günlük planlarım

Ocak ayı zincirim:
-Namazlar

-20sy kitap
-Mutfak düzen
-Yatak od düzen
-Tel süremi 3 saatin altında tutmak
-Paketli gıda yememek

Namazlar:
Bu konuda uzun zamandır ihmalkar davranmıştım, bunun esas nedeni de bir vakiti kılmayınca diğerini kılmama itimali artıyor insanın. Bir süre sonra da kılmamak normal gelmeye başlıyor. Bu konuda kritik olay ilk vakiti kaçırmamak, kaçırsam bile en yakın vakitle farzını kılarak birikmesini önlemek. örneğin benim için öğle namazı çok kritik, öğle-ikindiyi iş yerinde kılma durumundayım, yer imkanım var, burda kılanlar var. öğle namazını kılmazsam diğerlerini de kılmama ihtimalim artıyor maalesef, ihmal etmeyip öğle arası halletmeliyim. ikinci kritik noktam yatsı namazı, geç saate denk geldiğinde kılması benim için epey güç oluyor. onu da akşam namazından hemen sonra hatta abdestim bile kaçmadan taze taze kılmam gerekiyor. çaydan sonraya kaldığında sündükçe sünüyor maalesef ve kızımı uyutmaya gidiyorum o baya zaman alıyor, ben de uykulu oluyorum sonra kalkıp namaz kılmak zor geliyor.

merhaba hoşgeldiniz:) nasıl gidiyor planları uygulamak?
Hoş bulduk 🤩 sadece düzenli kuran ama diğer hiç bir şey düzenli değil. Günlük de aldım daha tutmaya başlayamadım, bu ay bitmeden başlasam... günlüğe olumsuz şeyleri yazmaktan çekiniyorum ama yazmassam da korkularımı yenemem, yüzleşmeliyim . Nasıl bir yol izlesem diye her gün düşünmekten bu ay da bitiyor

Canım yeni gördüm topiğini. Nasılsın? Süper bi topik olmuş. Harika gidiyorsun bence. Benimde önümüzdeki 1-2 ay bi karmaşam var. Sonra rutinlerine bende katılayım 😍😍

Hoş bulduk 🤩 sadece düzenli kuran ama diğer hiç bir şey düzenli değil. Günlük de aldım daha tutmaya başlayamadım, bu ay bitmeden başlasam... günlüğe olumsuz şeyleri yazmaktan çekiniyorum ama yazmassam da korkularımı yenemem, yüzleşmeliyim . Nasıl bir yol izlesem diye her gün düşünmekten bu ay da bitiyor
neyi bekliyorsun günlük yazmak için?? olumsuz şeyleri başka bir kağıda yaz istediğinde atabilirsin böylece, düşünerek vakit geçirdiğinde anı da boşa harcamış oluyorsun yarın da bugünü boşa harcadığın için üzülerek geçirecek, kronik bir döngüye gireceksin. günlük yazımında da yazdıkça kendine göre bir düzen oluşacak ne istediğini daha iyi anlayacaksın, itiraz istemiyorum hemen bugün başla yazmaya, hemen hepsi bir anda olmaz moral bozma adım adım alışkanlıkların oturacaktır:)

Canım yeni gördüm topiğini. Nasılsın? Süper bi topik olmuş. Harika gidiyorsun bence. Benimde önümüzdeki 1-2 ay bi karmaşam var. Sonra rutinlerine bende katılayım 😍😍
yazdığımda uygulama ihtimalim arttığını fark ettim:) günlük gibi yazmak kendimi sorgulamak için açtım bu başlığı. Sen nasılsın? Sıkıntılı bir karmaşa değildir işallah bu durum:) Taşınma işleri falan mı yoksa:) oğulların nasıl? Nasıl gidiyor iki çocuklu hayat

Ocak ayı zincirim:
-Namazlar

-20sy kitap
-Mutfak düzen
-Yatak od düzen
-Tel süremi 3 saatin altında tutmak
-Paketli gıda yememek

Kitap okumak:
Çok sevdiğim bir şey olsa da bu arada sosyal medya diziler falan derken biraz ihmal ettim sanırım. aylık 3 kitap okumak istiyordum hala 1. kitap bitmedi, pazartesiye kadar bitirip son hafta da bir kitap okuyup 2 kitapla kapatmalıyım en azından. kitap elimde sündükçe kitabın konusundan da kopuyorum okuyasım gelmiyor ondan da uzadı sanırım. en mantıklı şey kızım uyuduktan sonra yarım saat kitap okuma saati yapıp uyumak, şimdi yaptığımsa kızımı uyuttuktan sonra elime telefonu alıyorum video izliyorum sosyal medyada vakit geçiriyorum uyuyana kadar, Ay sonuna kadar düzenli gitmeyi planladım.

