Hakaret

michonne

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
1.609
2.236
Facebook'ta yaptığım bir yorumla ilgili hakkımda dava açılmış.

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Şimdi benim İskenderun'dan mı avukat bulmam gerekiyor?

Teşekkürler.

Bir tarikat yurdunda tecavüze uğrayan bir çocukla ilgili, o dönem haberin altına. "Insan çocuğunu bunlara emanet edebilecek kadar nasıl ahmak olabilir" yazmışım.. Ahmak dedim evet, özür de diledim polisteki ifademde. Olayın vehameti ile aynı yaşta evladım var, bir ebeveyn olarak üzüntüden ne dediğimi bilemedim özür dilerim dedim. Çocuğun babası dava açmış. Dava İskenderun'da görülecekmiş. Ben İstanbul 'da ikamet ediyorum.

Arabulucu aradı adam 16.000 TL istiyordu 15.000 e düştü. Avukat muhtemelen tarikatın avukatı. Eşim uğraşma ver kurtul diyor ama tarikat müridlerine para kaptırmak canımı sıkıyor. Sicilim temiz, beş yıldır trafik cezası bile almadım.

Teşekkürler.

sosyal medyada özellikle hakaret edilmesi için içerikler açılıyor ve ara bulucu ile para alınıyor. Bazı kişiler bunu meslek haline getirmiş o yüzde sosyal medyada yorum yapmıyorum.

Avukat bulup durumu sorun bence

O çocuğa o kadar üzüldüm ki ahh. Tam olarak ne yazdığımı bilemedim işte. :KK43:

Yani ne yazacaktın panpa, oh ne güzel çocukllarını bilmediklere yere vermişler yaşasın mı yazacaktın .. az bile yazmışsın , adam oturup ders çıkaracağına hatasından bir de senden para mı istiyor?? Sosyal medyada bolca hakaret yiyorum madem bari bu işten para kazanayım demiş sanki o adam :KK51:

Teşekkürler.

Bu isi meslek haline getirenler var gecen tesettürlü biri içki ile yıkanıyor, çok tepki topladı ama amacı hakaret ettirip para almakmis is haline getirmis Bu alanda uzman bir avukat ile görüşün dava ya uzasa ne olur, sizi yönlendirsin biz ne desek bos

Ee ama dogru demissiniz bunda hakaret sayılacak ne var ki ahmaklik hakaret miymiş ? Cocukken beni de yollamışti ailem 2 haftada hasta olmuştum sonra ya biz ne yapıyoruz diyip yollamadılar kuran ögrenmek istesin insan içinde olsun her yerde ögrenir bir yerde yatıli kalıp öğrenmesine gerek yok

Yani ne yazacaktın panpa, oh ne güzel çocukllarını bilmediklere yere vermişler yaşasın mı yazacaktın .. az bile yazmışsın , adam oturup ders çıkaracağına hatasından bir de senden para mı istiyor?? Sosyal medyada bolca hakaret yiyorum madem bari bu işten para kazanayım demiş sanki o adam :KK51:

Evet bunu meslek edinenler var. Bilerek tahrik edici gönderiler paylaşılıyor. Hakaret edenlerin hepsine dava açılıyor. 10 kişiden 15bin alsa köşe.
Ben de mi girsem bu işe ya 🙄

1 yıl oldu. Yargı bunların elinde bence davayı kaybederim diye düşünüyorum. Yoksa normal şartlarda savcı takipsizlik kararı bile verebilirdi.
Bunu hem avukatlar hem de bu tarz paylaşım yapan kişiler bilerek yapıyorlar zaten maksat hem avukat hem biz kazanalım. Ben olsam sonuna kadar giderim . Zamanında biri Süleyman soylunun annesine küfür etmiş soylu da şikayet ediyor sonucunda bisey olmamış soylu da neden hakaret suçunun cezasi hapis olmuyor falan diye açıklama yapmış netten bulabilirsiniz. Size de en fazla daha az para cezası ve 5 hgb çıkar gibi duruyor .

Teşekkürler.
Şaka givi hem zuçlu hem güçlüler ya

X