Hiç tanımadığım babamdan kalan miras

Merhaba kızlar. İçinden çıkamadığım bir durumda aklı zehir gibi çalışan sizlerden yardım istiyorum.

Babamı hiç tanımadım, hiç hayatımda olmadı. Her şeyimle anneciğimin eseriyim. Babamı tanımadığım için amca, hala, babaanne hiçbirini tanımıyorum doğal olarak.

Birkaç sene önce baba ölmüş. İki sene sonra da dede ve babaanne de ölmüş. Geriye topraklar ve 4 5 tane daire kalmış. İki amca ve kardeşim (babamın ikinci evliliğinden) kiraları filan toplamış yemişler bir süre. Ben kardeşlerimle mesafeliydim o ara ama bir süre sonra bunu öğrendim ve delirdim. "Siz nasıl beni yok sayarsınız? Adamın her şeyinden mahrum kalmışım hayatım boyunca, miras hakkımı yedirmem." dedim ve avukata gittim. Niyetim icra yolu ile mallarının satışını yaptırmaktı. Ne amcaları ne ne kuzenleri kimseyi tanımadığım için, ayrıca kötü niyetli olduklarını düşündüğüm için soluğu avukatta aldim.

Benim avukat hamlemin üzerine hayatımda hiç görmediğim amcacigim ortaya çıktı. Birden bir sevgi patlaması, özlem seli, stüdyoda duygusal anlar filan... Birden bir amcam olduuuu, bana da kira payım gelmeye başladııı, herkes malı mülkü satıp paylaşmaya odaklandı. İki amcanın da arası iyi değil, kimse kimseden çok hazzetmiyor bu arada. Neyse o gündür bu gündür amcalarım düşmanını yakınında tutmaya başladı. :)))

Bunların üzerine herkes satışa niyetlenince avukatla davayı açmadım birlikte olup satacağız diye. Gelgelelim 1,5 senedir bekliyoruz satılmasını, yok. Evler başka şehirde olduğu için tek amca hakimiyeti ele almış durumda. Hatta dairenin birine kendisi oturdu, kirasını yolluyor(minik bir kira) ama evler bir türlü satılmıyor nedense. Sarı sayfaya bile onlarca kez söyleyip daha yeni koydurabildim. Beni yanında tutup oyalıyor bence. Bir tanesine müşteri gelmiş, herkes satılsın derken biri fiyati beğenmedi mesela. Emlakci değişti filan bir ara. Yani uzadikçaaaa uzayan bir mevzu. Çok detaylara boğmak istemiyorum.

Şimdi uzayan ve samimiyetsiz bulduğum bu ortaklığı bozup masayı devirip yarım kalan avukat işimi bitirmek istiyorum. Sizinle yol alamadık, size güvenmiyorum, hakkımı istiyorum, diyerek davayı açayım diyorum. Siz ne yapardınız bu durumda? Deneyim ve fikir lütfen. 🙏
Kirayi arttiracaksiniz amca muhtemelen kendi evini yuksekten kiraya verip o daireye gecti cok uygun bir kirayi size gonderiyor bu milletin cakalliklari bitmez. Bence bir an once ya evden cikmasini gonderdigi kirayla gecinemediginizi soyleyeceksiniz yada o sehire gidip yaninizda biriyle bu ise kesin el atacaksiniz kendiniz kiraci bulacaksiniz yada satilik. Hangi sehir bu arada belki tanidiklarimiz vardir ev arayan

Arkadaşlar, hepinize teşekkür ederim, biriniz hariç. Malları bilgim dışında satmaları imkansız. Tapuda adım var.
Mutlaka dikkat edin bir dalavere yapabilirler ayricada sakin amcaya veya digerlerine uzulup davadan vazgeçmeyin malinizin pesinw dusmus giden gitmis gurur yapmaya hic gerek yok

Kirayi arttiracaksiniz amca muhtemelen kendi evini yuksekten kiraya verip o daireye gecti cok uygun bir kirayi size gonderiyor bu milletin cakalliklari bitmez. Bence bir an once ya evden cikmasini gonderdigi kirayla gecinemediginizi soyleyeceksiniz yada o sehire gidip yaninizda biriyle bu ise kesin el atacaksiniz kendiniz kiraci bulacaksiniz yada satilik. Hangi sehir bu arada belki tanidiklarimiz vardir ev arayan
Antalya'da evler sevgili arkadaşım.

Yok asıl sizin yaptığınız gurursuzluğu romantizm etmek. Adam beni insan yerine koymamış, ölsem tenezzül etmem.
Görüşmemis dünyaya gelmesine vesile olmuş çocuğuna bir hayrı dokunmamis bari bu şekilde bir faydası olsun. Üvey kardeşleri mi hak ediyor konu sahibinin parasını amcaları mi? Belki o çocukları hiç sevmiyor babasını. Belki araları hiç iyi değildi. Belki kadın başkasıyla evlenecek. 1 kuruş bile bırakmadan almalı ve alır da.

