İştirak nafakası icra takibi avukat arkadaşlar desteğinizi rica ediyorum..

pink mother

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
29
102
43
Merhabalar,
Nafaka artırımı için 1 yıl evvel dava açtım kasım ayında nafaka yükseltildi ancak itiraz etti karşı taraf. Bu süreye kadarda eksik yatırdı beyimiz. Şimdi ben ilk derece mahkemesinin kararıyla (istinaf tamamlanmadı ama maaşı yüksek ve enflasyon nedeniyle itiraz kabul görmez diye düşünüyorum,karşı cevabımıda yazdım ve nafaka yüksek tutar falanda değil) icra takibi yaparak dava açılışından bu yana olan eksik kalan tutarlarımı almak istiyorum. Nereye nasıl başvuracağım acaba? Avukat arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkür ederim herkese..

Normalde kararlar kesinleştikten sonra icraya konur ama nafaka kesinleşmeden icraya konan kararlardandır. İlamlı icra takibi açmanız gerekiyor ilk derecenin kararını da ekleyerek. Herhangi bir icra dairesine başvurabilirsiniz.

Normalde kararlar kesinleştikten sonra icraya konur ama nafaka kesinleşmeden icraya konan kararlardandır. İlamlı icra takibi açmanız gerekiyor ilk derecenin kararını da ekleyerek. Herhangi bir icra dairesine başvurabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle..Bir arkadaşıma şöyle demiş bir avukat; avukatlardan destek alması gerekli karışık birşey biraz,uyaptan başvurması lazım demiş.. Yani ben bir dilekçe yazıp icra dairesine versem olmaz mı? Tekrar teşekkür ederim çok sağolun.

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle..Bir arkadaşıma şöyle demiş bir avukat; avukatlardan destek alması gerekli karışık birşey biraz,uyaptan başvurması lazım demiş.. Yani ben bir dilekçe yazıp icra dairesine versem olmaz mı? Tekrar teşekkür ederim çok sağolun.
Uyaptan başvurmanız gerekmiyor kaldı ki bireysel olarak Uyaptan takip açmanız için e-imzanız olması lazım. O yüzden zaten her halükarda icra dairesine gideceksiniz. Sorarsanız nereye dilekçeyi vermeniz gerektiğini anlatırlar.

X