Premature Bebekler hamileyken rahim perdesi olup erken doğum yapan var mı???

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

nergizz06

her şey aşktan
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
879
164
34
merhaba arkadaşlar şu an 14+1 günlük gebeyim ve 2hafta önce rahim perdemin olduğunu öğrendim.araştırdgm kadarıyla düşük yada erken doğum oluyormuş.doktorum takipte oldugumu soyledi,beklemedeyım yani.
hamileyken perde oldugunu öğrenen akabinde erken doğum yapan varmı , o süreç nasıl geçti çok merak ediyorum.çok teşekkürler

merhaba arkadaşlar şu an 14+1 günlük gebeyim ve 2hafta önce rahim perdemin olduğunu öğrendim.araştırdgm kadarıyla düşük yada erken doğum oluyormuş.doktorum takipte oldugumu soyledi,beklemedeyım yani.
hamileyken perde oldugunu öğrenen akabinde erken doğum yapan varmı , o süreç nasıl geçti çok merak ediyorum.çok teşekkürler

mrb.öncelikle çok geçmiş olsun allah kolaylık versin.ben de rahim içerisinde perde olduğunu bilmeden gebe kaldım.8. haftada kanamam oldu hastanede 2 gün yattım ve hala perde olduğunu bilmiyordum.bu süreç benim için çok karmaşıktı o kısımlarını geçiyorum meğersem ikizlere gebeymişim.bu kanamayla biri kendiliğinden düşmüş.ondan sonra iyi biir prof dr bulup sürekli olarak onun özeline gittim.bu perde düşük ve erken doğum riskine sebep olabileceğini düşündükçe hep stres yaptım.keşke o kadar da stres yapmasaydım... stres sonunda hem gebelik tansiyonu hem de gebelik diyabeti başladı.zaten risk varken 2 büyük risk daha çıktı.gebelik ilerledikçe diyabete bağlı bebeğin sıvısı ciddi miktarda arttı ve 1 büyük risk daha derken 29.haftamda sık aralıklarla kasılmalarım başladı.bebeğim sıkışmıştı iyice perdeden dolayı.bebek büyüdükçe perde sıkıntı yaratıyor bebeğin sıkışmasına neden oluyor.29. haftada hastaneye yatırdı prof hocam beni sağolsun tam bir ay yüksek dozda serumla yattım.biraz hata da bendeydi hiç yerimde durmuyordum.işyerinde de çok yoğun çalışıyordum.hiç dikkat etmiyordum.bir ayın sonunda sezaryenle bebeğim tam 33 hafta 0 günlük doğdu.o kadar zorki prematüre bebek bakmak.ancak yaşayan anlar beni... şu anda 55 günlük oğlum yanımda çok şükür herşey yolunda.normal zamanında doğsaydı şu anda 7 günlük olacaktı.anlatsam çok çok uzun ancak özetleyebildim.bu gebeliğin nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın ( inş güzel sonuçlanır sağlıkla kucağına alırsın sende) sana tavsiyem ilk işin bir daha gebe kalmadan önce zor olmayan bi operasyonu var hemen ameliyat ol.allah yardımcın olsun.elinden geldiğince kendini yorma bebeğin için karnında geçen birgün birgündür.

.bu konuda yeni deneyim kazanmış biri olarak her zaman yardımda bulunabilirim.

