Hakaret

İki kere adnan oktara hakaretten dava açıldı bana da, geçen yıl da eşime yine dava açılmıştı. kayınpederime en tepede bulunan bir kişi için dava açtılar. benimkilerden bir şey çıkmadı, eşiminkinden de çıkmadı, kayınpedere ceza vermişler ama hükmün geri bırakıması denmiş sanırım. bence bir şey çıkmaz. para koparmaya çalışıyorlar, en fazla o kadar ödersiniz zaten kazansalar bile ki ben sanmıyorum. para kaptırmayın bence vermeyin istediklerini.
Sizin kayınpeder karşı tarafın dosya ve vekalet ücreti vb. ne kadar ödedi acaba? Bir sorsanız kendisine? Size minnettar olurum

Benim de başıma geldi,çok ünlü bir trol toplu halde dava açıyormuş sosyal medyada yorum yapanlara.Ben de "yavşak" demişim.Polis ifadeye çağırdı ve gittim.İfademi verirken,polis korkma abla bak burada dosyalar dolu,Devlet büyüklerine hakaret etmediğin sürece başına bir şey gelmez dedi.Onun üzerinden uzun zaman geçtikten sonra eve arabulucunun gönderdiği kağıt geldi,arayıp sormadım ve beni arayan da olmadı.Kisacasi demem o ki,insanları korkutmak için yapıyorlar ve bu bir sektör haline gelmiş.Muhtemelen dava da düşer merak etmeyin.Kimseye para yedirmeyin bence.

Benim de başıma geldi,çok ünlü bir trol toplu halde dava açıyormuş sosyal medyada yorum yapanlara.Ben de "yavşak" demişim.Polis ifadeye çağırdı ve gittim.İfademi verirken,polis korkma abla bak burada dosyalar dolu,Devlet büyüklerine hakaret etmediğin sürece başına bir şey gelmez dedi.Onun üzerinden uzun zaman geçtikten sonra eve arabulucunun gönderdiği kağıt geldi,arayıp sormadım ve beni arayan da olmadı.Kisacasi demem o ki,insanları korkutmak için yapıyorlar ve bu bir sektör haline gelmiş.Muhtemelen dava da düşer merak etmeyin.Kimseye para yedirmeyin bence.
Ahh ahh düz vatandaş olsa bir şey çıkmaz da arkasında tarikat var işte. Lanet olsun.

Peki HAGB alırsam dosya ve karşı tarafın vekalet ücreti 16.000 den fazla tutar mı acaba? 20.000 bile olsa razıyım yeter ki tarikat muridine para yedirmiyim.
Benim davam basit yargılamaydı,bunun için avukat 10 bin istedi. Eger duruşma olursa farklı şehirde olacağı icin ekstra ücret olacaktı,bana fazla geldiği icin avukata vekalet vermedim sadece savunma ve itiraz dilekçesi yazdırdım,bunun için de 5 bin verdim. Bence se onlara para yedirmek yerine avukata vermeniz daha iyi olur

Facebook'ta yaptığım bir yorumla ilgili hakkımda dava açılmış.

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Şimdi benim İskenderun'dan mı avukat bulmam gerekiyor?

Teşekkürler.
Doğru mu anladım? Adamın çocuğu tarikat yurdunda tecavüze uğruyor ve siz ahmak dediğiniz için size dava açıyor. Doğru mu?
evladına sahip çıkamamış size mi yetiyor gücü
Kendi kendinizi de savunabilirsiniz ne o adama ne de o tarikat avukatına 1 lira bile vermeyin

Facebook'ta yaptığım bir yorumla ilgili hakkımda dava açılmış.

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Şimdi benim İskenderun'dan mı avukat bulmam gerekiyor?

Teşekkürler.
Sosyal medyaya dikkat edin sırf bu iş için kurulmus birimler var anlaşmalı hakim vs dava açıp para aliyorlar

Karşı tarafın vekalet ücreti ve mahkeme masrafları ne kadar tutar acaba eğer davayı kaybedersem bunları düşünüyorum.

Peki HAGB alırsam dosya ve karşı tarafın vekalet ücreti 16.000 den fazla tutar mı acaba? 20.000 bile olsa razıyım yeter ki tarikat muridine para yedirmiyim.

Az bile yazmışsınız, ama adamlar sistemi kurmuş ve bu iğrenç bir şey. Çocuğa çok, çok üzülmemin dışında ben de ilk mesajınızı okuduğumda bunu düşündüm. O sadece adı "baba" olan babanın ya da tarikatın eline 1 kuruş bile geçse çok kötü hissederdim kendimi. Hukuki konuda bilgim yok, ama tüm iyi dleklerim sizinle. Umarım tek kuruş ödemenize gerek kalmadan kurtulursunuz. 🙏

Ahmak kelimesi neden hakaret sayılıyor anlamıyorum.Ibb başkanı imamoğlu da 3 sene önce ysk başkanına ahmak dedi diye 3 sene cezasi isteniyor.hatta siyaset yasağı bile gelebilir.cok saçma.siz yanlış bisey dememissiniz ki.para mara da vermeyin.

X