Kalıcı Güzellik için Spor ! (Profesyonel Sporcu Deniz Eke ile Röportaj)

Aysar_

İçim Garip, Sıfır Huşu
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2014
1.195
5.176
Kalıcı Güzellik için Spor !!!
(MakeUpArtist Rıfat Yüzüak'ın Profesyonel Sporcu Deniz Eke ile Röportaj)

Aranan gençlik iksiri meğerse spormuş!
Profesyonel sporcu Deniz Eke ile yaptığım röportajdan sonra birkez daha inandımki genç ve güzel kalmanın tek yolu sporu yaşam biçimi haline getirmek..

Fotoğraf Hüseyin Hafız
Editör İlkyaz Özel
Saç Murat Bulut
Makyaj Barış şahin

Deniz’i yıllardır tanırım.. Beraber çok çalışmışlığımız ve bunun yanı sıra iyi bir arkadaşlığımız var. Senelerdir sporun içinde ama bu öyle böyle bir olmak değil. Spor Akademisi mezunu, spor medyası çalışanı yani spor muhabiri spor habercisi spor haberi sunucu ve şimdi madalyalı bir sporcu.

Eminim bu kadar spor dolu bir Cv görmediniz daha evvel.

Deniz’in spor azmine her sene geliştirdiği sistemine hayranım. Hep iyi görünüyordu ama bu senesi bir başka performans oldu. Hatta son imaj çekimlerinde ben de vardım karşımda son derece profesyonel bir sporcu vardı.

Benim kadınlardaki en buyuk takıntılarımdan biri daha doğrusu beklentim olabiliyorlarsa fit olmaları ve sağlıklı bir vücut ile güzelliklerini destekleyerek öz güvenlerini dahada yükseltmeleri durum böyle olunca ve spor konusunda bu
kadar pro bir arkadaşım olunca sizler için hemen bir yazı hazırlamak istedim. Daha doğrusu sıkı bir röportaj yaptık. İşte sorular işte tüyolar;

Ben sporun insan görüntüsünde makyaj ve giyim kadar önemli olduğunu düşünüyorum yaptığın öncesi ve sonrası çalışmalarında çok sıradan gözüken insanların fazlası ile dikkat çekici insanlara dönüştüğünü görüyorum sen neler söylemek istersin?
D.E:
Çok şey söylemek isterim ama hepsi buraya sığmaz. Spor makyaj ve giyimden daha önemli. İyi bir makyaj ve pahalı bir giyimle sadece geçici bir güzellik elde edebilirsin. Makyajı silince? Üstünü çıkarınca? En temel sorun bizim kadınımızın bu farkı görememesi. Kışın çok şık kadınlar görüyorum ama aynı kadın bikini ile yazın yok karşımda bitmiş bir beden var. Bunun güzel olduğunu söyleyemem. Çok iyi bir bedenin başka bir şeye ihtiyacı yoktur. Herkes Candice Swanepoel’i çok beğenir. Fazla bir şey yapmıyor sadece çok iyi bir sporcu ve beyaz bir tshirt ile geziyor. Dünyadaki tüm önemli modellerin starların yalın sırrı bu.
Benim çalıştığım insanların tek özelliği çok disiplinli olmaları ve onları ben seçtim. Çünkü kimin gerçekten başarmak istediğini anlamam yarım saat sürüyor. Ben kendim bir asker gibi yaşıyorum onların değişimleri normal çünkü gerçek bir sporcu gibi yaşıyorlar.

Bir insan karar verip fazla olan 10 kilosundan kurtulunca ve fitleşince birden güzelleşiyor fiziği zaten iyi oluyor ama ciltleri de estetik ameliyat olmuş gibi gençleşip ışıldıyor sen ne düşünüyorsun?
D.E:
Aslında bu geniş bir çerçeve.. Cildin evet tek önemli kozmetiği spor ama psikolojik etkilerde var. Bir kere stresli bir şehir ortamındayız. Düzenli spor düzenli endorfin demek yani mutlu bireysin demek bu efekt kaçınılmaz. Düzenli spor iyi bir kan dolaşımını ve bu eşittir sürekli kendini yenileyen hücreler demek. Ben kendimden bir sır vereyim. Sadece bir gece serumum birde makyaj çıkarıcı basit bir ürünüm var yüzümde hiç botoks dolgu yok ve en ufak bir kırışıklık belirtim henüz yok. Normalde makyaj yapmam vs vs. Birde ben unutuyorum krem sürmeyi. Hiçbir estetik sizi spor kadar iyi gösteremez. Ben çok ucuza yaşıyorum spor sayesinde.

Kilo vermek öz güven yerine gelmesi demek. Bence kadın olarak en güzel tarafı soyunma odasında havluyla kendinizi gizlemeye çalışmıyorsunuz bir kere.Çıplakken güzel olmaktan daha iyi bir şey olamaz bence.

