Istanbul avrupa yakasında temiz, uygun fiyata tavsiye edebileceğiniz bir otel varmı?

LaTaahzen

Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah 🦋 demiş.
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
678
304
Revizyon ameliyatı için Istanbul'a gideceğim.

Istanbul avrupa yakasında temiz, uygun fiyata bir otel arıyorum.

Internetten bulduğum oteller hakkındaki bazı kötü yorumları görünce rezervasyon yapmaktan vazgeçiyorum.

Istanbul avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz temiz bir otel varmı acaba?

Otel gibimi arayıp rezervasyon yapıyoruz acaba?
Ben biraz baktım internetten.
Tek kişi kalamıyoruz sanırım.
Birde ameliyat olacagim için ameliyat parasini koyacagim otellerdeki gibi emanet kasasınada ihtiyacım var.
Sanirim ogretmen evlerinde yok

Ben biraz baktım internetten.
Tek kişi kalamıyoruz sanırım.
Birde ameliyat olacagim için ameliyat parasini koyacagim otellerdeki gibi emanet kasasınada ihtiyacım var.
Sanirim ogretmen evlerinde yok
O kadar nakiti yanında taşımak sıkıntı olmaz mı? Ev alırken bile noterde Ibana gönderiyorsun:) ödeme yaparken onların hesabına iletemez misin?
Bütçen 300 liraysa önereceğim bildigim otel yok, ama olumsuz yorumlar sayıca çoksa canını sıkmasın ya, çünkü
1) insan olumlu deneyimden sonra yorum atmaya useniyor,ama olumsuz bir şey olunca yorum yazma motivasyonunu kendinde buluyor (ben otel/kamping yorumu okumayı çok severim. Gördüğüm her nazik davranışta ben de yorum yazıcam diyorum ama unutup gidiyorum)
2) bazen bazı sansslizliklar - mesela ısınmayan petek, çalışmayan klima, akmayan su falan şanssız kişileri bulabiliyor. Başına böyle bir şey gelecekse zaten en güzel otelde de gelir, yine uğraşır durursun. Biraz da şans işi
3) bazı insanlar fiyat/performans değerlendirmesinden bihaberler. Piyasanın altında yerlerde kalıp Hilton konforu bekleyip eleştiriyorlar:) oysa yani o bütçeye göre o otel nasıl, onu değerlendirmek lazım.
O yüzden ben yorumların gerçeği yansıttığını çok düşünmüyorum.
Bugüne kadar neredeyse hep 'bir tık daha' ucuz otellerde konakladim, (Ankara'nın ulusunda, pavyon sokağında kerhaneden bozma yerde kaldığım geceyi saymazsak) hiç kötü deneyimim olmadi.
Yorumların çoğu berbat demiyorsa çok da takılma bence :p

Henüz daha doktorlarla gorusmedim.
4-5 tane doktorla muayene randevum var, ondan sonra birini seçip ameliyat olacagim.
Yoksa doktor belli olsaydi, ameliyat parasini hesabına iletirdim hemen

O kadar nakiti yanında taşımak sıkıntı olmaz mı? Ev alırken bile noterde Ibana gönderiyorsun:) ödeme yaparken onların hesabına iletemez misin?
Bütçen 300 liraysa önereceğim bildigim otel yok, ama olumsuz yorumlar sayıca çoksa canını sıkmasın ya, çünkü
1) insan olumlu deneyimden sonra yorum atmaya useniyor,ama olumsuz bir şey olunca yorum yazma motivasyonunu kendinde buluyor (ben otel/kamping yorumu okumayı çok severim. Gördüğüm her nazik davranışta ben de yorum yazıcam diyorum ama unutup gidiyorum)
2) bazen bazı sansslizliklar - mesela ısınmayan petek, çalışmayan klima, akmayan su falan şanssız kişileri bulabiliyor. Başına böyle bir şey gelecekse zaten en güzel otelde de gelir, yine uğraşır durursun. Biraz da şans işi
3) bazı insanlar fiyat/performans değerlendirmesinden bihaberler. Piyasanın altında yerlerde kalıp Hilton konforu bekleyip eleştiriyorlar:) oysa yani o bütçeye göre o otel nasıl, onu değerlendirmek lazım.
Bugüne kadar neredeyse hep 'bir tık daha' ucuz otellerde konakladim, (Ankara'nın ulusunda, pavyon sokağında kerhaneden bozma yerde kaldığım geceyi saymazsak) hiç kötü deneyimim olmadi.
Aslinda daha iyi otelllerde kalmayi dusunmustumde cunku yanliz gidecegim, bütçemde kisitlanma oldu son dakikada :KK43:
Dogru diyorsun benimde aklıma geldi otel konusunda söylediklerin ama yorumları okuyunca insanin aklında soru işareti kalıyor işte yinede

