Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalbe iğne batması hissi

usagi91

Erzincanli guzel :))
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2015
9.510
13.248
33
Oğlum doğup üç ayını doldurana kadar yaşadım bunu oğlum ben uykudayken bir anda avaz avaz ağlamasıyla o hissi yaşayarak uyanırdım sanki birileri ardı ardına iğneleri kalbime batırıp batıp çıkarıyor gibiydi o dönem kardiyolojiye göründüm bir sorun çıkmadı stres yüzünden olabileceğini söylemişti doktor şimdi oğlum büyüdü ama sanki bu durum bende kaldı stres yaptığım vakit yine o batma hissini yaşıyorum böyle bir şey yaşayan oldu mu hiç aranızda çözümü var mı acaba

Oğlum doğup üç ayını doldurana kadar yaşadım bunu oğlum ben uykudayken bir anda avaz avaz ağlamasıyla o hissi yaşayarak uyanırdım sanki birileri ardı ardına iğneleri kalbime batırıp batıp çıkarıyor gibiydi o dönem kardiyolojiye göründüm bir sorun çıkmadı stres yüzünden olabileceğini söylemişti doktor şimdi oğlum büyüdü ama sanki bu durum bende kaldı stres yaptığım vakit yine o batma hissini yaşıyorum böyle bir şey yaşayan oldu mu hiç aranızda çözümü var mı acaba

Geçmiş olsun canim.
Muhtemelen strestendir. Benim de moralim bozuk olduğunda kalbime fil oturmuş gibi oluyor.

Bir de psikiyatriye görün bence. Hem için rahat eder.

Geçmiş olsun canim.
Muhtemelen strestendir. Benim de moralim bozuk olduğunda kalbime fil oturmuş gibi oluyor.

Bir de psikiyatriye görün bence. Hem için rahat eder.
Doktor da önermişti o dönem zaten çok stresli lahusalık geçirmiştim geçirmeme neden olanlar şimdi rahat etsin üstüne bir de bu gitmiştim iyi gelmişti o dönem ama şimdi ki streslerim anlık ve o zamankine kıyasla daha hafif ama yine de geçmedi bu durum :

O an derin nefes almakta da zorlaniyor musunuz mesela. Bana da oluyor bazen birsey. Kesik ve kisa nefesler alabiliyorum. Hareketsiz bekliyorum falan :KK43:

Doktor da önermişti o dönem zaten çok stresli lahusalık geçirmiştim geçirmeme neden olanlar şimdi rahat etsin üstüne bir de bu gitmiştim iyi gelmişti o dönem ama şimdi ki streslerim anlık ve o zamankine kıyasla daha hafif ama yine de geçmedi bu durum :

O zaman ihmal etme git bence.
Belki ilaç tedavisi önerir.
Belki de konusarak rahatlarsiniz.

Evet ben de kucuklugumden beri ara sira yasiyorum bu durumu. Ama birsey de yok gorunurde.. stresten skntidan herhalde. Boyle delici kesici bi agri oluyo..
Benim oğlandan sonra çıktı ortaya bende de görünürde yok birşey streste böyle olası öfke nöbetini düşünemiyorum :KK43: zaten sinirlenmeye yatkın uapım var

Benimde oluyo kalbime iğne batması gibi olan araliklarla hala oluyo yıllardır olur ve kaç defa doktora gittim bisey çıkmadı derin nefes alamıyorum konuşmakta hareket etmekte zorlaniyorum ve beynimede elektirik çarpması gibi saniyelik oluyo yaniyo ve sizi oluyo ardından yine kontrolllere gittim bisey çıkmadı anlamıyorum vallahi sizede Geçmiş olsun

Bıldıgım kadarıyla kalbe ıgne batması hıssı kesık kısa nefesler hareketsız kalma vs.insan vucudunun strese karsı verdıgı tepkılermıs.
Yanı bı noktadan sonra ıstem dısı bu tepkılerı doguruyomus vucudumuz.

