Hayatıma giren her erkek beni terk ediyor

Peki karşı tarafa nasıl yansıtabilirim kendime değer verdiğimi
Bu senin içinde.
Kişisel bakımında
Kendine olan güveninde
Kendinle ilgili olan güzel, komik anılarını paylaşmanda
İlgi çekici konular bulabilmende
Esprili yaklaşımında , pozitif olmanda

Asık yüzlü, gülmeyen ve güldürmeyen,konuşmayan, mutlu edemeyen, enerjisi düşük, sönük, sohbeti olmayan, görünümüne/bakımına önem vermeyen , kaba saba birine kimse tahammül edemez.
Üzerine ölü toprağı serilmiş’ i kimse yanında tutmaz
Kimseyi hayatının merkezine koyma,yakasına yapışma.
Bunlara dikkat et.
Herkes, beraber olduğu kişiden birşeyler almak ister, hoş vakit geçirmek ister.
Hayat ışığın sönmesin, pozitif ol💫

Şu ana kadar kaç ilişkim olduysa istisnasız hepsi beni bıraktı ortada ciddi sebep yokken. Yaptıkları açıklama ise “ sen çok iyi birisin ama gelecek görmüyorum.” Yani anlamadığım hayatıma aldığım hiç kimsemi benimle evlilik boyutunu görmez. Max 1-2 ay hayatımda kalıp bunları söyleyip gidiyolar. Gerçekten sıkıldım artık kendimi sorguluyorum nerde hata yapıyorum ya da yeterince güzel değil miyim bu yüzden mi devam etmiyolar. Yani çünkü birisi yapsa sorun onda derim ama 10 kişi girdiyse hayatıma 10u da böyle yapmıştır. Hiç bi şekilde kimseyle ilerleyemiyorum.
hep aynı tarz düşünce erkekleri seçiyorsun sanırım seçimin yanlış

Evet peşinden koşma olayını çok yapıyorum. Mesela beni terk ediyor yürümeyeceğini söylüyor ben belli bi süre sessiz kalıp tekrar adım atıyorum. Kendime engel olamıyorum maalesef
Niye koşuyorsun ki
Lafını söylediysen ‘defol git’ diyeceksin.
Gururlu ol, dik dur. Giden gitsin, gereksizleri çıkar hayatından
Kimsenin ardından ağlama
Pekala de, ilk kalkan sen ol masadan!
Arama sorma, kendini tut. Ölsem de aramayacağım, bitti ! Demeyi bil.
Ve erkekler, karşılarında ağlayan kadınlar hoşlanmazlar
Ağlayacaksan git evinde tut yasını !
Direkt, gözlerindeki imajını yerle bir ediyorsun
İlişkini bitirdiysen ordan burdan sil, engelle,takip etme,yorum yapma,görmezden gel
Hakikaten bunu yapınca erkeklerin egosunu tavan yapıyorsun, sonra sen gibilere denk gelip
Kızlar benden ayrılamaz, ben vazgeçilmeyen erkeğim diye ortada dolanıyorlar

Bittiyse yok saymayı bil, bırakma beni diye yalvarma, salya sümük olmayı bırak
Kimsenin peşinde koşma
Bittiyse bitmiştir, giden gitmiştir
Kapattığın kapının anahtar deliğinden bakma !
Yoluna bak

Şu ana kadar kaç ilişkim olduysa istisnasız hepsi beni bıraktı ortada ciddi sebep yokken. Yaptıkları açıklama ise “ sen çok iyi birisin ama gelecek görmüyorum.” Yani anlamadığım hayatıma aldığım hiç kimsemi benimle evlilik boyutunu görmez. Max 1-2 ay hayatımda kalıp bunları söyleyip gidiyolar. Gerçekten sıkıldım artık kendimi sorguluyorum nerde hata yapıyorum ya da yeterince güzel değil miyim bu yüzden mi devam etmiyolar. Yani çünkü birisi yapsa sorun onda derim ama 10 kişi girdiyse hayatıma 10u da böyle yapmıştır. Hiç bi şekilde kimseyle ilerleyemiyorum.
Ya bizim gibi 2 5 sene konuşupta aşk acısı cekseydin boşver.Seni sevmeyen insan hayatından erken çıksın.

