İnternet Üzerinden Aldığım Ürün Elime Ulaşmadı

Sponsorlu bir sayfa olduğu için aldım yoksa her sayfadan birşey almıyorum. Trendyol gibi bir çok uygulamada yer alıyor hatta.
Keşke trendyol üzerinden alsaydınız o zaman keşke. İnstagram alışverişi hiç güvenli değil. İnstagramdaki satıcılardan dolap/trendyol vb. Bir aracı şirket aracılığıyla alın bundan sonra bence. Parayı havale mi yaptınız kredi kartı mı?

trendyoldan alınan ürünün 2 gün içerisinde kargoya verilme zorunluluğu var. bu süre sadece kampanya dönemleri, bayram dönemlerinde vs trendyol tarafından uzatılıyor. trendyol bu konuda cok hassas 2 gün içerisinde kargoya verilmezse ceza kesiliyor zaten. birçok kişi bu konuda trendyola şikayetini iletiyorsa sayfasının trendyol tarafından kapatılması gerekiyordu

İnsta sayfalarina güvenip nasıl alışveriş yapiyorsunuz ve dahasi yorumlara bakmak sorun yaşadiktan sonra akliniza geliyor. 😬 Geçmiş olsun sanmiyorum bir sey olacağini.

Keşke trendyol üzerinden alsaydınız o zaman keşke. İnstagram alışverişi hiç güvenli değil. İnstagramdaki satıcılardan dolap/trendyol vb. Bir aracı şirket aracılığıyla alın bundan sonra bence. Parayı havale mi yaptınız kredi kartı mı?
Kredi kartıyla satın almıştım.
Trendyol işte o mağaza adı yazınca şikayetler çıkıyor genede. Trendyol demek birşey yapmıyor

trendyoldan da satıyorum zaten fakat trendyol gibi uygulamaların satıcılardan kesintileri çok yüksek olduğu için örnek vermek gerekirse trendyolda 200 tlye sattığım ürünü neredeyse sayfamda 150tlye satıyorum faturasınıda kesiyorum zaten ürün alıyorum, ürün satıyorum vergisini giderini göstermek zorundayım devlete ciddi yaptırımlar var bunun riskine girenleri anlayamıyorum... al ürünü koy kargo poşetine salla yapmıyorum çok şükür ki :KK70:
İşte ben 150 lira kaybedeceğime 50 lira fazla vereyim kafam rahat olsun insanıyım.

Bir de bir sürü indirim kodu hediye çeki ıvırı zıvırı oluyor, aynı ürünü farklı fiyatlara bir sürü satıcıdan bulabiliyorum, kargo ücreti ödemiyorum falan filan.

Trendyol işte o mağaza adı yazınca şikayetler çıkıyor genede. Trendyol demek birşey yapmıyor
Trendyol üzerinden aldığında kargoya kargo koduyla teslim etmezsen ödemeyi alamazsın. Trendyoldan aldıklarında başka bir şikayet vardır. Şikayetlerde trendyoldan aldım ama göndermedim mi demişler. Trendyol dışı alımlarda gönderimde sıkıntı yaşatması firmayı bağlamaz.

Trendyol üzerinden aldığında kargoya kargo koduyla teslim etmezsen ödemeyi alamazsın. Trendyoldan aldıklarında başka bir şikayet vardır. Şikayetlerde trendyoldan aldım ama göndermedim mi demişler. Trendyol dışı alımlarda gönderimde sıkıntı yaşatması firmayı bağlamaz.
Evet trendyola güvenip alanlarda da sorun oldu. Dünden beri bu şikayetleri okuyorum zaten.

İfşa dolandırıcı sayfası vardı oraya yazabilirsiniz. İnstagram üzerinden sürekli alışveriş yapıyorum hiç sorun yaşamadım. Kapıda ödemeli sayfaları tercih ediyorum. Müşteri memnuniyetini paylaşanları,şikayet var mı bakıyorum önceden.
Her şeyi internetten alıyorum artık neredeyse.

Trendyol avukatı değilim ama benim trendyol bu tarzda sorunum olmuştu. Karşınızda muhattap buluyorsunuz en azından. Çözülmesi 1 hafta 10 günü buldu ama ürünü gönderdiler sonuçta.

Instagramdan da 1 kez alışveriş yaptım. Onda da takipçi sayısı ile beğenilerin orantılı olmasına falan bakarak güvenilirliğini takip ettim. Haa ürün gelmese de akıl akçesi diyeceğim bir miktardı. Ama trendyol, Hepsiburada gibi pazaryerleri bu durumlar için var. Canınızı acıtacak miktarlar için bu tip yerler daha güvenli.

