var mı bir rimel için atıyorum bir kürdanı batırıp çıkar gibi.

Bitirdiğim bir rimelin fırçasını iyice yıkayıp temizledim,yağı rimel fırçasıyla bildiğimiz rimel sürer gibi dipten uca olacak şekilde sürüyorum. Tabi göze damlamaması kaçmaması için çok dikkatli olmak lazım. Abimin kirpikleri nerdeyse hiç yoktu, şimdi siyah siyah gözüküyorlar bile. Vazelini bende çok araştırmıştım ama çok zararı olduğunu okudum, ama kesinlikle etkiliymiş...

Akmıyor mu yağ diplere doğru?
Hayal edemedim hiç.

Eczanede satılanlar bünyeden bünyeye değişiyor mu acaba.Boşanma döneminde kaşlarımın yarısından çoğunu döküldü.Alıp kullandım hiç fark etmedi.Çare bulamayınca farla boyuyorum mecbur.Takip edeyim bari konuyu belki bana da vesile olur iyi bişey bulurum.

Sabırım benimki de sizin ki gibi stres kaynaklı. Kaşlarımda kıl tekniği var o yüzden dökülme varsa bile fark edemiyorum. Ancak sabah makyaj yapayım dedim rimel sürerken kirpiklerimin halini gördüm. Hem kısalmış hem seyrelmiş. Canımız sağolsun ama üzüldüm açıkçası.

Kirpiklerinizde dökülmeyi anlarımda kısalmayı anlamam.
Kirpiklerin kıvrımlıpı azalıp daha yere bakmaya başladıysa size kısalmış geliyodur.
Tiroidinize bakıldı mı ? Elinizde testler var mı ? Sınırın dışına çıkmadıysa drlar es geçebiliyo
Kirpik dökülmesinin enönemli özelliği tiroiddir o çözülmeden serum merum işe yaramaz

Kirpiklerinizde dökülmeyi anlarımda kısalmayı anlamam.
Kirpiklerin kıvrımlıpı azalıp daha yere bakmaya başladıysa size kısalmış geliyodur.
Tiroidinize bakıldı mı ? Elinizde testler var mı ? Sınırın dışına çıkmadıysa drlar es geçebiliyo
Kirpik dökülmesinin enönemli özelliği tiroiddir o çözülmeden serum merum işe yaramaz

Tiroidim ve diğer değerler vitaminler hormonlar hepsi normal. Sadece iyi ve kötü kolesterolüm yüksek.
Açıkçası ben de anlamadım kısalmayı. Fark etmeden yaktım diye düşünüyorum ama nerede yakmış olabilirim ki. Boyda ciddi bir kısalma var.
Şu uca doğru kıvrılan daha açık renkli kısımlar olur ya onlar gitmiş.

Sabırım benimki de sizin ki gibi stres kaynaklı. Kaşlarımda kıl tekniği var o yüzden dökülme varsa bile fark edemiyorum. Ancak sabah makyaj yapayım dedim rimel sürerken kirpiklerimin halini gördüm. Hem kısalmış hem seyrelmiş. Canımız sağolsun ama üzüldüm açıkçası.
Ben de aynen.Bir iki kez kalıcı makyaj yaptırdım.Onda da problem oldu.Cildim kusuyor boyayı.
Anılar görünmeyen yerimde yer edeydi iyiydi:)

Ben de aynen.Bir iki kez kalıcı makyaj yaptırdım.Onda da problem oldu.Cildim kusuyor boyayı.
Anılar görünmeyen yerimde yer edeydi iyiydi:)

Benim de kusuyor boyayı. Kaşlar kabul etti çok şükür.
Üzülmeyin yerine gelecek hepsi. 2007'de yaşadığım bir üzüntü nedeniyle kaş kirpik ve saçın ön kısmını kaybettim. Ben düzeldikçe onlar da çıkmaya başladı.

Bir de dip bilgi vereyim bayağı araştırdım çünkü. Sakın ipek kirpik işine bulaşmayın.

Çok alerjik bir bünyem yok.
Ne kadar zamanda etkisini gösterdi hint yağı?

Akmıyor mu yağ diplere doğru?
Hayal edemedim hiç.

Ben yaklaşık 2 buçuk haftadır sürüyorum, kaşlarımın baş kısmı çok dökülmüştü boştu, şuan hiçbir boşluk yok. Kirpiklerimde stresten hep döküldü bir dönem, kirpik olmayan yerlerden de minicik minicik çıktı.Tabi her gün düzenli bir şekilde sürdüm. İnternetten hint yağı kullananların yorumlarına bakabilirsin, bir kadın blogunda kirpiklerinin hint yağından önce ve sonrasını fotoğraflamış, gerçekten çok büyük bir değişim var.. Akma konusu ise, az sürersen akmıyor. Uyumadan hemen önce biraz sürüp yatınca ne yanma ne akma hiçbirisi olmuyor. Göze girdiği takdirde tekrar diyorum gerçekten zararlı, çünkü yağ gözün nem dengesini bozar. Çok dikkat ediyorum bende...