neyi bekliyorsun günlük yazmak için?? olumsuz şeyleri başka bir kağıda yaz istediğinde atabilirsin böylece, düşünerek vakit geçirdiğinde anı da boşa harcamış oluyorsun yarın da bugünü boşa harcadığın için üzülerek geçirecek, kronik bir döngüye gireceksin. günlük yazımında da yazdıkça kendine göre bir düzen oluşacak ne istediğini daha iyi anlayacaksın, itiraz istemiyorum hemen bugün başla yazmaya, hemen hepsi bir anda olmaz moral bozma adım adım alışkanlıkların oturacaktır:)
Çok sağol yaa iyi bi motive oldu :) bu akşam başlıyorum inşallah 🤲🏻🤩 kronik döngüye girdim aynen yaşamamış gibi

merhaba arkadaşlar hep çok hedef koyar sonra bıkar hiçbirini yapmam. bu nedenle parça parça alışkanlık edinmeyi düşünüyorum. burda yaptıklarımı paylaşıcam. siz hangi konularda eksiksiniz? hangi konularda rutin oluşturma ihtiyacını çok hissediyorsunuz? yazın ve bana katılın:)
Ben hep düzenli spor yapmak istiyorum ama motivasyonum yok hiç :KK43:

yarına haberlerini bekliyorum:))
Sağol yaa ama neler yazabilirim ki örnek verebilir misin sana zahmet. Çünkü işyerinde genelde olumsuz şeyler oluyor :) olumsuzlukları kağıda yazıp silmek içime sinmedi. Dönüp baktığımda her şeyi iyi yaşamış gibi olurum ama 😳😳 her şeyi yazayım gitsin mi yaa yazıcammmm🙆🏼‍♀️🙆🏼‍♀️🙆🏼‍♀️

Sağol yaa ama neler yazabilirim ki örnek verebilir misin sana zahmet. Çünkü işyerinde genelde olumsuz şeyler oluyor :) olumsuzlukları kağıda yazıp silmek içime sinmedi. Dönüp baktığımda her şeyi iyi yaşamış gibi olurum ama 😳😳 her şeyi yazayım gitsin mi yaa yazıcammmm🙆🏼‍♀️🙆🏼‍♀️🙆🏼‍♀️
bence de olumlu-olumsuz hepsini yaz, olumsuz şeyleri sonra okumak istemezsen başına bir işaret koy okuma gibisinden veya oku en iyisi ve durumua şükret çok şükür böyle bir durum yaşadım ama geçti gibi, şimdiki zamanın kıymetini daha iyi bilirsin:)

bence de olumlu-olumsuz hepsini yaz, olumsuz şeyleri sonra okumak istemezsen başına bir işaret koy okuma gibisinden veya oku en iyisi ve durumua şükret çok şükür böyle bir durum yaşadım ama geçti gibi, şimdiki zamanın kıymetini daha iyi bilirsin:)
:KK37:

yazdığımda uygulama ihtimalim arttığını fark ettim:) günlük gibi yazmak kendimi sorgulamak için açtım bu başlığı. Sen nasılsın? Sıkıntılı bir karmaşa değildir işallah bu durum:) Taşınma işleri falan mı yoksa:) oğulların nasıl? Nasıl gidiyor iki çocuklu hayat
Evet bende öyleyim. Yazınca daha iyi yapıyorum her şeyi. 😍 bende iyiyim. Aynen taşınacağız sanırım onun telaşı sardı beni. Çocuklar da iyiler çok şükür 😍
Bende kilo hedefime ulaştım korumayı öğrenmeye çalışıyorum 🤣🤣🤣 şu an pek başarılı değilim ama olacak 🥰

Yarın hiç zararlı beslenmeyeceğim 🤩
Sonucu sana bildiririm 🤣🤣🤣

Ocak ayının ilk gününden beri düzenli olarak spor yapıyorum ve her gün en az 15 sayfa kitap okuyorum. Umarım yıl sonuna kadar zinciri hiç kırmam 😂

Evet bende öyleyim. Yazınca daha iyi yapıyorum her şeyi. 😍 bende iyiyim. Aynen taşınacağız sanırım onun telaşı sardı beni. Çocuklar da iyiler çok şükür 😍
Bende kilo hedefime ulaştım korumayı öğrenmeye çalışıyorum 🤣🤣🤣 şu an pek başarılı değilim ama olacak 🥰
süper çok sevindim hedefine ulaşmana:) zararlı beslenmeme challenge ne durumda:)

X