Cilt Bakımı Ürünleri Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan ve Kozmetik Firmaları

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
essence iki tane var, her ikisi de güvenilir değil diyor, çok araştırma yapan bir arkadaşımız.

ben de Buav logosu arıyorum aldığım ürünlerde, içim ancak öyle rahat ediyor.

kullandığım ürünlerden VE GÜVENDİKLERİMDEN örnekler yazayım belki yardımcı olur.

GIOVANNİ- buav logolu, saç bakım ürünleri var, şampuan vs. bir şampuanında logo yok ama no animal testing ibaresi mevcut.

AUBREY ORGANICS- buav logolu full organik süper bi marka

LUSH- bunda logo yok fakat hayvan deneylerine karşı ayrıca kampanyalar yapıyorlar, deney yapılmadığı özellikle belirtiliyor

URTEKRAM- buav logolu şampuan diş macunu vs ürünleri var

SUPERDRUG- ucuz bi marka logolu yine, bir sürü ürünü var

MARKS&SPENCER- parfümlerimi bu markadan alıyorum.

SPARITUAL- buav logolu harika ojeleri var diğer ürünlerini pek bilmiyorum ama nereden temin edilir bilmiyorum

CRYSTAL- roll-on olarak bu markayı kullanıyorum buav logolu yine

ONIX- saç boyası türk malıi, buav değil ama tavşan logolu

Türk markalarından, ALIX AVIEN( buav değil ama normal logosu var türk malı olduğundan güveniyorum biraz da mecburen)

GABRINI, o çok araştırma yapan arkadaşımız güvenilir demişti. oje falan alıyorum.

aklıma geldikçe yazarım tekrar.

buarada the BALMın güvenilir olmadığını hatırlıyorum, markanı kendin seç topiğinden

Son düzenleme:
Bırkac fırmaya maıl attım ben de kızlar.donus olursa sonucları paylasacagım.yanıt vermeyen fırma adlarını da paylasacagım ayrıca
Canım sen kimlere mail attın rosense flormar dan cevap yok
essence iki tane var, her ikisi de güvenilir değil diyor, çok araştırma yapan bir arkadaşımız.

kullandığım ürünlerden VE GÜVENDİKLERİMDEN örnekler yazayım belki yardımcı olur.

GIOVANNİ- buav logolu, saç bakım ürünleri var, şampuan vs. bir şampuanında logo yok ama no animal testing ibaresi mevcut.

LUSH- bunda logo yok fakat hayvan deneylerine karşı ayrıca kampanyalar yapıyorlar, deney yapılmadığı özellikle belirtiliyor

SPARITUAL- buav logolu harika ojeleri var diğer ürünlerini pek bilmiyorum ama nereden temin edilir bilmiyorum

Türk markalarından, ALIX AVIEN( buav değil ama normal logosu var türk malı olduğundan güveniyorum biraz da mecburen)

GABRINI, o çok araştırma yapan arkadaşımız güvenilir demişti. oje falan alıyorum.

buarada the BALMın güvenilir olmadığını hatırlıyorum, markanı kendin seç topiğinden

The balm hakkında nereden ulaşıldı bu bilgiye bilmiyorum ama ben de güvenilir diye hatırlıyorum, bunu bir şekilde teyid ederek iyi olur şüphede olduğumuz markaları da kullanmak istemem... :KK50:

bılgı ıcın tesekkurler.the balm bana da pek guvenılır gelmedı.hıcbıryerde yazmıyo test edılmıyo dıye,essense pekcok yerde curıelty free olarak gecıyor dıye daha gecen hafta rımelını aldım valla.emın mıyız test yaptıgına?
Bu arada turk markalarından maıl attıklarım arasında bırtek rosense dondu ve kesınlıkle test yapmadıklarını yazmıslar.arko,hoby,ernet,bebak,dermokıl gıbı markalardan henuz yanıt yok

