Ilahi adalet mi diyelim Sizce kizlar ?

Tabi canım adam da salaktı ya, amacını hemen söyleyecekti 🤣 Önce elindeki delilleri yakacak, sonra gırtlağına çöküp elindeki dükkanı alacak, sen ne olursa olsun artık kurtulayım kıvamına gelip kuru nafakaya razı gelerek anlaşmalı boşanacaksın. Bunu sana açık açık söylemesi mi lazım?
Asıl sorun şu. Dükkan muhtemelen güzellik salonu, kuaför vb. Zaten eş memuriyeti bırakıp çalıştıramıyor. Yeteneği ya da belgesi yok. Başka birisini çalıştırsa bu defa çok para isteyecekler ve adam işi bilmiyor. Adam boşanalım dükkanı beraber işletelim diyor.
Buradaki hile şurada.

Şikayeti çekerseniz ve dükkanı onun üzerine yine olamayacak. Çünkü masabaşı da olsa eşiniz memuriyete devam edecek. Size boşanırken de zırnık vermeyecek. Çünkü dükkan yok ev yok ortada tazminat istenecek durum yok. Bir de üstüne adam boşandığı ve şiddet gösterdiği eski eşini dükkanda çalıştıracak ve ortak olacak. Bu kadar karlı boşanmayı anca siz eşinizi aldatmış olsaydınız o yapardı.

Şikayeti çekmezseniz eşiniz muhtemelen memuriyetten atılacak. Boşanırken tazminat alacaksınız. Şehir değiştirseniz bile aldığınız tazminatla dükkan açabilceksiniz. Hayat sizin için güzel.

Kimsenin hayatını mahvetmeyecek şekilde anlaşmalı boşansın. Anlaşmalı boşanmaz ise, (sizin şartlarınız altında) çekişmeli davanız delillerle sürsün.

Son düzenleme:
Hayır inanmadım şikayetlerini geri çek demedi zaten ki bende çekme fikrimi kendisine söylemedim sizinle paylaşıyorum sadece belkide rol yapıyordur acindirip kurtarmak istiyordur kendini ama silahinin alındığı doğru psikoloğu bunun için beni çağırmıştı intihar etme eylemi de gerçek bizzat doktordan duydum bunu
İntihara meyilli bunalımda. Uzak durum iletişimde bulunmayın. Neler duyuyoruz size ve çocuğunuza zarar verebilir. Sonrada intihar eder Allah korusun

Eve boşanma davası açmadan önce şerh koydurdum ama şimdi taşınınca kaldırılır mı şerh bilmiyorum amacı davayı uzatıp tazminatı geç vermek olabilir haklısınız kazanacağımı biliyor bu arada evi benimle evlenmeden önce almıştı şerh sadece tazminatı peşin alma şansımız olacak ama elinde deliller yok aile sadece şahit var iddiaları yuzunden karşı dava reddi kabul olur davanın uzayacafini sanmıyorum benim kanıtlı herseyim boşanma hızlanır
Yanlış bilmiyorsam şahitler her ne olursa olsun dinleniyor. Ben kaeımı seviyorum düzeleceğim derse yine uzar diye de biliyorum. Davanın süresini her koşulda uzatır. Evi boşaltınca kurtarmanız çok mümkün görünmüyor. Çok yalvarırsa evi üzerinize geçirmesi ve anlaşmalı boşanması koşullarını koyun önüne, ev üzerinize geçmeden de boşanmayı imzalamayın. Dükkanı da işletecekseniz kardan pay verin paranın tamamını asla vermeyin, sizin üzerinize olan şeyde yasal olarak hak iddia edemez.

Bana ihanet eden ve bosanma davasi actigim esim ailesi ile cirkinlesmisti ve hic pisman olmamisti ustune tehdit hakaret dayak iftira camur eski konularim mevcut burda ve kizlar 2 audir ayri yaşadığım esim bugün beni aradı konuşmak istedigini soyledi ablasinin evinde konuşacağımız söyleyince kabul ettim ailesinden kimse duymadan bana silahının alındığını söyledi 6 ay boyunca psikiyatriste sevk edilmiş ve sonrasında meslekten uzaklastirma durumu varmış başka şehirde normal masa memuru olacağı söylenmiş ki buna sebep olan ise benim şikayetlerim değil boşanma davası açtıktan sonra içip içip 112 i aramis intihar edeceğini soylemis bu sebepten hakkında soruşturma açılmış düşünün benim daha kanıtlı şikayetlerim savcılıkta ulaşmadı kurumuna soruşturma acildi uzaklaştırma nedeniyle ama önce kendi elleriyle mesleğine zarar vermiş oldu ve benden yardım istiyor isyerini isletmem için çünkü mesleği gidiyor elinden bende kabul edemeyeceğimi soyledim bana ısrarla ev senin dükkan senin birlikte isletelim boşanma davasını geri çekme bunu istemiyorum yine ayrı evlerdeyiz vs yapıyor bittiğini yardıma ihtiyacını olduğunu söylüyor sizce ilahi adalet tecelli mi etti ?
Birde ben sikayetlerimi haklı da olsam geri almayı düşünüyorum sonuçta bebeğimin babası zaten başı belada benden bulmadı ki yine beni suçluyor ailevi sebeplerden bu hale geldim sonucta dedi bana ve ilk defa da bitmiş öfkesinin dinmis olduğunu gördüm şikayetimi geri cekmezswm bana daha çok öfkelenen diye endişe duydum açıkçası sizce ne yapmalıyım?
Sizin elinizin güçlü olduğunun farkında,soruşturmalar,davalar sonrasında,nasıl dimdizlak ortada kalacağınında tabiki.
Adam tam bir bencil.Halen kendini düşünüyor.
Siz şehir değiştirip,kendinize yeni bir hayat kurabilecekken,o ortada kalacağının farkına vardı.
Sakin duruşu sizi ikna etmek için.
Para ve itibar kaybı,ailesini kaybetmekten daha çok etkilemiş adamı.Restleşmeden,uzaklaşın.Kararınızın arkasında durun derim.

