Kalori Sayarak Zayıflama Diyetine Başlıyorum <3

mformomdata

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
993
977
Diyette kısıtlanmaktan nefret eden biri olarak her şeyi yiyebildiğim ve hiç sıkılmadığım bu yöntemle 2 kere çok güzel ve etkili kilolar vermiştim. Şimdi tekrar başlıyorum.
Öncelikle Eylülden Nisana kadar diyetisyen eşliğinde 77 kilodan 64 kiloya düşmüştüm ama diyetten sıkıldım ve bıraktım 3 kilo geri aldım bu bi ayda kısıtlandığım ne varsa yediğim için.
Baktım ki emeğim boşa gidecek eski bana dönmek istedim ve bana uygun bi yöntemle devam etmeye karar verdim.
Şimdi hedefim 67 den 60 kiloya düşmek. Ben başlıyorum, bana katılmak isteyenleri beklerim 😍

Öncelikle haftalık 1 kilo vermeyi hedefledim kilo ve boya göre günlük max 1400 kalori almalıyım. Tabi yaptığım aktivitelerle yeme sınırımı yukarı çıkarabilirim örneğin yürüyüş yaptım 200 kalori harcadım. 1600 kalori alma hakkı verir bu bana. Bu sınır cizgisinde her istediğimi yiyebilirim yani çikolata pasta yiyerek bile kilo verebilirim. Öncelikle bu diyet için mutfak tartısı almak kolaylık sağlıyor ve bi de diyetkolik uygulamasını telefona eklersek oldu da bitti olur. Ve bi yığın para vermeden gerçek hayata en uygun, en masrafsız diyete başlayabiliriz artık. Hadi ozaman, 67.4 ile ilk günüme başlıyorum.

Son düzenleme:
1büyük bardak su ile güne başladım. Bugün canım bişey yemek istemedi ama metabolizmam kıtlık psikolojisine girmesin diye bişiler yemeliydim. O yüzden:

Sabah:
1 kupa filtre kahve+1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı yanına
4 yk granola(40gr)
1 çay bardağı süt
1 küçük muz(100gr)
1 çay kaşığı toz tarçın karıştırıp yedim.

Toplam: 346 kalori oldu.
1054 kalorim kaldı.

Son düzenleme:
1büyük bardak su ile güne başladım. Bugün canım bişey yemek istemedi ama metabolizmam kıtlık psikolojisine girmesin diye bişiler yemeliydim. O yüzden:

Sabah:
1 kupa filtre kahve+1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı yanına
4 yk granola(40gr)
1 çay bardağı süt
1 küçük muz(100gr)
1 çay kaşığı toz tarçın karıştırıp yedim.

Toplam: 346 kalori oldu.
1054 kalorim kaldı.
bugun bende basladım dıyete bayrama 76.5 la girdim 1 kılo almısım zaten dıyet surecındeyım hep bı ye bırak bı devam et...... kalori saymıyorum cok hareket az yemek kararında ymek formulunu uyguluyorum bende homeoffıce calısıyorum aksamda spora gıdıyorum ama bacaklarım erımıyor. Hındıstan cevızı yağının faydasını gördünüz mü?

bugun bende basladım dıyete bayrama 76.5 la girdim 1 kılo almısım zaten dıyet surecındeyım hep bı ye bırak bı devam et...... kalori saymıyorum cok hareket az yemek kararında ymek formulunu uyguluyorum bende homeoffıce calısıyorum aksamda spora gıdıyorum ama bacaklarım erımıyor. Hındıstan cevızı yağının faydasını gördünüz mü?
Hindistan cevizi yağı tokluk veriyor ekstra bi faydası yok açıkcası o yüzden kullanıyorum. O bacak sorunsalı bende de var 13 kilo verdiğim için sarmada oldu biraz ama g8 e gidiyorum 6 seanstır göbekte işe yaradı gibi bacağa geleceğim gelecek ay biraz toparlar diye düşünüyorum. O yöntemi de düşünebilirsiniz.

Acıkmasaydım öğle yemeği yemeyecektir ama acıkınca kendime basit bişeyler hazırladım.

Öğle:
1 yk zeytinyağına 2 yumurta (bol baharatlı)
45 gr pide ekmek
2 dilim piliç füme (20gr)

Toplam: 382 kalori oldu.
672 kalori kaldı.

1400 kalori çok geldi bana ya 🤔 boyunuz kaç? Ben de kalori hesabıyla 10 kilo verdim birkaç ay geçti koruyorum hâlâ. 1000-1200 kalori aldım maksimum boy 160. Başlangıç kilom 67 idi. Ben öğle yemeği yediğimde daha fazla dalgalanma yaşadığım için onu çıkarıp yerine kahve kaçamağı yapmıştım 😅 ama evet canım ne istediyse kontrollü bir şekilde yedim. Bir de egzersiz uygulaması indirdim diyeti egzersizle destekledim. Haftada bir kilo verdim neredeyse.