mrb.öncelikle çok geçmiş olsun allah kolaylık versin.ben de rahim içerisinde perde olduğunu bilmeden gebe kaldım.8. haftada kanamam oldu hastanede 2 gün yattım ve hala perde olduğunu bilmiyordum.bu süreç benim için çok karmaşıktı o kısımlarını geçiyorum meğersem ikizlere gebeymişim.bu kanamayla biri kendiliğinden düşmüş.ondan sonra iyi biir prof dr bulup sürekli olarak onun özeline gittim.bu perde düşük ve erken doğum riskine sebep olabileceğini düşündükçe hep stres yaptım.keşke o kadar da stres yapmasaydım... stres sonunda hem gebelik tansiyonu hem de gebelik diyabeti başladı.zaten risk varken 2 büyük risk daha çıktı.gebelik ilerledikçe diyabete bağlı bebeğin sıvısı ciddi miktarda arttı ve 1 büyük risk daha derken 29.haftamda sık aralıklarla kasılmalarım başladı.bebeğim sıkışmıştı iyice perdeden dolayı.bebek büyüdükçe perde sıkıntı yaratıyor bebeğin sıkışmasına neden oluyor.29. haftada hastaneye yatırdı prof hocam beni sağolsun tam bir ay yüksek dozda serumla yattım.biraz hata da bendeydi hiç yerimde durmuyordum.işyerinde de çok yoğun çalışıyordum.hiç dikkat etmiyordum.bir ayın sonunda sezaryenle bebeğim tam 33 hafta 0 günlük doğdu.o kadar zorki prematüre bebek bakmak.ancak yaşayan anlar beni... şu anda 55 günlük oğlum yanımda çok şükür herşey yolunda.normal zamanında doğsaydı şu anda 7 günlük olacaktı.anlatsam çok çok uzun ancak özetleyebildim.bu gebeliğin nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın ( inş güzel sonuçlanır sağlıkla kucağına alırsın sende) sana tavsiyem ilk işin bir daha gebe kalmadan önce zor olmayan bi operasyonu var hemen ameliyat ol.allah yardımcın olsun.elinden geldiğince kendini yorma bebeğin için karnında geçen birgün birgündür.

canım çok teşekkür ederim Allah bağışlasın bebeğini...

inşaallah bende de bi sıkıntı olmaz ..aslında son kontrolümde yıne kendi doktoruma gittim ve perde gözükmüyor dedi bebek burda 9 ay kalır dedi bana güvence verdi ,biraz öyle içim rahatladı.

başka bi doktora gitmeyide düşünmedim bilmiyorum doğru mu yapıyorum, ama bakalım inşaallah doktorum yanılmaz inşaallah bi sıkıntı olmaz desteğin için çok teşekkür ederimm...

Canım herkes için aynı sıkıntı olmaz tabi ki.onun da ölçüleri var kimisinin septum u daha büyük kimisinin daha küçüktür.bu bebiş işi biraz kader olacağı varsa kimse engel olamaz dilerim çok rahat geçer gebeliğin .ne olursa olsun dikkatli olmakta fayda var.kontrollerini aksatma.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arkadaşlar konuya kimse girmemiş ama bende de rahim perdesi varmış ve dr gebe olduğumu söyledi düşük riski olduğunu da söyledi şimdi bende hiç heves, mutluluk yok ben ne yapıcağım hep ama hep olumsuz düşünüyorum ...

ben de pazartesi öğrendim rahmimde septum olduğunu. 1 yıllık evliyim.şimdi çocuk düşünmüyorum ama bikaç yıl sonra düşündüğümde önümdeki engeller kalksın istiyorum :KK43: ankarada tavsiye edebileceğiniz doktor var mı

Selamun aleykum
Arkadaşlar bende derdimi paylaşmak istedim . 6 senelik evliyim .
Eşimle çoçuk yapmayı duşunmeye karar verdik .ve 5 ayın 20si 2010 da 4 hafta hamile oldugumu ögrendım çok sevinçliydik
Ve herşey yolundayken kı takı 24.hafta 2 günluken suyum patlayana kadar ve acılen doktora gittim acilden içeriye aldılar ve 16 hafta aya kalkmaksızın yatacaksın dedi doktor rabbim kimseye yaşatmasın boyle zor günleri .ve en vazla 3 gün dura bildim kızım hiranur dünyaya geldi sezeryanla 25 haftalıken ve 770 gramdı 5 ay hastanede kaldı o 5 ayı bi ben bi rabbım biliyor yuce mevlamın imtihanıydı bize ama şükürler olsun bu günümuze
Kızım şuan 4 yaşına gircek inşalah herşey yolunda şükürler olsun 6 aylık dogmasına rağmen şükürler olsun

