HASTALIK HASTALIĞI, ANKSİYETE…

Aynisi yaaa offf aynisi bende cene altında degisiklik hissettim zaten diş sikma sorunum var agzim yuzum hep agriyor cok cok agir bir anksiyete yasaddim 3 cene cerrahi 2 kere beyin mr norolog 1 kbb doktoru sonuc yok bisey yok aglatca yuzumun sol tarafi agrilardan uyuyamadim aci yanma sizi en son esim aldi beni antalyaya gittik tatile 2 nci gun azalmaya basladi sonra baya baya gecti suan Yazarken sag yanagimda karincalanma oldu:KK66:) o anlari hatırlayınca bile bozuluyir sistem
Evet aynen boyle.Birebir anlaymissiniz hatta soyle oluyor;mesela cenemde yanma,aci hissi varken birden memedeki kistler agri yapinca cenemdeki geçiyor:)

Konunun üzerinden baya geçmiş ama yorum yapmak istedim bndede 2 sene önce kaygı bozukluğu vardı panik atak şeklinde d3gikdi sadece ya başıma su gelirse ya böyle olursa ya hasta olursam ya çocuğuna bişy olursa yani felaket derecede yaşıyordum bu düşünceleri o dönem ilaç kullanmak istedim ama bebek emzirdigum için kullanamadım sürekli namaz kilip dua ettim kurtulayim diye bu illetten geçen sene oğlumla bi imtihandan g3ctim o zmaan anladimki Bnde iman eksikliği var namaz kılıyorum şükürler olsun ama rabbimi tanımıyormuşum sadece gectigim bir sınav hayatımı değiştirdi korkularım herşeyim azaldı rabbimi tanıdım bana nasip oldu ki bakış açım değişti dualarım değişti insalah sizede nasip olur bazı şeyleri isterken dua ederken ısrarcı olun rabbim isteyen kulunu sever dua edin inanın rabbimin izniyle dualarınız kabul olacaktır 🤲🤲🤲
Ne mutlu size rabbimi tanımakla ve onun desteğiyle bu süreci atlatmışsınız. İnşallah hepimize kısmet olur 🙏🏻

Ilginç şeyler var gerçekten kendinizi dinlemekten vazgeçmek ve korktuğunuz şeyleri sürekli düşünmekten vazgectiginizde geçiyor inanın ben 1 seneye yakin vücudum seyirdi iannirmisniz Interneten baktıkça korkutucu hastalıklar fila. Daha çok olmaya başladı sonra geçti ama çok illet bişy takıntılı olmak maneviyatin güçlü olunca herşey geçiyor allah merak edeni sevmez kaygı bozukliguda bi nevi meraklı olmaktır yani ya boyl3 olursa ya söyle olursalr kalbini beynini yorar insanın allah bizi bizden daha iyi düşünür imanini güçlü tutmaya bak vesvese en kötü şeydir bunlardan uzak durursan beynin bile senle oynayamaz herşey sende bitiyor sadece allaha güven rabbim en iyisini bilir
Ne güzel yazmışsınız. Benim de tam şu an mesela böyle kafamda sersemlik gibi bir şey var baş dönmesi desem değil baş ağrısı değil. Yani çok tuhaf. Sürekli yatıp uyumak istiyorum çünkü uyuyunca hiçbir şey düşünmüyorum sersemlik olmuyor. Öğretmenim çalışıyorum. Üstüne gitmeye mecburum. Bu sersemliği de kabullendim napayım diyorum yapacağım işleri yapıyorum. Çok zor rabbim yardımcımız olsun inanın artık bunu anlatmaktan yoruldum artık insanlara da söyleyesim gelmiyor çünkü ben bile sıkıldım. İyi ki burası var da benim gibi insanları okuyorum yazıyorum iyi geliyor. Bol bol dua ediyorum abdest alıyorum rabbime bıraktım inanıyorum ki geçecek. Bundan bir ay önce çok daha kötüydüm hayattan zevk almıyordum. Bu günüme şükürler olsun.

