Karatay Diyeti! Sende Katil sende zayifla!

Devys

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
281
224
Merhaba yine ben

Sayisiz basarisiz diyetlerden sonra uzun bi sure takip ettigim ve bana cok mantikli gelen Karatay diyetini yapmaya karar verdim.
Yorgun bitkin ve azimsiz oldugum icin diyetleri surekli yarida birakip çikolatada teselli buluyorum .... :)
Fakat bu sefer karatay diyet kitabini satin aldim ve haril haril okudum, okuyorum.
sayisiz tarifler var

Kendime bi haftalik liste hazirladim. (bunu her hafta yapmak istiyorum)

Diyet iki ogunluk,
ara ogun yok ama cok zorlanirsan ceviz badem findik vs yenilebilir
Ben evde oldugum gunler sekersiz turk kahvesi iciyorum
meyve yenilmemesi gerek yada en fazla 1 porsiyon, yenildigi zamanda saat 12den once yneilmeli
yada kahvaltida.

ekmek, makarna pilav patates yasak,
sekeri uzun yillar kullanmadigim icin bu konuda zorlanmiyorum
Tuzu cok az miktarda tuketiyorum (buda zor degil)
gunde 3 litreye yakin su icmek gerekiyor : 10 bardak ediyor (zor ama basarmam lazim)
ve tabiki gunde 40-60dk yuruyus sart (ben isteyken ogle arasinda 30 dk yuruyorum, yada aksamlari cocuklarla)
evde oldugum gunler disari cikip yuruyorum mutlaka.

pilates yapmaK birebir bu diyet icin ve mutlak sonuc verir kisa surede ama onu yapmak icin pek enerjim yok malesef
belki bi hafta icinde sonuc gorursem motive olup pilatese baslarim.

iki ogun bana cok uygun geliyor, cunku calisiyorum ve ise cantalar dolusu yemek goturmek istemiyorum yada aksam gec saatlere kadar yemekle ugrasmak istemiyorum
haftanin 3 gunu 18e kadar calistigim icin o gunler icin cok kolay ve pratik aksam yemegi tarifi sectim.
örnek: firinda unsuz kabak mucveri (hemen yapiliyor) cocuklarda seviyor
her pazar alisveris gunu olarak sectim

hedefim iki ayda 15 kilo verebilmek
kahveye cok bagimliyim (nescafe sutlu) birakamiyorum ve her sabah mutlaka iciyorum.

Bugun 1ci gunum.
henuz bir litreye yakin su ictim.
Karatay kahvalti tabagiyla kahvaltimi ettim ve gayet tok tutuyor
suan acikma basliyor hafif hafif (MIDE ALISKIN) ama su icmeyle geciriyorum (elbet alisacagim)
Aksam yemegine bugdayli yogurt corbam var dunden kalan, onu yemegi dusunuyorum.
yanina bol salata

ha bu arada her sabah limonlu su icmegi tavsiye ediyor sayin canan karatay . Ben unuttum ama yarin sabahtan itibaren yapacam.\

aslinda her turlu diyet denedim, hurma diyetiyle haftada 4 kilo verdim
ama birakinca ve normale donunce tekrar aliniyor malesef
bu her diyet icin gecerli asiriya kacmamak lazim ozellikle abur cubur

benimle beraber baslamak isteyen varsa katilsin bana, hedefimize beraber ulasalim :)

Bilgilerim:
Yas 29
Boy 1.55
Kilo: 70 :KK43:
Hedef kilo: 50/55

Ben Karayayla birlikte 15 kilo verdim şuan hamileyim ve kontrollü kilo alıyorum kesinlikle başlayın kızlar bi zaman sonra yaşam biçimi oluyor çok etkili kilo verme yöntemi tavsiye ederim hepinize şimdiden bol eksiler 🥰

Bu 2 öğün olayı bana uygun ama şu şekilde yapsam olur mu acaba, ilk öğünü 11-12 gibi yapıp, 2. öğünü 5 gibi yesem? Kızım sabah geç kalkıyor, ona yedir et etrafı topla geç oluyor saat. Bende bezdim 3 öğünden. Sabah enerjik oluyorum, kahvaltıdan sonra çöküyorum genelde, üşeniyorum herşeye.