O zaman her zaman terk edileceksiniz. Yalnızlık öcü değil, hayatınızda biri olmadığında çirkin, ezik, evsiz falan olmuyorsunuz. Hayatında birisi yok diye kendi haline üzülüyorsun sanırım. O yüzden buldugun her insana biricikmiş gibi davranıyorsun. Önemli olan sensin. Kendini yalnızlıgınla sevmeyi ögrenirsen hayatına girecek insan, bu kız kendini zaten seviyor bana ihtiyacı yok deyip senin kendine olan ozguvenine hayran kalarak hayatına dahil olmak ister.
Ben hayatı boyunca kendini seven bi kız olmadım. Mesela arkadaşım diyelim bana çok kolay laf eder ben güler geçerim ama aynı eleştiriyi yanımdaki arkadaşıma kolay kolay yapamaz

Ya bizim gibi 2 5 sene konuşupta aşk acısı cekseydin boşver.Seni sevmeyen insan hayatından erken çıksın.
Zaten bana böyle diyip gidiyolar. Devam edersek uzun zaman geçer bağlanır daha çok üzülürsün diyip 1-2 ay sonra bırakıyolar. Ben ona rağmen bile çok zor toparlanıyorum. 2 sene olsa ne yaparım kim bilir

Bu senin içinde.
Kişisel bakımında
Kendine olan güveninde
Kendinle ilgili olan güzel, komik anılarını paylaşmanda
İlgi çekici konular bulabilmende
Esprili yaklaşımında , pozitif olmanda

Asık yüzlü, gülmeyen ve güldürmeyen,konuşmayan, mutlu edemeyen, enerjisi düşük, sönük, sohbeti olmayan, görünümüne/bakımına önem vermeyen , kaba saba birine kimse tahammül edemez.
Üzerine ölü toprağı serilmiş’ i kimse yanında tutmaz
Kimseyi hayatının merkezine koyma,yakasına yapışma.
Bunlara dikkat et.
Herkes, beraber olduğu kişiden birşeyler almak ister, hoş vakit geçirmek ister.
Hayat ışığın sönmesin, pozitif ol💫
Aslında asık yüzlü değilim. Sadece daha sakinim ilişkilerde

Niye koşuyorsun ki
Lafını söylediysen ‘defol git’ diyeceksin.
Gururlu ol, dik dur. Giden gitsin, gereksizleri çıkar hayatından
Kimsenin ardından ağlama
Pekala de, ilk kalkan sen ol masadan!
Arama sorma, kendini tut. Ölsem de aramayacağım, bitti ! Demeyi bil.
Ve erkekler, karşılarında ağlayan kadınlar hoşlanmazlar
Ağlayacaksan git evinde tut yasını !
Direkt, gözlerindeki imajını yerle bir ediyorsun
İlişkini bitirdiysen ordan burdan sil, engelle,takip etme,yorum yapma,görmezden gel
Hakikaten bunu yapınca erkeklerin egosunu tavan yapıyorsun, sonra sen gibilere denk gelip
Kızlar benden ayrılamaz, ben vazgeçilmeyen erkeğim diye ortada dolanıyorlar

Bittiyse yok saymayı bil, bırakma beni diye yalvarma, salya sümük olmayı bırak
Kimsenin peşinde koşma
Bittiyse bitmiştir, giden gitmiştir
Kapattığın kapının anahtar deliğinden bakma !
Yoluna bak
Sanırım geçte olsa anladım bunu. Ağlayıp güçsüzlüğünü arkadaşlarına bile belli etmemek gerekiyor bazen.

