İş görüşmesi

Danisman sirket arar ve ana sirketteki yetkilelilerle su gun is gorusmesi randevusu olusturagiz derler . Yani mulakatta ikinci asamaya gecmek icin (ikinci asama ana sirketin yetkilileriyle gorusmektir).
İse kabul edilecegine genelde bu asamada karar verilir .
Fotograf genelde sadece tipe bakmak icin isteniyor buna umut baglamayin .Onlarin olumlu donecegiz dedikleri ana sirketle ikinci gorusmeye cagirilacagina dair olumlu donus, ise alindigina dair degil. Aracı Firmayı arayip sorabilirsiniz olumlu demistiniz ikinci gorusme ne zaman olacak diye ?
Hakkinizda hayirlisi olsun 🤲🏻
Aynen dediğiniz gibi, ana şirketin çağırmasını bekliyoruz dört gözle. Haftaya arayacak eşim, çok sağolun 🙏

Şimdi bizim kurumda bir birime Müdür alınacak ise ; Genel Müdür,Genel Müdür yardimcisi varsa stajyer Genel Müdür,mali işler müdürü,proje müdürü,teknik ofis müdürü vs..
Bunların hepsi mulakata gelir,ama hepsini aynı gün içerisinde bir araya getirmek için organize olup belirli bir gün belirlemek gerekir.Fotograf standart prosedür,kimi aldığını görmek ister.
Ama ona da bir resim istemez,en az 3 adet ister.
Adres yakın olan şube atamalari için olabilir.
Ki bunlar zaten Cv'de mevcut olmalıydı.
Aracı firmanın işgüzarligi da olabilir.
Özlük dosyası için sadece 1 fotoğraf 1 adresi kim ne yapsın ?
merhaba. mesaj alımınız kapalıydı sorumu buradan soracağım. istifa dilekçemi verdiğim gün değil, 2 hafta sonra işleme almış ik. ben dilekçemi hangi gün verirsem o gün işleme alması gerekmez mi? iş arama izni hakkında bir şey demedi ik bana. son iş günümde 2 saatlik izin kullanmadığımı söyleyip bunun ücretini alabilir miyim yoksa sadece çalıştığım süre içinde kullanmam gereken bir hak mıydı 2 saatlik iş arama izni?

Danisman sirket arar ve ana sirketteki yetkilelilerle su gun is gorusmesi randevusu olusturagiz derler . Yani mulakatta ikinci asamaya gecmek icin (ikinci asama ana sirketin yetkilileriyle gorusmektir).
İse kabul edilecegine genelde bu asamada karar verilir .
Fotograf genelde sadece tipe bakmak icin isteniyor buna umut baglamayin .Onlarin olumlu donecegiz dedikleri ana sirketle ikinci gorusmeye cagirilacagina dair olumlu donus, ise alindigina dair degil. Aracı Firmayı arayip sorabilirsiniz olumlu demistiniz ikinci gorusme ne zaman olacak diye ?
Hakkinizda hayirlisi olsun 🤲🏻
Ana şirket için randevu vermeleri 1 haftayı geçtiyse çağırmayacaklar diyebilir miyiz? :KK43:

Ana şirket için randevu vermeleri 1 haftayı geçtiyse çağırmayacaklar diyebilir miyiz? :KK43:
Yok diyemeyiz başka adaylarla da gorusuyorlar. surec 2 3 haftayi bulur ama siz aradaki sirketi arayip sorabilirsiniz. 2. Gorusme ne zaman olacak ,olacak mi diye.
ben genelde soruyorum .Bazen tüm görüşmeler bitmedi oteki adaylarla sureci tamamlayinca arayacagiz diyorlar .2. asama icin tek aday göndermezler uygun 3 -4 aday daha muhakkak secilir .ben arayip acikca soruyorum.1 hafta sonra arayacagiz diyende oluyor gercekten oteki adaylarla gorusmeler bitince ariyorlar, farkli nedenlerden pozisyon kapandi diyen de oluyor .
En kolayi arayip sormak , negatif bir etki birakmaz endiselenmeyin .
Ben kendi reddettigim is icin bile bir hafta sonra geri arayip uygun aday bulunmadiysa gorusmek istiyorum demistim araci firmaya direk olur dediler .Asil is verene sormak sıkınti olabilir ama araci firmaya rahatlikla arayip sorabilirsiniz .

uzun dönem tr ve avrupada iş aramış biri olarak genelde pozitifse benim deneyimime göre 3-4 günde bi sonraki aşama için haber geliyor özellikle de görüşmenin ilk aşamalarındaa benim deneyimime göre. hadi diyelim bir hafta, bu hafta ortasına kadar gelmezse ben pozitif beklemem şahsen. tabi şirketten şirkete değişe bilir süreçler. gönlünüze göre olsun, zor süreçler. <3 umarım en kısa sürede istediği iş olur.

Yok diyemeyiz başka adaylarla da gorusuyorlar. surec 2 3 haftayi bulur ama siz aradaki sirketi arayip sorabilirsiniz. 2. Gorusme ne zaman olacak ,olacak mi diye.
ben genelde soruyorum .Bazen tüm görüşmeler bitmedi oteki adaylarla sureci tamamlayinca arayacagiz diyorlar .2. asama icin tek aday göndermezler uygun 3 -4 aday daha muhakkak secilir .ben arayip acikca soruyorum.1 hafta sonra arayacagiz diyende oluyor gercekten oteki adaylarla gorusmeler bitince ariyorlar, farkli nedenlerden pozisyon kapandi diyen de oluyor .
Ben kendi reddettigim is icin bile bir hafta sonra geri arayip uygun aday bulunmadiysa gorusmek istiyorum demistim araci firmaya direk olur dediler .Asil is verene sormak sıkınti olabilir ama araci firmaya rahatlikla arayip sorabilirsiniz .
Ben de olumsuz bi izlenim yaratır diye korkmuştum, içim rahatladı çok sağolun 🙏 salı günü mutlaka arayacağız. Başkası anlatsa sabret derim ama ne kadar zormuş yaşayınca. İyi ki yazdınız 🙏

uzun dönem tr ve avrupada iş aramış biri olarak genelde pozitifse benim deneyimime göre 3-4 günde bi sonraki aşama için haber geliyor özellikle de görüşmenin ilk aşamalarındaa benim deneyimime göre. hadi diyelim bir hafta, bu hafta ortasına kadar gelmezse ben pozitif beklemem şahsen. tabi şirketten şirkete değişe bilir süreçler. gönlünüze göre olsun, zor süreçler. <3 umarım en kısa sürede istediği iş olur.
İç güdülerim bana da öyle söylüyor açıkçası. Tam aradıkları biri olsaydı aynı haftada dönerlerdi diye düşündüm hep. Ama yine de bilmediğim bir şeyler vardır inşallah diyip, umudumu sürdürüyorum :KK43:

Eşim aradı, ana şirketten görüşme günü bekliyorlarmış, 2 hafta içinde dönüş yapacaklarmış. Sağolun siz yazmasanız aramazdık 🙏

X