Uzlaştırma değil sadece ailevi sorunlar boşanma sonrası bu intihar teşebbüsü olmuş ya beni çağırıp sorma sebepleri buna bi ceza kesecekl3r ya benim beyanımi dikkate almak istemişler çünkü bu psikoloğa biz eşimle barisiyoruz boşanma iptal demiş bende böyle birsey yok dedim intihara teşebbüs daha önce de olmuş muydu diye sordu yalan söylemedim olmadı duymadım dedim ama barismayacagimi bana siddet uyguladığını soyledim yani
Bu psikolog nerede görevli? Devlet hastanesi mi? Kendi kurumunda mı?

Eskı konuları bılmıyorum da sızı tehdıt etmıs adamla yuz yuze goruserek kursuna kafa mı atıyorsunuz nedır?Sıkayetınızı geri ceksenız bı sonrakı adım davayı geri cek demek olur.Ben bu babasız buyumesın geyıgını de anlamıyorm.Bu babayla buyuyunce cok mu saglıklı olacak?Hangı pedagog bu babayla buyumesıne onay verıyor?Ruh hastası bellıkı adam.

Bana ihanet eden ve bosanma davasi actigim esim ailesi ile cirkinlesmisti ve hic pisman olmamisti ustune tehdit hakaret dayak iftira camur eski konularim mevcut burda ve kizlar 2 audir ayri yaşadığım esim bugün beni aradı konuşmak istedigini soyledi ablasinin evinde konuşacağımız söyleyince kabul ettim ailesinden kimse duymadan bana silahının alındığını söyledi 6 ay boyunca psikiyatriste sevk edilmiş ve sonrasında meslekten uzaklastirma durumu varmış başka şehirde normal masa memuru olacağı söylenmiş ki buna sebep olan ise benim şikayetlerim değil boşanma davası açtıktan sonra içip içip 112 i aramis intihar edeceğini soylemis bu sebepten hakkında soruşturma açılmış düşünün benim daha kanıtlı şikayetlerim savcılıkta ulaşmadı kurumuna soruşturma acildi uzaklaştırma nedeniyle ama önce kendi elleriyle mesleğine zarar vermiş oldu ve benden yardım istiyor isyerini isletmem için çünkü mesleği gidiyor elinden bende kabul edemeyeceğimi soyledim bana ısrarla ev senin dükkan senin birlikte isletelim boşanma davasını geri çekme bunu istemiyorum yine ayrı evlerdeyiz vs yapıyor bittiğini yardıma ihtiyacını olduğunu söylüyor sizce ilahi adalet tecelli mi etti ?
Birde ben sikayetlerimi haklı da olsam geri almayı düşünüyorum sonuçta bebeğimin babası zaten başı belada benden bulmadı ki yine beni suçluyor ailevi sebeplerden bu hale geldim sonucta dedi bana ve ilk defa da bitmiş öfkesinin dinmis olduğunu gördüm şikayetimi geri cekmezswm bana daha çok öfkelenen diye endişe duydum açıkçası sizce ne yapmalıyım?
Şimdi herkes sakın ha demiş işikayetini geri cekme asla falan fılan.
Hepimiz dogrusunun bu oldugunu bılıyoruz ama gel gor kı karşınızda maddi manevi çöküş yaşayan biri var ve şikayetlerinizden ötürü size zarar vermeyeceğinin de garantisi yok
Allah korusun haberlerde neler goruyoruz.
Bence de boswerıın Allah vermiş cezasını zaten.
Bırlıkte calısmaya gelince şahsen onu kabul etmezdım,sizde kendinize ondan uzak duracagınız bır hayat kurun evladınızla.
Sana yapacagım tek iyiilk şikayetimi gerı almak olacak dıyıp ıletısımınızı olabıldıgınce koparın