Zaten bana böyle diyip gidiyolar. Devam edersek uzun zaman geçer bağlanır daha çok üzülürsün diyip 1-2 ay sonra bırakıyolar. Ben ona rağmen bile çok zor toparlanıyorum. 2 sene olsa ne yaparım kim bilir
Boşver sen biriyle konuşma.Seni illaki beğenen çıkar.Konusmak için ısrar eden olur.

Ben hayatı boyunca kendini seven bi kız olmadım. Mesela arkadaşım diyelim bana çok kolay laf eder ben güler geçerim ama aynı eleştiriyi yanımdaki arkadaşıma kolay kolay yapamaz
Sen sınır çizmeyi bilmiyorsun o zaman !!!
Ayıp olur, kırarım, azarlanırım, dışlanırım, yanlış anlaşılırım, arkadaşlığımızdan olurum, aman herkes memnun olsun, yalnız kalmiyim…
Diye diye bastırıyorsun kendini
Eee bu da hırçınlık yapmıyor mu sende??
İşte , kendini tam da bu yüzden sevemiyorsun
Karşındaki de bu enerjiyi alıyor ve bu ezik deyip üstüne basıp geçiyor senin
Ve sen yine salya sümük
Kayıplarınla başbaşa…
Bu yüzden filmi hep başa sarıyorsun

Bu sefer noluyor biliyor musun? Bari, bu bırakmasın beni diye karşındakinin yakasına yapışıyorsun
Gitmesin diye didiniyorsun.. karşındakine de aciz olarak göründüğün için o da uzaklaşıyor senden.
Ama herkes özgüvenli insanları sever, çünkü onlar güçlüdür, onlar ortamda hemen farkedilir, girdiği ortamda mutlaka arkadaş edinir, sosyaldirler. Önce ‘ben’ demeyi bilirler. Çevresine ışık saçarlar ve donanımlıdırlar.
Karşında güneş varken, gidip marsa bakar mısın?
Tatsız,tutsuz,karanlık,ışık yok,hayat yok..
İstermisin bunu?

Mars olma ,dünya ol güneş ol su ol…!

Sana kimse yardım edemez, sen bakış açını değiştirmelisin, kendine değer vermelisin.
Bir dakika!
Benimle böyle konuşamazsın, beni böyle azarlayamazsın, sesini yükseltmeden konuş, beni tehdit edemezsin, sevgi aşk da bir yere kadar beni yokluğunla cezalandıramazsın, espri başka şey alay etmek başka şey bu saygısızlığına tahammülüm yok diyeceksin.
İstemiyorum, yapmayacağım, keyfim istemiyor bugün diyeceksin.
Hep senin istediğin olamaz, bugün de buraya gidiyoruz diyeceksin.
Bak diyeceğin sözler bunlar
Ama sen bunları diyemediğin için böylesin.
Hakkını ara,kendini savun,ezdirme kendini

Ben 8 yaş çocuğuma bile söylüyorum, istemediğin kişiyle öpüşme -sarılma izin verme, istemiyorsan oynama, zorla hiç bir şey yapma, itiraz etmeyi bil , sesin çıksın, asla insanlar karşısında ağlama, dik dur, kişisel bakımına özen göster, yırtık pırtık ütüsüz giyinme, senle alay eden olursa espriye vurdurma kırıldığını söyle, kimseye demek istemediğin bir konu olursa bu konu benim özelim-o konuya girmek istemiyorum deme hakkın var
Zorla hiç birşey yapma diyorum.
Bu ben de olsam diyorum….
Hayır-istemiyorum- hopp noluyo demeyi bil diyorum.

