ısıtıcı secimi yardım

papatyaesra

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
337
286
arkadaslar ısıtıcı almayı düsünüyorum ufo alacaktım ( tek bildigim ) alfacell diye bir ısıtıcı cıkmıs 7 yıl garantili acaba ondan mı alsam ama hiç de duymadım sonra pisman olmayayım....
bunlardan yada baska markalardan kullanan arkadaslar varsa yada yorum bekliyorum lütfen yardım :)

ben ufa kullandım canım 1 yıl, güzel ısıtıo fakat kapattığın an gidio sıcaklık. ama bunu her elektrik sobasında yaşarsın.

sagol canım kapatınca hemen soguması önemli degil zaten aksamları 2 saat sabahları 1 saat kullanıcam yani toplam 3 saat diger zamanlar gerek yok

orion diye birısıtıcı çıkmış,hem radyasyon da yaymıyormuş.
bana mantıklı geldi.alırsam bundan almayı düşünüyorum.
ufo çok elektrik yakıyor bu arada.

ben ufa kullandım canım 1 yıl, güzel ısıtıo fakat kapattığın an gidio sıcaklık. ama bunu her elektrik sobasında yaşarsın.

bu ufolarda elektrik parası nasıl geliyordu merak ettim bizi bilgilendirirsin sanırım!

gecen sene bende kullandım ufolardan ama 50 lira gelen elektırık faturam 150 gelmeye basladı üstelik kapattıgın an sıcaklık gidiyor

tşk cevabın için aycanisaopuyorumnanaktan

klima nasıl acaba elektrik yönden hangisi ucuz yakıyor ?

bilen varsa yazsın lütfen!!

alfacell diye bir ısıtıcı cıkmıs %85 enerji tasarufu 7 yıl garanti filan yazıyor ama ilk defa duydum nasıl acaba ondan kullanan var mı

klima ısıtmıyor kızlar.ben bekarken evde onunlar ısındık bir süre.hem de 2 tane vardı açıyordu biri bir odada biri diğer odada.kapatınca giderdi sıcaklık.ayrıca faturaya da çok yansırdı.

bu üçüncü kışımız olacak klimayla ısınıyoruz ve sıcaktan bunaldığımız zamanlar oluyor.eğer klimayla ısınılamıyorsa bunun üç nedeni olabilir bence,ya ev soğuk alıyordur yani izolasyon açısından çok zayıftır,ya klimanın büyüklüğü oda için yeterli değildir ya da klimada problem vardır(kalite veya bakım veya arıza)

bu arada 1800 watt lık bir ısıtıcıyı günde 3 saat 30 gün ve son ayarında durmadan çalıştırırsan faturana 45 tlye yakın bir tutar eklenir hesap ettiğim kadarıyla..:)

bu arada 1800 watt lık bir ısıtıcıyı günde 3 saat 30 gün ve son ayarında durmadan çalıştırırsan faturana 45 tlye yakın bir tutar eklenir hesap ettiğim kadarıyla..:)

sağol bilgi için bu hafta içinde eşimde ısıtıcı alacak sonra pişman olmayalım ve tasaruflu olanı alalım, sonuçta sosyete değiliz!!!!

tesekkür ederim canım hesabın için siz ne marka klima kullanıyorsunuz daha az fatura mı geliyor?

tesekkür ederim canım hesabın için siz ne marka klima kullanıyorsunuz daha az fatura mı geliyor?

biz airfelin plasma modelini kullanıyoruz.fatura konusunda karşılaştırma çok net yapamam çünkü başka bişey kullanmadım,ama yine de çevremde gördüğüm kadarıyla daha iyi ısıttığını ve daha ekonomik olduğunu düşünüyorum.bu arada öğrenci olduğun yazıyor,ailenden ayrı yaşıyorsan yani öğrenci evinde ve 3 saat gibi kısa sürelerde kullanacaksan ufo ve benzeri alabilirsin bence.çünkü ilk maliyeti çok daha az ve taşınabilir.evin heryerinde kullanırsın ve taşınırsan falan klima gibi demonte monte problemleri yaşamazsın.bir de hani ufoya benzeyen bir ısıtıcıdan bahsetmişsin ya hepsiburada da kullanıcı yorumları var bakabilirsin.

9*
biz airfelin plasma modelini kullanıyoruz.fatura konusunda karşılaştırma çok net yapamam çünkü başka bişey kullanmadım,ama yine de çevremde gördüğüm kadarıyla daha iyi ısıttığını ve daha ekonomik olduğunu düşünüyorum.bu arada öğrenci olduğun yazıyor,ailenden ayrı yaşıyorsan yani öğrenci evinde ve 3 saat gibi kısa sürelerde kullanacaksan ufo ve benzeri alabilirsin bence.çünkü ilk maliyeti çok daha az ve taşınabilir.evin heryerinde kullanırsın ve taşınırsan falan klima gibi demonte monte problemleri yaşamazsın.bir de hani ufoya benzeyen bir ısıtıcıdan bahsetmişsin ya hepsiburada da kullanıcı yorumları var bakabilirsin.

evet tesekkür ederim bende ufo gibi bir ısıtıcı almayı düsünüyorum hepsiburadaya baktım en cok satanlar HİT (diye bi marka) sonra UFO-star sonra da KUMTEL- elit ,
fiyatlarını da yazdım yarın biraz dolasayım dükkanlarda bakayım görüp alsam daha iyi olacak sanırım

X