kalpden isdeyince olur diyorlar

canyoldasim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2007
144
0
51
ben 15 senelik evliyim 5 kez tüp bebek denedim olmadi anne olmayi beceremedim cok isdedim olmadi .ama bazilarina göre kalpden isdeyince oluyormus bilmiyorlar o tüp bebek sürecince ne acilar cekiyoruz nasilda kalpden isdiyoruz yoksa biz dua etmeyimi beceremiyoruz rabbim iyi evlatlar yetisdiremeyiz mi diye korkuyor, ben anne olmayi cok isdiyorum ona cok ihtiyacim var herkez cocuk olunca daha cok para gitiyor diyor bizim kadar harcamamamislardir, olmayan yavrularima ne kadar verdim o kadar daha verirdim ah birtanesi dutsaydi da daha cok aci cekseydim keske kolum yanim , dolu olsaydi hani o sokaga atilanlardan biri bende olsaydi bir duam kabul olsaydi rabbim herkezin duasin kabul etsin hepimiz birbirimize dua edelim belki 2008 de olur

canım benim...bizler bebek için bu kadar uğraşıp didinirken elindeki yavrularının değerini bilmeyen insanlardan nefret ediyorum!!Kötü Kazen
İnanıyorum ki bizlerinde kucakları dolacak!Daha bugün mutlu bir haber aldım 21 yıldır hamile kalamayan bir yakınımın hamile olduğunu öğrendim..başka bir tanıdığım da 18 yıl sonra hamile kalmıştı ve sonra ardı ardına 2 tane doğurdu!Sonrada tüplerini bağlatmak zorunda kaldı:)
Bu konuda psikolojik tedavi alabilirsin bence,çünkü bazen birşeyi çok isteyip kafaya taktığımızda beyin kilitlenip onu gerçekleştirmiyormuş..
İnanıyorum ki bu yeni yıl bebeklerimizle birlikte gelecek...Şimdiden hayırlı olsun:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

destek oldugun icin sagol ama inanki artik dayanagim kalmadi.bir dag basina gitip hickira hickira aglayip bagirmak isdiyorum icimi bosaltmak icin. yarrdim almamam gerekir belkide ama esime de tesdek olmaliyim cünkü o bendende caresiz üzüldügümü belli etmemem lazim cünkü oda cok üzgün ama onunsucu degilki hic sperm olmamasi kadermis

canım ablacım üzülme kafana hiç takma diyecem ama benimde 3 seneme yaklaşıyor çocukğumun olmaması ve ben sitres oluyorum senin stres olmam gayet normal ama bi dk ra git yardım al sonra sakin kafayla düşün.apartmanda bi kadın var yaklaşık 20 yıl falan ne yaptıysa çocuk olmamış ikisinde sorun yok ama olmuyor dk ikiniz ayrı kişilerle evlenirseniz onlarla çocuğunuz olur demiş ama onlar birbirini çok seviyor ve ayrılmadılar,şuan çok üzülüyordur ama bu bi kader herkes doğuracak diye bişey yok belki bende hiç anne olamıyacam ama 10 sene kadar benimde çocuğum olmazsa evlatlık alacam eşim istemese bile.önemli olan doğurmak değil büyükmek.inşallah yanlış bişey yazmamışımdır sadece içimden geçen bunlardı

canım ablacım üzülme kafana hiç takma diyecem ama benimde 3 seneme yaklaşıyor çocukğumun olmaması ve ben sitres oluyorum senin stres olmam gayet normal ama bi dk ra git yardım al sonra sakin kafayla düşün.apartmanda bi kadın var yaklaşık 20 yıl falan ne yaptıysa çocuk olmamış ikisinde sorun yok ama olmuyor dk ikiniz ayrı kişilerle evlenirseniz onlarla çocuğunuz olur demiş ama onlar birbirini çok seviyor ve ayrılmadılar,şuan çok üzülüyordur ama bu bi kader herkes doğuracak diye bişey yok belki bende hiç anne olamıyacam ama 10 sene kadar benimde çocuğum olmazsa evlatlık alacam eşim istemese bile.önemli olan doğurmak değil büyükmek.inşallah yanlış bişey yazmamışımdır sadece içimden geçen bunlardı