Ne güzel yazmışsınız. Benim de tam şu an mesela böyle kafamda sersemlik gibi bir şey var baş dönmesi desem değil baş ağrısı değil. Yani çok tuhaf. Sürekli yatıp uyumak istiyorum çünkü uyuyunca hiçbir şey düşünmüyorum sersemlik olmuyor. Öğretmenim çalışıyorum. Üstüne gitmeye mecburum. Bu sersemliği de kabullendim napayım diyorum yapacağım işleri yapıyorum. Çok zor rabbim yardımcımız olsun inanın artık bunu anlatmaktan yoruldum artık insanlara da söyleyesim gelmiyor çünkü ben bile sıkıldım. İyi ki burası var da benim gibi insanları okuyorum yazıyorum iyi geliyor. Bol bol dua ediyorum abdest alıyorum rabbime bıraktım inanıyorum ki geçecek. Bundan bir ay önce çok daha kötüydüm hayattan zevk almıyordum. Bu günüme şükürler olsun.
Bu arada sersemlik hissi için doktora gitmeyi düşündüm. Ama baktım ki rahatlayıp oturunca geçiyor. Mesela dün misafirliğe gittim bildiğin kafam bir kutunun içinde gibi. Oradan çıktım asansöre biner binmez geçti. Yani gerçekten hasta olsam geçer mi? Gitmeyeceğim artık doktora falan. Cidden bıktım.

Bu arada sersemlik hissi için doktora gitmeyi düşündüm. Ama baktım ki rahatlayıp oturunca geçiyor. Mesela dün misafirliğe gittim bildiğin kafam bir kutunun içinde gibi. Oradan çıktım asansöre biner binmez geçti. Yani gerçekten hasta olsam geçer mi? Gitmeyeceğim artık doktora falan. Cidden bıktım.
Psikolojik olarak Bnce yaşadıklarıniz hasta olsanız eğer sürekli tekrarlar rahatsızlıklar ve size fiziksel olarak kalıcı etkiler bırakır diye düşünüyorum ilaçlar tabiki fayda eder ama bağımlı hale getirir sizi çaresiz kalındığında insan kullanmak zorunda kalıyor insalah kullanmadan atlatırsınız bu dönemleri 🤲🤲korkular endişelerle beyninizi yormayin dersinizinki demek kolay ama inanın dibine kadar yasadim bn bu hastalığı inanın namaz kialamadigim gunler tekrar eder gibi oluyo rabbim var diyorum dünyadaki kimseden fayda bulamasamda duamı beni duyan geri cevirmicek rabbim var diyorum ne kadar şanslıyız yanlız değiliz aslında imtihan dünyası bura sonu elbet olacak ama ebedi hayatta var o yüzden çok fazla büyütme kafamda hicbir şeyi dünyayı çünkü sahip olduklarımızin hepsi emanet bize böyle düşün üstündeki yük azalacak o zaman korku endişe azalacak buda senim imtihanın belkide allah daha çok.dua etmeni istiyordur

Psikolojik olarak Bnce yaşadıklarıniz hasta olsanız eğer sürekli tekrarlar rahatsızlıklar ve size fiziksel olarak kalıcı etkiler bırakır diye düşünüyorum ilaçlar tabiki fayda eder ama bağımlı hale getirir sizi çaresiz kalındığında insan kullanmak zorunda kalıyor insalah kullanmadan atlatırsınız bu dönemleri 🤲🤲korkular endişelerle beyninizi yormayin dersinizinki demek kolay ama inanın dibine kadar yasadim bn bu hastalığı inanın namaz kialamadigim gunler tekrar eder gibi oluyo rabbim var diyorum dünyadaki kimseden fayda bulamasamda duamı beni duyan geri cevirmicek rabbim var diyorum ne kadar şanslıyız yanlız değiliz aslında imtihan dünyası bura sonu elbet olacak ama ebedi hayatta var o yüzden çok fazla büyütme kafamda hicbir şeyi dünyayı çünkü sahip olduklarımızin hepsi emanet bize böyle düşün üstündeki yük azalacak o zaman korku endişe azalacak buda senim imtihanın belkide allah daha çok.dua etmeni istiyordur
Çok doğru. Şükürler olsun bu hastalıklar gerçek de olabilirdi. Rabbim kimseye vermesin. Her iki türlü de zor ama beynimizi kontrol etmek zorundayız. Vallahi inancımız olmasa ne yapardık? Hiçkimse anlamıyorken rabbine anlatıp dua ediyorsun ona sığınıyorsun. Çok şükür bu inancı bize verdiği için. Siz nasıl atlattınız böyle dua ederek mi

