İnsulin Direnci ve zayıflama

selam bende aynı hastalıktan muzdaribim.bende glifor başladım 3 aydır ama bu ay bırakacağım. ben 10 kilo verdim spor+karatay beslenme ve taş devri diyeti beslenme ile. sanada bu konuda faydalı olacak iki önerim var birincisi
http://beslenmebulteni.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=3014
taş devri diyeti yazarı doktor ahmet aydının sağlıklı beslenme üzerine web forum sayfası. soru sorunca yanıtda veriyor.( ayrıca taş devri diyeti kitabınıda okumanı öneriyorum)

http://ekitap.sonsuzlukkulesi.com/karatay-diyeti.pdf
bu linkte karatayın ilk kitabı var. e kitap tır.bunu indirip hemen okuma başla olurmu. enine boyuna insülin direnci hakkında muthiş bilgi deposu
ayrıca face de karatay beslenenlerin bi sayfası var onuda takip et tatlım inan çok şey öğreneceksin
https://www.facebook.com/ObezliktenKurtul?ref=ts&fref=ts
bu da onun linki
hadi kolay gelsin

Ayy allah razı olsun senden yaa kesinlikle bakacağım inşallah sendeki gibi bana da faydası olur Uff bıktım varya amaannn olmayan bilmez ne kötü bişey o kadar yük oluyor... Taş Devri Diyeti :) daha ilk defa duydum çok komik. Sen o 10 kiloyu ne kadar zaman da verdin tatlım?

Merhaba.İnsülin direncinizin değeri kaç acaba?Benim 2 çıktı ama bir takım işlerden kontrole gidemedim.Düşük olduğu zaman ne olduğu konusunda bilgisi olan var mı?

Ben diaformin 1000 kullanmaya başladım ancak bu wc çıkma olmadı bende böyle sorunla karşılaşan varmı ve kilo verdiriyomuş doğrumu lütfen acil yardımmm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba arkadaşlar, bende burdaki çoğu arkadaş gibi zayıflamak istiyorum. Ben bundan bi 7 sene önce 1 sene içinde 17 Kilo aldım. Ve bundan çok rahatsızlık duyuyorum. Bu kilolardan kurtulmak için baya birşeyler yaptım, ama 2-3 kilodan sonrası başarısız :-( Dr. A gittim bana insülin direnci olduğunu söyledi. Yani kandaki şeker ne olursa olsun direniyor ve düşmüyor. Kilo da sade bu sayede veriliyor yani kan sekerimiz düşünce. Bana hap verdi denedim faydasını göremedim. Dozunu yükselterek fayda bekledik ama benim bünyem kabul etmedi ve hapı kesmek zorunda kaldım. Şimdi ne yazıkki dr. Unda elinden bişey gelmiyor. Böyle bir problemi olan varmı?? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Nasıl Kilo verebilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim size.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhabalar size işin uzmanı olarak önerim kesinlikle ilaç tedavisidir.ama bunun dozunu doktorunuz ayarlamalıdır.akabinde diyet yapmanızdır.diyet yaparak direnci kırmaya çalışmak zaman kaybettirir kendiniz demoralize etmeyin ilaç kullanarak direnci kırın gerisindede güzelce bir diyetisyene başvurun derim :)kolay gelsin :)

Ben diaformin 1000 kullanmaya başladım ancak bu wc çıkma olmadı bende böyle sorunla karşılaşan varmı ve kilo verdiriyomuş doğrumu lütfen acil yardımmm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bu tarz ilaçlar herkesde olmasa da genelinde kilo verdirir ama ilaca bagımlı kilo vermek dogru degildir.bu ilaçları sadece insülin direnci varsa kullanmak mantıklı olandır.

merhabalar size işin uzmanı olarak önerim kesinlikle ilaç tedavisidir.ama bunun dozunu doktorunuz ayarlamalıdır.akabinde diyet yapmanızdır.diyet yaparak direnci kırmaya çalışmak zaman kaybettirir kendiniz demoralize etmeyin ilaç kullanarak direnci kırın gerisindede güzelce bir diyetisyene başvurun derim :)kolay gelsin :)

Merhaba, cok güzel doğru konuşmuş anlatmışsınız. Ama benim sıkıntım da bu zaten. Biliyorum başka yöntem ile olmadığını, ama yazım da da belirttiğim gibi ben metformin 1000mg günde 3 defa tüm aldım ve buna rağmen faydasını görmedim. ve bunu da doktorumdan izinsiz yapmadım. Doktor neden olduğunu bulamıyor, benim vücudum kabul etmiyor. Bunlardan başka ne yapabilirim. Yani vücut hapları kabul etmiyorsa başka yöntem nedir? Benim sorum bu. İyi günler

