hamilelik öncesi nasıl kilo verelim?

munzevi00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2020
199
105
32
merhaba. yaklaşık 1 sene kadar bebek düşündük fakat nasip olmadı. bu süreçte 4-5 kilo verdim fakat sağlıksız olduğunu düşünüyorum. sizce hamile kalabilmek ve aynı zamanda kilo verebilmek için nasıl beslenmek gerekir? elinde bu şekilde listesi olan var mı fikir alsam?

Sebze ağırlıklı beslenip, şeker ihtiyacınızı meyve ile karşılarsanız, cola-cips-ekmek vs keserseniz çok güzel kilo verirsiniz
Hem de sağlıklı kalırsınız 🥰
Ben diyet ve aç kalmakla kilo verilmesine karşıyım.

Neden veya tam olarak neyin sagliksiz oldugunu düsünüyorsunuz?

uzun süre açlık yaşayarak verdiğim için. 2 öğün beslendim insülin direncim de var bu yüzden emin olamadım. hamilelik öncesi uzun süre açlık zararlı mıdır acaba diye düşünüyorum

Sebze ağırlıklı beslenip, şeker ihtiyacınızı meyve ile karşılarsanız, cola-cips-ekmek vs keserseniz çok güzel kilo verirsiniz
Hem de sağlıklı kalırsınız 🥰
Ben diyet ve aç kalmakla kilo verilmesine karşıyım.

teşekkür ederim. sanırım çiğ çerez de destek olabilir hamilelik için değil mi? çerez meyve ağırlıklı olabilir diyetim. evet beyaz ekmek yasak zaten :KK200:

teşekkür ederim. sanırım çiğ çerez de destek olabilir hamilelik için değil mi? çerez meyve ağırlıklı olabilir diyetim. evet beyaz ekmek yasak zaten :KK200:
Şimdi şöyle, ben diyet yapmıyorum ama gebelil düşündüğümden özellikle dikkat ediyorum yediğime içtiğime. Mesela çerezden kastınız nedir, atıyorum badem veya ceviz yiyorsam yağ ihtiyacımı karşılamış oluyorum. Bide hamile kalmaya gerçekten etkisi olduğunu düşündüğüm besin balık. Kendinizi aç bırakmayın da, sağlıklı olduğunu düşündüğünüz ne varsa tüketin işte 🥰

Açlık güzeldir, bedeni dinlendirir, metabolizmayı canlandırır... Ancak sabah yarım ekmeği gömdükten sonra aç kalmak bedeni yorar. Çünkü birden yükselen şekerinizi birden düşürüyorsunuz. Şeker ve undan olan herşeyden uzak durun. O zaman aç kaldığınız da iyi gelmeye başlayacak. Başlangıç biraz zorlar aöa alışınca iyi gelir. Başlangıç aşamasında tarçınlı su için kan şekerini düzenler. Kuruyemiş, yumurta, meyve vs bol bol yiyin, balığı kızartmayın haşlayın, tereyağ ve zeytinyağı yiyin vs vs, insülin direncinizin düştüğünü göreceksiniz

ben herbalife takvıye besın kullanıyorum 8 kg verdım orantılı şekilde spora destekleyeerek

ben herbalife takvıye besın kullanıyorum 8 kg verdım orantılı şekilde spora destekleyeerek
Merhaba ne kadar sürede 8 kg verdiniz spor yaptınız mı? Şuan bende kullanıyorum 5 gün oldu 1,5 kg gitti tabi bu simdilik ödem gercek yağ yakımı ne zaman olur biliyprmusunuz?

Merhaba ne kadar sürede 8 kg verdiniz spor yaptınız mı? Şuan bende kullanıyorum 5 gün oldu 1,5 kg gitti tabi bu simdilik ödem gercek yağ yakımı ne zaman olur biliyprmusunuz?
canım yağ yakmayı çay yapıyor bol su tuketmen lazım

X