sonundaoldu sonundaoldu
Konuyu takip et sende ne olacağını tahmin edersin
Tecelli etmiş tabi ki. Kararını bilemem ama ben üzülmedim nedense. Ben çok yıprandım bu süreçte. Çocuklarımda öyle. Dün oplum çok ağladı neden benim de diğerleri gibi babam yok diye. Ve daha defolup gitmedi bendeki direniyor. Ama ben şikayet etmemiştim kendisi kendini bu hale soktu salak. Ha bendeki çok ahlaksız özür falan da yok zaten. Ha olsa bile ben boşandım cnm zaten. Artık senin de hakkına hayırlısı inş en doğru kararı verirsin

Mahkemeye gelmeyecek, yalancı şahit bulacak, tanık üstüne tanık getirecek, davayı uzatacak. Aklı sıra seni süründürecek. Tazminata da itiraz edecek temyize gönderecek üzerine bir de öyle uzatacak parayı vermeyecek. Amaç o, eve tedbir koydurdun mu, satar sen anlayana kadar.
Eve dava açmadan önce tedbir koydurdum

Sizin eski konularınızı biliyorum aklımda çok yer etti çünkü ailesinin size söylediği sen büyüksün daha Önce evlendin ayrıldım aldatılsan bile sesini çıkartamazsın inşallah bunları unutup barışmazsınız emin ol çok çok daha kötüsünü yaşayacaksın allah size bebeğiniz için güç kuvvet versin umarım çok mutlu olursun

Ben olsam acımam sonradan pişman olursun

Aklınızı başınıza almazsanız bu yaşadıklarınızın beterini yaşarsınız yalnız. Bir hayvanı ya vurmayacaksın ya da vurduysan öldüreceksin. Yaralı bırakırsan iyileştiğinde ilk parçalayacağı sen olursun.
Siz çok haklı çıktınız ben büyük hatalar yaptım tekrar inanarak şimdi konular birlesince yeni hesabıma tekrar tekrar okuyup geçmişte yaşadıklarımı hatırladım ve nasıl bu kadar bana yapilan çirkinliği kötülüğü unutup güvenmeyi seçtim düzelmesini bekledim sadece kendimi kandırmisim evet bir süre düzeldi gibi oldu ama bu defa bana yapılan kötülüğün rengi değişti dayak ve siddet gibi yeni konuma göz atabilirsiniz çok pişmanım ama bunu bu sonu yasamadan anlayamacakmisim şimdi daha iyiyim ama eskisi gibi acıtmıyor ve konum maddi olarak daha iyi durumdayım kafamda rahatladi cunku kendisi cezasini cekmeye basladi bile.(yeni konumu okuyun daha iyi anlayacaksiniz)bu kangren olmuş evlilikten kurtulunca da daha iyi olacağıma inaniyorum bu yorumunuzda ne kadar haklı çıktınız bilin diye yazdim ve tüm kk üyelerine yaşanmış bir gerçek tecrübe ders olsun

Siz çok haklı çıktınız ben büyük hatalar yaptım tekrar inanarak şimdi konular birlesince yeni hesabıma tekrar tekrar okuyup geçmişte yaşadıklarımı hatırladım ve nasıl bu kadar bana yapilan çirkinliği kötülüğü unutup güvenmeyi seçtim düzelmesini bekledim sadece kendimi kandırmisim evet bir süre düzeldi gibi oldu ama bu defa bana yapılan kötülüğün rengi değişti dayak ve siddet gibi yeni konuma göz atabilirsiniz çok pişmanım ama bunu bu sonu yasamadan anlayamacakmisim şimdi daha iyiyim ama eskisi gibi acıtmıyor ve konum maddi olarak daha iyi durumdayım kafamda rahatladi cunku kendisi cezasini cekmeye basladi bile.(yeni konumu okuyun daha iyi anlayacaksiniz)bu kangren olmuş evlilikten kurtulunca da daha iyi olacağıma inaniyorum bu yorumunuzda ne kadar haklı çıktınız bilin diye yazdim ve tüm kk üyelerine yaşanmış bir gerçek tecrübe ders olsun
Üzüldüm. :KK43: Ama maalesef hayat kuralları bu şekilde işliyor. Eşiniz acımasız bir canavar. Bu arsızlığı ailesinden alıyor....

Üzüldüm. :KK43: Ama maalesef hayat kuralları bu şekilde işliyor. Eşiniz acımasız bir canavar. Bu arsızlığı ailesinden alıyor....
Kesinlikle aileden ve kendisinden uzaklastigimda acı gerçekleri görebiliyorum aralarında olduğumda beni zehirliyorlar yasadiklari yasattiklari kötülükleri çirkinlikleri o kadar iyi normallestiriyorlar ki etkisinde kalıyor insan

X