Hudoplasti ve labioplasti sonrası ödem

mhmhmhm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2024
52
9
25
1 hafta önce hudoplasti ve labioplasti ameliyatı oldum. Ödemlerim ilk günkü gibi çok şiş. Kurşun suyu verdi doktor o bile iyi gelmiyor. Ödemin yavaş yavaş inmesi gerekiyordu ama inmeyince korkmaya başladım. İşe başlamam lazım birkaç gün sonra o yüzden korkuyorum. Önerisi olan varsa yorumlara beklerim.

1 hafta önce hudoplasti ve labioplasti ameliyatı oldum. Ödemlerim ilk günkü gibi çok şiş. Kurşun suyu verdi doktor o bile iyi gelmiyor. Ödemin yavaş yavaş inmesi gerekiyordu ama inmeyince korkmaya başladım. İşe başlamam lazım birkaç gün sonra o yüzden korkuyorum. Önerisi olan varsa yorumlara beklerim.
buz uygula bence bana iyi geldi bende bir hafta once yaptim oden vardi hatta iltihaba bagli galiba buz uyguladigjmda rahatlik oluyordu ama gene dr danis cunku 1 hafta gecmis ne is yapiyorsun agir bir isse zorlar bence

buz uygula bence bana iyi geldi bende bir hafta once yaptim oden vardi hatta iltihaba bagli galiba buz uyguladigjmda rahatlik oluyordu ama gene dr danis cunku 1 hafta gecmis ne is yapiyorsun agir bir isse zorlar bence
Buz da uyguluyorum ilk günden beri keske işe yarasa. Normalde 3 gün buz uygulayacaktım ama doktor sen uygulamaya devam et dedi

Buz da uyguluyorum ilk günden beri keske işe yarasa. Normalde 3 gün buz uygulayacaktım ama doktor sen uygulamaya devam et dedi
Merhaba yatarken ayaklarının altına yastık koymak ve iç çamaşırsız hava alacak şekilde yatmak bana iyi gelmişti ödem konusunda. Klitoris bölgesi mi özellikle şiş yoksa genel olarak bütün iç dudaklar mı? Klitorisin şişliği sanırım daha geç geçiyor benim hala geçmedi tam ama 90 derece dik olmasa da oturabiliyorum artık 2 gündür klitorise baskı yapmadan (10. Günümdeyim)

Merhaba yatarken ayaklarının altına yastık koymak ve iç çamaşırsız hava alacak şekilde yatmak bana iyi gelmişti ödem konusunda. Klitoris bölgesi mi özellikle şiş yoksa genel olarak bütün iç dudaklar mı? Klitorisin şişliği sanırım daha geç geçiyor benim hala geçmedi tam ama 90 derece dik olmasa da oturabiliyorum artık 2 gündür klitorise baskı yapmadan (10. Günümdeyim)
Galiba öyle. Çünkü iç dudaklarımda o kadar ağrı hissetmiyorum ama klitoris bölgesi ayağa kalkınca sızlıyo sanki kan akışı oraya birikiyo. Oturabilmene çok sevindim. Bu arada U şekline benzer oturma yastığı sipariş ettim bugün geldi onla konforlu oturabildim. İşe de onu götüreceğim. Sana da önerebilirim içim rahat.

Adına sevindim umarım kısa zamanda tamamen atlatırız. Biraz da insan korkuyor zarar vereceğim diye ağrı hissettiği gibi kalkıyor otururken (ben de öyle oluyordu) sonra zorunda kaldım oturmak için arabayla bir yere gitmem gerekiyordu. Meğerse biraz da ehvam yapmışım dayanılmıcak kötü hissettircek bi durum olmadı. Belki size de öyle olur. O yastığı araştırıcam ben de teşekkürler

Son güncelleme:
Bugünkü muayenemden sonra doktor bana enfeksiyon sökücü iğne ve hap yazdı. Tuzlu şeyler yasak ve bol su tüket dedi. Aynı şekilde buz uygulaması , kursun suyu(3 saatte bir Yarım saat boyunca tutulacak) devam ediyor. En fazla yarım saat ayakta durmama izin var ve belimin altına yüksek bi sey koyuyorum yatarken. Su değdirmiyorum sadece batikonla pansuman yapılıyor ve her ıslak işlemden sonra kurutma makinesiyle kurutuyorum. Bunların çoğu bugüne kadar yaptığım şeylerdi zaten. Bakalım,3 gün sonra umarım daha iyi olurum.