Merhaba, cok güzel doğru konuşmuş anlatmışsınız. Ama benim sıkıntım da bu zaten. Biliyorum başka yöntem ile olmadığını, ama yazım da da belirttiğim gibi ben metformin 1000mg günde 3 defa tüm aldım ve buna rağmen faydasını görmedim. ve bunu da doktorumdan izinsiz yapmadım. Doktor neden olduğunu bulamıyor, benim vücudum kabul etmiyor. Bunlardan başka ne yapabilirim. Yani vücut hapları kabul etmiyorsa başka yöntem nedir? Benim sorum bu. İyi günler

Total kan testi yeniden istenilebilir çünkü baska sekonder sorun olabilir bunun disinda sizin icin onerim spordur bel bolgesi egzersizleridir.

Ayrica ilac kullanmak da tek cozum degildir duzenli icmek gerekir ve de saatlerine gore diyet yapmak gerekir

Bilgi için çok teşekkür ederim inşallah faydası olur spor fayda etmiyor düzenli yapıyorum. Ama belki şu içmek doğru olabilir ben en çok günde yarım litre yi zor bitiriyorum ne yazıkki

Merhaba. Seneler önce hormon bozukluğuyla berabe rinsülin direncim çıktı. Ala vere ala vere 90dan 70e düştüm. Sonra tekrar 76ya çıktım ve Karatay'a başladım. İnsülin direncim kırıldı, şekerim normale düştü, kolestrolüm düştü. Maalesef ki bu hastalık böyle. Normalin yarısı kadar yiyip, normalin iki katı spor yap ki ayda 1-2 kilo verebilesin. Kesinlikle karatay'ı öneririm. Ayrıca bu süreçte b-fit'e de gittim. Şimdi Karatay'a devam edip, Jillian Micheals 30 days shred yapıyorum. ( diaformin 1000x2 kullanıyorum )

merhaba arkadaşlar.. ben henüz 8 aylık evliyim ve evlendiğimden beri bir anda 10 kilo birden aldım :KK43: ailemde herkeste şeker hastalığı var çevremdekilerde bende insülin direnci olabileceğini söylüyorlar. çok sık yemek yeme ihtiyacı duymamdan ve tatlıya çok düşkün olmam yüzünden böyle bir yorum yapıyorlar. Ve bende ne yazıkki hiç bir şekilde kilo veremiyorum bu durumdan çok mutsuzum :KK43: insülin direncimin olup olmadığını öğrenmek için dahiliyeye mi gitmem gerekiyor kilo vermek istiyorum artıkkk :KK43:(

Merhaba açlık insulin 13.7 sizce bu sefer nasil
Merhaba, karatay 5 in altında olmalı diyor. Benim de 15 çıktı. Dr matofin 500 mg verdi sabah akşam. Sonuçları aldığım gün ilaca ve karatay beslenmesine başladım. Şekeri ve buğdayı tamamen kestim. 4 günde 800 gr verdim. Pilatese başladım.
Daha önce de defalarca karatay beslenmesi denedigim halde haftada 100 gr, ayda 500 gr zor veriyordum. Meğer derdim insulin direnciymis. Bu sefer olacak galiba. İlaç biraz mide bulantısı yapıyor bende. 3 ay kullanıp tekrar doktora gideceğim. Hedef 3 ayda kilo vermek ve ilacı bırakacak seviyeye gelmek.

Son zamanlarda insülin direnci diye bir şey çıkardılar. İnsülin direnci tamam var ama kilo ile doğru orantılı. Kilo verdikçe o da düşüyor. Çok önemliymiş gibi ilaç satma peşindeler firmalar bence. Zayıflama bir sektör olmuş insanların zaafını iyi kullanıyorlar.

Son zamanlarda insülin direnci diye bir şey çıkardılar. İnsülin direnci tamam var ama kilo ile doğru orantılı. Kilo verdikçe o da düşüyor. Çok önemliymiş gibi ilaç satma peşindeler firmalar bence. Zayıflama bir sektör olmuş insanların zaafını iyi kullanıyorlar.
Haklisin ama insulin direnci kilo verdirmiyor, uzun zamandır ugrasmiyorum haftada 100-200 gr. 1-2 ay sonra tüm motivasyon gidiyor. Maksat direnci kırıp kilo verebilmek. Yoksa ilaç konusunda aynı fikirdeyim. Kullanıp kullanmamakta tereddut ettim. Yaşadığım sureci düşününce kilo verebilmek için denemeye değer dedim.

Haklisin ama insulin direnci kilo verdirmiyor, uzun zamandır ugrasmiyorum haftada 100-200 gr. 1-2 ay sonra tüm motivasyon gidiyor. Maksat direnci kırıp kilo verebilmek. Yoksa ilaç konusunda aynı fikirdeyim. Kullanıp kullanmamakta tereddut ettim. Yaşadığım sureci düşününce kilo verebilmek için denemeye değer dedim.