Benimde oluyo kalbime iğne batması gibi olan araliklarla hala oluyo yıllardır olur ve kaç defa doktora gittim bisey çıkmadı derin nefes alamıyorum konuşmakta hareket etmekte zorlaniyorum ve beynimede elektirik çarpması gibi saniyelik oluyo yaniyo ve sizi oluyo ardından yine kontrolllere gittim bisey çıkmadı anlamıyorum vallahi sizede Geçmiş olsun
Ayni beni anlatmissiniz bend de bisi cikmadi strestendir demislerdi.
Benmde sanki beynim de kısa sureli bi uyusukluk oluyor garip bir sekilde

Panik atak gibi psikolojik bir rahatsızlık olabilir canim.
Bir psikiyatra gitmeni tavsiye ediyorum ben de.

Ayni beni anlatmissiniz bend de bisi cikmadi strestendir demislerdi.
Benmde sanki beynim de kısa sureli bi uyusukluk oluyor garip bir sekilde
Olabilir hepimizde var stres normal insanmi var :) takma gelip geciyo sonuçta ciddi bisey olmamasından iyidir

Benim mitral kapak yetmezligim var. Benzer sekilde arada kalbime bicak saplanmis gibi oluyor birkac dakika suruyor sonra geciyor. Hatta oldugunda nefes almaya korkuyorum aciyacak diye. Kucukken romatizma gecirmistim ondan sonra oldu. Belki bu tip birşey olabilir. Epey bir doktor gezmistik kalbi steteskopla dinlerken duyulabiliyor ama derecesi dusukse benimki gibi duyulmasi cok zor oluyor. Doktorun bu konuda tecrubeli olmasi ve iyi dinlemesi lazim. Abim doktor oldugu icin anlatmisti zamaninda. Ama psikolojik de olabilir tabii ki. Benim onerim baska bir kardiyologa daha gorunun sonra psikiyatriye gidersiniz. Gecmis olsun

Sağol canım benim sana da geçmiş olsun

Benim mitral kapak yetmezligim var. Benzer sekilde arada kalbime bicak saplanmis gibi oluyor birkac dakika suruyor sonra geciyor. Hatta oldugunda nefes almaya korkuyorum aciyacak diye. Kucukken romatizma gecirmistim ondan sonra oldu. Belki bu tip birşey olabilir. Epey bir doktor gezmistik kalbi steteskopla dinlerken duyulabiliyor ama derecesi dusukse benimki gibi duyulmasi cok zor oluyor. Doktorun bu konuda tecrubeli olmasi ve iyi dinlemesi lazim. Abim doktor oldugu icin anlatmisti zamaninda. Ama psikolojik de olabilir tabii ki. Benim onerim baska bir kardiyologa daha gorunun sonra psikiyatriye gidersiniz. Gecmis olsun
Yani kalp -damar sağlığı konusunda alanında en iyilerden biri olduğuna inandığım bir hastaneye gitmiştim baya detaylı muayeneydi ama sağlık hafife almaya gelmez

Hayırlı olsun panik ataklarımız :) Ben üniversite sınavına çalışırken de oluyordu. Emzirmiyorsanız gidin psikiyatriste. 2. Oğlanın doğumunda tavan yaptı. Şimdi iyi gibiyim.. Gerçi bir bebeğim daha oldu onunla koşturmaktan kendimi dinlemeye vaktim olmuyor. Ama gece bazen birden bağırarak ağladığında korkarak uyanıyorum o zaman oluyor...

Yani kalp -damar sağlığı konusunda alanında en iyilerden biri olduğuna inandığım bir hastaneye gitmiştim baya detaylı muayeneydi ama sağlık hafife almaya gelmez
Benim hastaligim renkli ekoda gorunuyor ve dinleyerek duyulabiliyor zor da olsa. Ekgde vs cikmiyor . Eger eko yapildiysa size degildir.

X