Enfeksiyon ilaçlarından sonra ilk gün :
Bir tık ödemlerde azalma olduğunu görebiliyorum sonunda. Ameliyattan sonra 3 gün ne kadar dikkat etsem de daha sonraki 2-3 gün o kadar dikkat etmedim çünkü kadınlar kulübünde daha önce bu paylaşımları yapmış olanların yazısını okuduğumda buz uygulaması ve batikon yileşmeyi geciktiriyor yazıları vardı. 3 günden sonra onları daha az yapmıştım şahsen o yüzden. Biraz daha ayaklanmıstım. Ama şahsen ödeminiz varsa arkadaslar maalesef ödeminiz bitecek seviyeye gelene kadar tuvalet harici bir şey için kalkmamanız ve ilk günkü gibi bakımlarınıza devam etmeniz gerekiyor. Dikişler her türlü iyileşiyor uyurken buz koymuyoruz zaten ve 1. Haftadan sonra uyurken "Hylargne" adlı doktorun önerdiği kremi sürüyorum içeriği baya zengin kesinlikle yararı oldu. Ve hudolapsi de yaptırcak arkadaslar evde 2 hafta boyunca durmayı gözden çıkarmanız lazım sadece labioplasti ise o kadar korkulcak bir şey yok.
Benim öğrendiğim şeyler bunlar. Ödem ağırsa yatakta yarı oturur halde bile durmamak lazım.

Enfeksiyon ilaçlarından sonraki 2. Gün:
İki tane iğne verilmişti zaten. İkisi de bitti. Dünle arasında pek bi fark yok. Artık ne zaman incek gerçekten sabrım kalmadı. 9. Günümdeyim. Bir hafta daha beklicem. Sonra mecburen işe başlamak zorundaydım. Hylargne krem iyileştiriyo belki ama gece onu sürüp yatmıcam artık çünkü çok kaşıntı yapıyo uyurken kalkıp sildim o derece rahatsız etti

10. günümdeyim kendimi daha çok iyileşmiş hissediyorum dün ateşim çıktı enfeksiyon ilacından sonra daha sonra arveles içip ateşimi geri indirdim. Ödemelerimde bir tık daha gerileme oldu. Tahminen 3 gün sonra kendimi toparlarım gibi geliyor. Hala yatmaya aynı şeyleri uygulamaya devam ediyorum. Regl olacağımı hissettiğim için bir arveles daha içtim belki geciktirir diye. Tam iyileşiyorum derken regl olmak istemem. Çünkü kurşun suyu ve buz uygulamalarım yarım kalmış olacak sadece yatarak tedavime devam etmiş olacağım ve ıslak kalacağı için bu da iyileşme süresinin geciktirecek

İyileşme sürecim iyi gidiyorken gece yanlışlıkla yan dönüp uyuduğum için klitoris bölgemde yangıyla uyandım. Sanki 2 gündür yaptıklarım boşa gitmiş gibi oldu. Uyurken sağınıza solunuza yastık koyun dönmenizi engellesin. 11. Günümdeyim hala yatıyorum aynı uygulamalara devam ediyorum. Artık sosyal hayatıma bir nebze de olsun dönmek istiyorum. Gerçekten bütün gün yatakta yatmak çok sıkıcı. Bu kadar uzun süreceğini bilseydim bir tane laptop standı alırdım yatakların üstüne koyulabilen. Bir elim buzda ve pansumanda sürekli zaten o yüzden tek elle telefon kullanmakta uzmanlaştım. Eğer ay başı işe başlamıcak olsaydım şu an evin içinde aldığım U şeklindeki yastığa oturabilirdim. Ama iyileşme sürecini geciktirmemek için elimden geldiğince hızlandırmak istiyorum. Çünkü belli mi olur ödem tekrar şişme yapabilir diye korkuyorum. Her vücudun ödem toplama bölgesi farklı. Mesela benim daha çok alt bedende toplandığı için bu kadar çok ödem oldu ve sadece belimin altını yükselttim o yüzden ki ordaki ödem dağılsın. Mesela bazılarınızın uyandıktan sonra yüzü şiş şiş olur , bu ödeminizin alt bedende toplandığını göstermez o yüzden benim kadar geç inen ödemle karşılaşmaya bilirsiniz

