İnstagram Dolandırıcılığı

Teenagewoman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2012
50
11
Merhaba Hanımlar, yardımınıza ihtiyacım var !!
Arkadaşım instagramdaki bir butik mağazadan çanta siparişi verdi ağustosta. adam bize yanlış çanta yolladı. durumu bildirdik ve iade edip istediğimizi yollamasını söyledik. Ogün bugundür ne gelen var ne giden!!
sürekli 'yarın elinizde olur, kargoyu arıcam şimdi, benim suçum değil, ' gibi bahanelerle bizi oyalıyor. parayı iade etmesini istediğimizde ' hesap numaranızı verin, yarın yatıracağım ' vs vs diyerek bizi ayakta uyutmaya calısıyor. whatsapptan yazdıgımızda cevrimiciyse cıkıyor ve 2 saate yakın girmiyo. girdiğindede cevap vermiyo. Bugun yine ağır konuştum dediği şey ' telefonun sahibi burda değil, gelince iletirim'. Herif iş adamı sanki!!
Bu işten parayı nasıl kurtarırız bilmiyoruz. yazıyoruz olmuyo, arıyoruz açmıyo. Parayı aldı, ne cantayı yolluyo, ne de para iadesi yapıyo. anne babayı karıstırmak istemiyoruz. poliste ilgilenmez fatura vs sıkıntısından.
Nereye şikayet edebiliriz ? bu işin içinden nasıl çıkabiliriz?? Yardım edin

ne tehditler ettim polise vericeğimi söyledim yazıların durdugunu söyledim. Adam bana mısın demiyo!!! Bide utanmadan okuyupta cevap vermemesi yokmu

Çok dikkat etmek lazım sanal alışverişlerde. Bence de polise haber veriyorum, sahtecilikten hakkinızda işlem başlatacağım diye tehdit edinama dikkat edin size sarmasın adresiniz falan varsa elinde

arkadasımın annesinin bürosu var adres olarak ev yok. Annesi biliyor ama bulastırmak istemiyoruz sonucta kendimiz yaptık. Adam birde yüzsüz !!! Şikayet edebileceğimiz biyer varmı? Sonucta vergi ödemiyo yanlış bilmiyosam

ben lcw den alışveriş yaptımda bir şey olur mu diye tedirgin oldum. instgram büyük cesaret. almayın öyle yerlerden. adam dalga geçer gibi 10 tlik çanta alır yollar geçer yani

çanta replika güzel ama bizim istediğimiz değildi. Bende yapmam alışverişte arkadaşım düştü bir hataya. Kurtaramıyoruz resmen

İnstagram bildigm kadariyla yasal olarak satis yeri degl zzaten çok iyi birkaç yer var instagramda bir kere alisveris yaptm cesaret ister gerçekten

Çok güldüm benim bildiğim ürünü alırsın önce sonra para verilir yada elinde fatura olur kanıtlayamazsınız olan olmuş ne kadar verdiniz almadığınız çantaya .:)

yanlış anlamayın da az önce bir konuda bir kız arkadaşımız tehdit ediliyormuş, polise verilmekle...
herkesin söylediği şey aynı; blöf yapıyordur..

ee bunu bizler çok rahatlıkla biliyoruz artık...
yani tutup o dolandırıcıya istediğiniz kadar polise veriyorum diyin, sırf korkutmak için yaptığınızı onlar da artık biliyordur..
ya hakikaten verin ya da bu yemlere düşmelerini beklemeyin :)

umarım zararınızı karşılarsınız :KK66: Allah yardımcınız olsun...

Arkadaşım instagramdaki bir butik mağazadan çanta siparişi verdi ağustosta. adam bize yanlış çanta yolladı. durumu bildirdik ve iade edip istediğimizi yollamasını söyledik. Ogün bugundür ne gelen var ne giden!!
sürekli 'yarın elinizde olur, kargoyu arıcam şimdi, benim suçum değil, ' gibi bahanelerle bizi oyalıyor. parayı iade etmesini istediğimizde ' hesap numaranızı verin, yarın yatıracağım ' vs vs diyerek bizi ayakta uyutmaya calısıyor. whatsapptan yazdıgımızda cevrimiciyse cıkıyor ve 2 saate yakın girmiyo. girdiğindede cevap vermiyo. Bugun yine ağır konuştum dediği şey ' telefonun sahibi burda değil, gelince iletirim'. Herif iş adamı sanki!!
Bu işten parayı nasıl kurtarırız bilmiyoruz. yazıyoruz olmuyo, arıyoruz açmıyo. Parayı aldı, ne cantayı yolluyo, ne de para iadesi yapıyo. anne babayı karıstırmak istemiyoruz. poliste ilgilenmez fatura vs sıkıntısından.
Sadece söze güvenip alışveriş yaparsanız başınıza bunların gelmesi çok olası. Şu durumda hiç bir şey yapamazsınız. Üzerine bir bardak su için. Bu da size ders olsun. Bundan sonra güvenilir internet sitelerinden garantili alışveriş yapın.

aynı şey arkadaşın başına geldi telefonlarına da cevap vrmiyolardı istanbulda bir butik..
ben aradım numaramı bilmeyince açtılar bende ben xx kişisi adına arıyorum ,x hanımın tarafınızdan almış olduğu ürünün hatalı kargolanması sebebi ile iadesi söz konusuyken kayıt altında bulunan görüşmelerinizin neticesinde küçük çapta yolsuzluk tespit etmiş bulunuyoruz dedim,karşıdaki hatun tahminim altına edecekti..ürün için fatura kesmemişsiniz bu zaten yasa dışı direkt suça giriyor ve caydırıcı adli cezaları mevcut dedim...biraz toparlayıcı cümlelerle giriş yapınca kim olduğumu dahi sormadılar..
sadece 3 gün sonra para arkadaşın hesabındaydı :KK66:

küçük çapta yolsuzluk tespit etmiş bulunuyoruz dedim,karşıdaki hatun tahminim altına edecekti..ürün için fatura kesmemişsiniz bu zaten yasa dışı direkt suça giriyor ve caydırıcı adli cezaları mevcut dedim...biraz toparlayıcı cümlelerle giriş yapınca kim olduğumu dahi sormadılar..

Bende öyle yapayım ozaman

aynı şey arkadaşın başına geldi telefonlarına da cevap vrmiyolardı istanbulda bir butik..
ben aradım numaramı bilmeyince açtılar bende ben xx kişisi adına arıyorum ,x hanımın tarafınızdan almış olduğu ürünün hatalı kargolanması sebebi ile iadesi söz konusuyken kayıt altında bulunan görüşmelerinizin neticesinde küçük çapta yolsuzluk tespit etmiş bulunuyoruz dedim,karşıdaki hatun tahminim altına edecekti..ürün için fatura kesmemişsiniz bu zaten yasa dışı direkt suça giriyor ve caydırıcı adli cezaları mevcut dedim...biraz toparlayıcı cümlelerle giriş yapınca kim olduğumu dahi sormadılar..

Helal olsun kız sana :KK9:

X