İlahi adaletin işleyişini görenler.. Çıkan Ahlar Paylaşım Merkezi olsun burası ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabi doğrusu bu
Ama herkes bir ikinci şansı hakeder diye düşünüyorum hayatta
Bide çocuk varsa ve sevgi bitmediyse
Hayat kadını demiş adam önemsemiyordu belki o kadını eşin boşanmak istememiş sonuçta
Ama senden boşanınca hayatı eksik kaldığı için o kadın önemli oldu
Hakkında hayırlısı olsun canım
[/QUOT

boşanmak istemeyen insan evet yakaladın ne istiyorsun diyince boşanalım dedim tamam hemen davayı açalım diyip ertesi gün sevgilisine çicek mi yollar ev kiralanıp yatılıp kalkılır mı sizce

O zaman oda istemiş demek ki boşanmayı
Ben o istiyor sandım neyse umarım mutlu olursunuz

yasak iptal oldu bu da şimdi bir işaret mi :KK70::KK70::KK70::KK70: ay çok zor resmen sınanıyorsunuz ya :KK70:
Hahaha Ay sorma sabah bir tepem attı anlatamam :KK70: dedim tüh görüşecektik yasak çıktı napalım kısmet değilmiş. Yarım saat geçmedi iptal olmuş diye havalara uçuyor bu. Hala bi şey demedim yarın için bi yalan bulmam lazım hem cumartesini hem pazarı kapsayan o_O sonra bi şekilde yavaş yavaş sıyrılırim

duygu elbette bitmesi çok zor bişey sonuçta beklenmedik bir darbe yani biri hasta olur onun ölecegini düşünürsün ölünce o kadar üzülmezsin en azından bekledigin birşyedir fakat benim olayım beklenmedik bir trafik kazası gibiydi aniden oldu insan üzülüyor ama kabul etmem mümkün dedğildi insanın gururu olmalı bence.
Gururlu bir kadınsın çok mutlu oldum senin gibi kadınların nesli tükenme ile karşı karşıya bacım hayata hep böyle güçlü dur ve hayat sana şans mutluluk getirsin umudumu yeşerttin

İlahi adaleti bu dünyada görmedim aksine dahada iyi konumlara geliyorlar

ilahi adalet diye bir şey olsaydı bu dünyada çocuklar zarar görmezdi kötü ve zengin adamlar da dejenere hayatlarına devam edemezlerdi. beklemek yerine ancak kendi hayatını güzelleştirebilirsin. başkasından alınacak en güzel intikam kendinin en iyi versiyonu olup mutlu olmandır.

Allah oh deme diye , ah edene göstermezmiş .Ahının tuttuğunu ki ; kibire düşmesin diye. Kalpten inanıyorum .Peygamber efendimizin bu konu hakkındaki hadisi de var. "Canı yanan sabretsin. Can yakanda canının yanacağı günü beklesin. " Diye. Ben inanıyorum ama göremeyebiliriz. Bizi üzenin canının yandığını. İşinizi , hakkınızı Allah'a emanet edin. Ben öyle yapmaya çalışıyorum.

Allah oh deme diye , ah edene göstermezmiş .Ahının tuttuğunu ki ; kibire düşmesin diye. Kalpten inanıyorum .Peygamber efendimizin bu konu hakkındaki hadisi de var. "Canı yanan sabretsin. Can yakanda canının yanacağı günü beklesin. " Diye. Ben inanıyorum ama göremeyebiliriz. Bizi üzenin canının yandığını. İşinizi , hakkınızı Allah'a emanet edin. Ben öyle yapmaya çalışıyorum.
En guzeli. Uzuldukce, uzenlerin umursamazligini gordukce Allah'a kendi iyiligimiz için dua etmeli. Zaten biz iyi olunca bizi uzenin iyiliği de kötülüğü de farketmez...

var mı ilahi adaleti teelli eden örnek verinde içim sogusun
Var öyle çok büyük bi olay değil.Ben öğretmenim bı gün bı veli sınıfıma geldi öğrencilerim henüz hepsi gelmemişti.yanimda iki dakika oturdu müsade isteyerek elbette.veli bazı şeylerden şikayetçi oldu.bende bunu okul müdürüyle paylaştı o esnada orda başka öğretmen ve yardımcı vardı müdür şikayetten hoslanmafi veli sınıfa girmemeli o kadar oturmmali gibi konuştu ki bayan veli bu arada.normalde hep gelir veliler oturlirarda neyse diğer öğretmen ve yardımcı bayanda müdürü destekleyip hatta dahada gazladilar ve ses tonlarını da bı tık daha yüksek tutarak. Müdür e kendimi ve durumu izah ettim diğer ikisini de davranışlarının hiç hoş olmadığını söyledim.ve bunu diyenler bı veli erkek veliyle kahvaltılar hediyeler eve birakmalar ne derseniz lacka bir ilişki.sonra bunu okul müdürü duydu ve o öğretmen ve yardımcı bayan inkarlar yeminler etselerde veli bütün mesajlasmalari okul müdürüne göndermiş sonuç ise itibarlari sıfır oldu.yerin dibine girdiler veli ısrarla o öğretmen okuldan gitmeli diye dilekçe verdi.yani ilahi adalet gerçekten var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X