Ayağa kalkınca vajinada bi kan yoğunlaşması hissediyorum sanki ayakta kalmaya devam etsem şişecek gibi. Zaten ayağa kalkınca morarmaya başlıyo yatınca düzeliyo. Şu durum bi geçse bence normal hayatıma dönmeye o zaman başlayabilirim

Doktorunuz iyi olsa bile bu sürecin çoğu hastaya da bağlı. Doktorum bana aynı işlemlerin dikişlerin olduğu başka bir hastanın iyileşme sürecindeki fotoğrafları gösterdi. Onun ödemi 10 gün sonra bitmiş resmen. 11. Günümdeyim benim daha ödemimin yarısı bile inmedi. Daha şeklini bile anlayamıyorum nasıl olcak.

dedigin gibi sislik ve iyilesme sureci kisiden kisiye degisiyor bende 14.gunumdeyim bacaklarimin arasina iki yastik koyacak sekilde yqn yatabiliyorum camasir giyemiyorum yani iyllilesmesi uzun suren bir islem cok sabirli olmak gerekli malesef.buz uygulamasi yap ve moralini yuksek tutmaya calis inan bende iyilesecegime inanmiyordum cok zorlandim ama simdi artik daha iyiyim

dedigin gibi sislik ve iyilesme sureci kisiden kisiye degisiyor bende 14.gunumdeyim bacaklarimin arasina iki yastik koyacak sekilde yqn yatabiliyorum camasir giyemiyorum yani iyllilesmesi uzun suren bir islem cok sabirli olmak gerekli malesef.buz uygulamasi yap ve moralini yuksek tutmaya calis inan bende iyilesecegime inanmiyordum cok zorlandim ama simdi artik daha iyiyim
Geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşiriz. Mesela gün boyu buz uygulamalarıyla bi nebze olsun ödemde inme oluyo. Sabah uyanıyorum yine şişmiş ve sıcak orası. Ki sadece düz yatıyorum ve çamaşır da giymiyorum gazli bez var üstünde. Bu durum sende de oluyor mu ?

bu durum bende oluyordu ama su an yok sadece sol ic dudak hafif sismis gazli bez,camasir hic bsy koymuyorum disari cikacaksam sadece camasir giyiyorum onun disinda kuru tutmayla beraber bsy surtmemeye ozen gosteriyorum yoksa rahatsiz oluyorym camasir giydigimde illaki sızıntılar oluyor

Normal hayatina 1 hafta sonra do nebilenler ne kadar sansliymis aslinda. Gerçekten çok zor bir sürec. Zaman ve psikoloji gerektiriyor. Sadece labioplasti olsaydim su an normal hayatima dönmüş olurdum. Hudoplasti yapilan yerde sıkıntı var çünkü.Bu kadar uzun süreceğini bilseydim kesinlikle sadece labioplasti yaptirirdim

bu durum bende oluyordu ama su an yok sadece sol ic dudak hafif sismis gazli bez,camasir hic bsy koymuyorum disari cikacaksam sadece camasir giyiyorum onun disinda kuru tutmayla beraber bsy surtmemeye ozen gosteriyorum yoksa rahatsiz oluyorym camasir giydigimde illaki sızıntılar oluyor
Hudoplasti de oldunuz mu

X