İade Sorunu

ShellShock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
3.616
3.865
Merhabalar, uzun zaman oldu konu açmayalı. Zaten artık dermanım kalmadı :)
Konuma geliyorum. Dün kızıma S... Marketten aktüel ürün olan Elsa karakterli oyun çadırı aldım ama kumaş kalitesini hiç beğenmedim iade yapayım dedim. Olduğu gibi duruyor kutu. Yalnız ben ürünü evime baya uzak bir S.. marketten aldım tekrar kızımla çıkma imkanım yok oraya kadar çünkü hava bayağı kötü. Bizim burada o marketin iki şubesi var oralara iade edebilir miyim diye müşteri hizmetlerini aradım. Hayır mümkün değil dedi, bende neden aynı marka sonuçta ben LC... Markasından aldığım bir ürünü nasıl farklı şubede değiştirebiliyorsam veya iade edebiliyorsam sizde de aynısı olmalı sonuçta ikinizde kurumsal firmasınız dedim . Hayır hanımefendi eğer şehir dışına taşınırsanız böyle bir şey mümkün olur dedi. Sinirden gülmemek için zor tuttum kendimi. Peki teşekkürler dedim kapattım ama bu konuyla alakalı bilgisi olanlar vardır diye size danışmak istedim. Birde şunu belirteyim Şikayetvar sitesinden bu marketle ilgili iade şikayeti çok fazla ve çözüme ulaşmamış :KK43:

S ile başlayan mağaza neresi acaba ? Şöyle bir işleyiş mevcut diyeceğim ama ne kadar kurumsal bilemiyorum ki şimdi . Karaca’dan tencere takımı aldım set halinde ürünleri garantiye yollayayan kadar 12 gün uğraştım Allah’ın her günü müşteri hizmetleri ile kavga ettim . Karaca bile böyleyse s ile başlayan market nasıl sen düşün

S ile başlayan mağaza neresi acaba ? Şöyle bir işleyiş mevcut diyeceğim ama ne kadar kurumsal bilemiyorum ki şimdi . Karaca’dan tencere takımı aldım set halinde ürünleri garantiye yollayayan kadar 12 gün uğraştım Allah’ın her günü müşteri hizmetleri ile kavga ettim . Karaca bile böyleyse s ile başlayan market nasıl sen düşün
Üç harfli :halay:
Ürünü satana kadar her şey güzel iade degişim vs. Olduğunda umursamıyorlar :KK43: hayır yani ben değişime de razıyım başka bir aktüel ürünle ama neden aynı şube ısrarı anlamış değilimo_O

Üç harfli :halay:
Urunu satana kadar her sey güzel iade degisim vs. Olduğunda umursamıyorlar :KK43: hayır yani ben degisime de razıyım başka bir aktuel ürünle ama neden aynı şube ısrarı anlamış değilimo_O
Sebebini söyleyeyim sana her mağazanın kendine ait bir günlük aylık hedefi var . Eğer sen a şubesinden aldın parayı onlar kasalarına koydular . Gidip b şubesine iade etmek istediğinde o şube diyelim ki 100 tl ye o para o günki hedeften düşürecek. Bunu da b şubesi kabul etmek istemiyor hali ile olay bu .

Sebebini söyleyeyim sana her mağazanın kendine ait bir günlük aylık hedefi var . Eğer sen a şubesinden aldın parayı onlar kasalarına koydular . Gidip b şubesine iade etmek istediğinde o şube diyelim ki 100 tl ye o para o günki hedeften düşürecek. Bunu da b şubesi kabul etmek istemiyor hali ile olay bu .
Yani bu subede çalışanların insiyatifinde dogru mu anladım ? Ama aynısını bahsettiğim lc... Markası neden yapmıyor cunku kurumsal bu şirketler :KK43: neyse en kötü başka ürünle degisim isteyeceğim artik :KK43:

Hayir bende o dedigin markette magaza sorumlulugu yapiyorum.. yeterde artan reklami yapan kurumsal market :KK70:
Duzcede bir kasiyer iade alarak kafasina gore iade paralarini cebe atiyormus. Ve bu yuzden iade islemi oldukca sikintili oluyor bizde. Gunde kac iade aldiysak bolge sorumlusu tek tek ariyor sizmi iade ettnzz diye..
Mesela elektronik urunlerde kesinkikle iade olmaz. Ne olirsa olsun..
Ama oyun cadirinin iadesini baska subelerle tekrar gorusun derim ben. Ciro ile alakasi yok.fiş duruyorsa sistemden baksinlar iadesi varsa alinir. Ama iadesi yokssa alinamaz.