1400 kalori çok geldi bana ya 🤔 boyunuz kaç? Ben de kalori hesabıyla 10 kilo verdim birkaç ay geçti koruyorum hâlâ. 1000-1200 kalori aldım maksimum boy 160. Başlangıç kilom 67 idi. Ben öğle yemeği yediğimde daha fazla dalgalanma yaşadığım için onu çıkarıp yerine kahve kaçamağı yapmıştım 😅 ama evet canım ne istediyse kontrollü bir şekilde yedim. Bir de egzersiz uygulaması indirdim diyeti egzersizle destekledim. Haftada bir kilo verdim neredeyse.
cok ıyı ya bende bı zamanlar az az yıyodum hep ıstedıgımı bol hareketle vermiştim

Aslında aynı 160 civarı boy 67 kilo ama uygulama haftalık 1 kilo için bu kadar kalori çıkarıyor sonra ileriki kilolarda düşürüyor. Kaç ayda 57 kilo oldunuz acaba bi de ne zamandır koruyorsunuz?

Aslında aynı 160 civarı boy 67 kilo ama uygulama haftalık 1 kilo için bu kadar kalori çıkarıyor sonra ileriki kilolarda düşürüyor. Kaç ayda 57 kilo oldunuz acaba bi de ne zamandır koruyorsunuz?
Yaklaşık 3 ay sürdü. Aralıktan beri korumaya çalışıyorum. Tabii kaçamak yaptığım biraz daha rahat davrandığım günler oldu/oluyor. Hafta sonları özellikle 😅 ama elden geldikçe dikkat ediyorum hâlâ. Öğle yemeği yemiyorum. 9-10 gibi kahvaltı ederim. 4-5 gibi de kahve yanı atıştırmalık yerim. (Granola bar, kuru meyve, kuru yemiş vs ile. Sayılı bunlar tabii ki. Bunların kalorisini hesaplayıp ona göre bir tabak oluştururum. Akşam 8'den sonra bir şey yemem. 12-1 gibi de uyurum zaten. Egzersiz yapmıyorum ama gün içinde çok yürüyorum o dengeliyor sanırım. Ama yine de egzersize başlamayı düşünüyorum. Vücudum çok güzel şekillenmişti.

Yaklaşık 3 ay sürdü. Aralıktan beri korumaya çalışıyorum. Tabii kaçamak yaptığım biraz daha rahat davrandığım günler oldu/oluyor. Hafta sonları özellikle 😅 ama elden geldikçe dikkat ediyorum hâlâ. Öğle yemeği yemiyorum. 9-10 gibi kahvaltı ederim. 4-5 gibi de kahve yanı atıştırmalık yerim. (Granola bar, kuru meyve, kuru yemiş vs ile. Sayılı bunlar tabii ki. Bunların kalorisini hesaplayıp ona göre bir tabak oluştururum. Akşam 8'den sonra bir şey yemem. 12-1 gibi de uyurum zaten. Egzersiz yapmıyorum ama gün içinde çok yürüyorum o dengeliyor sanırım. Ama yine de egzersize başlamayı düşünüyorum. Vücudum çok güzel şekillenmişti.
Vücut tipiniz nasıl?

Korumak gerçekten önemli ya en yapamadığım🙈

Ara öğünde yaş pasta yedim dünden aklımdaydı 80 gr 212 kaloriydi.

Akşam:
Kereviz
Havuç
Yoğurt
Piliç füme
Maydanoz
Pul biber, nane karıştırdım ama yarısını yiyebildim toplamda 202 kalori oldu.

Toplam: 414 kalori oldu.

Akşam atıştırmalığı olarak filtre kahve yanına züber bar yedim o da 180 kalori oldu.

78 kalori kala bu günü tamamladım. Bu gün toplam 1322 kalori almış oldum.

Bugün sabaha -700 gr ile 66.7 ile başladım. Sabah okula çörek getirmişlerdi küçük üç parça yedim hesabına bakıp güne başlayacağım 😍

Dün 2 öğün şeklinde beslendim ama 2 öğünde karbonhidrat bombalarıydı çörekler, simitler, pizzalar derken abarttım. Tek dikkat ettiğim şey kalori alımımı aşmamak oldu, porsiyon kontrolü yaptım,asla tıka basa doymadım ve de akşam 6 da yemeyi bıraktım sabaha kadar açlık yaptım.

Bugün -100 ile 66.6 devam ediyorum.

3. Gün
Sabah kahvaltısında 576 kalori aldım.
824 kalori kaldı.

( Milföy ekmeği, tereyağı, kaşarlı omlet,zeytin, 1 çay kaşığı ayva reçeli, çeyrek kruvasan, domates salatalık yedim.)

Dün öğlen ve aksam sadece ekler yedim ve süt içtim. Tüm kalori 1000 oldu. Yani 400 kalori geriden geldim.

Bugün --150 gr ile 66.45 ile devam ediyorum toplamda 950 gr vermiş oldum 3 günde bu gayet iyi bir sonuç ve hiçbir şeyden eksik kalmadan yedim.

Şimdi 1 büyük bardak su ile 4. Günüme başlıyorum.

Sabah pek iştahım yoktu biraz tereyağı ekmek ve zeytin yedim. Öğle bir züber bar ve bi parça ekmek akşamda ev yapımı tantuni yaptım ve bir lavaşla yedim. Yine akşam ekler yiyip günü bitirdim toplan 1400 kalori oldu ve bu gün tüm kalori hakkımı doldurdum.

X