İlk Günden Beri Arıza Çıkaran TV

KaramelDelisi

Geçmiş geçmiştir, gelecekse bizim
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Aralık 2016
1.519
3.441
30
Selam arkadaşlar.
Korona virüsün ülkemize gelmesinden :duduk:(inşallah ölüm olmadan ve çok yayılmadan atlatırız) sonra ne kadar ilginizi çeker bilmiyorum ama 6 - 7 aydır devam eden TV sorunumuz var.
Ağustos ayında aldığımız televizyon sinyal, kanal karışması, kendi kendine kapanması, kumandanın işlememesi gibi sürekli olarak bize sorun çıkartıyor.
Devamlı olarak servise durumu anlatıyorum, geliyorlar güncelleme yapıp gidiyorlar. Düzeliyor sonra yeniden aynısı yaşanıyor. :KK34:
Bununla ilgili satıcıyla ve teknik servisle akraba olacak kadar çok konuştum. Değiştirilmesini istediğimi sürekli belirtiyorum ama ne servis ne de satıcı, firmaya biz değiştirin diye bir şey diyemeyiz diyor.:mad:
En son Tv'yi götürüp ana kartı değiştirdiler, yeni kumanda getirdiler.
Bir ay geçmeden yine aynı kanal listesi karıştı ve kendi kendine kapanmaya başladı. Kanalların karışması bizim düzeltebileceğimiz bir şey değil. Çok kez denedik.

Tüketici Haklarına başvurmalı mıyım? Çözüm olur mu? Başka bir yol daha var mı?

Selam arkadaşlar.
Korona virüsün ülkemize gelmesinden :duduk:(inşallah ölüm olmadan ve çok yayılmadan atlatırız) sonra ne kadar ilginizi çeker bilmiyorum ama 6 - 7 aydır devam eden TV sorunumuz var.
Ağustos ayında aldığımız televizyon sinyal, kanal karışması, kendi kendine kapanması, kumandanın işlememesi gibi sürekli olarak bize sorun çıkartıyor.
Devamlı olarak servise durumu anlatıyorum, geliyorlar güncelleme yapıp gidiyorlar. Düzeliyor sonra yeniden aynısı yaşanıyor. :KK34:
Bununla ilgili satıcıyla ve teknik servisle akraba olacak kadar çok konuştum. Değiştirilmesini istediğimi sürekli belirtiyorum ama ne servis ne de satıcı, firmaya biz değiştirin diye bir şey diyemeyiz diyor.:mad:
En son Tv'yi götürüp ana kartı değiştirdiler, yeni kumanda getirdiler.
Bir ay geçmeden yine aynı kanal listesi karıştı ve kendi kendine kapanmaya başladı. Kanalların karışması bizim düzeltebileceğimiz bir şey değil. Çok kez denedik.

Tüketici Haklarına başvurmalı mıyım? Çözüm olur mu? Başka bir yol daha var mı?
kesinlikle başvurmalısınn. madem hala değiştirme tarftarı değiller.. sonucta çok kez arıza vermiş ürünün hakkını alırısın tüketici mahkemesi aracılıgıyla

Merhaba ;

Yakın bir olay yaşadım , p... marka tv vardı , 2. senesinde panel arızası yaşadım , servisi aradım , tv mi aldılar ,paneli değiştirdiler ve sonrasında bana teslim ettiler tv yi fakat 2 ay olmamıştı ki aynı hatayı aldım ve başladım tüketici kanunu araştırmaya (ürün garanti kapsamında 2. kez AYNI hatadan dolayı arızalanması durumunda bir üst modeli ile değişim ya da para iadesi hakkımızın olduğunu bu kanun maddesini okuyarak öğrenmiş oldum) , servislerle sizin gibi akraba olmaya , hatta internet üzerinden tüketici hakem heyetine başvuruda da bulundum , servis formu , faturası ile birlikte , ne mi oldu , markaya ait bir mail adresi buldum ve konuyu anlatan bir mail attım meğerse o kişi Ortadağu ve Türkiye Ceo'suymuş :halay: :halay: :halay: . Hakem heyetine açtığım başvuruyu kapatmam koşulu ile fatura bedelimin iadesini aldım :)

Merhaba ;