Ben yaklaşık 2 buçuk haftadır sürüyorum, kaşlarımın baş kısmı çok dökülmüştü boştu, şuan hiçbir boşluk yok. Kirpiklerimde stresten hep döküldü bir dönem, kirpik olmayan yerlerden de minicik minicik çıktı.Tabi her gün düzenli bir şekilde sürdüm. İnternetten hint yağı kullananların yorumlarına bakabilirsin, bir kadın blogunda kirpiklerinin hint yağından önce ve sonrasını fotoğraflamış, gerçekten çok büyük bir değişim var.. Akma konusu ise, az sürersen akmıyor. Uyumadan hemen önce biraz sürüp yatınca ne yanma ne akma hiçbirisi olmuyor. Göze girdiği takdirde tekrar diyorum gerçekten zararlı, çünkü yağ gözün nem dengesini bozar. Çok dikkat ediyorum bende...

İki buçuk hafta harika bir zaman.
Günde bir kez yatmadan önce hint yağını rimel gibi sürüp yatıyorsunuz. Doğru anlamış mıyım?
Bir de yağınızın markasını alabilir miyim?
Burada yazmak doğru mu bilmem ama faydalansın arkadaşlar.

Normalde şükür ki kirpiklerim gayet uzundur, hiçbir şey kullanmama rağmen, (babadan gelen genetik saolsun) :).
2 hafta önce rinelimi silerken pamuğa 2-3 kirpik geldiğini gördüm, ve jahnson baby nin pembe kutulu vazelinini aldım, zaten uzun olan kirpiklerim daha güçlü duruyor şimdi.. iki haftada fark etti, vazelini araştırın derim.

İki buçuk hafta harika bir zaman.
Günde bir kez yatmadan önce hint yağını rimel gibi sürüp yatıyorsunuz. Doğru anlamış mıyım?
Bir de yağınızın markasını alabilir miyim?
Burada yazmak doğru mu bilmem ama faydalansın arkadaşlar.

Evet doğru anlamışsınız. :)
Bendeki arifoğlu markasının hint yağı. Mecitefendi, shiffa home gibi markalarda güvenilirdir. :)

O serumlar göz tansiyonu damlasıyla aynı bunu göz tansiyonu olanlar kullanınca kirpiklerin uzadığını farketmişler ve öyle çıkmış diye biliyorum ben :KK66: hatta bir arkadaşım dr a yazdırıp alıyordu kirpiklere sürüyordu sadece tabi o reklamları olan üründen cok daha ucuza geliyor çünkü :KK51:

Zaman zaman hem hava degisimi hem stresten dokuldugu icin kullandim kullaniyorum yazayim

Mavala cok yillar once kullanmistim kirpikye kalinti birakiyor ipligimsi beyaz (simdi formulu degistimi bilmem ) parasina degmez aman aman bir faydasi yok

Eoose ikili kampanyasi vardi arkadasla ortak aldik birini o birini ben kullandim ikimizinde gorusu kirpige krem sursen nemle ne kadar beslerse o kadar besliyor gerisi reklam safsatasi parana yazik

Arifoglu kas kirpik yagi kalem cektigimiz nokta diye tarif edeyim kabarcik yapiyor etkiside cok buyuk degil zaten viciklik olayindan kullanamiyorsun cop oldu

Loreal renawel etkiliydi (artik yok sanirim )ben ikincisini bulup alamamistim epeyde aradim o zamanlar depoya girmedi demislerdi sonrada gormedim hic geldimi bilmem

Gratis laction mavala gibi ipligimsi kalinti birakiyor sertlestiriyor fakat besleme isi fos ama guzel kas sabitleyici olur

Farmasi etkili loreal e esdeger begendim suan onu kullaniyorum (satici degilim bu arada bende netten aldim cevremde aboneligini yapan olmadigi icin) uzun gidiyor

Arkadasim revital lash kullanmis kirpikler dehset gorunce soka girdim ama ben bir seruma o parayi vermem oda ayri cok tuzlu
Lr inkinide baska bir arkadasim daha yeni aldi sonuc icin 1 ay gecmesi lazim ona yorum yapamiyorum

Aklinda olanlar vardiysa fikir olsun

X