Gebeliğe Hazırlık Hangi hastaneyi öneriyorsunuz

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Angelgirl34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
101
19
27
Herkese iyi günler. Bebeğim kalp hastalığı ile dünyaya gelecek. Sol ventrikül ve aort hipoplazik ve belirli bi ameliyat aşamaları var. Mehmet akif ersoy diyorlar bu hastane hakkinda bilginiz varmı yenidoğan yoğun bakım hizmetleri ve ameliyat başarıları hakkında. bununla birlikte 3 hastane daha var dendi kartal koşuyolu ve siyami ersek. Bide yenidogan bebek ameliyatlarini devlet mi karşılıyor ödemeler hakkında herhangi bi bilginiz varmı

Yaşadığınız ilin tıp fakültesinde yapsanız daha iyi olmaz mı en azından daha detaylı araştırılır şehir olarak siz nerdesiniz

Merhabalar öncelikle. Mehmet Akif ve Siyami Ersek evet iyi birer kalp hastanesi ama daha kolay vakalarda. Mesela kapatılacak deliklerde belirlenmiş standart ameliyat tekniklerinde vs vs.. Sizin bahsettiğiniz rahatsızlıklar ağır kalp hastalığı olarak nitelendiriliyor ve size tavsiyem doğum yapacağınız hastaneyi iyi seçmeniz.

durumunuz var mı bilmiyorum. ben Medipol mega üniversitesinde tedavi ettiriyorum.. durumunuz varsa eğer kendi doktorlarımızı tavsiye ederim Türkiye’nin enlerinden hepsi...benim kızım 13 aylık ve 13 aydır durmadan araştırdım emin olabilirsiniz.

Merhabalar öncelikle. Mehmet Akif ve Siyami Ersek evet iyi birer kalp hastanesi ama daha kolay vakalarda. Mesela kapatılacak deliklerde belirlenmiş standart ameliyat tekniklerinde vs vs.. Sizin bahsettiğiniz rahatsızlıklar ağır kalp hastalığı olarak nitelendiriliyor ve size tavsiyem doğum yapacağınız hastaneyi iyi seçmeniz.

durumunuz var mı bilmiyorum. ben Medipol mega üniversitesinde tedavi ettiriyorum.. durumunuz varsa eğer kendi doktorlarımızı tavsiye ederim Türkiye’nin enlerinden hepsi...benim kızım 13 aylık ve 13 aydır durmadan araştırdım emin olabilirsiniz.
Ben normalde Acıbadem de yaptircaktim bu olay hakkinda bana kvc nin olmasi gerektigi yerde olmalı dediler siteye baktım herkes mehmet akif yazmış bende oraya gidiyorum simdi. Az kaldi zaman gösterecek. Bu arada kizinizin rahatsizligi neydi geçmiş olsun

Ben normalde Acıbadem de yaptircaktim bu olay hakkinda bana kvc nin olmasi gerektigi yerde olmalı dediler siteye baktım herkes mehmet akif yazmış bende oraya gidiyorum simdi. Az kaldi zaman gösterecek. Bu arada kizinizin rahatsizligi neydi geçmiş olsun
Acıbadem’den kaçmanız iyi olmuş ama Mehmet Akif’te muhteşem bir yer değil.. kızım hipoplastik sağ kalp ve çok geniş vsdsi var

Doğum ve ameliyatı toplam ne kadara yaptırdınız hani öğrenebilirmiyim dediginizi düşünebilirim. 🙏🏻
Ben doğumu orada yapamadım ne yazıkki sonradan öğrendim kızımın kalp hastası olduğunu :KK43: muayeneye diye götürmüştük.. şimdi benim buradan fiyat vermem etik olmaz sanırım gidip kendiniz konuşursanız daha iyi olur ssk anlaşması da var

Konseye çıktım. Hipoplastik sol kalp olmadığını aort darlığı olduğunu sol kalbin büyüdüğünü. ve kalbin bütün yapısının oluştuğunu işlemin sonunda dar yeri açacaklarını ve doğumu normal yapacağımı söylediler. Dualarınız ve görüşleriniz için teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Konseye çıktım. Hipoplastik sol kalp olmadığını aort darlığı olduğunu sol kalbin büyüdüğünü. ve kalbin bütün yapısının oluştuğunu işlemin sonunda dar yeri açacaklarını ve doğumu normal yapacağımı söylediler. Dualarınız ve görüşleriniz için teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.
Merhaba oncellikle gecmis olsun benimde dogumdan sonra oglumun kalbinde genis vsd ve aort damarinda darlik tespit edildi Ben ankarada oturuyorum dogdugundan beri Ankara başkent hastanesinde takipliyiz 11 bucuk aylikken bu ocak ayinda ameliyat olduk sukur suan cok iyi korkmayin Allah sifasini verir ins

Merhaba oncellikle gecmis olsun benimde dogumdan sonra oglumun kalbinde genis vsd ve aort damarinda darlik tespit edildi Ben ankarada oturuyorum dogdugundan beri Ankara başkent hastanesinde takipliyiz 11 bucuk aylikken bu ocak ayinda ameliyat olduk sukur suan cok iyi korkmayin Allah sifasini verir ins
Çok geçmiş olsun nuray hanım. Ultrasonda mı görüldü. Ameliyat için 11 ay beklediniz mi ne gibi asamalardan gectiniz. Benim de bebegin iste sag dominans baskin sol kalbi büyümüş ama dar denildi. Aort dar denildi konseyde izlemdeyim hayirlsiiyla inşallah herşey daha guzel olacak

Anne karnında belli degildi normal ayrintili ultrasyona bile girdim ozelde ama dogduktan sonra solunum sıkıntisi oldugu icin kuveze alindi taburcu olacagimiz zaman üfürüm duyuldu Eko cekildi oyle belli oldu takip ettiler acil ameliyat olmadigi icin beklettiler kilo alimida iyi oldugu icin 11 aylikken uygun goruldu anjio oldu 9 aylikken 3 ayda bir kontrollere gidiyorduk

Sizi cok iyi anliyorum ayni zorluklardan bende gectim hep stres sıkınti napacaz nasil olacak iyilesecek mi diye Emin olun Hersey Allahin izniyle guzel olacak tedavisi mumkun sukur Allah caresiz dert vermesin ins

Sormak istediğiniz bisey olursa sorabilirsiniz dualarim sizinle olacak hep dua ediyorum bebeklere cocuklara sizin bebeginiz icinde edecegim Allahin izniyle iyilesecek Buna inanin siizn gibi diger sitede bayanlarlada yazismistik hatta bir Bayan vardi onun bebeğinde olacakti ameliyat oldu iyilesti bile sukur

X