Şimdi uzayan ve samimiyetsiz bulduğum bu ortaklığı bozup masayı devirip yarım kalan avukat işimi bitirmek istiyorum. Sizinle yol alamadık, size güvenmiyorum, hakkımı istiyorum, diyerek davayı açayım diyorum. Siz ne yapardınız bu durumda? Deneyim ve fikir lütfen. 🙏
En basta boyle yapmaliydiniz. anneciginiz sizi tek basina ilmek ilmek buyuturken nerdeymis o amcalar kardesler. Para insani nasi da maymun ediyo. Ilisigi kesip avukatinizla muhatap olmalarini soyleyin bitsin. Millet basindaki amcasindan bikmis siz napcaksiniz yeni amcayi🤪

Gülücük neden var? Arayıp durmam çok mu komiginize giderdi? Okusaydınız anlardınız belki. Evet, payımı üstüme aldırdım.
Bilmem komik geldi bana davayı açıp çoktan almak ve yatırım yapmak varken hiç tanımadığınız kötü niyetli tiplerle uğraşmanız🤷🏻‍♀️babanızda sizle alakadar olmamış ondan alındınız herhalde bak gülücük yine var😂herşeye birşey buluyorsunuz valla🤷🏻‍♀️

Benim. Dedem 3 sene önce 100 yaşında öldü..nem 83 yaşında…ilk evliliğinden tek çocuk annem…o da sizin gibi zor bir çocukluk yaşamış üvey annesi sebebiyle…evlendikten sonra da hiç bir şekilden görüşmek istememişler annemle…zaten İsviçre’de yaşamış dedem ve diğer çocukları…ve buradaki 6-7 katlı yi bir semtteki binasını ikinci eşinin üzerine yaptırmış… öldüğünü duyduktan sonra anneme de erkek kardeşleri hakkını vericez diye oyaladılar tabii kiraları almaya okadar alışmışlar ki koyamadılar…2 ay sonra açtık mahkemeyi tapuyu bozdurduk…2,5 yıl olacak…hala devam ediyor… demem o ki bu işler çok uzun sürüyor bir an önce bu işin ehli bir avukat arayın kendinize…siz gençsinizdir fakat biz zamanla yarışıyoruz çünkü annem çok yaşlı ve hasta…ben babasının malını almasını, girmesine izin verilmeyen o binaya girip oturmasını çok istiyorum…inşallah annem görebilir…bence esasında siz ve annem gibi itilen hor görülen, sevgisiz büyütülen çocukların hakkı bu miras…kolaylıklar diliyorum size de…

Amcaya inanıp konuyu yavaşlatmanız hata.
Hemen haber vermeden avukatla yol alın muhattap da olmayın.
Miras işlerini, kişilerin tutumunu çooooook iyi bilen ve neler görmüş insanım.
Asla amcanın tongasına düşmeyin…

Benim benimkilerle konuşuyorum babamkn vefatından sonra mallar anneme ve bana kaldı diye cam ortalığı yıktığı için. biriyle aeam iyi hatta severjm diğerinjn aklina üniversite bitince geldim. Üç ay önce sevdiğim halan aeadi amcan adresini istiyor malla iligli bir şey için dedim ki o şerefsiz önce babasının malindaki icrasını kaldırsın. Bı ara vekalet istedi gidip malları bileyim diye sevdiğim dedim ki üzgünüm veremem. Bir şey yapacaksanız söyleyin avukatım halletsin. Yakın bir arkadaşım var avukatım, normalde hala yeğenim arayıp konuşuyorum. Diğer ikisiyle de ara ara ki annemi benden çok ariyorlar maalesef üvey kuzenler. İletişimim olan akrabalarıma bile güvenmiyorum boşverin avukatla ilerleyin.

paraya ihtiyacım var 1 ay içinde satılmazsa ben mahkeme yoluyla değerinden daha düşük fiyata sattıracağım diyin panik olup satarlar, mahkeme çok düşük fiyatlara satıyor tavsiyem kendi aranızda anlaşmanız belki bu blöf işe yarar.

Bilmem komik geldi bana davayı açıp çoktan almak ve yatırım yapmak varken hiç tanımadığınız kötü niyetli tiplerle uğraşmanız🤷🏻‍♀️babanızda sizle alakadar olmamış ondan alındınız herhalde bak gülücük yine var😂herşeye birşey buluyorsunuz valla🤷🏻‍♀️
Davayı açmadım, açmak için avukatla görüştüm. Dikkatli okursan belki anlarsın. Belki... "Her şeye bir şey buluyoruz valla, aynen." Ben mesela birisinin hakkı yenilse senin gibi gülmem, aksine üzülürüm. Bak yukarıdaki onlarca kişi anlamış, üzülmüş ve yorum yapmış. Hmmm evet, babam benimle alakadar olmadı, bunu da yazmıştım. Bu da mı komiğine gitti? Başkalarının üzüntüsüne sulu sulu gülmek normal değil bence, gitmen gereken yeri sana söylerler.

