Jinekoloji HPV 16 pozitif Smear negatif lütfen moral verin

Lütfen öyle kötü şeyler düşünmeyin. Ben de sizin gibi aynıydım sadece çocuğum yok 🙈 smear negatif hpv 16 pozitifti. Kolposkopi biyopsi yapıldı cin1/cin 2 geldi.geçen cuma da leep ameliyatı oldum bitti bu kadar. Bu hastalığın çaresi var merak etmeyin. Keşke yakalanmasaydık ama napalım olan oldu. Yapmamız gereken bağışıklığımızı yüksek tutup, iyi beslenmek. Stresin bu hastalığa yararı yok. Her şey güzel olacak 🌼 🌼🌼
Kolposkopi zormu geçmiş olsun

A
Çok geçmiş olsun size de, kanamam çok uzun sürdü benim de pıhtı olmadı ama 15 gün kadar sürdü normal bir durummuş.
Cevap verdiğiniz için sağolun ☺️ siz evlisiniz bende evliyim o yüzden soruyorum yanlış anlamayın eşinizle ilişki durumunuz nasıl ilerliyor?Hem cinsel anlamda hemde duygusal anlamda.

Herkese iyi bayramlar, 04.04.2024 tarihinde devlet hastanesinde gelen bir telefon ile dünyam karardı, ne olduğunu bile bilmediğim bir illet başıma gelmişti🥹 hpv pozitif smear negatif.. doktorun ve sekterlerin bakışları, çocuğun var mı? Diye soruşlarını hiç unutamayacağım birazdan ölecek gibi hissettim kendimi.. 5,5 aylık bebeğim var benim ilk aklıma gelen şey bu oldu? O ne olacaktı?? Uzun araştırmalar tanıdığım jinekologlar ile görüşmeler sonunda biraz içim rahatladı 08.04.2024 'te kolposkopi yaptırdım şimdi içimde bir acı ile sonucu bekliyorum.. Evladım için güçlü olmalıyım bunun üstesinden gelebilirim biliyorum ama, içimdeki acıyı onun bensiz büyümesi düşüncesini bana birşey olursa ona ne olacağını düşünmeden edemiyorum. Gözlerine baktığımda hem içime acı çöküyor hemde yaşama sevinci doluyor.. çok değişik kafalar yaşıyorum. Aynı durumda olup iyi şeyler yaşayan arkadaşlarım lütfen destek verin 🙏

Dünyanızı karartacak bir durum yok.
Erken teşhisle kontrol altında tutulabilir.
Geçmiş olsun.

Lütfen öyle kötü şeyler düşünmeyin. Ben de sizin gibi aynıydım sadece çocuğum yok 🙈 smear negatif hpv 16 pozitifti. Kolposkopi biyopsi yapıldı cin1/cin 2 geldi.geçen cuma da leep ameliyatı oldum bitti bu kadar. Bu hastalığın çaresi var merak etmeyin. Keşke yakalanmasaydık ama napalım olan oldu. Yapmamız gereken bağışıklığımızı yüksek tutup, iyi beslenmek. Stresin bu hastalığa yararı yok. Her şey güzel olacak 🌼 🌼🌼
Merhaba öncelikle geçmiş olsun bana ketemde biri hpv 16 nin negatife dönmeyeceğini söyledi sizin doktorunuz böyle bir şey söylemedim birde leep olunca kesin bitmiş oluyor mu tekrar lezyonlar olabilir mi bir bilginiz varmı acaba teşekkür ederim

Merhaba çok çok geçmiş olsun benim tip 16 18 diger tip daha pozitif geldi yasım 31 evliyim ve çocugum yok.. kolposkopi cin1-2 geldi özelde yaptırmıştım sobra bulunduğum şehirdeki egitim arastirma hastanesinde leep+ecc oldum evrakta öyle yaziyordu daha sonra patoloji sonucumda sınırlardan bahseden hiç bir yazı yoktu sonrasinda doktora gittim doktor da bana sonuçlar temiz dedi, inside hpv vajinal ovül reçete edip, 4 ay sonra gel diyerek yolladı. Bende çıktım gittim raporu inceledim bir bütün olarak parça alınmamış 3 parça alınmış sıkıntılı bir şey yazmıyor ama kendimi sınırlarla ilgili yazan bir yazıya odaklamıştım acaba eksik ya da yanlıs bir işlem mi yapıldı bu sonuç canımı sıktı açıkçası.. burda herkes rapor sonucundaki sınırlardan bahsetmekte.. şimdi özele gittiğim doktor ilgilenmişti ancak bir devlet bir ozel gotmemi tek bir yere gitmemi söyledi ben de devleti tercih ettim asistan yaptı operasyonu ve sonuç bu çıktı şimdi tekrar soracağım bir doktor kalmadı soru işaretli bir sevinç yaşamaktayım. 4 ay bekleyeceğim böyle bir iyi bir kötü

X