Bu 2 öğün olayı bana uygun ama şu şekilde yapsam olur mu acaba, ilk öğünü 11-12 gibi yapıp, 2. öğünü 5 gibi yesem? Kızım sabah geç kalkıyor, ona yedir et etrafı topla geç oluyor saat. Bende bezdim 3 öğünden. Sabah enerjik oluyorum, kahvaltıdan sonra çöküyorum genelde, üşeniyorum herşeye.
Yapabilirsin tabi bazen geç kalkınca bende 10 12 arası yapardım 2 ögün 7 8i gecmesin ama bide meyveyi kahvaltıda yiyordum abartmadan akşam tüketmiyordum

Gune baslarken, limonlu ilik su icmekte cok faydali, veyahut kaynatilmis maydanoz ile limon suyu da cok etkili
ben her sabah kahvemi mutlaka icerim aliskanlik, yoksa gunum hic iyi gecmez
denedim tekrar biraktim bu deiyeti
ama yairndan itibaren tekrar baslamak istiyorum.

buraya hep beraber birbirimizi takip ederek insallah bir ay sonra bi sonuc yazabiliriz...... bol sans herkese

Gune baslarken, limonlu ilik su icmekte cok faydali, veyahut kaynatilmis maydanoz ile limon suyu da cok etkili
ben her sabah kahvemi mutlaka icerim aliskanlik, yoksa gunum hic iyi gecmez
denedim tekrar biraktim bu deiyeti
ama yairndan itibaren tekrar baslamak istiyorum.

buraya hep beraber birbirimizi takip ederek insallah bir ay sonra bi sonuc yazabiliriz...... bol sans herkese
Limonlu su benim gibi reflünüz varsa felaket oluyor. Hatta sirkeli, özel karışım, o bu şu farketmiyor, açken içince direk geçmiş olsun, tüm gün mide ağrısı. Ben direk su içiyorum kalkınca. Neskafe en az günde 2 kupa ama sade ve şekersiz,sanmıyorum sıkıntı olacağını. Sıkıntı olacaksa kahveyi bırakamam diyeti bırakırım, tombikliği savunurum o derece :KK70:

merhaba ben de istiyorum. bugün başladım. sabah kahvaltı yaptım. bir de akşam yiyeceğim. ne yesem bilemedim

Karatay bi diyet değil yaşam tarzıdır. Yani bunu yaşam tarzınız haline getirirseniz ancak kilo verir ve ideal kilonuzda kalırsınız. Yani şimdi 2 öğün yiyeyim sonra yine 3 4 yaparım derseniz olmaz o iş.
Ben şu an emzirme sürecindeyim. Bebeğim ek gıdaya geçtikten sonra bende 2 öğüne döneceğim zaten yaş 30 a yaklaşıyo artık beslenme düzenine bi çeki düzen vermeli

Karatay bi diyet değil yaşam tarzıdır. Yani bunu yaşam tarzınız haline getirirseniz ancak kilo verir ve ideal kilonuzda kalırsınız. Yani şimdi 2 öğün yiyeyim sonra yine 3 4 yaparım derseniz olmaz o iş.
Ben şu an emzirme sürecindeyim. Bebeğim ek gıdaya geçtikten sonra bende 2 öğüne döneceğim zaten yaş 30 a yaklaşıyo artık beslenme düzenine bi çeki düzen vermeli
Katılıyorum size zaten sürekli bu şekilde giderse alışırız ben de emziriyorum ama 2 öğün yersek bir şey olur mu ki ya da 3 öğünle başlayıp daha sonra ikiye düşürsek

Katılıyorum size zaten sürekli bu şekilde giderse alışırız ben de emziriyorum ama 2 öğün yersek bir şey olur mu ki ya da 3 öğünle başlayıp daha sonra ikiye düşürsek
Kaç aylık canım bebeğin. Benimki 4 aylık sadece anne sütü aldığı için riske atamıyorum

9 buçuk aylık ben formül mama da veriyorum sütüm yetersiz olduğu için ek gıda fazla yemiyor
Bence şöyle yap sabah min 2 yumurta ile peynirli zeytinli ve meyveli güzel bir kahvaltı. Öğlen badem ceviz fındık artık ne varsa ve kuru meyve özellikle incir ile bir ara öğün yapıp akşam da et menüsü yaparsan bence sorun olmaz. Ek gıdaya geçince ben bu şekilde yapıcam.
İnciri ihmal etme sütünün kalitesini arttırıyo cidden

Bence şöyle yap sabah min 2 yumurta ile peynirli zeytinli ve meyveli güzel bir kahvaltı. Öğlen badem ceviz fındık artık ne varsa ve kuru meyve özellikle incir ile bir ara öğün yapıp akşam da et menüsü yaparsan bence sorun olmaz. Ek gıdaya geçince ben bu şekilde yapıcam.
İnciri ihmal etme sütünün kalitesini arttırıyo cidden
Bu arada bende pko ve guatr da var olmazsa bir de öyle deneyeyim çok sağolun

merhaba bende yapmak istiyorum. 2 gündür deniyorum. sıkıntı yaşamadım. menü paylaşırsanız fikir olması açısından sevinirim

merhaba bende yapmak istiyorum. 2 gündür deniyorum. sıkıntı yaşamadım. menü paylaşırsanız fikir olması açısından sevinirim
Aynen fikir olur buraya yazalım yediklerimizi mesela ben kahvaltıda tereyağında 2 yumurtalı omlet yaptım yanina domates çok az peynir ve roka koydum yedim

X