canim rabbim bazan öyle mucizeler verirki senin bile olur hepimizin olur sakin uzulme herseyden önce seni kimsenin üzmesine izin verme.daha cok kücücüksün senin yasindayken ben bu durumu kavrayamadim bile ne olacak diye düsünürdüm ama 30 dan sonra daha olgun oluyor insan dabi dünyanin sonu degil cok iyi bir evliligim var esimi dünyaya degismem belki anne olamadim ama mutlu bir kadin oldum bunada cok sukur rabbim dualari mizi kabul etsin

ben 15 senelik evliyim 5 kez tüp bebek denedim olmadi anne olmayi beceremedim cok isdedim olmadi .ama bazilarina göre kalpden isdeyince oluyormus bilmiyorlar o tüp bebek sürecince ne acilar cekiyoruz nasilda kalpden isdiyoruz yoksa biz dua etmeyimi beceremiyoruz rabbim iyi evlatlar yetisdiremeyiz mi diye korkuyor, ben anne olmayi cok isdiyorum ona cok ihtiyacim var herkez cocuk olunca daha cok para gitiyor diyor bizim kadar harcamamamislardir, olmayan yavrularima ne kadar verdim o kadar daha verirdim ah birtanesi dutsaydi da daha cok aci cekseydim keske kolum yanim , dolu olsaydi hani o sokaga atilanlardan biri bende olsaydi bir duam kabul olsaydi rabbim herkezin duasin kabul etsin hepimiz birbirimize dua edelim belki 2008 de olur

can yoldaşım iyi akşamlar arkadaşıma.s.
hissettiklerini o kadar iyi anlıyorum ki........
ama ne yapalım başa gelen çekiliyor.allahım taşıyamayacağı yükü vermezmiş.bu da bizler için bir sınav.allahım bizlere anne olmayı nasip ettiyse bi şeyler sebep olur.allahım yar ve yardımcımız olsun.
inşallah beklediğimiz güzel günlerde gelecek canım.
kendine iyi bak.allaha emanet ol canım.:1hug:

Dilerim ki Allah tan: O çok istediğin bebeğe en kısa zamanda kavuşursun.

Müjdeli haberi alınca bize de yaz buraya..

Merhabalar bende 3 senelik evliyim henüz 2 yıldır tedavi görüyoruz. Benimde 19 yıl tedavi gören ( aklınıza gelebilen ve benim ilk kez duyduğum herşeyi denediler) bir akrabam var. En son geçen yıl Memorial a gitti ve orada bir hastalık saptamnışlar ve henüz onun tedavisi bile tamamlanmadan kız hamile kaldı yani aşılama veya tüp bebek de değil. O nedenle bence pes temeyin. Ve stresin etkili olduğu bilimsel bir gerçek. Bende bu tüp bebej denemesinde tedaviye adetin 12. günü başlayacağız diye o kadar strese girdim ve heyecanlandım ki o ay adet görmedim ( stresle artan Prolaktin diye bir hormon var ve yüksek olursa adet olmanıza engel oluyor.) Sonra ilaçla adet gördürdüler.Doktor olmama rağmen yaşamasam stresin bu kadar etkili olacağına inanmazdım.:emir_bebek:

arkadalar sagolun cok tessekkür ederim dualariniz icin,rabbim bize anne olmayi o kücücük elleri koklamayi cümlemize nasip eder insallah, allahim senden baska kapimiz yok bizi kimseye muhtac etme diye hep dua ediyorum tek kendim icin degil hepimiz icin ,ve bu haberi paylasacagimiz gün gelecek insallah ozaman müjdeler olsun, dört dörtlük oluruz ne dersiniz arkadaslar

can yoldaşım iyi akşamlar arkadaşıma.s.
hissettiklerini o kadar iyi anlıyorum ki........
ama ne yapalım başa gelen çekiliyor.allahım taşıyamayacağı yükü vermezmiş.bu da bizler için bir sınav.allahım bizlere anne olmayı nasip ettiyse bi şeyler sebep olur.allahım yar ve yardımcımız olsun.
inşallah beklediğimiz güzel günlerde gelecek canım.
kendine iyi bak.allaha emanet ol canım.:1hug:

sagol canim allah razi olsun rabbim hepimizin yar ve yardimcisi olsun ne dileginiz varsa kabul olsn

destek oldugun icin sagol ama inanki artik dayanagim kalmadi.bir dag basina gitip hickira hickira aglayip bagirmak isdiyorum icimi bosaltmak icin. yarrdim almamam gerekir belkide ama esime de tesdek olmaliyim cünkü o bendende caresiz üzüldügümü belli etmemem lazim cünkü oda cok üzgün ama onunsucu degilki hic sperm olmamasi kadermis