Kilo verememenin sıkıntısını ben de yaşadım canım. Bir ara 10kg. fazlalığım vardı. Ne yapsam bir türlü gitmiyor, spor, bin türlü diyet vs. dediğin gibi insan umutsuzluğa da kapılıyor. Sonra dr. a gittim hipotiroit sorunum olduğu belirlendi ve halen ilaç kullanıyorum. Bir de gereğinden az yiyordum metabolizma yavaşladı. Dengeli beslenme ve düzenli spor sistemini oturttum ve 12 kg. verdim 4 ayda. Kendime arada izin versem hemen alıyorum yine ama sisteme döndüğümde hemen veriyorum öyle devam ediyorum.
Bir de şu var ben kilo veremiyorum diye kendini inandırdığında asla 1gr. bile veremiyorsun.
Peki ilacın bir etkisi oldu mu?

Kilo verememenin sıkıntısını ben de yaşadım canım. Bir ara 10kg. fazlalığım vardı. Ne yapsam bir türlü gitmiyor, spor, bin türlü diyet vs. dediğin gibi insan umutsuzluğa da kapılıyor. Sonra dr. a gittim hipotiroit sorunum olduğu belirlendi ve halen ilaç kullanıyorum. Bir de gereğinden az yiyordum metabolizma yavaşladı. Dengeli beslenme ve düzenli spor sistemini oturttum ve 12 kg. verdim 4 ayda. Kendime arada izin versem hemen alıyorum yine ama sisteme döndüğümde hemen veriyorum öyle devam ediyorum.
Bir de şu var ben kilo veremiyorum diye kendini inandırdığında asla 1gr. bile veremiyorsun.
Peki ilacın bir etkisi oldu mu?

Bende de hasimato tiroiditi var. Tiroid fonksiyonlarim gittikçe dusuyor. İlk tespit edildiğinde antikorlarim ölçülemez düzeyde yüksekti. Uzun zamandır tam olmasa da buğday ve şekerden uzak duruyordum. Arada sapittigim olsa da . son olcturdugumde antikorlar yine yüksekti ama en azından ölçülebilir düzeye inmişti. Glutensiz beslenmenin bu konuda faydası olduğunu gordum böylece.
İnsulin direnci için verilen ilaca geçen salı başladım. Geçen hafta perşembeden itibaren tartilmaya başladım. 87.1 dim perşembe, bu sabah ise 86. İse yaradığını dusunuyorum. Ama en azından bir ay geçmeden birşey söylemek doğru olmaz.
Hissettiğim ise bu sefer olacak. Dün itinayla öncesi fotosu çektim, sonrası için sabirsizlaniyorum

Bende de hasimato tiroiditi var. Tiroid fonksiyonlarim gittikçe dusuyor. İlk tespit edildiğinde antikorlarim ölçülemez düzeyde yüksekti. Uzun zamandır tam olmasa da buğday ve şekerden uzak duruyordum. Arada sapittigim olsa da . son olcturdugumde antikorlar yine yüksekti ama en azından ölçülebilir düzeye inmişti. Glutensiz beslenmenin bu konuda faydası olduğunu gordum böylece.
İnsulin direnci için verilen ilaca geçen salı başladım. Geçen hafta perşembeden itibaren tartilmaya başladım. 87.1 dim perşembe, bu sabah ise 86. İse yaradığını dusunuyorum. Ama en azından bir ay geçmeden birşey söylemek doğru olmaz.
Hissettiğim ise bu sefer olacak. Dün itinayla öncesi fotosu çektim, sonrası için sabirsizlaniyorum

Geçmiş olsun canım artık her şey yoluna girmiş görünüyor. Evet zaman gösterecektir ama iyi bir başlangıç olmuş moral için. Rahatsızlıklar kilo verimini engelleyebilir mutlaka ama bence en önemlisi inanmak ve azim. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ya çok doğru. Zaten insan verdikçe daha gayretli oluyor. Başarılar ve sağlıklı günler diliyorum.

Merhabalar ben bundan 2 yıl önce insulin direnci yüzünden 8 kg aldım. DR.um 12 kg vermen gerekli dedi yoksa şeker hastalığına çeviri r dedi.önceleri matofin içiyor dum.1 aydır glifor verdi.fakat ben 1 ayda hamur işi tatlı ekmek makarna pilav ağzıma sürmez diyet yaparken 1.400 gr vermişim çok canım sıkıldı. Glifor bende ne bulanti ne ishal nede istahsizli k yaptı. Sizde bana hiç etkisi olmamisti dir.bu arada bir de levatron kullanıyorum tiroid ilacı.

X