Esas konuyadeyınmek istiyorum şuan 12 haftalık hamileyim
2 aylıktım ve ozaman ögrendım hamile oldugumu . İki kere adet gördum bu surede o da duşuk tehlıkesıymış ve doktor rahımde septum oldugunu ve yine erken doğum olur dedı boyle durumda olanlar varmı lütfen bana bilgi verin ??? sadece bol bol yatıyorum o durumu yaşamak istemiyorum rabbim bidaha göstermesin inşallah korkuyorum

Kızım 3 yasında neden erken soğum yaptıgımı ikinci bebiş olmayınca. Bugun cekılen rahım filmi ile anladık.34 haftalık erken doğum yaptım açilmam oldu.

Merhaba herkese
Arkadaslar sukurler olsun kizim daki gibi 25 haftalik erken dogum olmadi
Ama rahimde perde oldu icin 24 haftaliken doktor beni iceri aldi ve tam 13 hafta hastenede kaldim aya kalkmaksizin ve oglum 36.3 gunluken dunya ya geldi sukurler olsun saglikli sihatli hep korkuyla gecirdim hamileligimi cok agladim gunler oldu .....

Benim de rahmimde perde olduğunu hamile kaldıktan sonra öğrendim. Doktorlar ilk yüzde 60-70 düşer ya da erken doğum olur dediler. 13. haftamda rahim ağzına dikiş atıldı. Kendimi çok fazla yormamaya çalıştım evdeyken sürekli yattım sağolsun eşim çok yardımcı oldu. Şu anda 35 haftalığız. Şimdiye kadar ilaçlarla bu zamana geldiğimi düşünüyorum. Haftaya ilaçları bırakacağımızı söyledi doktorum. 37. haftada da dikişim alınacak. Önemli olan dikkat etmek ve moralini yüksek tutmak

Mrb arkadaşlar bundan 5 yıl önce rahim de septum olduğunu öğrendim ama çok fazla büyük değil dedi doktorum ilerde gebe kaldığında düşük yapabilirsin yada erken doğum olabilir dedi ben bunu göze alamadım ameliyat oldum ameliyatın başarılı geçti rahim deki septum alındı ve düzeltildi sonrasında uzun uğraşlar sonucunda 4 yıl sonra IVF yöntemiyle hamile kaldım ıkizlerime hamileyim ameliyatını yapan doktorum çok büyük tehlike septum alindigi icin rahim genisledikce açılabilir ameliyat olduğum içinde rahim ağzı yetmezliği yaşayabilirsin dedi 19. Haftamda rahim ağzım 4cm açıldı ve acil serklaj yapıldı ama 24 haftaya kadar dayanabildi yüksek enfeksiyon almışım dikiş alınarak ıkizlerimi dogum yaptım canlı dogdular ama sonrasında kaybettim çok büyük acı Rabbim kimseye yasatmasin sonrasında 2.5 ay sonra normal yollarla tekrardan hamile kaldım ve bizim korku maratonu tekrar başladı 13 Haftamda yine serklaj uygulandı 29 haftalik olduğunda kontrolde 6 cm açıldığını ve serklaj ipi nin olmadığını söylediler 14 gün hastanede yattım ilaçlarla 3 cm geriledi 1 ay da evde durdum sonra sinda lekelenmem oldu ve hastaneye tekrardan yattım 2 gün sonra sancı olmadan açılmaya başladı acil sezeryan a aldılar ve 33 hfta 5 Günlükken yavrum dünyaya geldi 2200 gr doğdu minicik ti çok korktum sarilik oldu 3 gün kuvezde 4 günde besik te kaldı bir sıkıntımız yok çok şükür şu an 2.5 aylık 4750gr birdaha korkuyorum çocuk yapmaya bu perde çok lanet bişi içerde dursa bi sıkınti alınsa ayrı bir sıkıntı allah yardımcımız olsun