Çok doğru. Şükürler olsun bu hastalıklar gerçek de olabilirdi. Rabbim kimseye vermesin. Her iki türlü de zor ama beynimizi kontrol etmek zorundayız. Vallahi inancımız olmasa ne yapardık? Hiçkimse anlamıyorken rabbine anlatıp dua ediyorsun ona sığınıyorsun. Çok şükür bu inancı bize verdiği için. Siz nasıl atlattınız böyle dua ederek

İç sesinizi dinlemek kkendi kendine konuşmak kurmak kurduğuna inanmak bi nevi sizinkide böyle gelişiyo buda farkında olmadan giderek artan vücutta ağır etkiler bırakıyo çarpıntı terleme titreme seğirme gibi bn sizi çok iyi anlıyorum kolay değil bunları yasamak 😔bn oğlumun hastalığı ile ilgili zorlu bi dönem geçirdim ve rabbim inanın dünyada hicbir doktorum aklıma bile gelemeyeceği bi ilaç sayesindlle şifa buldum tabi beni o ilaca gene rabbim gönderdi o gün her şerde vardır bi hayır sozunu yaşadım bebeğim doktorların elinde elden ele gezerken allaha teslim oldum senin rabbim.dedim yalvardım çaresizlik dedim senin olanı sana teslim ettim dedim çünkü o gün elimden hicbir şey gelmedi anne olarak sadece teslim oldum rabbime ve oğlum düzeldi bu olay bana korkularımı endiselrkmi geçirdi çünkü allah seni sinar ve mükafatını verir bunu öğrendim sen de rabbimi iyi tanıdıkça güzelliklerini gördükçe azalacak hastalık korkun hastal olsan bile bunu sana veren allah belkide bir günahıni temizlemek için vermiştir yani hicbir şey sebebsiz değil sebebsiz ölüm gördünmü hiç böyle düşün korkularla geçirme ömrünü sana hicbir faydası olmaz çünkü insalah sana faydam dokunur anlatılarımla

İç sesinizi dinlemek kkendi kendine konuşmak kurmak kurduğuna inanmak bi nevi sizinkide böyle gelişiyo buda farkında olmadan giderek artan vücutta ağır etkiler bırakıyo çarpıntı terleme titreme seğirme gibi bn sizi çok iyi anlıyorum kolay değil bunları yasamak 😔bn oğlumun hastalığı ile ilgili zorlu bi dönem geçirdim ve rabbim inanın dünyada hicbir doktorum aklıma bile gelemeyeceği bi ilaç sayesindlle şifa buldum tabi beni o ilaca gene rabbim gönderdi o gün her şerde vardır bi hayır sozunu yaşadım bebeğim doktorların elinde elden ele gezerken allaha teslim oldum senin rabbim.dedim yalvardım çaresizlik dedim senin olanı sana teslim ettim dedim çünkü o gün elimden hicbir şey gelmedi anne olarak sadece teslim oldum rabbime ve oğlum düzeldi bu olay bana korkularımı endiselrkmi geçirdi çünkü allah seni sinar ve mükafatını verir bunu öğrendim sen de rabbimi iyi tanıdıkça güzelliklerini gördükçe azalacak hastalık korkun hastal olsan bile bunu sana veren allah belkide bir günahıni temizlemek için vermiştir yani hicbir şey sebebsiz değil sebebsiz ölüm gördünmü hiç böyle düşün korkularla geçirme ömrünü sana hicbir faydası olmaz çünkü insalah sana faydam dokunur anlatılarımla
Okurken ağladım. O kadar güzel şeyler yazıyorsunuz ki bunu da isteyen Allah biliyorum size bunları yazdıran. Çok sevindim sizin adınıza rabbim bir daha hastalık dert vermesin 🙏🏻 Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Okurken ağladım. O kadar güzel şeyler yazıyorsunuz ki bunu da isteyen Allah biliyorum size bunları yazdıran. Çok sevindim sizin adınıza rabbim bir daha hastalık dert vermesin 🙏🏻 Çok teşekkür ederim cevabınız için.
Rica ederim amin canım senin içinde dua edeceğim 🤲🤲

İyi ki söylediniz çünkü hiç aklıma gelmemişti…
Biz de gectik aynı yollardan bana kızıyorsunuz ama yapmaniz gereken bu.Ha ben hamile kalmak icin ugrasiyorum ilac kullanamam diyeni anlarim ama bir engel yoksa kullanmayip dunyayi kendine de onunla beraber yasiyanlara da dar etmeyi anlayamiyorum.

