Hindi Cumhuriyeti Değiliz!

Hindi Cumhuriyeti Değiliz! Bu konuda Birşeyler Yapılmalı .

• Ankete Katılan
    261
evet bu konu yıllardır bilinen bir konu
birkaç girişim yapıldığını duydum ve bunun sonucunda TÜRKİYE olarak yazılmasına karar verildiğinide duydum ama halen yazmamak için ısrarcı davranıyor ve yazmıyorlar.
yanlız içimizdeki bazı vatandaşlarda bu kelimeyi kullanıyorlar TÜRK oldukları halde ben çevremde bu şekilde konuşan olduğu zaman uyarıyorum ne anlama geldiğini bilmeden kullananlar düzeltiyorlar bilerek yapanlar ayrıcalık sanıyorlar akıllarıncabenneyaptımki ben çocuklarımı sürekli uyararak bu kelimeyi kullanmamalarını öğrettim bakın elim yazmıyor bile elimin yazmadığını dilim nasıl söyler söyleyemez çünkü ben TÜRKÜM=TÜRKİYE liyim .
protestonu sonuna kadar destekliyorum............

Kazen ve curly den ses seda yok malesef.Kampanya filan da zor iş çok az kişiyiz.Bu konu unutulur yakında. :a015:

kesinlikle katılıyorum.bunu bir ara çok takmıştım kafama ama neden bizi temsil edenler buna müsade ediyor.bizim ülkemizin adını yanlış kullanıyorsunuz turkey değil TÜRKİYE demiyorlar.anlamıyorum.:eek:klava:

Sorun kesinlikle bizim medyamızdan kaynaklanıyor. Türkiyeye yabancı bir futbolcu geldiğinde örneğin ALEX türk alfebesinde X harfi olmamasına ragmen böyle yazılıyor ama HAKAN ŞÜKÜR yurtdışında oynadığında yabancı medya kuruluşları kendi alfabelerinde Ş ve Ü harfi olmayınca, tüm maçlarda SUKUR olarak yazdılar...

Özgürce imza kampanyası olayını ciddi olarak düşün derim...Kazen Bey den izin alıp tabii..
Ne dersin? Topic açan kişi olarak bir ilgilen istersen?

Tekrar merhaba,
Biraz evvel kazen ile görüştüm. Kazen kampanya başlatsınlar desteklyelim dedi.

Ama nasıl bişey yapmayı planlıyorsunuz ? Planınız nedir yani ?

Email ,Fax imza kampanyası vs ?
İmza kampanyası malesef mümkün değil zira online imza atılamıyor.

Arkadaşlar curly den gelen mesajı sizlerle paylaşmak istedim.Önerilerinizi bekliyorum:))Hadi bir şeyler yapalım sesimizi duyuralım. :enbuyukkk:

Republic of TÜRKİYE
olmalı bencede
böle bi kampanya varmı acaba yada nasıl açılabilir bi araştıralım ::))))))))))))
yoksa kk olarak el atalım bu konuya ne dersiniz :::)))))))))))))

Sinan Aygün bu konuyla bir ara fazlasıyla ilgilendi.Yetkilileri resmi yazışmalarda,her türlü platforma çıkışta TURKEY değil de TÜRKİYE diye yazılmasında çok yönlü çalıştı.Şu anda ne boyut kazandı bilmiyorum ama çok güzel bir iş yaptığı kesin, herkes gibi ben de bu durumdan rahatsızlık çekenlerdenim.

Epey bir zaman önceydi bir tv. programında bu konu tartışılıyordu. Orada ki bir bey, iş güç sahibi olmuş ve yolu yabancı bir memlekete düşmüş ailesiyle...kızı yabancı çoçuklarla sokakta oynarken onla alay ediyorlarmış, hindi sesi çıkartırıp kızını çok üzdüklerini söylemişti geçmiş gün..

Evet bu konu hakkında bir şeyler yapılmalı, aslında işe bizi temsil eden çoğu zaman turistik yerlerde,tanıtım flimlerinde, servisler de ve minibüslerin arkasında gördüğümüz lale motifli Turkey yazısını kaldırmakla başlamalılar gibi geliyor.Bu bir an önce düzeltilmeli...

Tekrar merhaba,
Biraz evvel kazen ile görüştüm. Kazen kampanya başlatsınlar desteklyelim dedi.

Ama nasıl bişey yapmayı planlıyorsunuz ? Planınız nedir yani ?

Email ,Fax imza kampanyası vs ?
İmza kampanyası malesef mümkün değil zira online imza atılamıyor.

Arkadaşlar curly den gelen mesajı sizlerle paylaşmak istedim.Önerilerinizi bekliyorum:))Hadi bir şeyler yapalım sesimizi duyuralım. :enbuyukkk:

beraber mail yağmuruna tutalım derim,burda sınırlı tutmayız olayı mail adreslerimizden de yayabiliriz....büyür olay yani...

beraber mail yağmuruna tutalım derim,burda sınırlı tutmayız olayı mail adreslerimizden de yayabiliriz....büyür olay yani...

CaNo'm örneğin ben bana gelen bu tür mailleri baştan sona kadar okuuyorum bile..
Yani mail sen atarsın,ben atarım ama attıklarımız başkalarına atar mı işte?Yani devir daim olmaz diye düşünüyorum naçizane:)

Bunu burdan duyurmalıyız bence..KK çatısı altında,gür bir sesle..
Ne olabilir diyorsak?
Terör başlığı gibi bi başlık açıp ne bileyim,pek çok üyenin yorum yapmasını sağlayabiliriz..Mesela msn den atacağımız mailler yerine, burda aktif olan üyelerimize özelden gönderebiliriz:)Konuda çok görüntülenme ve mesaj saysısı artışı yapabiliriz..İlk eteapta böyle bişey geldi ama akıl akıldan üstündür biraz daha düşünelim bakalım..

bidenem şulem dilekçe gibi bir mail hazırlayalım örnek mailolsun onu kopyalayıp gerekli merciiye yollayalım diyorumm ben yinede,
kıs ve öz bi dilekçe olsun bu insanlar üşenmesin:KK66:
sonra bu dilekçeyi arkadaşlarımızlada paylaşalım yollanılıcak adresle beraber,ondan ona ondan ona derken ,gerekli merciinin mail kutularında yer kalmaz:p
evett başka fikri olan varsa buyursunnnnnnn

Kazen ve curly den ses seda yok malesef.Kampanya filan da zor iş çok az kişiyiz.Bu konu unutulur yakında. :a015:

BENCE ÖZEL MESAJ ATALIM KAZEN VE CURLY E SÖYLEYELİM İSTEĞİMİZİ
KAMPANYA BAŞLASA ARKASI GELİR BENCE
ARKADAŞ GRUBUMUZADA ORTAK BİR MESAJ AYARLAR ÖZEL MESAJDAN ATARIZ BÖYLACE YAYILIR KONU :uhm:

Canlarım şuanda 50 kişiyiz galiba.Sesimizin etkili olabilmesi için bu sayı yeterli olmaz diye düşünüyorum. :1no2: Fikirler güzel biraz daha kafa yoralım:)En etkili yola birlikte karar verelim.Hepinizi kucaklıyorum. :1hug:

bence ortak bir mail yazıp kk da arkadaş grubumuza atmakla başlayalım ve aynı mail başlığı altında bir topic açalım :))

Ben msn den kişi listemdeki herkese yollamıştım .KK da gerekiyor mu bilmiyorum.Sohbet bölümünde duyursam mı acaba :uhm:

X