Hidradenitis suppurativa

Evet! Başımın belası. Ömrümün çilesi. Hayatımdaki bütün dertler bir gün biter de ha bunun çilesi bitmez!

Bilmeyenler için özet geçeyim hastalığı;
Bir tür deri hastalığı. Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge de ağrılı iltihaplı şişlikler. Önce küçük sivilce gibi başlar o sivilce büyür büyür büyür öyle ki kolunu kaldıramaz, oturamaz kalkamaz hale gelirsin öyle bir apse yapar.Kaç kere kolumu kestiler o iltihabı akıtmak için. Bir dw öyle bir iltihap ki pis kokulu sürekli bir akıntı halinde.
Özgüven mi o da ne ola ki!
Ergenlikten beri zedelene zedelene (özgüvenim) değişik bir boyut kazandı bu hastalık yüzünden. Çünkü o iltihaplar geçse de iz bırakıyorlar. Delik delik. Kahverengi böyle bi değişik izler. İşte onlar hiç geçmiyor..
Hamilelikte iki kere yaptı iki kere lokal anestezi yedirdi.
Şimdi ara ara bir büyüyor bir küçülüyor. Ama hiç bir şekilde geçmiyor.
Kullandığım ilaçlar kremler hiç bir şey fayda etmiyor.
En son gittiğim doktor roacutane tedavisi dedi ama onu da emzirme sebebiyle erteledi.

Araştırdım onun bile faydası yok.
Ameliyat yaptırsam neremi yaptırayım mübarek bütün stratejik noktalarda beliriyor.

Basit ama etkili bir dert.:işsiz:
Bu hastalık bende de var köpek memesi hastalığı ve malesef tedavisi yok. Rouctane kullandım ben 6 ay boyunca, o sürede gerçekten çıkmadı. Sonra rouctane dan dolayı kan değerlerim alaşağı olunca bıraktım ve 3 ay sonra kaldığı yerden devam etti. Yazın mayo giymeye utanıyorum kalçamın etrafı delik deşik yara izi 😞 11 yaşından beri 21 senedir çekiyorum ben

Bu hastalık bende de var köpek memesi hastalığı ve malesef tedavisi yok. Rouctane kullandım ben 6 ay boyunca, o sürede gerçekten çıkmadı. Sonra rouctane dan dolayı kan değerlerim alaşağı olunca bıraktım ve 3 ay sonra kaldığı yerden devam etti. Yazın mayo giymeye utanıyorum kalçamın etrafı delik deşik yara izi 😞 11 yaşından beri 21 senedir çekiyorum ben
GÜMÜŞSUYU İÇTİNİZ Mİ HİÇ!?

Hayır hemen yarın alıp deneyeyim ne kadar kullanmam lazım
Valla süresini net bilmiyorum ama iyileşene kdr içiliyor sanırım. Bir hocamınızın annesi bagırsak kanseri, bunu içiyor ve şuan iyi. İltihaplı enfeksiyonlu hastalıklara iyi geliyor. Doğal antibiyotik yani bu gümüşsuyu. Dikkat edin orjinalini bulup alın.

Öncelikle geçmiş olsun ama yanlıs düşünüyorsunuz fitoterapi de tıbbın bir dalı.. Allah hiçbir bitkiyi bosuna yaratmamıstır hepsinde insanoğlu için buyuk şifalar vardır
Ben kendimden ornek vereyim ellerimde egzama vardı ne kdr acı verici birsey oldugunu yasayanlar bilir. Kullanmadığım ilaç kalmadı iyileştirmek bir yana daha da kötü yaptı. Ben nasıl vesile oldu bilmiyorum ama ceviz yapragı suyu kullandım ve on günde kurtuldum bu illetten o gün bugundur hiçte cıkmadı. Allaha hamd olsun. Demem o ki sen hastalıgın için mutlaka bitkilerden destek al Allahın izniyle şifa olacaktır
Mrb ceviz yapragini nasil kullandiniz? Bir arkadasimda var onun icin soruyorum.

Evet! Başımın belası. Ömrümün çilesi. Hayatımdaki bütün dertler bir gün biter de ha bunun çilesi bitmez!

Bilmeyenler için özet geçeyim hastalığı;
Bir tür deri hastalığı. Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge de ağrılı iltihaplı şişlikler. Önce küçük sivilce gibi başlar o sivilce büyür büyür büyür öyle ki kolunu kaldıramaz, oturamaz kalkamaz hale gelirsin öyle bir apse yapar.Kaç kere kolumu kestiler o iltihabı akıtmak için. Bir dw öyle bir iltihap ki pis kokulu sürekli bir akıntı halinde.
Özgüven mi o da ne ola ki!
Ergenlikten beri zedelene zedelene (özgüvenim) değişik bir boyut kazandı bu hastalık yüzünden. Çünkü o iltihaplar geçse de iz bırakıyorlar. Delik delik. Kahverengi böyle bi değişik izler. İşte onlar hiç geçmiyor..
Hamilelikte iki kere yaptı iki kere lokal anestezi yedirdi.
Şimdi ara ara bir büyüyor bir küçülüyor. Ama hiç bir şekilde geçmiyor.
Kullandığım ilaçlar kremler hiç bir şey fayda etmiyor.
En son gittiğim doktor roacutane tedavisi dedi ama onu da emzirme sebebiyle erteledi.

Araştırdım onun bile faydası yok.
Ameliyat yaptırsam neremi yaptırayım mübarek bütün stratejik noktalarda beliriyor.