Biz de gectik aynı yollardan bana kızıyorsunuz ama yapmaniz gereken bu.Ha ben hamile kalmak icin ugrasiyorum ilac kullanamam diyeni anlarim ama bir engel yoksa kullanmayip dunyayi kendine de onunla beraber yasiyanlara da dar etmeyi anlayamiyorum.
İlaç kullandım. Sonra tekrar nüksediyor. İlaç çözüm değil. Üstünden altı yıl geçti 2.5 yıl kullandım. Ama ara ara hep nüksetti hep yaşadım. Ve artık o yüzden istemiyorum kendimi uyuşturmak.

Kızlar selam baştan aşağıı hepsini yaşadım eksiği yok fazlası var … nerde ne zaman oldu bilmiyorum ama bi anlık bir traema sebebini bilmediğim beni ölğm korkusuna itti bu korku ile yaşarken 2-3 ay sonra annemı covidden kaybettim bu beni mahvederlen annemden 8 ay sonra babamı kalp krizinden kaybettim 🤦‍♀️ yaşanılması çok çok zor günler atlattım artık beynim yandı bende hastayım nende kriz geçircem kesin şu hastalık var kesin bu var evde tek olduğumda ya bişe olursa ne olacak gibi gibi artık işin içinden çıkılmaz bir hal oldu en son psikiyatri ve psikologa gittim ilç tedavisine başladım 2 seyanstan sonra tam iyiyim dedim ohh bitti dedim hamile kaldığımı öğrendim ilaç felan çöp oldu yani ve şuan hanilelik ağrıları herşeyi sanki bişe olacak bi hastalığım var sankyorum kan dahi alınırken kötü bişe çıkarmı diye🤦‍♀️ barış muslunun beynini formatla diye bir kitabını aldım onu okuyorum bira ziyi gibi taktiktikerini uygulucam sizde instegramdan takşp edebilirsiniz belki size faydası olur

Benzer şeyleri yaşıyoruz ama ben kendime değilde evladım da var bu kaygılar, ama daha azalttım kendimi frenliyorum abarttımi biliyorum kendim bas etmeyi öğrendim tabi ki Allah a inancım sayesin de dua ya çok inanıyorum nasılsın felak ayetel kursi çok rahatlatıyor beni de

Diş etlerim kanıyor şu sıra şiş, acaba lösemi miyim diye kendi kendimi yiyorum alt dudağım morarmış hafif kesin kanserim...
Karnim ağrıyor kolon kanseri teşhisi koyuyorum çok yoruldum hayattan keyif alamıyorum
Bir gün deyil her gün ölmek bu

aynı şeyleri bende yaşadım doktor doktor gezdim en sonunda dahiliye doktoru psikatriye git dedi ,psikatriye gitmen,z lazım ben onun ilaçlarıyla düzeldim