Gecelik-pijama satan bir instagram sayfası üzerinden bir ürün satın aldım. Ama 2 haftadır ürünü göndermediler.
Yahu ozel kreasyon mu bu gecelik ? Olculerinizi uygun mu dikiliyor..
2 haftadir gelmiyorsa vardir bir problem satimi yapan firma ile alakali..
Sayet kargoyla gonderirlerse ; kutudan gecelik yerine salatalik,ucuz bir kablolu kulaklik hatta deniz topu cikma ihtimali bile var..
Harici olarak ne yaparsiniz bilemiyorum da adi sani duyumamis sirketlerden ozellikle net uzerinden alim yapmamak gerek..

Yahu ozel kreasyon mu bu gecelik ? Olculerinizi uygun mu dikiliyor..
2 haftadir gelmiyorsa vardir bir problem satimi yapan firma ile alakali..
Sayet kargoyla gonderirlerse ; kutudan gecelik yerine salatalik,ucuz bir kablolu kulaklik hatta deniz topu cikma ihtimali bile var..
Harici olarak ne yaparsiniz bilemiyorum da adi sani duyumamis sirketlerden ozellikle net uzerinden alim yapmamak gerek..
Pijamalarıyla ünlü bir marka bu, çok adı sanı duyulmamış bir firma değil. Pijamaları güzel, kaliteli, ben seviyorum. Ama pahalı ürünler piyasaya göre birazcık. Bir sürü alışveriş yaptım trendyol üzerinden, hiç sorun yaşamadım.

Markayı koruyor gibi göründüm de değil aslında. Çünkü bana ne, sanki benim cebime mi giriyor para😂 anlatmak istediğim güvenli alışveriş ile instagram alışverişinin aynı firmada bile farklı olduğu.

Pijamalarıyla ünlü bir marka bu, çok adı sanı duyulmamış bir firma değil. Pijamaları güzel, kaliteli, ben seviyorum. Ama pahalı ürünler piyasaya göre birazcık. Bir sürü alışveriş yaptım trendyol üzerinden, hiç sorun yaşamadım.

Markayı koruyor gibi göründüm de değil aslında. Çünkü bana ne, sanki benim cebime mi giriyor para😂 anlatmak istediğim güvenli alışveriş ile instagram alışverişinin aynı firmada bile farklı olduğu.
Markayi yazmis mi ? İlk postunda yok...
Hangi Marka ?

Gecelik-pijama satan bir instagram sayfası üzerinden bir ürün satın aldım. Ama 2 haftadır ürünü göndermediler. Aradılar perşembe kargoya vercez dediler. Ama kargodan ses yok. İnternet üzerinden o sayfa hakkında bir sürü şikayet okudum. Ürünün parasını alıp ürünü göndermiyorlar veya para iadesi yapmıyorlar. Telefona bakmıyorlar. Hatta engelliyorlarda. Tüketici Haklarına şikayet etmek istiyorum. Acaba ordan bir sonuç çıkar mı? Başka ne yapılabilir?
Bence şikayet edin.Neden etmeyesiniz? Ben bir sayfadan bir ürün almıştım sayfada da işte profillerinde kesinlikle para iadesi yapılmaz yazıyordu.Ben bunu gördüm ama satın da aldım.Bana ürün geldi görseldeki gibiydi de ama ben S beden aldığım halde ürünü giyince içinde kayboldum.Ben de ürünü iade etmek istediğimi yazdım.Bunlar nasıl itiraz ediyor iade almıyoruz hanımefendi başka ürün gönderelim vss.Dedim istemem sadece bunu beğenmiştim bunun da en küçük bedenini aldım daha küçüğü de yok.Asla dediler almayız, öyle mi dedim? Ben bir döşedim her gün sizi Tüketici Haklarına şikayet ederim,sizi Cimer’e,Bimer’e ne varsa saydım.Ip numaranızdan kullanıcılarınızı buldururum neler neler.Ürünün parasını iade ettiler 15 günün sonunda.Heryere şikayet edin heryere hiç bişey çıkmaz demeyin.

Çalışan Kadınlar için bir şey diyemem de ev kadınları için en güzeli eski usül, koyacaksın paranı cebine mağazalara bakacaksın.
Tümü demeyeyim de bu konuda adı geçen alışveriş siteleriyle de alakalı çok şikayetler var, milletin üye olup yemek siparişi verdiği sitelerde dahi müşteri bilgileri hacklendi.

