Gün yapıyor musunuz?

Gatlibas

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2022
35
20
Merhaba hanımlar, ilk defa bir konu açıyorum heyecanlıyım.:KK24: Bu dönemde aranızda gün yapan var mı diye merak ediyorum. Günlerde hem sohbetler edilirdi hem de birbirimize destek olurduk birikim yapardık. Ben bir gün grubu başlatsam mı diye düşünüyorum ama önce merak ettim sizler gün hakkında ne düşünüyorsunuz ve ne yapıyorsunuz? Gün yapan var mı hala? Veya yapmıyorsanız neden?

otuz yıl mıı!!!! :nazar: masallah! hiç bozulmadan aynen devam etti mi yani... bravo valla. ne güzel sohbetler oluyordur konular konuşuluyordur kimbilir...
Evet canım 30 yil. Arkadaş değil, kardeş gibi olduk. Çocuklarımızı birlikte büyüttük, birlikte evlendirdik, şimdi de torun torba konuşur olduk. Zaman tüneli gibi...😍

Yedikleriniz bile 250₺'den fazla tutuyor:))
Yok ya bir tencere dolma yapmış ee yarısı kaldı akşam yemeği onlara.
Haşhaşlı vardı yine kaldı yiyecekler zaten.
Salata turşu evde yapılıyor genelde.
Bir tatlı ayrıca yapılmış ozenilmisti onu da komsum yaptı dedi.
Ama günün amacı da bu zaten misafir agirliyoruz tabii masraflı olacak.
Birde 2.500 geliyor ya 500 masraf yaomis varsayalım 2 bin kâr dışarıda pide yesek her ay daha fazla gidecekti gelen paradan.

Yok ya bir tencere dolma yapmış ee yarısı kaldı akşam yemeği onlara.
Haşhaşlı vardı yine kaldı yiyecekler zaten.
Salata turşu evde yapılıyor genelde.
Bir tatlı ayrıca yapılmış ozenilmisti onu da komsum yaptı dedi.
Ama günün amacı da bu zaten misafir agirliyoruz tabii masraflı olacak.
Birde 2.500 geliyor ya 500 masraf yaomis varsayalım 2 bin kâr dışarıda pide yesek her ay daha fazla gidecekti gelen paradan.
İşin şakası o canım. Tabi ki maksat muhabbet. Ama ben gerçekten isterdim gün yapmayı. Ama asla TL ile yapmam. Düşünsenize 10.ya sıra gelene kadar para üçte iki değer kaybediyor 😂

Eskiden cok yaptık ama pandemıden sonra ınsanlarda toplu evlerde oturma gelenegı kalktı bence
Bırde ekonomık sartlar .. onceden 8 9 cesıt yapardım
Ama sımdı zaten bır mmosafır agırlamak 1000 lıraya mal olabılır ..artık mısafır agırlamakta zor
Ama gordugum bazı gunlerde
Mesela ev sahıbı cay demlıyor bır cesıt yapıyor ,dıgerlerı bırer cesıt yapıp getırıyor oyle cok mantıklı olurdu.
Yada herked dısarda buluşacak evlere dagılacak
Valla 38 yasına geldım okadar mısafır agırladımkı
Sımdı ne cocuk sesıne ne o hızmete hıcbırıne gelemem
Herkes evınde otursun😂😂

İşin şakası o canım. Tabi ki maksat muhabbet. Ama ben gerçekten isterdim gün yapmayı. Ama asla TL ile yapmam. Düşünsenize 10.ya sıra gelene kadar para üçte iki değer kaybediyor 😂
Açıkçası bende gram üzerinden gün yapmak istedim ama diğer kadınlara uydum
Ya zaten birikim yapıyorum 250 koymaz bir altın alırım diye düşündüm.

Benim iki gün grubum vardı. Biri okulda, kadın erkek karışık. Kimse kimseye gitmiyor, sadece her ay birine para veriyorduk. Hesaba yolluyorduk. Diğeri de yakın arkadaşlarımla, 5 kişi. Onlarla birbirimize gider gelirdik her ay. İkramlık hazırlıyorduk. Bu sene evdeyim, katılmadım günlere.