Canım herkes için aynı sıkıntı olmaz tabi ki.onun da ölçüleri var kimisinin septum u daha büyük kimisinin daha küçüktür.bu bebiş işi biraz kader olacağı varsa kimse engel olamaz dilerim çok rahat geçer gebeliğin .ne olursa olsun dikkatli olmakta fayda var.kontrollerini aksatma.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

merhaba mineati nasılsın uzun zamandır kullanmıyordum burayı. bebeğim sağlıklı bi şekilde oldu çok şükür. doktor ilk başta yanlış görmüş ondan çok endişelenmişim .şimdi herşey yolunda çok şükür:KK36:

merhaba mineati nasılsın uzun zamandır kullanmıyordum burayı. bebeğim sağlıklı bi şekilde oldu çok şükür. doktor ilk başta yanlış görmüş ondan çok endişelenmişim .şimdi herşey yolunda çok şükür:KK36:
İyi canım gözüm aydın Allah sağlık sıhhat versin analı babalı büyütsün bebişini

Meraba kir.ben 12+3 hamileym cumartai gunu ikili tarama sirasnda cift rahm oldgnu soyledi radyolog. Doktrla konusamadm ama koskuyrm bsey olursa die.surekli bel agrim var cnku 4 gundr

Meraba kir.ben 12+3 hamileym cumartai gunu ikili tarama sirasnda cift rahm oldgnu soyledi radyolog. Doktrla konusamadm ama koskuyrm bsey olursa die.surekli bel agrim var cnku 4 gundr
canım hiç korkma bende de çift rahim vardı erken doğum yaptım ama çift rahim den değil enfeksiyon kapmıştı ve gittiğim doç ve profesör bana perden çok kısaymış senin rahim perdeyi aşmış 40.haftaya kadar bekler demişlerdi ama kendi doktorum tırt çıktı.işini sağlama al derim ...perdesi olup hiç anlamayanlar 9 ay taşıyanlar var...senin yapacağın bu konuda bilinçlenmek ve güvenebileceğin bir doktorunun olması önemli olan perdenin boyu ve şekli kalp şeklinde olanlar var bölmesi çok uzun olanlar var kısa olanlar var..ve erken doğumu geciktirebilecekleri iğneler var proluton gibi...

canım hiç korkma bende de çift rahim vardı erken doğum yaptım ama çift rahim den değil enfeksiyon kapmıştı ve gittiğim doç ve profesör bana perden çok kısaymış senin rahim perdeyi aşmış 40.haftaya kadar bekler demişlerdi ama kendi doktorum tırt çıktı.işini sağlama al derim ...perdesi olup hiç anlamayanlar 9 ay taşıyanlar var...senin yapacağın bu konuda bilinçlenmek ve güvenebileceğin bir doktorunun olması önemli olan perdenin boyu ve şekli kalp şeklinde olanlar var bölmesi çok uzun olanlar var kısa olanlar var..ve erken doğumu geciktirebilecekleri iğneler var proluton gibi...
Anladmm tesekkurler. Ya ozeldeki radyolog cift rahm demisti.smdi devlette baktrdm oyle bsey yok sadce rahim hilal seklinde onu gormstr radyolog dedi.hilal seklnde olmasida sorn yasatmz dedi

Anladmm tesekkurler. Ya ozeldeki radyolog cift rahm demisti.smdi devlette baktrdm oyle bsey yok sadce rahim hilal seklinde onu gormstr radyolog dedi.hilal seklnde olmasida sorn yasatmz dedi
ohh ne güzel işte gözün aydın rahat rahat yaşa hamileliğini keyfini çıkar hiç takma kafana birşeyi ben o hatayı çok yaptım hep diken üstündeydim..

X