İlköğretim Yorum ve Soruları İzmir'deki en iyi özel okullar,kolejler

Merhabalar biz mev den mezun oluyoruz . bahçesehır kolejıne kayıt yaptırdık seneye 5. Sınıfız

İnşallah gidenler memnun bakalım beklentımıze cevap verecek gıbı görünüyor sız karar verdınızmı

Merhaba herkese Mayıs 2015 doğumlu oğlum şu anda Karşıyaka Gelişim kolejinin anaokuluna gidiyor...
ilkokula devam edebileceği bir okula geçmek istiyoruz...gelişim kampüs ile Çakabey arasında gidip geliyoruz...ağırlıklı Çakabey i düşünüyoruz... yorumlarınızı, düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim....

kararımızı verdik... Anasınıfında Çakabey deyiz... devamını da inşallah aynı okulda getirmeyi düşünüyoruz...
okulla ilgili akademik başarının çok iyi olduğu duyumlarını zaten almıştık ama sosyal yönden çekincelerimiz vardı... okul yöneticileriyle görüştüğümüzde içimiz rahatladı...hem sosyal hemd e akademik yönden doğru bir karar verdiğimizi umuyoruz...

Benim kızım bornova'da Fen Bilimleri Koleji'nde .Çok memnun kaldik.Bir önceki okulundan çok daha mutlu . Bu hafta kayıt yenileyecegiz .Cakabey'in geçen sene ki idarecileri ve birçok öğretmeni de Fen Bilimleri'nde. Hem akademik hem de sosyal açıdan yeterli bir okul. Şimdilik memnunuz

Benim kızım bornova'da Fen Bilimleri Koleji'nde .Çok memnun kaldik.Bir önceki okulundan çok daha mutlu . Bu hafta kayıt yenileyecegiz .Cakabey'in geçen sene ki idarecileri ve birçok öğretmeni de Fen Bilimleri'nde. Hem akademik hem de sosyal açıdan yeterli bir okul. Şimdilik memnunuz
Çok sevindim adinıza.kaçıncı sınıfta çocuğunuz?

İnşallah gidenler memnun bakalım beklentımıze cevap verecek gıbı görünüyor sız karar verdınızmı

Kızlar ben çok araştırdım bilmiyorum size uzak mı. Urla'da Yücel Tonguç Koleji varmış. Baya övüyorlar. 2015 TEOG'ta İzmir üçüncüsü olmuş okul. sizin yukarıdaki okullar onların puanlarına yaklaşamıyor. Ben seneye çocuğumu oraya göndereceğim. sordum Buca'dan, Hatay'dan, Konaktan servisleri varmış. Okul butik okulmuş. Resimlerde gördüm ormanlığın içindeymiş. Gönderen velilere de sordum. Beğeniyorlarmış.

Kızlar ben çok araştırdım bilmiyorum size uzak mı. Urla'da Yücel Tonguç Koleji varmış. Baya övüyorlar. 2015 TEOG'ta İzmir üçüncüsü olmuş okul. sizin yukarıdaki okullar onların puanlarına yaklaşamıyor. Ben seneye çocuğumu oraya göndereceğim. sordum Buca'dan, Hatay'dan, Konaktan servisleri varmış. Okul butik okulmuş. Resimlerde gördüm ormanlığın içindeymiş. Gönderen velilere de sordum. Beğeniyorlarmış.
Okulun başarısı sınava giren toplam ögrenci sayısıyla dogru orantılı.çok kişinin sınava girip başarı getirmesiyle az kişinin başarı getirmesi farklı.bu konuyu bir arastırın lütfen.o okulun reklamlarını ben de gördüm.begendim.ama çocuğumu göndermem.çok uzak.acil bir sey oldugunda ulaşımda sıkıntı cekmemeliyim.okul elimin altında olmalı.

Ben Izmir den bir ozel okul mezunuyum ve yaklasik her ozel okuldan tanidigim arkadaslarim oldu. Oncelikle maddi kaynaklarinizi zorlayarak da olsa ozel okul tercih etmenizi tebrik ederim. Su an universitede kimin ozel okul mezunu olup kimin olmadigini cok rahat anlayabiliyorum. Ortlamasi yuksek olan arkadaslarimin yuzde 90i ozel okul mezunu cunku ingilizce egitim veren universitelerde one gecmeniz icin gercekten cok saglam bir ingilizce temeli gerekiyor.
Benim size tavsiyem ilk okulda cok akademik basari odakli olmayin,cocuklarinizi sevecek, cok guzel arkadasliklar kazandiracak, ozguvenini yukseltmesini saglayacak kuluplere yonlendiren bir okul secin. Iki tane bina bir kucuk bahcesi olan okullarintercih etmeyin. O akademik basarisi cok iyi olan okullar ozellike Cakabeyin cocuklara ne yaptigini gorseniz iki dakika dusunmezsiniz. Ucuncu siniftan dorduncu sinifa gecmekte olan arkadasimi akademik basarisi okulumuza uygun bicimde seyretmiyor diyerek okuldan atmis(ucuncu sinif cocogunun nasil bir akademik basarisi olabilirse artik) baska bir arkadasimi ki kendisi okul birincisi, bu "disardan toplanilanlardan" biri. Lise 3te not ortalamasin98 den 95 e dustu diye bursunu keseriz diye tehdit edip arkadasimi saatlerce aglatmis bir okul. Cocugunuza bu kotulugu yapmayin illa cakabey degil bu cocugunuzu not hanesindeki bir rakam olarak gorecek okullara yollamayin.

Benim tavsiye edebilcecegim kendi mezun oldugum okul disinda(isterseniz ozel mesajla sorabilirsiniz) SEV , Saint Joseph, ITK ve Isikkent

Merhaba,
Okul araştırması yaparken buraya denk geldim, bu sebepten de üye oldum:))
Ben yıllardır İzmir'den uzakta yaşıyorum, önümüzdeki günlerde geri dönüyorum memleketime..benim bıraktığım zamanla şimdiki zaman arasında çok fark olduğundan anasınıfına başlayacak olan oğluma okul araştırmaya başladım..Urla tarafında oturacağımız için bize ilk etapta Takev ve Yücel Tonguç'tan bahsettiler.
Takev pek aklıma yatmadı, çünkü Alman kültürü ailece bize pek yakın bir kültür değil..
Geriye şimdilik Yücel Tonguç kaldı, İzmir'deki iki eğitimci arkadaşım da bu okuldan iyi bahsettiler, önümüzdeki günlerde okulu ziyaret etme niyetindeyim.

Benim derdim SBS başarısından ziyade çocuğuma uygun bir okul olup olmadığı..oğlumun sosyalleşme problemi var, onu sevecek, şefkat gösterecek ve eğlenebileceği bir okul ortamı istiyorum..
Ben de bir eğitimciyim, ilkokuldaki akademik başarının anlamsız olduğunu düşünüyorum..bu çocuklar yarış atı değil, mutlu bir çocukluk geçirirken bir yandan da eğlenerek öğrenmeliler..

Keşke şurada bir Yücel Tonguç velisi olsaydı da görüşlerini alabilseydik..

Karşıyaka da yeni açılan İstek Okullarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz acaba?
Gereksizce pahalı oldugunu.ha bir de istanbullu tanidiklarim istanbulda cok parlak bir okul olmadigini soyledi.gerci ben bu kadar pahali olmasa gorusmeye gidecektim yine de :/

X