Merhaba arkadaşlar, benim gibi şu illeti yaşayan kardeşlerime öncelikle selam olsun. Ben de sizden biriyim rahatlayın hepimiz yaşıyoruz…
Hastalık hastalığı teşhisini pandeminin başında evde kaldığımda baş ağrısı çekip doktor doktor gezmeye başlayınca kendim koydum aslında. Daha önce üniversite zamanında anksiyete ve okb için 2,5 yıl ilaç kullandım. Ama hastalık hastalığı yoktu. Babaannem hastaydı ona ben bakıyordum sonra vefat etti ve bende bu durumlar başladı.
Belki önceden de başlamış olabilir eşim öyle diyor.
Pandeminin başında okullar kapanınca (öğretmenim) evde ders yapıyorum ve bende inanılmaz bir baş ağrısı başladı. Dedim kesin tümör var. Üç tane beyin cerrahı gezdim. Bir tanesi baş hekimdi artık oraya kadar çıktım tanıdığımız biri. Ve beni omuzlarımdan tutup kızım bir şeyin yok psikolojik sen ilaç kullanacaksın dedi. Neyse o an rahatladım ama internetten araştırmaya devam ettiğim için başka bir hastalık buldum dedim ki evet boyun fıtığı! On gün boynumu sola çeviremedim. Sonra tekrar doktora gittik sonuç ne mi bir şey yok tabii. O an boynum hareket etmeye başladı. Şu an anlatması çok kolay ama ben o dönem delirmiş gibiyim öleceğim diye ağlıyorum mutsuzum kilo verdim iştahım kapandığı için. Bi de kilo verdim diye korkuyorum!!! Ah kötü bir döngü! Neyse üzerinden iki yıl geçti hep yoğunum çalışıyorum falan. Bu yıl yaz tatilinde evde kaldım. Ailem İzmir’de ben antepteyim. Burada kimsem yok eşimden başka. Neyse tatil başlarda güzel gidiyordu. Taa ki bir gün kulaklarım çınladı bayılıyormuşum gibi hissettim evde yalnızım daha çok panik yapıp komşuya gittim başladı benim haller. Hastaneye gittik doktorumuz yakın biri. Beni tandığı için hemen anlamış olacak ki tansiyonuma şekerime baktı genel muayene yaptı ve pazartesiye kadar geçmezse dahiliyeye gideriz dedi. Tamam dedim. Neyse ama evde öyle kötü oluyorum ki boğuluyorum evde durmak istemiyorum ama dışarı da çıkamıyorum bayılırsam diye :KK43: eşime ağlıyorum işe gitme diye. Sonra bu durumları anneme anlattım annem de beni okutmuş nazar varmış çok kötü ve kadın bile baş ağrısından duramamış dedi annem. Kadın beni üç kere okudu falan ama ben iyiyim. Çünkü nazar olduğuna inandım. Bu defa da ya annem yalan söylüyorsa ya bana üç harftiler musallat olduysa diye delireceğimden korkup bir gün kriz yaşadım. Ağladım. Annemi arayıp yemin ettirdim kadına:KK43:
Sürekli dua ettim. Hala da ediyorum inşirah suresi dinliyorum. Nas felak ayetel kursi bakara suresi aklınıza gelen her şey. Beni çok rahatlatıyor arkadaşlar. Bu yaşadıklarımı bir rabbim bir ben biliyorum. İçimdeki o huzursuzluk korku hastalık korkusu ölüm korkusu yalnızken bayılma korkusu… rabbim var tek sığınağım… çünkü insanlar anlamıyor. Bir yere kadar anlatabiliyorsun. Buraya yazma sebebim ise aynısını yaşayan varsa beni anlar diye.
Bir de naçizane önerim olacak YouTube’da İzzet güllü diye bir psikolog var. Mutlaka dinleyin baya insan şifa bulmuş. Yorumlara bakın. Telkin veriyor adam. Ben de dinliyorum. Bir de bol bol dua edin. Birbirimize de edelim. Allah kimsenin başına vermesin…
En son oğlumun doğumunda beş yıl önce anksiyete yasadim. Su sesinden korkuyordum. Duşa yalnız giremiyorumdum. Evde bir dakika yalnız kalmıyordum. Ya ben deliysem farkında degilsem, ya bende su varsa, ya ben birine zarae verirsem diye ciddi anlamda korkudan deli gibi ağlıyordum. O lohusa halimle uyumayip kabus görmeyeyim diye saatlerce YouTube'dan yemekteyiz ve gelin evi izliyordum. Haberleri müge anlıyi bile izlemiyordum cok kötü oluyordum. Kocama beni boşa diye agladim, çocuğu da al git dedim yani yapamıyorum benden uzak olmaniz lazim dedim. Artik oğlum dört aylikken bir sabah altıya kadar agladim annemler vardi. Çok kötüydü ve uyudum sekizde yine ağlayarak kalktım. O gun randevu aldim ve doktora gittim. Zaten uc dort cumle ve sürekli ağlama ile gecen seans sonrasi ilacla tedavi. Bir ayda ilaclar baya toparladi. Bir sene olmadan tamamen geçti. Psikologla da görüştüm ve onun verdiği yöntemlerde cok faydalı olmuştu

X