Bu yükü tek başına taşımaya çalışmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum!Hem eşine destek olmaya çalışarak hem de kendi acını 2. plana atarak...
Herzanan bir umut vardır,nasıldır? nerededir?ama vardır!Hepimiz umut ederek yaşıyoruz.Burada istediğin kadar haykırabilirsin,ağlayabilirsin!Yeter ki içine atma.Bizlerle paylaş,ben de sadece burada haykırabiliyorum!:enbuyukkk:

bebek sahibi olamayanin halinden ancak ayni durumda olanlar anlar degil kalpten bütün ruhumla anne olmak istiyorum ama olmuyor bazen bir seyin olmasi icin istemek yetmiyor allah isteyene degil istedigine veriyor
dilerimki rabbim sana bana ve tüm anne olmak isteyenlere versin allah kimsenin kolunu kanadini kirik birakmasin

merhab arkadaşım.senin hislerini bende içten paylaşıyorum ve seni anlıyorum.bende 14 yıllık evliyim ve bebeğim yok.ama Allaha isyanımda yok.rabbim bizleri bu dertle sınıyor.zaman zaman artık olmuyacak diye düşünsemde,sonra kendimi toparlayabiliyorum.bizim işimiz çok zor.sürekli sabretmemiz gerekiyor.etrafına kulak asma,kendini başka şeylerle meşgul etmeye çalış.ben şu anda 2 yaşında bir bebeğe bakıcılık yapıyorum.en azından rabbim bizlerede bebek olmasını nasip ederse tecrübeli olurm değilmi.lütfen kendine iyi bak ve çok üzülüp kendini yıpratma olurmu.senin üzüntün eşini dahada çok yıkar.

Seni çok iyi anliyorum...her tedaviden sonra bir yikim ya$adim ama tedavilere devam edecek gücüm yok çok agir geliyor sagligimdan oldum..artik tüp bebek filan du$unmuyorum her$eyi oluruna biraktim olursa olur olmazsa olmaz Rabbim her$eyin hayirlisini versin isteyen herkese nasip etsin :çok üzgünüm:

CAN YOLDASLARIM cok sagolun desdeginiz icin yeni YILINIZ kutlu bereketli saglikli huzurlu ve tüm icdenligimle diliyorum hepimiz icin bol evlatli bir yil olur insallah bu sene 10.ayda hepiniz kucagi dolu burnunda yavrusunun mis kokusu olan anneler oluruz insallah.ama olmasada mevlam a sükür bir bildigi vardir dabiki, dualarimiz kabul olsun isderiz eslerimize ben hamileyim sen BABA olcaksin dedigimiz günü mevlam bizede nasip etsin ANNE diyenlerimiz olsun insallah öptm canlarim nice yillara

CAN YOLDASLARIM cok sagolun desdeginiz icin yeni YILINIZ kutlu bereketli saglikli huzurlu ve tüm icdenligimle diliyorum hepimiz icin bol evlatli bir yil olur insallah bu sene 10.ayda hepiniz kucagi dolu burnunda yavrusunun mis kokusu olan anneler oluruz insallah.ama olmasada mevlam a sükür bir bildigi vardir dabiki, dualarimiz kabul olsun isderiz eslerimize ben hamileyim sen BABA olcaksin dedigimiz günü mevlam bizede nasip etsin ANNE diyenlerimiz olsun insallah öptm canlarim nice yillara

Canım bu güzel dileklerine tüm kalbimle ve ruhumla katılıyorum....Dilerimki o büyüleyici duyguyu hepimiz tadalım!
Umarım 2008 de hepimizin kucakları dolar arkadaşlar!Anne diyenlerimiz bol olsun işallaha.s

canyoldaşım herşeyın hayırlısı canım ya benımde 4yılı gecti yok napalım olmazsa olmaz allahtan dahamı iyi bilcez hayırlısını demi sakın dua etmeyi bilmiyomuşuz gibigelmesin neolur isyan etme etmiyelim veren allah alıyo o dahamı iyi ne gelir elden onu nasıl geri getiremiyolarsa anne baba bizde gelmiyen bebeği zorla getiremeyiz aynı hesap ama genede hep bi umut var yoktan var eden rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah

X