Konuda şöyle bir gelişme oldu arkadaşlar: Amcanın biri zaten evin birinde oturuyor. Diğer amca yakın değerdeki evi ben alayım, diğerini siz alın dedi bana. Aramızda bölüşelim, herkes malini bilsin, dedi. 4. evi de satınca hepimiz bölüşürüz dedi. Bize teklif ettiği ev bence ikinci değerdeki ev. En değerli evle arasında 30 40 bin fark vardır belki. Kendisinin almayı düşündüğü ev bence en değersiz, bana uzak bir mevkide olan bir yer. Kendisi oraya oturmak istiyor sanırım. Kardeşimle bize mantıklı geldi. Eğer o gönüllü ise ben tabii ki olurum, dedim. Sanırım bu şekilde 3 evi bölüşüp 4. evi satıp yine tüm varisler paylaşacağız. Anlaşma yapmamız lazım sanırım noter huzurunda.

Konuda şöyle bir gelişme oldu arkadaşlar: Amcanın biri zaten evin birinde oturuyor. Diğer amca yakın değerdeki evi ben alayım, diğerini siz alın dedi bana. Aramızda bölüşelim, herkes malini bilsin, dedi. 4. evi de satınca hepimiz bölüşürüz dedi. Bize teklif ettiği ev bence ikinci değerdeki ev. En değerli evle arasında 30 40 bin fark vardır belki. Kendisinin almayı düşündüğü ev bence en değersiz, bana uzak bir mevkide olan bir yer. Kendisi oraya oturmak istiyor sanırım. Kardeşimle bize mantıklı geldi. Eğer o gönüllü ise ben tabii ki olurum, dedim. Sanırım bu şekilde 3 evi bölüşüp 4. evi satıp yine tüm varisler paylaşacağız. Anlaşma yapmamız lazım sanırım noter huzurunda.
Aranızda böyle bir paylaşım olacaksa herkes sahibi olacağın evin tapusunu üzerine almalı en garantili yol bu.
Tüm mirasçılar bir araya geleceksiniz, notere değil direkt tapudan randevu alın tapuda halledin işinizi çünkü tapuda herkes diğerine devredeceği ev için sözlü onay verecek, herkesin evinin tapusu kendisi adına çıkacak, 4. Ev için de tüm mirasçılar için ortak tapu çıkacak.

Tabii tapuya gitmeden önce çıkarılmadıysa dede babaanne ve babanızın veraset ilamı çıkarılmalı noterden, sonra veraset intikal vergi dairesine gidilip miras kalan malların beyanını yapacaksınız tüm mirasçılar, en son işlem randevu alıp tapuya giderek evlerin tapularını almak olacak, benim size tavsiyem babanızın veraset ilamı yoksa hemen e devletten nüfus kayıt örneğinizin çıktısını alın orada babanızın TC’si öldü ibaresi vs bilgiler kayıtlı, o çıktıyla noterden veraset ilamı alın hatta alabiliyorsanız dede ve babaannenizin veraset ilamını da alın, sonra elinizdeki ilamlarla yaşadığınız ildeki tapuya gidin derdinizi anlatın yardımcı olan memurlar oluyor sağ olsunlar, dede babaanne üzerine kayıtlı malların en azından hangi şehirde hangi ada pafta da olduğu, bina mı tarla mı olduğu bilgilerini öğrenip not alın, amcalar size ev diye tarla satışı yapmasın insanlara güven yok zira.

Maddi anlamda çok kotu durumda değilsem o adamın bir kuruşunu istemezdim.yillarca babalık yapmayacak sonra size miras bile bırakmayacak sizde hiç peşine düşmeyin.duygusal düşünmüyorum bence onun bı kuruşunu istemezdim,hesabıni öteki tarafta sorardım.
Miras bırakmamış degil .babasi once olmus, babanin kendi mali yok .babaanne dede olunce babaya kendi anne babasindan kalan mal konu sahibine intikal etmis .

Benim. Dedem 3 sene önce 100 yaşında öldü..nem 83 yaşında…ilk evliliğinden tek çocuk annem…o da sizin gibi zor bir çocukluk yaşamış üvey annesi sebebiyle…evlendikten sonra da hiç bir şekilden görüşmek istememişler annemle…zaten İsviçre’de yaşamış dedem ve diğer çocukları…ve buradaki 6-7 katlı yi bir semtteki binasını ikinci eşinin üzerine yaptırmış… öldüğünü duyduktan sonra anneme de erkek kardeşleri hakkını vericez diye oyaladılar tabii kiraları almaya okadar alışmışlar ki koyamadılar…2 ay sonra açtık mahkemeyi tapuyu bozdurduk…2,5 yıl olacak…hala devam ediyor… demem o ki bu işler çok uzun sürüyor bir an önce bu işin ehli bir avukat arayın kendinize…siz gençsinizdir fakat biz zamanla yarışıyoruz çünkü annem çok yaşlı ve hasta…ben babasının malını almasını, girmesine izin verilmeyen o binaya girip oturmasını çok istiyorum…inşallah annem görebilir…bence esasında siz ve annem gibi itilen hor görülen, sevgisiz büyütülen çocukların hakkı bu miras…kolaylıklar diliyorum size de…
Sizde mal baskasinin uzerine ,konu sahibine dogrudan kalan bir miras var .konu sahibinin isi kolay .sizinki bambaska .

X