Canım sen kimlere mail attın rosense flormar dan cevap yok

The balm hakkında nereden ulaşıldı bu bilgiye bilmiyorum ama ben de güvenilir diye hatırlıyorum, bunu bir şekilde teyid ederek iyi olur şüphede olduğumuz markaları da kullanmak istemem... :KK50:

tek rosense'den yanıt geldı canım,yapmadıklarını yazdılar.dıgerlerınden ses yok

bılgı ıcın tesekkurler.the balm bana da pek guvenılır gelmedı.hıcbıryerde yazmıyo test edılmıyo dıye,essense pekcok yerde curıelty free olarak gecıyor dıye daha gecen hafta rımelını aldım valla.emın mıyız test yaptıgına?
Bu arada turk markalarından maıl attıklarım arasında bırtek rosense dondu ve kesınlıkle test yapmadıklarını yazmıslar.arko,hoby,ernet,bebak,dermokıl gıbı markalardan henuz yanıt yok

evet ben değilim ama o arkadaşı kesin yapıyorlar diyor. daha doğrusu güvenmeme konusunda çok kararlı.

arko evyap'ın zaten ve evyap'ın activex sabununda sıçanlar üzerinde denendiği yazıyor, büyük boy ambalajında zehirlenme bölümünde

firmaların çoğu zaten yapmıyoruz diyorlar onların sözlerine pek itibar etmemek lazım.

ben sürüncemede kaldığım markaları almıyorum.

kozmetik olarak BELLAPIERRE diye de bir marka var logolu, essence almıyorum. biri alman biri amerikalı iki essence varmış, ve her ikisi de yapar diyecek kadar kesin konuşuyorsa biri, almam diye düşünüyorum.

rica ederim ayrıca :)

Geçen hafta sonu gratis ten alix avien far aldım iki tane . Bir kaç şey daha alıcaktım ama indirim varmış , ürünlerin çoğu bitmiş. Bu arada the balm ürünlerinide inceledim. Logo veya test yapılmadığına dair yazı yok.

Bellapierre bilmiyordum. Buav logosu varmış. Aylardır allık için every minerals sitesini takip ediyorum. Getirecekleri yok. Bu markadan mı alsam diye düşündüm şimdi.

Bu arada unnado sitesinde organyc marka ped/ pamuk vs . cüzzi de olsa indirimi satışta. Deney yapmayan markalardan.

Benimde kullandıklarım arasında en memnun kaldığım şampuan markası lush .

evet ben değilim ama o arkadaşı kesin yapıyorlar diyor. daha doğrusu güvenmeme konusunda çok kararlı.

arko evyap'ın zaten ve evyap'ın activex sabununda sıçanlar üzerinde denendiği yazıyor, büyük boy ambalajında zehirlenme bölümünde

firmaların çoğu zaten yapmıyoruz diyorlar onların sözlerine pek itibar etmemek lazım.

ben sürüncemede kaldığım markaları almıyorum.

kozmetik olarak BELLAPIERRE diye de bir marka var logolu, essence almıyorum. biri alman biri amerikalı iki essence varmış, ve her ikisi de yapar diyecek kadar kesin konuşuyorsa biri, almam diye düşünüyorum.

rica ederim ayrıca :)

Bellapiere i duymamıştım
Bir şey sormak istiyorum physicians formula hakkında bilginiz var mı? Peta.org un hazırladığı listeye göre cruetly free?