Birde muayene randevum olan doktorlardan bazilari ameliyat parasini nakit istiyorlar

Birde muayene randevum olan doktorlardan bazilari ameliyat parasini nakit istiyorlar
Nakit derken 'kredi kartı degil' anlamında diyor olmasınlar? Sonuçta o an ibanlarina atsan sadece beş saniye içinde onlara ulaşıyor.
Daha bu sene datcada alışveriş yaptım, kasaya geldim kredi kartı geçmiyomus. Yanımizda o kadar nakit de yoktu. 'sizin karta atsam olur mu?' dedim, dükkan sahibine, kart numarasini paylaştı, cepbanktan para attım,oldu bitti:)
Bence bir teklif edin. İstanbul'da o kadar para yanında taşınmaz ya, dünyanın binbir türlü hali var. Daha iki gün önce haberleri çıkmadı mı,tanindik bir adamın ,birinin cantasindan kaşla göz arasında 700 dolar çaldığı video
Risk yani

Nakit derken 'kredi kartı degil' anlamında diyor olmasınlar? Sonuçta o an ibanlarina atsan sadece beş saniye içinde onlara ulaşıyor.
Daha bu sene datcada alışveriş yaptım, kasaya geldim kredi kartı geçmiyomus. Yanımizda o kadar nakit de yoktu. 'sizin karta atsam olur mu?' dedim, dükkan sahibine, kart numarasini paylaştı, cepbanktan para attım,oldu bitti:)
Bence bir teklif edin. İstanbul'da o kadar para yanında taşınmaz ya, dünyanın binbir türlü hali var. Daha iki gün önce haberleri çıkmadı mı,tanindik bir adamın ,birinin cantasindan kaşla göz arasında 700 dolar çaldığı video
Risk yani
Evet biliyorum o kadar parayı taşımanın riskli oldugunu.
Hayır onların nakitten kastı, paranın banka hesaplarına yatmasının olduğunu sanmıyorum, amaçlarının vergi kaçırmak olduğunu düşünüyorum çünkü.
Ama tekrar konuşacağım, hesaplarına yatırmayı teklif edeceğim, zaten tek başıma gideceğim, bu kadar riski göze alamam

Evet biliyorum o kadar parayı taşımanın riskli oldugunu.
Hayır onların nakitten kastı, paranın banka hesaplarına yatmasının olduğunu sanmıyorum, amaçlarının vergi kaçırmak olduğunu düşünüyorum çünkü.
Ama tekrar konuşacağım, hesaplarına yatırmayı teklif edeceğim, zaten tek başıma gideceğim, bu kadar riski göze alamam
o kadar parayı üzerinizde gezdirmeyin kasalarla uğraşmayın, koyun kendi banka hesabınıza sonra doktor bulunca gider bankadan çekersiniz.

Eşim saç ektirmeye gitti. Bakırköy’de arkadaşının otelinde kalıyor şu an. İndirim yaptılar geceliği 250 tl ama verdikleri kahvaltıyı yolluyorum.

Eklentiler

• 9FA589CA-1307-41BD-BA02-54567326B2BA.jpeg
    9FA589CA-1307-41BD-BA02-54567326B2BA.jpeg
    135,7 KB · Görüntüleme: 49
Onlarda haklı ceycey. Dün peynir aldım Migrostan 1 kutu 30 tl. 300 gr köfte aldım 25 tl. Domatesin kilosu 15 tl. Doğru düzgün bir kahvaltı verseler maliyeti nerden baksan 100 tl. Oda satışına ne koyacak o zaman.
doğru.bizim okulun kantini bile bu hafta yüzde 25 zam yaptı gene.bu yaz 5 yıldızlı herşey dahillerde hiçbir şeyi ziyan etmezler.artık tabakları bile birleştirip çorba pasta yaparlar vallaaa.artıkları yapıyorlardı ama servis edilmeyenleri.artık hepsini yapacaklarından şüpheleniyorum ben.

X