Son düzenleme:
Kader motifi diye bir şey duydunuz mu?
Çocukken yaşadığınız bir travma ya da terk edilme korkunuz varsa siz hep sizi terk edecek insanları istemeden seçiyor olabilirsiniz.
Yani bu sorunun kökü aslında sizsiniz.
Daha önce tek edilen özellikle çok küçükken, ilerde sağlam ilişki kurabileceği kişilerden kaçar.
Tam da eskiden olduğu gibi onun güvenli limanı onu terk edecek kişidir ve mıknatıs gibi böyle insanları üzerine çeker.
Psikoloğa danışabilirsiniz. Bir kere olsa bir şey değildir ama üst üste bu kadarı bence anormal

Arkadaşların dediği gibi kaçan kovalanır bende senin gibiydim eşimle sozlendik hep o arar hep o mesaj atardı Bi kıymetli oldumki

Kader motifi diye bir şey duydunuz mu?
Çocukken yaşadığınız bir travma ya da terk edilme korkunuz varsa siz hep sizi terk edecek insanları istemeden seçiyor olabilirsiniz.
Yani bu sorunun kökü aslında sizsiniz.
Daha önce tek edilen özellikle çok küçükken, ilerde sağlam ilişki kurabileceği kişilerden kaçar.
Tam da eskiden olduğu gibi onun güvenli limanı onu terk edecek kişidir ve mıknatıs gibi böyle insanları üzerine çeker.
Psikoloğa danışabilirsiniz. Bir kere olsa bir şey değildir ama üst üste bu kadarı bence anormal
Evet bende ondan bahsediyorum. Sürekli terk edilmez bi insan o yüzden artık kendimi sorgulamaya başlıyorum

Sen sınır çizmeyi bilmiyorsun o zaman !!!
Ayıp olur, kırarım, azarlanırım, dışlanırım, yanlış anlaşılırım, arkadaşlığımızdan olurum, aman herkes memnun olsun, yalnız kalmiyim…
Diye diye bastırıyorsun kendini
Eee bu da hırçınlık yapmıyor mu sende??
İşte , kendini tam da bu yüzden sevemiyorsun
Karşındaki de bu enerjiyi alıyor ve bu ezik deyip üstüne basıp geçiyor senin
Ve sen yine salya sümük
Kayıplarınla başbaşa…
Bu yüzden filmi hep başa sarıyorsun

Bu sefer noluyor biliyor musun? Bari, bu bırakmasın beni diye karşındakinin yakasına yapışıyorsun
Gitmesin diye didiniyorsun.. karşındakine de aciz olarak göründüğün için o da uzaklaşıyor senden.
Ama herkes özgüvenli insanları sever, çünkü onlar güçlüdür, onlar ortamda hemen farkedilir, girdiği ortamda mutlaka arkadaş edinir, sosyaldirler. Önce ‘ben’ demeyi bilirler. Çevresine ışık saçarlar ve donanımlıdırlar.
İstermisin bunu?

Mars olma ,dünya ol güneş ol su ol…!

Sana kimse yardım edemez, sen bakış açını değiştirmelisin, kendine değer vermelisin.
Bir dakika!
Benimle böyle konuşamazsın, beni böyle azarlayamazsın, sesini yükseltmeden konuş, beni tehdit edemezsin, sevgi aşk da bir yere kadar beni yokluğunla cezalandıramazsın, espri başka şey alay etmek başka şey bu saygısızlığına tahammülüm yok diyeceksin.
İstemiyorum, yapmayacağım, keyfim istemiyor bugün diyeceksin.
Hep senin istediğin olamaz, bugün de buraya gidiyoruz diyeceksin.
Bak diyeceğin sözler bunlar
Ama sen bunları diyemediğin için böylesin.
Hakkını ara,kendini savun,ezdirme kendini

