Lise Yorum ve Soruları Güzel Sanatlar Lisesi arıyorum!!!

nilbesceli

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
3
1
45
Merhaba,

Kızım 8. sınıf öğrencisi ve resimde çok başarılı, il ve yurt çapında birçok yarışmada derecesi var.
Lisede güzel sanatlar okumasını istiyoruz ancak seçenekler çok kısıtlı ve kayıt için zaman da gittikçe azalıyor, internetten araştırıyoruz ancak tabiki deneyimi olan birilerinin yorumu da bizim için çok
önemli. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar
Nil Besceli

Merhaba Nil Hanım,

Ataşehir'de Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi var, benim kızım ilkokul kısmında okuyor, eğitimlerinden çok memnunuz, aynı siteden komşumun kızı da lise tarafında resim bölümünde okuyor. Hatta geçen sene yıl sonunda bir müzayede yaptılar CKM'de, ona da katıldık eşimle, çocukların resimlerini satıp gelirini de Koruncuk Vakfı'na bağışladılar. Proje çok anlamlı ve çocukların yaptıkları resimlere, heykellere inanamazsın, hocalar bildiğim kadarıyla piyasadada bilinen sanatçılar, arkadaşımın kızı Ezgi çok mutlu, başka güzel sanatlar liseleri de var ama onlar çok araştırmıştı zamanında, Adıgüzel'den mezun çocuklar çok iyi fakültelerde yetenek sınavları sonrasında ciddi burslar kazanıyor, Ezgi de o yolda ilerliyor zaten. Bir gidip görüşün bence.

Merhaba,

Kızım 8. sınıf öğrencisi ve resimde çok başarılı, il ve yurt çapında birçok yarışmada derecesi var.
Lisede güzel sanatlar okumasını istiyoruz ancak seçenekler çok kısıtlı ve kayıt için zaman da gittikçe azalıyor, internetten araştırıyoruz ancak tabiki deneyimi olan birilerinin yorumu da bizim için çok

Saygılar
Nil Besceli

Merhabalar,

Ben geçen cumartesi yeğenimi Adıgüzel'in bursluluk sınavına soktum, çocuklar sınavdayken okul idarecileri lise binasında bir sunum yaptılar, o sırada okulu da gezme fırsatım oldu. Okulun bütün duvarları çocukların yaptıkları resimlerle dolu. bayağ sergi geziyo gibi hissediyosunuz,tek kelimeyle ba-yıl-dım. Ben de grafiker olduğum için resme çok ilgi duyuyorum,o yaştaki çocukların böyle güzel resim yapmalarında yetenekleri kadar okulun da etkisi büyük tabiki.

Merhaba Nil Hanım,

Ataşehir'de Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi var, benim kızım ilkokul kısmında okuyor, eğitimlerinden çok memnunuz, aynı siteden komşumun kızı da lise tarafında resim bölümünde okuyor. Hatta geçen sene yıl sonunda bir müzayede yaptılar CKM'de, ona da katıldık eşimle, çocukların resimlerini satıp gelirini de Koruncuk Vakfı'na bağışladılar. Proje çok anlamlı ve çocukların yaptıkları resimlere, heykellere inanamazsın, hocalar bildiğim kadarıyla piyasadada bilinen sanatçılar, arkadaşımın kızı Ezgi çok mutlu, başka güzel sanatlar liseleri de var ama onlar çok araştırmıştı zamanında, Adıgüzel'den mezun çocuklar çok iyi fakültelerde yetenek sınavları sonrasında ciddi burslar kazanıyor, Ezgi de o yolda ilerliyor zaten. Bir gidip görüşün bence.

Banu Hanım ilginize teşekkür ederim. Biz Bostancı'da oturuyoruz zaten, araştırdığımız kadarıyla zaten Adıgüzel en iyisi, ama tabi insan yine de deneyimli birilerinden fikir almak istiyor. Eşim şimdi yurt dışında iş için, Mart başında geldiğinde mutlaka gidicez görüşmeye, o gelene kadar ben de biraz fikir toplamış olurum... Sevgiler

Merhabalar,

Ben geçen cumartesi yeğenimi Adıgüzel'in bursluluk sınavına soktum, çocuklar sınavdayken okul idarecileri lise binasında bir sunum yaptılar, o sırada okulu da gezme fırsatım oldu. Okulun bütün duvarları çocukların yaptıkları resimlerle dolu. bayağ sergi geziyo gibi hissediyosunuz,tek kelimeyle ba-yıl-dım. Ben de grafiker olduğum için resme çok ilgi duyuyorum,o yaştaki çocukların böyle güzel resim yapmalarında yetenekleri kadar okulun da etkisi büyük tabiki.

Burcu Hanım teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için sevgiler...

Herkese selam,

Kızım Adıgüzel'de Tiyatro Bölümü'nde okuyor, ilkokuldan beri en büyük hayaliydi, o yüzden çocuğumuzda hiç teog baskısı da yaratmadık ve hayalinin peşinden gitmesine onay verdik. Geçen yıl bu konuda çok araştırdık, forumlarda çok detaylı bilgi yok, o yüzden Nil Hanım iyi ki açtınız bu başlığı, neticede çocuklarımızın geleceği söz konusu ve yaşayan bilen insanların fikirleri çok önemli. Bir kere Adıgüzel'de alan hocaları çocuklara meslektaşları gibi davranıyor, bu çok önemli, çocukların özgüveninde ciddi bir artış sağlıyor bu durum. Tabi bir de İstanbul Üniversitesi ile yaptıkları akademik bir anlaşma var, biliyosunuz İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları okulun adı. Valla biz çok mutluyuz, sanatla iç içeler ve aynı zamanda akademik başarı ve disipline de önem veriyorlar. Gidip görüştüğünüzde zaten ilk görüşte etkileneceksiniz bence. Sevgiler...

Merhaba,

Saygılar
Nil Besceli
Ben NİDA TÜFEKÇİ GÜZEL SANATLAR LİSESİ/11. sınıf Müzik bölümü öğrencisiyim. çok geç kalmışşınız kayıtlar çoktan bitti. Umarım kızınız iyi bir Lieye başlar. :)

X