KALP ATIŞI- Show tv

elmadilimi

❤️
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2013
5.703
9.096
Baktım konusu açılmamış, izleyeni yok mu yahu:ıslık:

Kurgusal olarak hatalar olsa da başrolleri ayrı ayrı beğeniyorum:dondurma:

İlk başladığında böyle eli maşalı bir doktor ve Ali Asaf'ın saf sevgisi hoşuma gitmişti.

Bir süre sonra dizi sürekli Eylül'ün etrafında dönmeye başladı, herkes Eylül'e aşık oluyor falan Eylül de uğursuzluktan ölecek bu arada başına gelmeyen acı kalmıyor hadi olmaz mı ülkemizde olur kabul. Ama ülkede ki bütün olaylar o hastanede geçiyor veya yolda yürürken onun önünde, bakkala giderken o girdiği anda falan ya tehlikeye giriyor ya birinin hayatını kurtarıyor.

Yine de hala gördüğümde izliyorum ara ara.

Keşke tıbbi konulara biraz özenseler de konusu hastane de geçen yabancı dizilerden konuları çalıp çalıp (ER ve Niptuck bazıları) yarım yamalak bilgiler vermeseler.
En absürt olanı neydi biliyor musunuz? Bir bölümde hasta daha kalbi atarken, o diğer adını hatırlamadığım, sanırım eli kesilen elini kullanamayan doktor ameliyat sırasında hastayı kaybediyoruz diye eliyle kalp masajı yaptı. Hastanın kalbi durunca masajı kesti.

Doktor değilim sağlıkçı değilim ama ilk yardım eğitimi almıştım iş yerinde zorunluluktan.
Ki genel kültür olarak da bilinir bu.
Kalbi atan hastaya kalp masajı yapılmaz asıl o zaman öldürebilirsin hastayı, kalbi durduğu için kalp masajı ve suni teneffüs yaparsın.

Romantizm hiç oturmuyor şu buzdolabı Eylül yüzünden. Mimik yok,seste vurgu yok:duduk:
Halbuki Ali Asaf pek başarılı.

X