Makarnalar Ispanaklı Fırın Makarna

civnilay

hep yek, hep tek başına
Kayıtlı Üye
6 Mart 2016
917
2.323
Yemek yapmayı seven bir kadın olarak burada arada sırada yemek tarifi paylaşmak istiyorum. Yemek yapmayı seven başka arkadaşlar olursa oyurm eklerlerse isterlerse de mesajla iletişime geçerlerse çoook sevinirim :kk77:

İvit, şimdi yemeğimiz ıspanaklı fırın makarna,

gerekli malzemelerimiz nedir?
- Yarım Paket Makarna
- 2 Yemek kaşığı yoğurt,
- Bir yımırta
- İstenilen çeşitte 1 kase peynir
İç harcı için de,
- 200 gr kıyma
- 1 adet soğan
- Kimyon
- Bir yemek kaşığı salça
Tuz

Kıymayı tavada , az bir yağda kavuruyoruz.
Üzerine doğradığımız ( ben ince ince doğramayı severim ) soğanı ekliyoruz.
Sonra salçayı ekleyin hanımlar ve iki dk kadar daha kavurunuz.
Ocaktan alalım , baharatlarımızı ekleyelim ve soğumaya bırakalım.
Makarnayı sıcak suda haşlayalım.
Makarna haşlanınca, süzgece çıkarıyoruz ve, makarnayı haşladığımız suda, ıspanakları bir 5 dakika haşlıyoruz.
Bir kapta, yoğurt , yumurta peynir ve ıspanakları blenderdan geçirip sos yapıyoruz.
Makarnamızı unutmadık kenarda, sosun içine atıp karıştırıyoruz.
Fırın kabımıza soslanan makarnanın yarısını koyup üzerine kıymalı sosu gezdiriyoruz.
Diğer yarısını da alıp yiyorruz :p şaka tabiki, kalan makarnayı kıymanın üstüne yedirip, 200 derecede kızarana kadar pişiriyoruz.

ben kıymalı seviyorum ama, benim de öğrendiğim yerde kıymasız , sadece peynir ve ıspanaklı soslada yapılabiliyor.
Yemeğimiz kızardıktan sonra hazırdır. İsterseniz kocanıza servis yapıp, parmaklarını yedirebilirsiz ) İsterseniz benim gibi yalnız yersiniz :63:

Yemek yapmayı seven bir kadın olarak burada arada sırada yemek tarifi paylaşmak istiyorum. Yemek yapmayı seven başka arkadaşlar olursa oyurm eklerlerse isterlerse de mesajla iletişime geçerlerse çoook sevinirim :kk77:

İvit, şimdi yemeğimiz ıspanaklı fırın makarna,

gerekli malzemelerimiz nedir?
- Yarım Paket Makarna
- 2 Yemek kaşığı yoğurt,
- Bir yımırta
- İstenilen çeşitte 1 kase peynir
İç harcı için de,
- 200 gr kıyma
- 1 adet soğan
- Kimyon
- Bir yemek kaşığı salça
Tuz

Kıymayı tavada , az bir yağda kavuruyoruz.
Üzerine doğradığımız ( ben ince ince doğramayı severim ) soğanı ekliyoruz.
Sonra salçayı ekleyin hanımlar ve iki dk kadar daha kavurunuz.
Ocaktan alalım , baharatlarımızı ekleyelim ve soğumaya bırakalım.
Makarnayı sıcak suda haşlayalım.
Makarna haşlanınca, süzgece çıkarıyoruz ve, makarnayı haşladığımız suda, ıspanakları bir 5 dakika haşlıyoruz.
Bir kapta, yoğurt , yumurta peynir ve ıspanakları blenderdan geçirip sos yapıyoruz.
Makarnamızı unutmadık kenarda, sosun içine atıp karıştırıyoruz.
Fırın kabımıza soslanan makarnanın yarısını koyup üzerine kıymalı sosu gezdiriyoruz.
Diğer yarısını da alıp yiyorruz :p şaka tabiki, kalan makarnayı kıymanın üstüne yedirip, 200 derecede kızarana kadar pişiriyoruz.

ben kıymalı seviyorum ama, benim de öğrendiğim yerde kıymasız , sadece peynir ve ıspanaklı soslada yapılabiliyor.
Yemeğimiz kızardıktan sonra hazırdır. İsterseniz kocanıza servis yapıp, parmaklarını yedirebilirsiz ) İsterseniz benim gibi yalnız yersiniz :63:
Yine ben yaa:KK70:
Tarif güzelmiş, ama eşim yemez ki yapayım :KK64:
Neyse ellerine sağlık :KK25:
Belki yaparım bi gün diyerek sormak istiyorum
Ispanak ne kadar olacak, ve çiğden mi yapıyoruz.

Ispanak ve makarna. Sevmediği iki şey birleşmiş. Hayatta yemez:kk77:

X