Basit ama etkili bir dert.:işsiz:
Merhaba; 39 yaşındayım.
Maalesef 23 yıldır bu hastalıkla yaşıyorum.Benim bikini bölgesinde var.Denemedigim neredeyse hiçbirşey kalmadı.Doktorun da dediği gibi bununla yaşamayı öğrenmelisiniz.
Roacutane bende çözüm olmadı.Sık araliklarla antibiyotik kullanmamiz gerekti.Kullandigimiz antibiyotiklerde maalesef karaciğere çok zararli.Uzun süre cipro kullandim.
Bir süre sonra insan kendi kendinin doktoru oluyor.Ben çıkmaya başladığını hissettiğim anda fucidin krem sürüp iltihabın toplanmasını hizlandiriyordum.Bilirsiniz ki yaranın ağzı açıldığında da kapanması çok uzun sürüyor yada kapanmıyor.Inanin sünnet çocukları gibi geziyordum evin içinde. Bu süreçte de doğal kantaron yağı sürüyorum yaranın kapanması için. Bana iyi geliyor.
Ilk yaşadığım yıllarda hastalığın tarihçesini ezberlemiştim araştırmaktan. Lazer de denedim, roacutan da hatta prp tedavisi bile yaptırdım ama hiçbirinden sonuç alamadım.
Ama son üç yıldır sadece bir kere oldu.Umarim yaşın ilerlemesi ile beraber tamamen ortadan kalkar.

Alkali beslenmen lazim. Olabiliyorsan vejetaryen ol hatta. Beslenme aliskanliklarini komple degistirmen lazim. Yoksa ne yapsan palyatif olacaktir.

Palyatif derken biraz açabilir misiniz?

Sürülen içilen şeyler geçici çözüm sağlar en fazla demek istedim. Vucut yapıyor yani bunu yenilen şeyler tetikliyor icerden bi değişim lazım radikal anlamda. Yas ilerledikce azalir ataklar ama sen bence daha bitkisel beslenmeye yonelebilirsin. Etsiz sut yogurt malesef cok tetiklio. Arkadasim vegan oldu kurtuldu bu illetten.

Sürülen içilen şeyler geçici çözüm sağlar en fazla demek istedim. Vucut yapıyor yani bunu yenilen şeyler tetikliyor icerden bi değişim lazım radikal anlamda. Yas ilerledikce azalir ataklar ama sen bence daha bitkisel beslenmeye yonelebilirsin. Etsiz sut yogurt malesef cok tetiklio. Arkadasim vegan oldu kurtuldu bu illetten.
Veganlık çok zor görünür gözüme sanki yiyecek bir şey yokmuş gibi düşünüyorum hep. Öyle olmadığını görüyorum ama bilinç altı sanırım. Etkili olduysa çok güzel. Ama bazen senelerce çıkmıyor sonra tekrar başlıyor. Kesin çözüm olduğuna emin misiniz?

Sülükte çok fazla şifa var. Bir araştırın sülük yapan poliklinikler var. Umarım şifa bulursunuz.

Veganlık çok zor görünür gözüme sanki yiyecek bir şey yokmuş gibi düşünüyorum hep. Öyle olmadığını görüyorum ama bilinç altı sanırım. Etkili olduysa çok güzel. Ama bazen senelerce çıkmıyor sonra tekrar başlıyor. Kesin çözüm olduğuna emin misiniz?

Tabiiki degilim. Herkeste başka etki edebilir. En cok sevdiginiz ve yediğiniz yiyecekler ne peki? Nasil kiyafetler giyersiniz. Pamuklu ve bol giyseniz bi nebze çözüm olmaz mi acaba?

Tabiiki degilim. Herkeste başka etki edebilir. En cok sevdiginiz ve yediğiniz yiyecekler ne peki? Nasil kiyafetler giyersiniz. Pamuklu ve bol giyseniz bi nebze çözüm olmaz mi acaba?
Standart aslında beslenme düzenim yeri gelir abur xubur yeei gelir et süt yumurta sağlıklı beslenme düzenim yoktur. Kıyafetlerim de aynı şekilde standart herkesin tercih ettiklerinden öyle çok dar giymem ama. Beslenme etkili evet onu okumuştum fakat ben strese çok bağlıyorum. Çünkü 2013-2016arası daha az stresli bir dönemdeydim o ara iyiydi. 2016 da anne baba çaresiz hastalıklara yakalanıp onlara üzülmeye başlayınca bu da patlak verdi o gün bugün çekiyorum. 2013 öncesinde de vardı aslında ergenliğe girdiğim ilk zamanlardan itibaren vardı son 3senedir hiç bir şekilde geçiremedim

Standart aslında beslenme düzenim yeri gelir abur xubur yeei gelir et süt yumurta sağlıklı beslenme düzenim yoktur. Kıyafetlerim de aynı şekilde standart herkesin tercih ettiklerinden öyle çok dar giymem ama. Beslenme etkili evet onu okumuştum fakat ben strese çok bağlıyorum. Çünkü 2013-2016arası daha az stresli bir dönemdeydim o ara iyiydi. 2016 da anne baba çaresiz hastalıklara yakalanıp onlara üzülmeye başlayınca bu da patlak verdi o gün bugün çekiyorum. 2013 öncesinde de vardı aslında ergenliğe girdiğim ilk zamanlardan itibaren vardı son 3senedir hiç bir şekilde geçiremedim
Ben bir makale lütfen linki verdim size bir önceki yorumumda okudunuz mu onu?

X