Çalışan Kadınlar için bir şey diyemem de ev kadınları için en güzeli eski usül, koyacaksın paranı cebine mağazalara bakacaksın.
Tümü demeyeyim de bu konuda adı geçen alışveriş siteleriyle de alakalı çok şikayetler var, milletin üye olup yemek siparişi verdiği sitelerde dahi müşteri bilgileri hacklendi.
Orası öyle de fiyatlar tercihleri çok etkiliyor mune. Özellikle son zamanlarda. Mağazadan ya da marketten alacağım şeyi çoğu zaman yarı fiyatına internet üzerinden alabiliyorum. Niye hem vakit hem daha fazla para harcayayım diyor insan. Bilindik markaların bile mağaza fiyatlarıyla internet fiyatları farklı.

Bir de kullanılan site bilindik bir site olunca zarara uğrama ihtimalin yok. Herşey kayıtlı çünkü. Pazaryerlerinden birinden 5 haneli rakamlara bir ürün aldık 1.5 yıl kadar önce. Yabancı bir firmanın tr distribütörüydü satan firma. Ürün gelmedi, ödemeyi bulamadılar. Bankadan ispat ettik ödemeyi yokuşa sürdüler. Gidip yurtdışındaki merkez ofisle irtibata geçtik. Durum bu, ödeme burada, ürün gelmedi dedik. Yetmedi tüketici hakem heyetine başvurduk. Yurtdışındaki firma ürünü kendi gönderdi bize, buradaki firmanın distribütörlüğünü iptal etti. Tüketici hakem heyeti baya bi üzerine düştü, savunma falan aldı biz şikayetten vazgeçtiğimiz ve çözüldü dediğimiz halde. Pazaryeri de sanırım firmayı çıkardı listeden ama ondan emin değilim, o pazaryerindeki üyeliğimi de iptal ettim süreci yönetemedikleri için. İşin özü, ispatlanabilir bir şekilde alışveriş yapmak. Kişisel hesaba yaptığınız eft’nin bir geçerliliği yok çünkü.

Orası öyle de fiyatlar tercihleri çok etkiliyor mune. Özellikle son zamanlarda. Mağazadan ya da marketten alacağım şeyi çoğu zaman yarı fiyatına internet üzerinden alabiliyorum. Niye hem vakit hem daha fazla para harcayayım diyor insan. Bilindik markaların bile mağaza fiyatlarıyla internet fiyatları farklı.

Bir de kullanılan site bilindik bir site olunca zarara uğrama ihtimalin yok. Herşey kayıtlı çünkü. Pazaryerlerinden birinden 5 haneli rakamlara bir ürün aldık 1.5 yıl kadar önce. Yabancı bir firmanın tr distribütörüydü satan firma. Ürün gelmedi, ödemeyi bulamadılar. Bankadan ispat ettik ödemeyi yokuşa sürdüler. Gidip yurtdışındaki merkez ofisle irtibata geçtik. Durum bu, ödeme burada, ürün gelmedi dedik. Yetmedi tüketici hakem heyetine başvurduk. Yurtdışındaki firma ürünü kendi gönderdi bize, buradaki firmanın distribütörlüğünü iptal etti. Tüketici hakem heyeti baya bi üzerine düştü, savunma falan aldı biz şikayetten vazgeçtiğimiz ve çözüldü dediğimiz halde. Pazaryeri de sanırım firmayı çıkardı listeden ama ondan emin değilim, o pazaryerindeki üyeliğimi de iptal ettim süreci yönetemedikleri için. İşin özü, ispatlanabilir bir şekilde alışveriş yapmak. Kişisel hesaba yaptığınız eft’nin bir geçerliliği yok çünkü.
aynı firma nette başka mağazada başka fiyata satıyor katılıyorum.bo...r mesela mağazasında ürün 2 katı neredeyse ama mor.....o da yarı fiyatına

Bende 350 lira için uğraşmak istemiyorum ama çok hevesli bir şekilde heves ettim birde tatile gidecektim götürürüm dedim. Şimdi hayal kırıklığı olunca sinirlendim. İşte fatura da var internet sitesinden alınca direkt fatura otomatik dekontu geldi. Sabahta mesaj attım 2 hafta oldu diye . Kargoya hazırlıyoruz dediler. Hergün whatspptan mesaj atacam artık. Eğer ilgilenmezlerse şikayette bulunmak istiyorum. Tüketici hakem’e yazsak olumlu dönüş olur mu diye düşündüm. Yada bu tür şeylerde cimer’e de şikayet ediliyor mu? Valla zaman olsa şeytan git istanbula diyor mağazayı bul musallat ol diyor da ne bilim. İnşallah halledilir. Hergün rahatsız etcem numarayı

X