Kanada da yasayanlar tanısalım

meltemcanada

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
6
0
arkadaslar merhaba.
ben yeni üye oldum.bende yakında kanada ya gelecegim ve maalesef hiç tanıdıgım yok orda.bende sizin gibi arkadassız kalmaktan korkuyorum.tanısmak isteyen arkadaslar olursa mutlaka gorüselim.

bende scarborough da oturuyorum.. ailemle birlikteyim ya siz? ev hanimiyim... siz neler yapiyosunuz
ben ozel mesaj yazamiyorum mesajlarim az:KK66:

ben esimle birlikteyim, north york'tayim. ogrenciyim ayni zamanda...boyle iste:) ozel mesaj atabilseydiniz keske:KK70: konulara yorum yapin da ozel mesaj yazabilme hakkiniz dolsun bari :KK31:

Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorum olacak size. Orada yaşam nasıl. Bir yazı okudum.mühendisler Çöp topluyor vs diye.öyle bir şey var mı?

ben 2012'de dondum artik orada yasamiyorum...iyi ki donmusum Turkiye'de cok mutluyum ailemin yaninda...Muhendisler cop topluyor mu bilemem, ama Turkiye'de okudugunuz okulun Kanada icin pek onemli olmadigi ortada...
orada kendinizi ispatlamak icin de bir seyler basarmis olmaniz gerekiyor...insanlar sizing kendi ulkenizdeki mesleklerle ilgilenmiyorlar malesef...

ben 2012'de dondum artik orada yasamiyorum...iyi ki donmusum Turkiye'de cok mutluyum ailemin yaninda...Muhendisler cop topluyor mu bilemem, ama Turkiye'de okudugunuz okulun Kanada icin pek onemli olmadigi ortada...
orada kendinizi ispatlamak icin de bir seyler basarmis olmaniz gerekiyor...insanlar sizing kendi ulkenizdeki mesleklerle ilgilenmiyorlar malesef...
Çok tşk ederim. Böyle bi konu gündemde ailem içinde. Karar veremiyorum. Olumsuz yazılar çok

Çok tşk ederim. Böyle bi konu gündemde ailem içinde. Karar veremiyorum. Olumsuz yazılar çok

ailenizle beraber gidecekseniz yalniz hissetmek konusunda cok sikinti yasamazsiniz, ama yalniz giderseniz yalnizlik sikintisi cekersiniz cokca...oraya gidince yapmak istedikleriniz nedir? hedefiniz nedir? okul okumak mi calismak mi isyeri acmak mi? yoksa mevcut olan diplomanizla calismak mi? en son yazdigim secenekse istediginiz, ne tur is bulabileceginiz muamma...tip okuyup gitseniz de muamma:) universite mezunu iseniz oraya gittiginizde yuksek lisans falan yaparsaniz Turkiye'den almis oldugunuz diplomanizi tescillemis olursunuz yani bu sekilde onunuz acilir, aksi takdirde diplomaniz bir ise yaramiyor maalesef...yuksek lisans, doktora egitimlerinin de ucretleri fazla, onlari da maddi durumunuz iyi degilse ancak devletten alacaginiz ogrenci kredisi ile yapabilirsiniz, burslu okuyabilirsiniz ya da bir sure kucuk islerde calisip para biriktirip daha sonra egitim plani yapabilirsiniz...ogrenci kredisini de geri odemek var...planlariniz nedir onemli olan soru bu???

ailenizle beraber gidecekseniz yalniz hissetmek konusunda cok sikinti yasamazsiniz, ama yalniz giderseniz yalnizlik sikintisi cekersiniz cokca...oraya gidince yapmak istedikleriniz nedir? hedefiniz nedir? okul okumak mi calismak mi isyeri acmak mi? yoksa mevcut olan diplomanizla calismak mi? en son yazdigim secenekse istediginiz, ne tur is bulabileceginiz muamma...tip okuyup gitseniz de muamma:) universite mezunu iseniz oraya gittiginizde yuksek lisans falan yaparsaniz Turkiye'den almis oldugunuz diplomanizi tescillemis olursunuz yani bu sekilde onunuz acilir, aksi takdirde diplomaniz bir ise yaramiyor maalesef...yuksek lisans, doktora egitimlerinin de ucretleri fazla, onlari da maddi durumunuz iyi degilse ancak devletten alacaginiz ogrenci kredisi ile yapabilirsiniz, burslu okuyabilirsiniz ya da bir sure kucuk islerde calisip para biriktirip daha sonra egitim plani yapabilirsiniz...ogrenci kredisini de geri odemek var...planlariniz nedir onemli olan soru bu???
Ailemle gideceğim. Mevcut diploma ile çalışmak tabi. Uluslar arası geçerli bi diploma da mı işe yaramıyor. O halde çok kötü. :eek:

mevcut diploman ile çalışmak istiyorsan orasını bır dusun arkadaşım. nıce calısmak ıcın gıdenler abuk subuk ıslerde çalışıyor. Turkıye diplomasıyla Starbucks'ta bıle zor ıs buluyor. kendı dıplomanın uzerıne Kanada'da mutlaka bır sertıfıka, bır dıploma v.s. bır egıtım daha almalısın. hangı unıversıtesınden mezunsun bolumun nedır o da onemlı? ODTU, Bogazıcı ıse cok güzel:) daha cok dıkkate alınırsın

Evet muhendislerin, doktorlarin maalesef kendi islerini yapamadiklari dogru. Sisteme girmek cok zor. Burda inanmiycaksiniz ama Turkiyede oldugu gibi tanidigin olmazsa is bulmak cok zor. Kanada deneyimi ariyorlar ama deneyim kaznmak icin bile olsa ise almiyorlar. Bircok gocmen bu konuda muzdarip. Zaten Turkler burda birbirlerine selam bile vermiyorlar belki bir ricaniz, bir sorunuz olur diye. Isinizi ayarlamadan gelmeyin derim ben yada epey bir parayla gelmeniz lazim ki istediginiz bir is bulana kadar gecinmek icin. Yardimci birini ariyordum basvuranlardan bir tanesi doktorasini yapmis bir bayandi. Gerisini siz dusunun artik

Haftaya Kanada dayim turk arkadaslar varsa bi kahve -cay icebiliriz torontoda kalacagim ama diger sehirleride gezmeyi + US Planliyorum herkese ii sohbetler :)

Herkese merhabar,

Kasım ayının sonunda Saskatoon'a gelip 1.5 yıl kalmayı planlıyorum. Universiteden doktora sonrası araştırma bursu alacağım. Yerleştikten sonra orada yaşayan arkadaşlarla da tanışmak çok isterim. Türkiye'den şimdilik sevgiler

Mrb allerona allerona biz eşim ile canada da yasama planlari yapiyoru,daha doğrusu henüz bir bilgimiz yok..eşim elektrik elektronik mühendiso İngilizcesi iyi,benim onun kadar Degil,orada calisip yasamak için ne gibi süreçler var?siz veya yönlendirebileceğini kişiler varsa bilgi almak isterim

Merhaba
Kanada da yaşamıyorum ancak doğum için gitmeyi düşünüyorum aynı şekilde sadece doğum için gidenler varsa bilgi paylaşımı rica ederim
Sevgiler

X