Ben 8 yaş çocuğuma bile söylüyorum, istemediğin kişiyle öpüşme -sarılma izin verme, istemiyorsan oynama, zorla hiç bir şey yapma, itiraz etmeyi bil , sesin çıksın, asla insanlar karşısında ağlama, dik dur, kişisel bakımına özen göster, yırtık pırtık ütüsüz giyinme, senle alay eden olursa espriye vurdurma kırıldığını söyle, kimseye demek istemediğin bir konu olursa bu konu benim özelim-o konuya girmek istemiyorum deme hakkın var
Zorla hiç birşey yapma diyorum.
Bu ben de olsam diyorum….
Hayır-istemiyorum- hopp noluyo demeyi bil diyorum.
O kadar güzel yazmışsınız ki. Özellikle
İstermisin bunu?
Bu cümle bana çok iyi geldi. Çok teşekkür ederim. Sanırım haklısınız ben kendimi değiştirmedikçe bunları yaşamaya mahkum kalacağım. Ufacık bi olayda, ayrılıkta yıkılıp kendimi salıyorum. Güçlü durmam gerek

O kadar güzel yazmışsınız ki. Özellikle
İstermisin bunu?
Bu cümle bana çok iyi geldi. Çok teşekkür ederim. Sanırım haklısınız ben kendimi değiştirmedikçe bunları yaşamaya mahkum kalacağım. Ufacık bi olayda, ayrılıkta yıkılıp kendimi salıyorum. Güçlü durmam gerek
Tabiki, dünya da yansa kıyamet de kopsa
Ölsen de kalsan da sen hep tek başına olacaksın, tıpkı doğarken de olduğun gibi…
Tek başına gireceksin o tabuta
Tek başımıza sorguya çekileceğiz…

O yüzden, gerek var mı birine sıkı sıkıya yapışmaya?
Günün sonunda,son nefesimizde tek olmayacak mıyız? Tek başımıza gideceğiz, kimse olmayacak yanımızda
Yalnızlığa, tek başınalığa alış
Bence tek başına sinemaya git, tek başına sokağa çık, tek başına alışverişe çık…
Tek başına yapmaya başla sevdiğin şeyleri
Tek başına bir cafede otur manzarayı izle mesela..
Tek başınalık sana iyi gelecek, korkma bu kadar !
Göreceksin ki aslında kimseye o kadar da ihtiyacın yokmuş.. korktuğun kadar değilmiş. Tek başına kalınca da ölünmüyormuş.
Sen, kendinle başbaşa kalmadığın için korkuyorsun.
Tek başına kalabilsen zaten seçici olmaya başlayacaksın, gereksiz insanlara tahammülün olmayacak, kuru kalabalık sana fazla gelecek…
Ahh bir tadına varsan, insan istemeyeceksin yanında. Üç-beş samimi dostum olsun yeter diyeceksin, olgunlaşacaksın.

Yalnız kalmaktan korkma, korkularının üstüne git. Eğer tek başıma ne yapacağım,sıkılırım diyorsan,
Karşındaki senden niçin sıkılmasın?
Sen kendini bile eğlendiremezken…?
Kendiyle başbaşa kalmaktan korkan insan karşısındakine ne verebilir ki?

Tek başına yürüyüşlere çık, istersen kulağında müzik olsun… sana çok iyi gelecek bu.
Deşarj olacaksın, kendini dinleyeceksin…

Tek başınalıktan korkma bu kadar!!! İşin sırrı burada. Korkunu yen. Dolayısıyla dışlanmaktan da korkmayacaksın zaten tekim, ben bana yeterim, alır başımı heryere giderim diyeceksin.
Özgür olmak gibisi var mı yaa
Bak benim çoluk çocuğum var, istesem de yalnız kalamıyorum, sürekli tepemdeler, bi kafamı dinleyemiyorum kendimle başbaşa kalamıyorum..
Vallahi güzel dönemlerdesin,kıymetini bil bu günlerin 😇

Çok net bir yerden soruyorum. Cinsel birliktelik yaşıyor musunuz?
Benim çevremde sürekli terkedilen arkadaşlarım çok hızlı bir şekilde birliktelik yaşayıp karşıdaki kişi nasılsa elde ettim kafasıyla terk ediliyor.
Yani ilişkilerde gezip yiyip içip sohbet edip biraz birbirinizi tanımalısınız.
Akıl almak istediğiniz için bu pencereyi de söylemek istedim.

X