The balmın ben cruetly free olduğuna inanıyorum, yabancı kaynaklı bir haber sitesinden bu markanın sahibi bayanınroportajını okumuştum önceden öyle olduğuna nasıl emin olunduğunu açıklarlarsa tabiki de bu fikrimden vazgeçerim
Hiçbir yerde yazmıyor denmiş fakat; sayfanın en altında talc, para en içermediği aynı zamanda cruetly free olduğu belirtilmiş...
$image.jpg

Bir diğer paylaşmak istediğim marka coastal scents
Kozmetik yasağına rağmen ülkemize gönderim yapılıyor ve oldukça ucuz bir marka
$image.jpg

Son düzenleme:
Bellapiere i duymamıştım
Bir şey sormak istiyorum physicians formula hakkında bilginiz var mı? Peta.org un hazırladığı listeye göre cruetly free?

temiz bi firma olarak geçmiyor daha doğrusu çinde satışı olabilir diye aklımda kalmış ama emin de değilim.

buarada firmanın kendisinin deney yapmadığını söylemesi birşey ifade etmez.

avon da deney yapmadığını söylüyor oriflame de. hatta oriflame tavşan basmış katalogun arkasına ama çinde fabrikası ya da üretim tesisleri var. nasıl olacak bu iş :KK1: sonra küçücük ekleyiveriyorlar " zorunlu haller dışında"

oriflame avon başlıklarına yazınca bu durumu, saçımızı başımızı yolma hevesiyle yanan mahalle ablalarıyla karşılaşıyoruz :KK23:

yves rocher eşşek kadar yazıyor hayvanlar üzerinde test yapmadığını ama çine açıldı haydaaaaaaa :KK1:

çinde kozmetik deneyleri mecburi, zorunlu biliyorsunuz.

yani markalar genelde ben deney yapmıyorum diyor zaten, bi yaptırımı da yok.

ben de bu işin uzmanı değilim ama mesleği gereği bu konuları saatlerce araştıran bir üye vardı Lys, o petanın listesine pek güvenmiyordu. Buav logosu daha güvenilir diyordu ben de öyle düşünüyorum açıkçası mantıklı geldi açıklamaları bana.

içim cız etti bee...elimden geldiği kadar paketlerin üzerine bakıyorum hayvan deneyi yapıyomu diye...türk ürünlerine ağırlık veriyorum alışverişte bu günaha ortak olmak istemiyorum...

bişey sorcam ....bazı kozmetik ürünlerinde mesela rimmel de gördüm...kitap üzerinde el resmi var bu hayvan deneyi yapmıyo anlamına mı geliyor...

şimdi gördüm bunu, ben de yeni öğrendim bilmeyenler için paylaşmak istiyorum.
o kitap üzerinde el demek internet üzerinden kozmetik ürünlerinin raf ömrünün ne kadar oldığunu görebiliyorsunuz mesela harf ve sayılardan oluşan numaralar vardır üzerinde çoğu markanın, elinizdeki ürünü yeni aldınız diyelim çok ucuza aldınız ya da internetten çok kelepire aldınız raf ömrü mü tükendi de bu kadar ucuz diye şüphelendiniz bu siteye girip bakabiliyorsunuz raf ömrünün dolup dolmadığını

http://http://checkcosmetic.net/

temiz bi firma olarak geçmiyor daha doğrusu çinde satışı olabilir diye aklımda kalmış ama emin de değilim.

buarada firmanın kendisinin deney yapmadığını söylemesi birşey ifade etmez.

avon da deney yapmadığını söylüyor oriflame de. hatta oriflame tavşan basmış katalogun arkasına ama çinde fabrikası ya da üretim tesisleri var. nasıl olacak bu iş :KK1: sonra küçücük ekleyiveriyorlar " zorunlu haller dışında"

oriflame avon başlıklarına yazınca bu durumu, saçımızı başımızı yolma hevesiyle yanan mahalle ablalarıyla karşılaşıyoruz :KK23:

yves rocher eşşek kadar yazıyor hayvanlar üzerinde test yapmadığını ama çine açıldı haydaaaaaaa :KK1:

çinde kozmetik deneyleri mecburi, zorunlu biliyorsunuz.

yani markalar genelde ben deney yapmıyorum diyor zaten, bi yaptırımı da yok.

ben de bu işin uzmanı değilim ama mesleği gereği bu konuları saatlerce araştıran bir üye vardı Lys, o petanın listesine pek güvenmiyordu. Buav logosu daha güvenilir diyordu ben de öyle düşünüyorum açıkçası mantıklı geldi açıklamaları bana.

tabiki de ben de peta ya güvenmiyorum çünkü, yanına loreal yazmış ama cruetly freeler arasına koymuş body shop ı... nasıl mantıktır anlamadım...

