Green Card Çıkarsa diye hazırlık :)

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
34.442
90.947
kızlar ilk defa başvuruyoruz ailecek.

sponsor bulma şansımız da yok.

olur da çıkarsa ne kadar teminat göstermeliyiz.
ben hamile olduğum için ilk bir yıl çalışamayacağım gibi.

genelde 1. kişi için 15000 dolar, sonraki aile üyeleri için +5000 dolar falan demişler ama.

bu işler riske de atılmaz. daha mı fazla göstermeliyiz.
hoş bu kadar paramız yok da, evimiz arabamız var.
arabamızı hemen satabiliriz ama çok da lazım.

he çıktı da bunları mı düşünüyoncular için, valla bunları düşünüyorum.
ha ha...

bir de tabi Amerikada nerede yaşayacaksın sorunsalı var,
çok bilgi sahibi değilim, o yüzden bu konuda danışabileceğim kişileri arıyorum.

bir arkadaşım green card la gitti döndü, yıllarca yaşadı,
Virginia yı öneriyor.

hem nispeten sıcak hem nispeten ucuz diyor.
Buradan da önerileri alabilirim.

sevde_ sevde_ valla bir tek seni biliyorum ABD'de.
Sen bir el atsan benim konuya, tanıdığın arkadaşları da etiketlesen de el birliği ile alsanız beni yanınıza olma mı?

sevde_ sevde_ valla bir tek seni biliyorum ABD'de.
Sen bir el atsan benim konuya, tanıdığın arkadaşları da etiketlesen de el birliği ile alsanız beni yanınıza olma mı?
Evlat mi edinsek, napsak yav? :))

Bu arada Virginia guzel yer. Hani cok cok pahali degil. Nezih bir eyelet. Baslangic icin cok iyi olabilir.

hayırlısı olsun goha, gönlüne göre olur inşallah :)

ne kadar teminat göstermen konusunu şöyle anlatayım.. öncelikle ABD de geçerli bir diplomanız var mı? yani biliyorsun TR'de okuduğun okulun denkliğini almadığın sürece iş bulabilmek imkansıza yakın.. onun denkliğini almak için de belli dersleri ve sınavları vermek gerekiyor ki bu hem masraflı hem de zaman isteyen bir olay.. o yüzden eğer ABD'den lisans ya da master'ınız yok ise okulu bitirip iş bulana kadar sizi geçindirecek bir meblağ göstermeniz gerekir.. bildiğim kadarıyla tam olarak bir rakam vermiyorlar ama 4 kişilik bir aile için 30-35 bin dolar göstermek gerekebilir..

Virginia hakkında ne yazık ki bir bilgim yok.. San Francisco yu öneririm ben tabi ki ama çok pahalı bir yer artık, yaşanabilesi yerlerin kirası 2000-2500 dolardan başlıyor.. o yüzden daha küçük bir yerden başlamak daha iyi olur gibi..

ne kadar teminat göstermen konusunu şöyle anlatayım.. öncelikle ABD de geçerli bir diplomanız var mı? yani biliyorsun TR'de okuduğun okulun denkliğini almadığın sürece iş bulabilmek imkansıza yakın.. onun denkliğini almak için de belli dersleri ve sınavları vermek gerekiyor ki bu hem masraflı hem de zaman isteyen bir olay.. o yüzden eğer ABD'den lisans ya da master'ınız yok ise okulu bitirip iş bulana kadar sizi geçindirecek bir meblağ göstermeniz gerekir.. bildiğim kadarıyla tam olarak bir rakam vermiyorlar ama 4 kişilik bir aile için 30-35 bin dolar göstermek gerekebilir..

Virginia hakkında ne yazık ki bir bilgim yok.. San Francisco yu öneririm ben tabi ki ama çok pahalı bir yer artık, yaşanabilesi yerlerin kirası 2000-2500 dolardan başlıyor.. o yüzden daha küçük bir yerden başlamak daha iyi olur gibi..

mesajını yeni gördüm teşekkürler.

peki teminat için soruyorum, Türkiyede evim var, onu göstersem, zaten dediğim gibi ilk bir yıl çalışamayacağım için muhtemelen evi satacağız, ama işte daha green card verip vermeyecekleri belli olmadan da satmayız yani.
onu teminat göstersem kabul ederler mi, illa bankada para mı olmalı?

kiralar çok pahalı diyor buradaki arkadaşım da bir de muhakkak araba almanız gerekir gittiğinizde diyor, ABD de arabasız markete bile gidemezsiniz diyor.

mesajını yeni gördüm teşekkürler.

peki teminat için soruyorum, Türkiyede evim var, onu göstersem, zaten dediğim gibi ilk bir yıl çalışamayacağım için muhtemelen evi satacağız, ama işte daha green card verip vermeyecekleri belli olmadan da satmayız yani.
onu teminat göstersem kabul ederler mi, illa bankada para mı olmalı?

kiralar çok pahalı diyor buradaki arkadaşım da bir de muhakkak araba almanız gerekir gittiğinizde diyor, ABD de arabasız markete bile gidemezsiniz diyor.

tahminim üzerinizde kayıtlı olan mallar da teminattan sayılabilir.. banka cüzdanınızın yanında tapuları falan da istiyorlar çünkü.
kiralar çok pahalı üstelik okula yakın bir yer olursa bir iki kademe daha pahalı oluyor. araba şart, hatta eşin işe arabayla gideceği için eğer senin de araban olmazsa elin kolun bağlanıyor.. çocukları okuldan almak, alışveriş yapmak, doktora gitmek arabasız imkansız neredeyse.

ama tavsiyem gider gitmez kesinlikle markalara değil de 2. el olayına yoğunlaşın. arabayı 2. el alın mesela. zaten evlerin içinde beyaz eşyalar oluyor çoğunlukla o yüzden o açıdan rahat olacaksınız. onun haricinde giyim içinde outletlere takılırsanız idareli olur sizin için.

lottery belli oldu da öğrenmek kısmet olmadı.

site çöktü,

beklemedeyik :kızgın:

bu sene ikinci bir çekiliş daha yapıldı numaranızı kontrol edin mutlaka tekrar..

Sen şu an A.B.D'de mi yaşıyorsun office? Ben seni TR'de sanıyorum :KK53:

sus sus deşme yaramı :KK53: işlemler bitene kadar sürünüyoruz işte, sürünürken de iki üç kişiye birşeyler anlatıyorum :KK53:

Vaayy gidiyorsun demek.. Açıkçası hiç batıda yaşamayı düşünmemiştim ama artık ülkenin şu haliyle batıyı bırak orta doğu harici her yerde yaşayabilirim. Uzak doğu, kutuplar, Afrika falan.

Vaayy gidiyorsun demek.. Açıkçası hiç batıda yaşamayı düşünmemiştim ama artık ülkenin şu haliyle batıyı bırak orta doğu harici her yerde yaşayabilirim. Uzak doğu, kutuplar, Afrika falan.

şu şartlarda aynı şeyi düşünüyorum.. o yüzden bu işlemler uzarsa diye her ihtimale karşı Kanada, Avustralya gibi ülkelere de başvuru yapıyorum.. o olmadı herhangi bir okyanusun ortasında ki ada da olur :KK70: inan bana güney Afrika da yaşayan arkadaşımın keyfi hiçbirimizde yok, orayı da düşünebiliriz :KK53:

X