Sporla vücudumuzda memnun olmadığımız bölgeleri değiştirebilir miyiz? Nasıl bir süreç ve kaç ay sürer?
D.E:
Spor yaparak madalyalı profesyonel sporcu oldum. Sence değiştiremez miyiz? Ben seneler önce boş barla squatı zor yapardım. Şimdi 80 kilolarla çalışıyorum. Hayatta her şeyi yapmak mümkün. Bu dediğin nedir ki? Sana bir süre veremem bu her kişiye göre değişir ama mümkün olan en kısa süre buna emin ol. Benim vücudumda kırılmayan yer yok.Akciğerlerim bir ara ciddi hastalandı.Hastanede kolumda serumla mekik çekerdim. Normalde skolyozum var yani yamuk bir duruşum var benim bunu bile düzelttim. Kilo veremiyorum olmuyor diyene sadece gülerim.

Bizim kadınımızın en korkunç sorunu kalçası. Hiç dikkat etmiyoruz.Çok büyük eksik kadın demek popo demektir. Popo ve zeka diyelim hatta J Benim bir arkadaşım vardı birgün baktım çok güzel poposu olmuş tebrik edeyim derken anladım ki destekli külot giymiş ya böyle bir şey olabilir mi? Külodu çıkarınca ne olacak diye sormuştum hala gülüyorum buna. Bunlar zor değil çok çalışarak sıkı diyetle harika kalçaların olabilir.

Düzenli spor ve uygun beslenmenin genç kalmada ve görünmede ne gibi etkileri var?
D.E:
Dediğim gibi düzenli spor demek iyi bir nabız kılcal damarlar açısından zengin bir beden bu ise eşittir sürekli kendini yenileyen hücreler demek. Sporla yaşam kalitenizi ,yaşlanmanın başlangıcını uzatabilirsiniz. Tüm gün yatan bir insanla günde 2 saat spor yapan insan nasıl bir olabilir ki? Spor göreviniz olmalı hobiniz değil. İyi yaşamak isteyen iş dünyasında başarılı olmak isteyen bu görevini yerine getirmeli.
Düzenli spor yapmamın senin hayatında ne gibi etkileri var?
D.E:
Ben bir emek veriyorum ve bunun bozulmasını istemiyorum. Sigara, alkol gece hayatı gibi anlamsıZ alışkanlıklardan uzak tutuyor spor beni. Tabi tüm gün evde oturmuyorum bende arada dağıtıyorum ama çok az. Bu üçlüden uzak bir arkadaş çevrem var haliyle hep sporcu bir çevrem var. Çok mutlu bir ortamın içindeyim. Spor keskin ve doğru kararlar aldırıyor bana. Pek yanılmam kararlarımda.Rahat uyuyorum rahat uyanıyorum. Asansör yoksa merdivenden 2 şer basamak atlayarak çıkarım orada bile idman yapmış olurum. Ben ağır çalışıyorum ve bununla doğru orantıda güçlü bir bedenim var duruşuma çok yansıyor tabi bunlar hepsi avantaj bana.Şimdi bir kapkaççı benimle uğraşmaz mesela dimi J))))
Bacaklarında hiç selülit yok, basen bölgende sıkı ve dik duruyor bu görüntü için nelerin tadını unuttun?
D.E:
Sana pembe şeyler söyleyemem. Şekerin ihtiva ettiği her şey, yağ ve unlu her şeyi unuttum.Son dönemde 6 ay hiç çikolata yemedim mesela. Başka türlü olmaz.Kimse kendini kandırmasın. Bebek sahilinde yürüyerek muazzam poponuz olmaz. İyi diyet bol bol kalça çalışıyorum. Ben bir yarışmacıyım bir farkım var tabi ama çok üst düzey olmak isteyen çok keskin diyet yapmalı ve çok iyi antrenman yapmalı. Elinde gazeteyle bisiklet çevirirsen maalesef işin zor.
Neden yarışıyorsun bu ilginç mesela?
D.E:
Zevkli.. Kendine karşı koymak çok zevkli. 3 gün susuz kaldım mesela yarış zamanı. Düşününce mantığa aykırı ama podyum için bu lazım. Kendini yenmek inanılmaz bir duygu bence. Aylarca diyet ve antrenman yapıyorsun. Bu disiplin herkesin yapabileceği bir şey değil. Yine yapacağım sonra yine yapacağım .. Avrupa’da bir madalya almak çok istiyorum.
Nasıl yorumlar alıyorsun sosyal medyada?
D.E:
bence hepsi çok iyi niyetli hep takdir aldım. Kadınlar güçlü kadın görmek istiyor hep yabancıları takip ediyolardı. Şimdi bir Türk olarak bunu görmek hoşlarına gidiyor bence.Erkekler çok mesaj atıyor hepsi övgü dolu teşekkür ederim herkese.
Kimlerle çalışıyorsun ünlü sporcu yada sanatçı?
D.E:
Benim aynı anda çok sayıda insana destek vermem çok zor. Bu yüzden tam sonuca gidip zaman ayırabileceğim insanlarla çalışabiliyorum. Elbette var tanıdığınız isimler 2 futbolcum var mesela şuan hala devam ettiğimiz. Ama ben isim vermeyi yanlış buluyorum. Benim amacım onlara yardım etmek onları kullanmak değil.
Peki bu isimlerle nasıl bir yol izliyorsun?
D.E:
Biz hayatı beraber yaşıyor gibiyiz. Yani her öğününü sormadan tutunda eğer hamburger yeme zamanıysa bunu bile beraber yapıyoruz çünkü belli süre sonra arkadaş oluyorsunuz ve ben zevk alıyorum bundan. Zaten uzaktan kontrol ederek malesef sonuç alamazsınız.Beni dinlemeyen birine zaman ayırmadığım, tamamen disiplin üzerine kurulu bir süreç bu ama çok önemli bir kısmı beslenmeyi kontrol etmek gerisi çok kolay.
Bize ufak tüyolar verir misin beslenme ile ilgili?
D.E:
Tabi. Şekeri unutun mesela. Hazır gıdaları tüketmeyin.Bunun yerine kendiniz taze gıdalardasın bir öğün oluşturun. En çok yapılan yanlış aç kalmak. Bu size asla yardım etmez.Bakıyorum mesela 2 dilim ananas yoğurt bu öğünmüş. Ya saçmalamayın bu çok anlamsız. Sık ye çok antrenman yap olay bu. Yağsız, şekersiz ve kendinizi doyuracak kadar yemek yemelisiniz. Sık öğün tüketin. Bol su için. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok yani.
Sana nasıl ulaşabilir insanlar ya da yakın zamanda projelerin var mı?
D.E:
Tabi ki var fakat ben gerçekten profesyonel bir sistem yaratmaya çalışıyorum. O nedenle doğru bir şey seçmeye çalışıyorum.Çok sürmeden duyuracağım. Onun dışında şimdi workshoplara başlıyoruz. İnstagramda aktif olmaya çalışıyorum. Ben elimden geldiğince soru cevaplamaya çalışıyorum
Bu son yarış nereden çıktı kaçıncı oldun?
D.E.
Ben bu sene iyi form tutunca biraz daha üzerine koyarak Türkiye Fitness Şampiyonası'na katıldım. İlk yarışımdı Türkiye 2. oldum ama bu beni memnun etmez Milli Takımla Avrupa Şampiyonası görmek istiyorum. Ben çok motiveyim Avrupa'da bir başarı almak beni çok memnun eder iyi bir sporcuyum neden olmasın?