çin pazarına girmek demenin oranın yasaları gereği yapmak zorunda olduklarını biliyorum ama tüm markalar çekilse çinden bence çin hükümeti de yeni uygulamalar arar,

benim balm la ilgili bildiğim o roportajdı keşke bulabilsem de paylaşsam sizlerle, e tabii çin pazarındaysa bu da cruetly free olmaktan çıkarır markayı.

avon oriflame satış temsilcileri bence bir an önce çeksinler ellerini eteklerini bu günaha ortak olmaktansa, bizim saçımızı başımızı yolacaklarına..

superdrug ürünlerini türkiyede bulabiliyor muyuz

tabiki de ben de peta ya güvenmiyorum çünkü, yanına loreal yazmış ama cruetly freeler arasına koymuş body shop ı... nasıl mantıktır anlamadım...

çin pazarına girmek demenin oranın yasaları gereği yapmak zorunda olduklarını biliyorum ama tüm markalar çekilse çinden bence çin hükümeti de yeni uygulamalar arar,

benim balm la ilgili bildiğim o roportajdı keşke bulabilsem de paylaşsam sizlerle, e tabii çin pazarındaysa bu da cruetly free olmaktan çıkarır markayı.

avon oriflame satış temsilcileri bence bir an önce çeksinler ellerini eteklerini bu günaha ortak olmaktansa, bizim saçımızı başımızı yolacaklarına..

watsons magazalarında satılıyordu canım
bu arada rosmann magazalarında da var cruelty free urunler.

the balm çin meselesi konusunda emin değilim ama, işte o üye temizler listesinde veriyordu. ben genelde onun dediklerini aktarıyorum. benim her dediğim o üyeden öğrendiğim şeyler aslında.

superdrug markasını watson'slarda bulabilirsin.

buarada RIMMEL temiz bir marka değil.

the balm çin meselesi konusunda emin değilim ama, işte o üye temizler listesinde veriyordu. ben genelde onun dediklerini aktarıyorum. benim her dediğim o üyeden öğrendiğim şeyler aslında.

Lys the balm ürünlerine temiz mi demişti ?
Bende güveniyorum onun araştırmalarına. , şahsen benim de onun kadar derin ve ayrıntılı incele şansım yok.

the balm çin meselesi konusunda emin değilim ama, işte o üye temizler listesinde verMiyordu. ben genelde onun dediklerini aktarıyorum. benim her dediğim o üyeden öğrendiğim şeyler aslında.

yanlış yazmışım:KK43: doğrusu yukarıdaki gibi olacaktı

The Balm temizler listesinde değil yani, Lys'in araştırmalarına göre

ben de almıyorum o yüzden

Lys the balm ürünlerine temiz mi demişti ?
Bende güveniyorum onun araştırmalarına. , şahsen benim de onun kadar derin ve ayrıntılı incele şansım yok.

ya iyi ki farkettin nurlum :KK19:

temiz demedi tabi, yazım yanlışı yapmışım :KK43:

ya iyi ki farkettin nurlum :KK19:

temiz demedi tabi, yazım yanlışı yapmışım :KK43:

pek bir seçeneğimiz kalmıyor ciddi anlamda. ama cidden umrumda değil gerekirse hiç makyaj yapmam, kişisel bakımım için genel olarak doğal ürünler kullanıyorum zaten

loreal ürünleri MAC rujları olmadan yaşayamayacağını sanan insanlar var ne yazık ki :KK50:

X