Çocuk Hastalıkları Hiperfenilalaninemi hastalığı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Konyadayiz Ankara takipliyiz şimdi burada da var önceleri yoktu tabi
Yigenlerinizin degerlerini biliyor musunuz peki acaba ayni mi kizimla eger öyleyse bende ielrleyen zamanlarda ne olucak bilmek istiyorum cok yeni ogrendigimiz icin kafamda cok soeu var cunku

Yigenlerinizin degerlerini biliyor musunuz peki acaba ayni mi kizimla eger öyleyse bende ielrleyen zamanlarda ne olucak bilmek istiyorum cok yeni ogrendigimiz icin kafamda cok soeu var cunku
Malesef bilmiyorum değerlerini ama normal değer 2nin altında çıkması gerekiyor onu biliyorum

Facebook ta pku aile destek sayfası var oradakiler daha çok yardımcı olabilir size katılın gruba

Hayır değiliz 🥹 ve ikimizinde ailesinde böyle bir durum çıkmamıştı hiç.
Bendende test istediler bende de bebeğimizinki olması gerekenden yüksek çıktı
Genellikle akraba evliliklerinde görülen nadir bir hastalık fakat bizde de uzaktan yakından akrabalık bağı yok

Oğlum şuan 6 aylık olmak üzere. Doğduğunda topuk kanında fenilalanin yüksekliği ile Cerrahpaşa da takibe alındık. Çok kötü günler geçirdik hala daha alışamadık.
Pku hastalığının en hafif versiyonu diyebiliriz şuan için ama ek gıdaya başlayınca anlayacağız tam olarak.
Bu durumu yaşayan bilen var mı? Ek gıda başlayacak ve hiç kimseye rastlamadım bu hastalıktan.
Merhaba değeriniz kaçtı ve ek gidaya basladiginda yukselme oldu mu

Merhaba geçmiş olsun benşm oğlumun değeri de 3.1 çıktı şimdi ek gıda dönemindeyiz bu süreçte olan daha önce yaşayan bilgi verebilecek birisi var mı ?
Merhaba ek gida doneminde ne veriyorsunuz bebeginize biz bir ay sonra gececegiz ama doktorunuza sorarak mi veriyorsunuz

Merhaba ek gida doneminde ne veriyorsunuz bebeginize biz bir ay sonra gececegiz ama doktorunuza sorarak mi veriyorsunuz
Biz kan değerimiz en fazla 200 çıktı ek gıda dönemine normal çocuk gibi geçtik yükselme ihtimali var ama çok düşük düşük bir ihtimal dedi doktorumuz besin alerjisi de olduğu için yumurta ve süt ürünleri henüz veremedim her ay korkuyla kontrolü bekliyoruz suan için korkmayın dediler ilk 1 yıl çok yakın takip edeceklermiş bekliyoruz .bizşm gibi olan ek gıdayı tamamlayan başka birileri var mı acaba

Biz kan değerimiz en fazla 200 çıktı ek gıda dönemine normal çocuk gibi geçtik yükselme ihtimali var ama çok düşük düşük bir ihtimal dedi doktorumuz besin alerjisi de olduğu için yumurta ve süt ürünleri henüz veremedim her ay korkuyla kontrolü bekliyoruz suan için korkmayın dediler ilk 1 yıl çok yakın takip edeceklermiş bekliyoruz .bizşm gibi olan ek gıdayı tamamlayan başka birileri var mı acaba
Anladim insallah yukselmez degeri… biz 6. Aya girmedigimiz icin ek gidaya baslamadik hangi hastanede takiplisiniz peki

Korkulacak bir hastalık değil sadece dokturun verdiği diyeti uyun yeter yeğenim 16 yaşında gayet sağlıklı aklı başında hatta normal çocuklara göre fazla zeki ve bu sizin elinizde
Teşekkür ederim lütfen okuyanlar bize dua edin bizim hiç diyete bile girmeme ihtimalimiz var bu ek gıda süreci belirleyecekmiş

Teşekkür ederim lütfen okuyanlar bize dua edin bizim hiç diyete bile girmeme ihtimalimiz var bu ek gıda süreci belirleyecekmiş
İyi düşünün iyi olsun biz ilk yegenimde hastalığı öğrendiğimizde böyle internet yaygın değildi ne yer ne içer bilmezdik hiç böyle bir hastalık duymamıştık yengemi korkutmuş doktorlar mama için ölçek vermişler o ölçekten başka ölçek asla kullanmayacaksın diye bizde yanlışlıkla çöpe atmışız farkedince çöp tenekesi içinden kendi çöpümüzü alıp geri karıştırdıktan sonra bulduk dezenfekte edip kullandık şimdi yengemle aklımıza geldikçe güleriz halimize

artık iyimdüşğnüyprı çok şükür daha da iyi olmayı unut ediyoruz duyduğunuz qn internette okuduklarımız yaşadıklarımız ancak yaşayanlar anlar rabbim şifa versin sağlık versin

artık iyimdüşğnüyprı çok şükür daha da iyi olmayı unut ediyoruz duyduğunuz qn internette okuduklarımız yaşadıklarımız ancak yaşayanlar anlar rabbim şifa versin sağlık versin
Facebook tan bu sayfayı takip edebilirsin

X