Gebeliğe Hazırlık HAMILELIK KÜRLERİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu hafta test yapacaktın
Canım evet Perşembe cuma yapacam dedim ama cumartesi gününden beri çok ağrılarım oldu yumurtladim sanki bel ağrısı yorgunluk uyku halsizlik kasiklarda batma alıntı vs yumutladim gibi değerlendirdik iki pazar pazartesi geceleri şimdi ne zaman test yapsam bilemedim 🤔bu hafta yapsam yanıltır mı beni

Canım evet Perşembe cuma yapacam dedim ama cumartesi gününden beri çok ağrılarım oldu yumurtladim sanki bel ağrısı yorgunluk uyku halsizlik kasiklarda batma alıntı vs yumutladim gibi değerlendirdik iki pazar pazartesi geceleri şimdi ne zaman test yapsam bilemedim 🤔bu hafta yapsam yanıltır mı beni
Yap ya naıal dayanıyorsun ki 😁

Merhaba arkadaslar.
Hamile kalmayi kolaylastiran yumurta gelisimini arrrtiran hormonlari duzene sokan bazi bitkiler ve kūrler var . Bunlar

Sogan suyu
Testere disli aslan pencesi
Hayit tohumu yada suyu
Incir kürü
Incir kiru+havuc kürü
Ari sutu+bal+polen karisimi
Kestane bali+toz tarcin+corek otu karisimi
Zentinyaginda bekletilen kuru incir
Ciwan percemi
Ve aklimiza gelmeyen baska bir cok kür ve ot ve besin

LUTFEN BUNLARIN NE ZAMAN KULLANILMASI GEREKTIGINI BILEN ARKADASLAR YAZABILIR MI .
ADET BITINCEMI KACINCI GUNU
KaC GUN SUREYLE
REGLIYKENMI
Hangileri bitince hangileri baslanmali
Hangileri ayni gun icilebilir .
Ac mi tok karna mi
Kac kez icilmeli veya yenilmeli
Hangisi hangi hormona iyi geliyor hangi hormonu yukseltip hangisini dusuruyor.

Bunun gibi sorular cogaltilabilir .
Lutfen daha once kullananlar hangi amacla kullandilar ve faydasi ve zarari olanlar yasayanlar yazabilirmi deneyimlerini.

Baska fayda saglayan kurler olduysa onlarida yazar misiniz . Aklima gelmedi hepsi .
Cook tesekkur ederimmm . Bir cok hamile kalmak isteyen kadina cok faydasi olacaktir . Derli toplu hepsi ayni yerde olur en axindan.
TESEKKURLEER🤗🤗😊😊
Canim soğan suyu ara kanama yapabilir bence dikkatli kullan pko varsa özellikle o hanımlar kullanıyor

Bu saydıklarınız aynı zamanda hamilelik 🤰🏻 belirtisi 😊

2 3tane cevizi geceden 1bardak suya koyup sabah ac karnina iciyomussun cevizlerde yenilmeli. Adetin 2ci gununden ama ben yapmaya korkuyorum biseye zarari olur diye benim hormonlarim hepsi cok dusuk

Adetnz düzensz miydi acaba soğan kürünü ne zaman kullandnz bide hamilelik testini ilişkiden kaç günn sonra yptnz
Normalde düzenli olan Adetim son iki aydır Düzensizleşmişti ben de ovulasyon testi aldım aynı zamanda soğan suyu içtim. Adet bittikten 4 gün sonra İçmeye başladım 15 gün sabah akşam aç karna içtim. Gebelik testini adete 3-4 gün varken yaptım çok silik çıktı

Normalde düzenli olan Adetim son iki aydır Düzensizleşmişti ben de ovulasyon testi aldım aynı zamanda soğan suyu içtim. Adet bittikten 4 gün sonra İçmeye başladım 15 gün sabah akşam aç karna içtim. Gebelik testini adete 3-4 gün varken yaptım çok silik çıktı
Saol cnm bende bu ay deneyecegm bakalım

2 3tane cevizi geceden 1bardak suya koyup sabah ac karnina iciyomussun cevizlerde yenilmeli. Adetin 2ci gununden ama ben yapmaya korkuyorum biseye zarari olur diye benim hormonlarim hepsi cok dusuk
Bu dediğiniz cevizli suyu annem de içiyor ☺️ Onunki daha çok kolesterol ve şeker için sanırım. Annem de bi yerlerden duymuş, bi kaç senedir cevizleri kırıp bi gece suda bekletir ve sabah da aynı tarif ettiğiniz gibi önce suyunu içer, sonra da cevizleri yer.
Hormonları çok etkilediğini sanmıyorum, ceviz faydalı sonuçta. Omega ve e vitamini var bildiğim kadarıyla, günde iki cevizden zarar gelmez.

Bu dediğiniz cevizli suyu annem de içiyor ☺ Onunki daha çok kolesterol ve şeker için sanırım. Annem de bi yerlerden duymuş, bi kaç senedir cevizleri kırıp bi gece suda bekletir ve sabah da aynı tarif ettiğiniz gibi önce suyunu içer, sonra da cevizleri yer.
Hormonları çok etkilediğini sanmıyorum, ceviz faydalı sonuçta. Omega ve e vitamini var bildiğim kadarıyla, günde iki cevizden zarar gelmez.
Bizim taraflarda hamile kalmak isteyen hemen hemen herkes yapar bunu yumurta gelistirmek icin ama ben yapmadim hic

Bizim taraflarda hamile kalmak isteyen hemen hemen herkes yapar bunu yumurta gelistirmek icin ama ben yapmadim hic
Benim de okuduklarımdan öğrendiğim kadarıyla omega 3 yumurta geliştirmek için alınıyor. Gebe kalındıktan sonra da bebeğin gelişimi için doktorlar tavsiye ediyorlar. Ceviz de omega 3 yönünden zengin bir besin olduğu için insanlar bilerek kullanıyorlar bunu. Ben her gün ceviz yerim ama bu yönünü hiç düşünmemiştim 🤔 acaba suya mı atsam ben de 🤨
Bunu öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler paylaşım için 😇

X