Yakın bir olay yaşadım , p... marka tv vardı , 2. senesinde panel arızası yaşadım , servisi aradım , tv mi aldılar ,paneli değiştirdiler ve sonrasında bana teslim ettiler tv yi fakat 2 ay olmamıştı ki aynı hatayı aldım ve başladım tüketici kanunu araştırmaya (aynı arızdan dolayı ürün garanti kapsamında 2. kez arızalanması durumunda bir üst modeli ile değişim ya da para iadesi hakkımızın olduğunu bu kanun maddesini okuyarak öğrenmiş oldum) , servislerle sizin gibi akraba olmaya , hatta internet üzerinden tüketici hakem heyetine başvuruda da bulundum , servis formu , faturası ile birlikte , ne mi oldu , markaya ait bir mail adresi buldum ve konuyu anlatan bir mail attım meğerse o kişi Ortadağu ve Türkiye Ceo'suymuş :halay: :halay: :halay: . Hakem heyetine açtığım başvuruyu kapatmam koşulu ile fatura bedelimin iadesini aldım :)
Benimki de P...... marka. Tabi sizinki başka bir P.. Olabilir. Çok şanslıymışsınız. Adınıza sevindim. :KK54:
Olmadı sizin yaptığınızı yapacağım. Başka yol görünmüyor.

KaramelDelisi KaramelDelisi maalesef pHi..s marka tvlerin uydu alıcısı kısmı stabil çalışmıyor ve kanal yüklemesi sıkıntılı. Sinyal karışması çanakla yada merkezi sistemle ilgili olabilir,kanal karışması da aynı şekilde. Tvnin kendi kendine kapanması elektronik bir arızaya işaret ediyor. Yalnız benim anlamadığım şey ; bu tarz arızalar anakarttan kaynaklanır ve sizin anakart değiştirilmiş. Sorununuzun düzelmesi gerekirdi.

Garanti kurallarını normalde internete vs yazarlar, her ürün için farklıdır. Şikayet öncesi yine bakın ve sonrasında kaymakamlıktaki tüketici şikayet bölümlerine gidin. Giderken yanınızda her türlü belge olsun. Daha önce yaptığınız arama, tamir vs olsun.

KaramelDelisi KaramelDelisi maalesef pHi..s marka tvlerin uydu alıcısı kısmı stabil çalışmıyor ve kanal yüklemesi sıkıntılı. Sinyal karışması çanakla yada merkezi sistemle ilgili olabilir,kanal karışması da aynı şekilde. Tvnin kendi kendine kapanması elektronik bir arızaya işaret ediyor. Yalnız benim anlamadığım şey ; bu tarz arızalar anakarttan kaynaklanır ve sizin anakart değiştirilmiş. Sorununuzun düzelmesi gerekirdi.
Yani sonuçta gözümüzün önünde değiştirmediler. Tv 10 gün sonra geldi. Belki abarttığımı düşünüp yazılım güncelleyip geri getirdiler. Aklıma her şey geliyor.

Teyzeminde aynı marka televizyonu bozuldu yeni aldılar servise gönderildi geldiğinde yine aynı duman vs çıktı. Bir de bozulan bir şey yapılınca o daha da eskisi gibi olmuyor yapılmaya verilen parayla üstüne koyun yenisini alın daha iyi . Bir de belli markaların alınması gerek tv de her zaman son... kullanılması gerek beyaz eşyada bos.... vs gibi . Yaşadığınız sorun inşallah düzelir

Benim de T.. Marka televizyonun görüntü ve ses efektleri karisiyordu. Servisi aradim, software kisminda bir bug varmis. Usb ile guncelleme yaptiktan sonra sorun düzelmisti.

Tv kapanmadan once uyari veriyor mu kendi kendine mi kapaniyor.

Teyzeminde aynı marka televizyonu bozuldu yeni aldılar servise gönderildi geldiğinde yine aynı duman vs çıktı. Bir de bozulan bir şey yapılınca o daha da eskisi gibi olmuyor yapılmaya verilen parayla üstüne koyun yenisini alın daha iyi . Bir de belli markaların alınması gerek tv de her zaman son... kullanılması gerek beyaz eşyada bos.... vs gibi . Yaşadığınız sorun inşallah düzelir
2 yıl garanti süresi var. Sadece sinyal sorunu için başkasına 30tl gibi bir para ödedik. İnanın insan soğuyor üründen. Garantisi bitmiş olsa asla gözüm görmez, değiştiririm.

X