Şimdi dışarıda bir gün yapılıyormuş davet ediyorlar da bana zor heliyo.
Kışın git gel karda çok usenirim.
Birde bir pide olmuş 150 lira eee çay kahve var yol parası derken boşuna masraf.
Ev o yüzden ekonomik geliyor bana.
En fazla yapacağın 1 sene için bir kez ikramlık 1000 lirayı geçmez zaten evde olunca.
Ama dışarıda 1500 u geçer.

Benim iki gün grubum vardı. Biri okulda, kadın erkek karışık. Kimse kimseye gitmiyor, sadece her ay birine para veriyorduk. Hesaba yolluyorduk. Diğeri de yakın arkadaşlarımla, 5 kişi. Onlarla birbirimize gider gelirdik her ay. İkramlık hazırlıyorduk. Bu sene evdeyim, katılmadım günlere.
Aaa kadin erkek karisik duymamistim. Sanki gün dediğin sadece bizimmiş gibi :) Bu sene neden istemediniz?

Evet iste o bölüm çok fena... yani sonuncu olmak sanki daha güzel ödül gibi en son paraları topluyorsun ama tl olunca keyfi kaçıyor. Dolar falan da yapan var galiba. Siz neden yapmıyorsunuz gün?

Eskiden cok yaptık ama pandemıden sonra ınsanlarda toplu evlerde oturma gelenegı kalktı bence
Bırde ekonomık sartlar .. onceden 8 9 cesıt yapardım
Ama sımdı zaten bır mmosafır agırlamak 1000 lıraya mal olabılır ..artık mısafır agırlamakta zor
Ama gordugum bazı gunlerde
Mesela ev sahıbı cay demlıyor bır cesıt yapıyor ,dıgerlerı bırer cesıt yapıp getırıyor oyle cok mantıklı olurdu.
Yada herked dısarda buluşacak evlere dagılacak
Valla 38 yasına geldım okadar mısafır agırladımkı
Sımdı ne cocuk sesıne ne o hızmete hıcbırıne gelemem
Herkes evınde otursun😂😂
Ağırlama işi evet haklısınız... peki siz toptan mı bıraktınız yoksa para yolluyor musunuz birbirinize

Aaa kadin erkek karisik duymamistim. Sanki gün dediğin sadece bizimmiş gibi :) Bu sene neden istemediniz?
Bu sene doğum izninde evdeyim, okulla çok diyaloğum yok ama olursa bana da haber ederler kesin. Kadın erkek karışık olanın tek mantığı para biriktirmek. Pasta börek sohbet olayı yok. Temiz iş o da. 😁

Çok istiyorum ama yaşadığım şehre geleli bir buçuk yıl oldu ve burada çok çevrem yok. Eşimin iş arkadaşlarının eşleriyle yapmayı düşünüyorum ama önce ikna etmem lazım:) bir de ben yaparsam dışarda, kafe tarzı bir yerde yaparım. Kayınvalidem öyle yapıyor. Herkes kendi hesabını ödeyip dağılıyor sonra.
Evet iste o bölüm çok fena... yani sonuncu olmak sanki daha güzel ödül gibi en son paraları topluyorsun ama tl olunca keyfi kaçıyor. Dolar falan da yapan var galiba. Siz neden yapmıyorsunuz gün?

Bu sene doğum izninde evdeyim, okulla çok diyaloğum yok ama olursa bana da haber ederler kesin. Kadın erkek karışık olanın tek mantığı para biriktirmek. Pasta börek sohbet olayı yok. Temiz iş o da. 😁
tebrik ederim, allah bağışlasın bebeğinizi... :nazar: evet karışık grubun amacı belliii :) orada miktar ve sıra nasıl belirleniyor aynı şekilde mi

Çok istiyorum ama yaşadığım şehre geleli bir buçuk yıl oldu ve burada çok çevrem yok. Eşimin iş arkadaşlarının eşleriyle yapmayı düşünüyorum ama önce ikna etmem lazım:) bir de ben yaparsam dışarda, kafe tarzı bir yerde yaparım. Kayınvalidem öyle yapıyor. Herkes kendi hesabını ödeyip dağılıyor sonra.
ya ne düşündürdü bu bana. benim de bazı yakın arkadaşlarım başka şehirde, bazıları öyle uzakta oturuyor ki buluşmak çok zor... acaba online buluşsak sohbet etsek herkesin telefonu whatsappi var, hem kurtlarımızı döksek hem birbirimizin hesabına para yollasak. Tam aynı şey olmuyor belki ama bir versiyon iste Hoppa var mı acaba öyle yapan

X