gülümseme85

Gulumsehayata85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
103
79
38
Günaydın arkadaşlar kendimi anlatmak istiyorum kısaca ben 37 yaşında mutsuz üzgün bir insanım yoruldum hayattan. Kendimi değiştirmeye uğraşıyorum benim hayatım mükemmel olmadı ailem ile geçimsiz im onları suçlamak da istemiyorum hoş bir faydasını da görmedim 11 yaşında tacize uğradım lise i açıktan okudum üniversite i kazandım memur oldum sonra kanser olduğumu öğrendim beni seven ailem var diye düşünürken tedavi aşamasında yanımda olmadılar sözde beni çok seven sevgilim o gün beni bıraktı şimdi başkasından evli mutlu. 37 yılda toplam 37 gün mutlu olamadım bekarim herkes evleniyor ben evlenemiyorum vakti zamanında ailem erkekler kötü konusma aman erkekler ile konuşan kötü kadın mis gibi gösterdiği için öyle aşk filan hayatım olmadı milletin ailesi bulur beni kanser geçirdim ya beni hatalı mal gibi görüyor bekar kızım var demeye dahi utaniyorlar. Bu güne kadar değişmek için bir yıldır uğraştım mesala örnek vermek gerekli ise kendimi çok çirkin hissediyordum yüzümde çok fazla ben vardı onları aldırdım cilt bakımına başladım tedavi zamanında çok fazla kortizon kullandığım için 103 kilo a kadar çıktım şimdi 88 daha da verecegim diyetisyene başladım psikolog a gidiyorum hayatımı da kendimi de değiştirmek istiyorum ve baktım herkes günlük gibi değişim sayfası açıyor bende açmak istedim kendime motivasyon etmek için çünkü beni motivasyon edecek ne bir doğru düzgün ailem nede bir sevgilim nede çok iyi oldug arkadaşlar yok benim yaşımda herkes evli olduğu için ben şunu da anlamıyorum aman evlenme diyorlar niye kendileri evlendi o zaman mutsuzsa niye bosanmiyorlar benim de anne olmaya sevmeye sevilmeye hakkım yokmu ve yoruldum herkes çok güçlüsün diyor da ben güçlü olmak istemiyorum artık benim bin tane sorunum varken bana nasılsın deyip sormayın bana kayinvalidesini anlatan üst kat komşusunu anlattığı için mesala o arkadaşımdan uzaklaştım bana hep sorun anlatıyor yok şöyle böyle istagram da o çok mutlu onu da geçtim de ya insan bir nasilsin diye sormaz mı ben kötüyüm dediğim de sen güçlüsün ben aslında bitkinim yorgunum tükendim ve bunu kimse anlamıyor

Yok yanlış yerde değil bence çünkü başlangıç seviyesi ama bundan sonra kişisel gelisimim için okuyacağım kitaplar ve kurs lar olacak bir nevi kendimi değiştirmek kendimi geliştirmek olmuyor mu

Zor şeyler yaşamışsınız kendim artık çok dayanılmaz bir noktaya geldiğimde hiç bir şeyi düşünmeden önü- arkası beni neler bekler, hangi sonuçları doğurur demeden, her şeyi Rabbime bırakmıştım. Ve o kadar rahattım ki, hani siz bunları sürekli düşündükçe, kurdukça, olumsuzluğa kapıldıkça aslında kendinize set koyuyorsunuz. Çünkü bende böyle yapıyormuşum istisnasız korktuğum şey başıma gelirdi. Hayatımın hiç farklı olacağına inanamazdım, hep neden diye başlayan sorular..

Meğer kendi kendimi kısır döngüye sokuyormuşum. Bir gün o kadar yoruldum ki, önce korkmayı bıraktım. Neyden korkuyordum? En fazla ne olabilirdi? Bu kaygıyı aştığımda, karşıma inanılmaz güzel fırsatlar çıktı, hatta uğraşmadan..

Hayatınızdaki her şeyi kabul edin, her ne yaşadıysak yaşamamız gerektiği içindi. :dua:

Hayallerinizi, isteklerinizi serbest bırakın, olmazsa olmaz değildir hiç bir şey, olmazsa ne olur sanki diye düşünün..

Olmazsa daha iyisi olur deyin..

Bende pozitif düşünme ile ilgili kitaplar okuyorum, video izliyorum kendimi geliştirmek adına, gerçekten hayata bakış açımızı değiştirdiğimizde hayatımız değişiyor.

Zor şeyler yaşamışsınız kendim artık çok dayanılmaz bir noktaya geldiğimde hiç bir şeyi düşünmeden önü- arkası beni neler bekler, hangi sonuçları doğurur demeden, her şeyi Rabbime bırakmıştım. Ve o kadar rahattım ki, hani siz bunları sürekli düşündükçe, kurdukça, olumsuzluğa kapıldıkça aslında kendinize set koyuyorsunuz. Çünkü bende böyle yapıyormuşum istisnasız korktuğum şey başıma gelirdi. Hayatımın hiç farklı olacağına inanamazdım, hep neden diye başlayan sorular..

Meğer kendi kendimi kısır döngüye sokuyormuşum. Bir gün o kadar yoruldum ki, önce korkmayı bıraktım. Neyden korkuyordum? En fazla ne olabilirdi? Bu kaygıyı aştığımda, karşıma inanılmaz güzel fırsatlar çıktı, hatta uğraşmadan..

Hayatınızdaki her şeyi kabul edin, her ne yaşadıysak yaşamamız gerektiği içindi. :dua:

Hayallerinizi, isteklerinizi serbest bırakın, olmazsa olmaz değildir hiç bir şey, olmazsa ne olur sanki diye düşünün..

Olmazsa daha iyisi olur deyin..

Bende pozitif düşünme ile ilgili kitaplar okuyorum, video izliyorum kendimi geliştirmek adına, gerçekten hayata bakış açımızı değiştirdiğimizde hayatımız değişiyor.
Bende hayatımı değiştirmek istiyorum ve inşallah olacak çok teşekkürler

X