Yani bu subede çalışanların insiyatifinde dogru mu anladım ? Ama aynısını bahsettiğim lc... Markası neden yapmıyor cunku kurumsal bu şirketler :KK43: neyse en kötü başka ürünle degisim isteyeceğim artik :KK43:
Valla bilemedim İnan ama sinir olunan şey ben satıyorum müşteri iade ediyor emek boşuna gibi bir düşünce geliyor akla

Hayir bende o dedigin markette magaza sorumlulugu yapiyorum.. yeterde artan reklami yapan kurumsal market :KK70:
Duzcede bir kasiyer iade alarak kafasina gore iade paralarini cebe atiyormus. Ve bu yuzden iade islemi oldukca sikintili oluyor bizde. Gunde kac iade aldiysak bolge sorumlusu tek tek ariyor sizmi iade ettnzz diye..
Mesela elektronik urunlerde kesinkikle iade olmaz. Ne olirsa olsun..
Ama oyun cadirinin iadesini baska subelerle tekrar gorusun derim ben. Ciro ile alakasi yok.fiş duruyorsa sistemden baksinlar iadesi varsa alinir. Ama iadesi yokssa alinamaz.
Sizi bana Allah gönderdi :) çok teşekkur ederim öncelikle verdiğiniz bilgi için ben başka urunle değişime de razıyım bakayım kızım uyansin şansımı deneyeceğim küçük bir şeyde değil olumsuz olursa taşı koca kutuyu :)

Valla bilemedim İnan ama sinir olunan şey ben satıyorum müşteri iade ediyor emek boşuna gibi bir düşünce geliyor akla
Ya tabi orası öyle ama sonuçta hepi topu kasadan geçirip ücret alıyor hani pesimde dolanıp ürün özelliği anlatmıyor ki :KK43: neyse ben şansımı bir deneyim buraya yazarım gelişmeyi :)

Şok ve lc waikiki demek istediniz sanırım. Niye sansürlediniz ki?

Herhangi bir şubede değiştirebiliyor olmanız gerek. Ama aktüel ürünleri bazen her şubede olmuyor, o açıdan sorun çıkabilir.

Şok ve lc waikiki demek istediniz sanırım. Niye sansürlediniz ki?

Herhangi bir şubede değiştirebiliyor olmanız gerek. Ama aktüel ürünleri bazen her şubede olmuyor, o açıdan sorun çıkabilir.
Ban yemekten ölesiye korkuyorum sanırım reklama girmesin dedim :KK53:
Evet beni de o düşündürüyor ama şansımı deneyeceğim mecburen :KK43:

Ben de bir mağazadan alışveriş yapmıştım değişim için gittiğimde aynı ürün yoktu farklı şubede yapabilirsin dediler değişim yapabilir diğer mağazalar ama iade alamazlar iadeyi burdan yapabilirsiniz ancak demişti

Sizi bana Allah gönderdi :) çok teşekkur ederim öncelikle verdiğiniz bilgi için ben başka urunle değişime de razıyım bakayım kızım uyansin şansımı deneyeceğim küçük bir şeyde değil olumsuz olursa taşı koca kutuyu :)
Kutunun barkod numarasi yaz bana suan isteyim bakayim hemen iadesi varmi ypkmu diye :)

Kutunun barkod numarasi yaz bana suan isteyim bakayim hemen iadesi varmi ypkmu diye :)
Çok teşekkür ederim bu arada Ban yedim o yüzden yazamadım :KK43: dün sorunsuz iade ettim aldığım şubeye değil de başka bir şubeye önce aaa ama bunu başka şubeden almissiniz dedi kasiyer bende yalan söyledim birazcık :))) aldığım yerde başka şubede değişim iade oluyor dediler orası çok uzak dedim aldılar :KK45:

X