Işte Size Bir Formül Daha:anane Çorbasi

ebrugen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
154
2
46
Aşurelik Bugday Bir Taşim Kaşnatilir.
1-2 Saat Bekletilir.
Pişene Kadar Tekrar Kaynatilir.
Soguyunca Yağsiz Yogurtla Kariştirilir.
Uzerine Nane Kirmizi Biber Serpilebilir

Zayiflamaya Birebir......
Yalniz Ner Ögün 1 Tabak Yenir,hem Doyurucu Hem Tok Tutuyor.....

Kilolarimizi Bir Çirpida Verebilmemis Dileğiyle.........

adaş beklettikten 2 saat sonra tekrardanmı haslııcaz????anlamadım da orasını tam olarak

adaşım beklettikten sonra tekrar haşlıyacağız.
bekletmemizin sebebi kolay pişmesi.
ayrıca bol sulu haslayıp suyuyla tüketirsek vucuttaki iltihap ve ödemleride atıor.
emziren anneler içinde harika bi çorba,
çünkü hemen süt oluor..

bu şey gibi yawww hani düğünlerde yeniyo :uhm:köylerde neydi adııııı tavuk sulu falan offffff gecenin köründe aklıma gelmiyo biraz düşüneyim :uhm:
ama buğday çok zor pişer sanırsam yaww annem aşuree pek uğraşıyo çünküm zor bişey gibi duruyo daha doğrusu uğraşılacak bişeyyfisfisfis

Rahmetli babaannem her hafta bi kocaman kazan yapardi ve yaz boyu evimizden hic eksik olmazdi.Biz (yani erzincan yöresi) bu corbaya ayranli corba yada ayran asi deriz.Bugday haslanir yaninda kuru fasulye ve nohutta haslanabilir.Yogurt ile karistirili(diyet yogurt olursa diyet corba oluyor:Roflol:) üzerine nane tuz katilip karistiriyiyor.Cok basit ve cok tok tutan bir corba.

Rahmetli babaannem her hafta bi kocaman kazan yapardi ve yaz boyu evimizden hic eksik olmazdi.Biz (yani erzincan yöresi) bu corbaya ayranli corba yada ayran asi deriz.Bugday haslanir yaninda kuru fasulye ve nohutta haslanabilir.Yogurt ile karistirili(diyet yogurt olursa diyet corba oluyor:Roflol:) üzerine nane tuz katilip karistiriyiyor.Cok basit ve cok tok tutan bir corba.

selam arkadaşlar annemde yapar bu çorbayı çok severim ben soğuk soğuk yemesini zayıflettığını bilmiyordum hemen yaptırayım eve gidince

en yakın zamanda ben de deneyeceğim bu çorbayı sonucu sizlerle paylaşırım sağol ebrugen

bizzim oralarda bunu buğdayla değilde bulgura benzer öğütülmüş buğdayla yaparlar ve çok kolay pişer ayrıca ben bir keresinde irmikle denemişdim gayet iyiydi ama kalorisi nasıl bilemem:uhm:

biz de pişmiş aşurelik buğdaya süt koyarız sütlü çorba yani akdeniz bölgesinde düğünlerde yapılır ama buğdayın kalorisi çok yüksek ah canım çekti şimdi...

Kizlar Bizim Karadenizdede çok Yaparlar Bu çorbayi özellikle Dügün çorbasi Olur Ama Böyle Zayiflatici Etkisi Oldugunu Bilmiyodum Daha Severek Yerim Lahana çorbasindan Sonra Ee Hala Lahanaya Devam Ediyorum Bu çorba Daha Iyiymiş

ben kayınvalidemden öğrendim bu çorbayı yazın soğuk,soğuk bayılıyorum geçenlerde aklıma geldi beimde sabah canım bişey çekmedi bu çorbadan vardı 1 kase içtim düşündüm bu çorbayısık,sık yesem ama arada sebze filan nasıl olur acaba denemeliyim diye aaaa bi baktım bugün benim gibi düşünenlerde varmış artık denemek ramazandan sonraya kaldı.

Kizlar Ben Tam Ne Kadar Koyulcak Onu Merak Ediyorum Mesela 1 Kilo Bugdaya Ne Kadar Yogurt Falan Koyulacak Bana Tarif Edermisiniz Hiç Yapmadim Ben

bıde kızlar meyve falan yıye bılıyormuyz yanında nolur bana acele cevap yazın bu akşam yapıcam sızı beklıyorum

kesinlikle deneyeceğim,çünkü esmer pirinçle yaptığım lapayı yedikten sonra erteesi sabah belim 2 cm daha incelmişti,diyeti bırakınca belim eski haline dönüverdi,gerçekten ödem atmaya birebir,hem ben aşurelik buğdaya bayılırım,sağol ebrucum:)))

ben bir karadenizliyim ve bu çorbayı biliyorum ama zayıflatıcı etkisi olduğunu bilmiyordum hemen deneyeceğim

Kizlar Ben Tam Ne Kadar Koyulcak Onu Merak Ediyorum Mesela 1 Kilo Bugdaya Ne Kadar Yogurt Falan Koyulacak Bana Tarif Edermisiniz Hiç Yapmadim Ben

daglar kizi bir kilo degilde yarim kilosunu aksamdan islaga koy sabah kalkinca suyunu süzüp hasla soguyunca icine koyu ayran yapilmis yagurttan koy.Yogurdun miktarini hic ölcmedim göz karari oluyor bu.Cok civik olmasin cokta koyu olmamali tabiki.Yani göz karari.En son olarak biraz tuz nanae ve istersen pul biberde ekleyebilirsin canim.:1hug:

kayınvalidemlerde karadenizli bu çorbayı çok yaparlar. ama onlar içine barbunya fasülyeside haşlar koyarlar.yazın soğuk soğuk çok içerler

kızlar bu çorba zayıflatmıyor,zayıflamaya yardımcı oluyor,ama gün boyunca sadece bu çorba içilirse şok diyet olur,bu yüzden meyveyle destek edilebilir ve 3 günden fazla yapmamakta yarar var,ara verip dileğen yeniden deneyebilir
ebru arkadaşımız beklet diyor siz akşamdan da ıslatabilirsiniz,ya da düdüklüde haşlayabilirsiniz,yani alternatif çok ve içine tuz eklememenizi tavsiye ederim

dağlar kızı özel mesaj da gönderdim sana amma ulaştı mı bilmem,burda bir sorun var galiba

X