Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar İyi bir Romatoloq arayıram.

Maya milaya angel

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2014
6
0
40
Salam dostlar. Mən bu siteye yeni üye oldum. Mən1999 cu ildən Romatid Artrit xətəsiyəm. Uzun illərdir bu xəstəlik dən əziyyət çəkirəm. Özüm artıq -31 yaşındayam. Kollarım da ve bacaklarım da bükülmələr var. Mən Azərbaycan da tedavi alsam da sagala bilməmişəm. Sonda çarəni yurd dışın da tedavi de gördüm. Ancaq Türkiye de heç
kimi ve heç yeri tanımıram. Siz mənə iyi bir Romatoloq önərə bilərsəniz sevinirim. Bu xəstəliyi olan birini sagaltmış biri olsun rica edirəm.Ancaq mən heç vaxt hormonlu ilaçlar kullanmamışam, ona göre de hormonsuz tedavi edebilecek doktor arayıram. Sizdən gələcək önərilərə ihtiyacım var. Hər şey üçün indidən çox sag olun.

ben sıze baba gıbı davranan mukemmel bı doktor tavsıye edeyım ben kendım hem kas hastasıyım hemde romatızma ıkı yıldır aynı doktora gıdıyorum gercekten onun sayesınde saglıgıuma kavustum dıyebılırım ıstanbul bakırkoy acıbadem hastanesınde mehmet karaaslan 5 tane hastane gezdım ıstanbulda ama hastalıgıma teshıs koyamadılar psıkolojık dıyıp agrı kesıcıyle gonderdıler ama saolsun doktorum mehmet bey benı hayata bagladı daha 26 yasındayım dusunun 2012 yılında ogrendım hastalıgımı ve kaldıramadım konduramadım kendıme onun sayesınde cok sukur ıyıyım

ben sıze baba gıbı davranan mukemmel bı doktor tavsıye edeyım ben kendım hem kas hastasıyım hemde romatızma ıkı yıldır aynı doktora gıdıyorum gercekten onun sayesınde saglıgıuma kavustum dıyebılırım ıstanbul bakırkoy acıbadem hastanesınde mehmet karaaslan 5 tane hastane gezdım ıstanbulda ama hastalıgıma teshıs koyamadılar psıkolojık dıyıp agrı kesıcıyle gonderdıler ama saolsun doktorum mehmet bey benı hayata bagladı daha 26 yasındayım dusunun 2012 yılında ogrendım hastalıgımı ve kaldıramadım konduramadım kendıme onun sayesınde cok sukur ıyıyım

Salam Hayalcik xanım. Mesajımı cavablandırdığınız üçün çox sağ olun. Mən bu mesajı 3ay əvvəl yazmışam və böyük ümüdlə sizlərdən cavab gözləyirdim. Zamanla cavab gəlmədikcə ümüdüm azaldı və hətta unutmuşdum buranı və yazımı. E postama yazımla əlaqəli məktub aldığımda düzü şok oldum. Buna görə sizə çoooooox təşəkkür edirəm. Siz 2 ilin xəstəsisiz mən isə çoxdanın. Sizcə o doktor məni sağalda bilər. Məndə kollar və bacaklar da bükülmələr də var. Sizdə dəmi bükülmələr var. Bir də mən heç bir zaman hormonlu ilaclarla tedavi olmamışam. Çünkü hormon tedavi etmir ağrıyı kəsir və kemikleri inceltir. Sizi hormonlu ilaçlarlamı tedavi edir. O doktora gidip de sağalanları tanıyırsınızmı. Bu qədər detaylı incelemim səbəbi əgər gələsi olacamsa Azərbaycandan gəlməliyəm. Ümüd edirəm ki məni anlayırsız. Və bir də mən o doktorla nasıl alaka qura bilərəm. Sizdə doktorun e postası varmı. Bir daha mesajımı cavablandırdığınız üçün çox sağ olun. :)

canım cok gecmıs olsun mesajımı gec gordum kusura bakma. bende bukulme falan yok. sadece agrı ve sısılık vardı bırde cok gucsuzdum yuruyemıyordum. once bır tane ılac kullandım bır yıl gunde bır tane o ılac sayesınde elımdekı şişlik geçti ağrı kalmadı. sonra guçsuzluk kas hastalıgım baslayınca haftada bir iğne verdi birde kortizonlu ılaç kullandım bır yıl bunları kullandım şuan sadece bır tane ılac kullanıyorum tahlıllerımde ıltıhap sevıyesı cok dustu ıyılestım cocuk olacagı ıcın ığneyı bıraktım doktorum mehmet bey benı bır profesore yonlendırdı o muayene ettı ve onunda onayıyla artık hıcbır ılac kullanmıyorum ve suan cok ıyıyım . doktorum gercekten cok ıyı bırı ve cok ılgılenıyor eger gereklı goruruse sızı bır profesore de yonlendırebılır ınanın bır cok hastane ve doktor gezdım bende buradan bır bayanın tavsıyesı uzerıne mehmet beye gıtmıstım ınanın cok memnun kaldım oyuzden tavsıye edıyorum .
sızın hastalıgınız bıraz ılerlemıs durumda tedavıye gec kalmıssınız bukulmeler baslamıs bende bukulmeler baslamadan ılacla bunları onlem aldık. sızde vakıt kaybetmeden tedavıye baslayın yoksa cok cabuk ılerlıyor hastalık cok gecmıs olsun.

bahsettıgınız hormonlu ılac nedır anlayamadım fakat bana verdıklerı ılaclar agrı kesıcı ılac degıldı benım vucudumda cok ıltıhap vardı ıltıhapta agrı ve guzsuzluk yapıyor ıltıhap sevıyesını dusurdu ılacla agrı ve gucsuzluk zamanla yok oldu.

sız azerbaycanda tedavı goruyormusunuz suan kullandıgınız ılac varmıdır
Salam Hayalcik xanım. Hormonlu deyərkə yəni kortizo ilaçlar kullanmadım yəni. Bir iki ildir heç bir ilaç kullanmıram. Məndə çok güclü ağrılar olmur. Əsas problemim bükülmələrimə çarə bula bilməkdi. Mən sizə görə çox sevindim.

X