Deniz Eke'nin favorileri ;
Makyaj: Tüm ürünlerim tabiki MAC günlük kullanımda harmony matte allık ve naked lunch göz farı bence tam sporcu kadınlar için.
Saç: Sürekli duş alan biriyim tek yarayan kurutmayann ürün AUSSİE saç ürünleri oldu.
Vücut bakımı: Hemen emilen şahane bir ürün Ginger &CO ve ben yarışlarda parlaklık için kullandığım SEPHORA Illuminating bronzing oil i şiddetle tavsiye ederim çok doğal.
Yüz bakımı: Makyajımı sadece Bebak Acı Badem sütü ile çıkarıyorum ve gece yatmadan Kiehl's Midnight Recovery Concentrate sürüyorum kusursuz bir ürün.

ve size günlük vitamin tavsiyeleri.
GNC MEGA MAN VE WOMEN multivitamin serileri
GNC TRİPLE FİSH OİL günlük vazgeçilmezlerim.
Doğadan form mısır püsküllü çay su atımı için güzel tercih.
Ve son olarak uzun süreli rahat bir koşu ayakkabısı için kesinlikle NEW BALANCE tercih ediyorum.

deniz 1.jpg

Kaynak: rifatyuzuaksmakeup . com

Son düzenleme:
DENİZ EKE - - - CNN TÜRK - - 5N1K Programı - 17 Ocak 2016

1.Kısım [3 dk 10 sn ]

17 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan CNN TÜRK röportajı. Cüneyt Özdemir'in sunduğu programda bu kez gündem spor oldu. Yeni gelişen teknolojiler, beslenme, diyet programları, sağlığın tüm detaylari ile değerlendirildiği programda 2015 Türkiye Bikini Şampiyonu Milli Sporcu Deniz Eke'de yer aldı.

2.Kısım [8 dk 8 sn ]

Dipnot : Deniz Eke Youtube kanalı açmış.Takip etmek isteyenler için;
https : // www . youtube.com/channel/UC5UDSSScHiHC5HCI8BdtqGg

Son düzenleme:
X